Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

+8
Mahad7
XameR_GT
teo1323
MCygo13
Costascss
bond tail
Red Forever
GEOHERO
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Δεκ 14, 2015 12:24 pm
Χρόνια πολλά geohero!!!! Ότι επιθυμείς Smile
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Δεκ 14, 2015 2:25 pm
ευχαριστώ Very Happy Very Happy
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Δεκ 15, 2015 12:25 am
Green Rider έγραψε:Δεν περίμενα πως θα το έλεγα αυτό αλλά είχατε δίκιο για το FFXIII πως στρώνει. Αλλό παιχνίδι τελείως στο chapter 11 από τη στιγμή που μπορείς να κάνεις ομάδες ο ίδιος. Τέρμα ανωμαλία βέβαια 10 κεφάλαια tutorial και τελείως για μπάζα ως τότε. Πολλοί είμαι σίγουρος πως θα το παράτησαν οριστικά και δεν θα επέστρεψαν για 4η φορά όπως εγώ. Αυτό το πράγμα επίσης με όλα τα ντούκια τέρατα στο chapter 11 στη κοιλάδα επίσης παλαβό. Αλλά γαμάτο οπτικά ωστόσο. Σύνδεσα το 360 στη τηλεόραση του σαλονιού που είναι 40" με 1080p και μου έπεσε το σαγόνι από τα γραφικά. Μετά από 30 ώρες gameplay που είχα ξενερώσει τη ζωή μου επιτέλους υπάρχει φως στο τούνελ και γουστάρω να παίζω. 10 ώρες σε τρεις μέρες έπαιξα αυτό τα λέει όλα πιστεύω. Αλλο παιχνίδι ρε αδερφέ!!!

Τζιμ, μην τυφλωσέ από τα ψεύτικα φώτα του παιχνιδιού, είναι κόλπο. Σου δώσαν να τρώς κόπρανα πατημένα σε γυαλόχαρτο τόσο καιρό στο παιχνίδι όπου την στιγμή που σου πετάξαν ένα πιάτο διμητριακών βρώμης νομίζεις πως είναι ένα πλήρες γεύμα μακαρονοδοκεφτέδων με σαμπάνιες, μην την πατήσεις. Suspect Το Lightning Returns είναι τρεις χειρότερο σε όλα και παρ'ότι το επόμενο παιχνίδι φτιάχνει κάπωε το gameplay, η ιστορία είναι απαίσια. Μην την πατήσεις. Έχεις παίξει τόσα βαρβάτα FF μην σε σπάσεις αυτό το πράγμα και σου χαλάσει τα γούστα.

ΜΙλώντας για χάλια παιχνίδια, το Tekken 7 είναι απίστευτα χάλια, αλλά δόκα τω θεώ, υπάρχουν και τα pachinko να μας σώσουν Rolling Eyes :



Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Δεκ 15, 2015 12:48 am
Mη φοβάσαι. Εξακολουθεί να είναι το χειρότερο final fantasy που έχω παίξει. Αυτά τα 10 απαίσια κεφάλαια δεν ξεχνιούνται. Και τώρα που είπα πως στρώνει έφτασα στον Barthantelus στο τέλος του chapter 11. Μετα βίας του έφαγα το 10% της ενέργειας πριν πεθάνει ο leader μου από curse. Δεν έφτανε πως έχει τρομακτικά μεγάλο hp, δεν έφτανε πως συνέχεια σου βάζει debuffs, σου βγάζει τα δικά σου και γενικά δεν μπορείς να τον αγγίξεις αφού είναι immune στα πάντα...πάρε και ένα curse από πάνω. Αντέ τώρα βγάλε άκρη. Ακόμα και να πάνε τα roles όλων lv.4 max αμφιβάλω αν θα μπορέσω να τον νικήσω στο chapter 11. Πολύ φοβάμαι πως θα θέλει και όπλα νέα και αναβάθμιση αυτών. Ντάξει πιο τραγικός σχεδιασμός παιχνιδιού πεθαίνεις...
Τετοιο χάλι δεν έχω ξαναδεί σε final fantasy. Εχει χαθεί κάθε μέτρο σε αυτό το παιχνίδι... Evil or Very Mad

Από την άλλη το silent hill homecoming είναι απίθανο και σέβεται τους προκάτοχους του. Με τη μία ένιωσα στο σπίτι μου και το έχω λιώσει χωρίς να στραβώσω για κάτι όπως συνέβη και με το downpour το οποίο τερμάτισα πρόσφατα. Αντίθετα στο resident evil revelations 2 σπάστηκα άσχημα με τη δυσκολία του και την ηλίθια ιδέα να έχεις έναν partner που δεν έχει όπλο. Σκάρωσα άσχημα σε ένα σημείο που στην πέφτουν καμιά εικοσαριά τέρατα μαζί  Evil or Very Mad
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Δεκ 15, 2015 2:34 am
Poison Τζιμ, σπάμμαρε το με έναν από τους τρεις ενώ οι άλλοι δύο είναι Ravs ή commandos με πιθανώς κάποιον που γιατρεύει.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Δεκ 15, 2015 9:45 pm
το έριξα στο grinding σήμερα. τέλειωσα και το quest με τα robotic parts, πούλησα κάτι αντικείμενα που ήταν μόνο για πούλημα και με τα 500000 αγόρασα όπλα, accesories και components. Μετά αναβάθμισα τα όπλα και τον εξοπλισμό όλων. Μόλις φουλάρω στο lv.4 τα τρία βασικά classes όλων θα ξαναδοκιμάσω. Tι κρίμα να μην έχει gambits αυτό το παιχνίδι πάντως...
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Δεκ 15, 2015 10:17 pm
^Gambits???? Πόσο ακόμα να το αυτοματοποιήσουν?

^Συμφωνώ ότι σαν σύνολο είναι το χειρότερο ff (μετά το 1 και το X), αλλά μετά το 10 κεφάλαιο γίνεται διασκεδαστικό rpg.

^Green, όπου δυσκολεύεσαι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Death spam κόλπο (δηλαδή στην Mission 39 και για το Adamantoise).




Είδα το αφιέρωμα το vice για τους Δωδεκαθειστές και μπορώ να πω ότι έχει πολύ αστεία comments από κάτω.. Χωρίζονται:
- Σε ξένους που τσακώνονται για το πως ήταν ο αρχαίος δωδεκαθεϊσμός και όλοι το παίζουν ειδικοί ενώ λένε βλακείες και

- Σε Έλληνες που τσακώνονται μεταξύ τους για 200+ posts για το τι είναι καλύτερο ο Δωδεκαθεϊσμός ο Χριστιανισμός ή η αθεΐα.
Η συζήτηση τους είναι στα αγγλικά και πάει κάπως:
+Είσαι χαζός
+Όχι εσύ είσαι χαζός

για εκατό posts και μετά αφού ξέμειναν από αγγλικά το συνεχίζουν στα Ελληνικά...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Δεκ 16, 2015 12:02 am
Nαι gambits. Θα προτιμούσα να διάλεγα τι θα κάνουν οι άλλοι στο πάρτυ και να μην κάνουν ότι να'ναι. Eιδικά π.χ. μου τη δίνει που δεν κάνει esuna με τη μία ο med που δεν ελέγχω
Death Spell πρέπει να σκοτώσω τον Barthantelus για να έχω πρόσβαση σε αυτό στο grid.

Edit - Τρελό update. Οχι μόνο τον έδειρα αυτόν αλλά πήρα σβάρνα όλο το chapter 12. Μου βγήκε το λάδι στον Proudclad. 2 ώρες+ μου πήρε να βρω την κατάλληλη ομάδα για να τον κατεβάσω. Τα βρισίδια πέσανε πάλι...
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Δεκ 19, 2015 4:03 pm
^Ναι, με αυτή την έννοια έχεις δίκιο. Νόμιζα ότι εννοούσες gambits για αυτόν που ελέγχεις.
Και εμένα μου σπάει τα νεύρα ότι κάνουν πρώτα heal μέχρι να φτάσει το HP στην μέση και μετά κάνουν το Raise.
Ή που θέλεις να σου κάνει ο synergist Enfire/Enfrost/Enthunder/Enwater και πρέπει να περιμένεις να κάνει πρώτα 50 άλλα πρώτα.
Αλλα μετά από λίγο μαθαίνεις την λογική τους και μπορείς να προβλέπεις πως θα πάει η μάχη.

Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Δεκ 20, 2015 2:08 am
Ναι κάτι γίνεται πλέον. Κοντεύω να το τερματίσω τώρα. Εφαγα ένα boss στο chapter 13 σήμερα εύκολα
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Δεκ 23, 2015 2:43 am
Αρκετούς μήνες τώρα έχω στον σκληρό μου δίσκο 3 φακέλους με το ανιμε Freezing Vibration (μια censored, μια uncensored και μια που δεν ξέρω τι είναι) και κάθε φορά που το έβλεπα έλεγα "τόσο καιρό το έχω, πρέπει κάποια στιγμή να το δω". Αποφάσισα τελικά να το δω και συνειδητοποίησα ότι έχω δει 9 στα 12 επεισόδια.

Για να μην το θυμάμαι φανταστείτε πόσο βαρετό είναι... Είναι απλά μια κακή αντιγραφή του Claymore που αν δεν εστιαζόταν τόσο στο να δείχνει όλες αυτές τις ρόγες και κώλους θα ήταν καλύτερο.


Έκλεψαν μέχρι και την Τερέζα.
Elizabeth Mably (Freezing) - Teresa (Claymore)
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Δεν ξέρω, μόνο σε εμένα φαίνονται ίδιες? Μέχρι και ο χαραχτήρας τους μοιάζει.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Δεκ 29, 2015 7:18 pm
Σήμερα κατέβασα τα windows 10 για το δεύτερο pc μου και μπορώ να πω ότι ψιλόαπογοητευτικά.
Ναι μεν έχουν πιο πολλές ρυθμίσεις εξατομίκευσης και έχουν το xbox (για να παίζεις παιχνίδια xbox) αλλά είναι πολύ πιο αργά από τα απίστευτα γρήγορα 8.1. Δεν ξέρω μόνο αν βάλουνε αργότερα την Cortana και στους Έλληνες τσάμπα. Τότε θα αξίζουν.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Δεκ 29, 2015 9:04 pm
^εμένα πάλι το λαπτοπ πάει καλύτερα με τα 10 αποτι με τα 8.1 είναι βέβαια κάποιες φορές που κολλάει απίστευτα, αλλά παραπολυ σπάνια και το έκανε και με τα 8, οπότε τίποτα σοβαρό.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Δεκ 29, 2015 9:09 pm
Power Rangers Super Megaforce για το 3DS τελικά είναι αρκετά καλοί, έξτρα βαθμός δυσκολίας, όλοι οι κλασσικοί Rangers και τρείς Τόμμυ-δες! Cool με τον Johny Yong Bosch να γυρνά για να κάνει voice act τον εαυτό του και καμιά ντουζίνα άλλους χαρακτήρες. lol! Κρίμα είναι που δεν ξεκλειδώνεις κόμπο στο παιχνίδι να γίνουν οι χαρακτήρες πιο ενδιαφέροντες και κρίμα που δεν υπάρχει για άλλη μια φορά ποικιλία Ζόρντ και Μέγκαζορντ αλλά ουλάχιστον έχει ένα αξοπσημείωτο σύστημα μάχης που δεν σε κάνει να πετάξεις το παιχνίδι από το παράθυρο. Rolling Eyes
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Ιαν 01, 2016 11:44 pm
redlegend έγραψε:^εμένα πάλι το λαπτοπ πάει καλύτερα με τα 10 αποτι με τα 8.1 είναι βέβαια κάποιες φορές που κολλάει απίστευτα, αλλά παραπολυ σπάνια και το έκανε και με τα 8, οπότε τίποτα σοβαρό.
Τα 10 τελικά στρώνουν με τον καιρό. Τώρα είναι όλα μια χαρά.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 28 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Ιαν 04, 2016 7:36 pm
Είδα σήμερα σε ένα minimarket κάτι φιγούρες dragonball z resurrection of F, σίγουρα μουφες αλλά φαινόταν αρκετά καλές, μου έκανε εντύπωση γιατί που κυκλοφορούν έστω και μουφες μετά από τόσο χρόνια που έχει να παιχτεί στην Ελλάδα, τις είχαν και σε καλή θέση.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης