Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

+8
Mahad7
XameR_GT
teo1323
MCygo13
Costascss
bond tail
Red Forever
GEOHERO
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Νοε 23, 2016 1:26 am
Η EA παίρνει κάθε χρόνο το βραβείο "Η χειρότερη εταιρία της Αμερικής". Η Ubisoft αξίζει το βραβείο της χειρότερης εταιρίας σε όλον τον κόσμο, με δεύτερη την Square Enix και μετά την EA.

Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Νοε 23, 2016 6:12 pm
Υπάρχει κανεις εδω που ξερει απο προγραμματισμό, πιο συγκεκριμένα c++?
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Νοε 23, 2016 10:38 pm
Costascss έγραψε:Η EA παίρνει κάθε χρόνο το βραβείο "Η χειρότερη εταιρία της Αμερικής". Η Ubisoft αξίζει το βραβείο της χειρότερης εταιρίας σε όλον τον κόσμο, με δεύτερη την Square Enix και μετά την EA.

Είναι αλήθεια πως η ΕΑ παίρνει τρομερά χαζές αποφάσεις σε πολλά πράγματα τα τελευταία χρονια ,  αλλά όσα παιχνίδια της έχω παίξει και κυρίως το φιφα, με έχουν κάνει να περάσω καλά, δεν θα την χαρακτήριζα με τίποτα τη χειρότερη εταιρία.

Έχετε δει το meme /αστείο με την Ubisoft ;
Στέλνει ένας μυνημα στην Ubisoft,  λέγοντας πόσο ωραίο είναι το Witcher 3,  η Ubisoft απαντάει ότι το παιχνίδι δεν είναι δικό τους, ο τύπος τότε απαντάει πως το ξέρει και απλά ήθελε να τους πει πόσο ωραίο είναι, καθώς και ότι δεν περίμενε από αυτούς να φτιάξουν ένα τόσο καλό παιχνίδι. 
Για μένα πάντως η χειρότερη εταιρεία είναι η κοναμι, ειδικά με αττο που πάει να κάνει στο metal gear.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Νοε 26, 2016 11:46 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]:
- Πρώτον, lol.
- Δεύτερων, υπήρχε εποχή που η Ubisoft έβγαζε ωραία games. Απλά (όπως η Bethesda Softworks, η EA, η Konami και άλλες) τώρα πια ψάχνει το εύκολο χρήμα και όχι την ποιότητα.
- Τρίτον, για το FIFA που λες, πουλάνε τα ακριβώς ίδια games κάθε χρόνο με άλλα ονόματα και με μικροαλλαγές που δεν δικαιολογούν τα 60 euro με τα οποία μπορείς να αγοράσεις ένα καινούριο διαφορετικό game. Αν το πούλαγε πιο φθηνά τότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα.
- Τέταρτον, το βραβείο χειρότερης εταιρίας που είπα είναι για Αμερικανικες εταιρίες, έτσι δεν μπορεί να το πάρει η Konami ή η Square Enix ή η Ubisoft που το αξίζουν περισσότερο.

Μην ξεχνάμε ότι για την Ubisoft εκκρεμή μια μήνυση για ψευδής διαφήμιση για το Watch Dogs. Συν όλες τις Controversies που έχει δημιουργήσει (το παρακάτω είναι από την Wikipedia και δεν τις έχει όλες):
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


__________________________________________________________________________________________________________________________________




Mahad7 έγραψε:Υπάρχει κανεις εδω που ξερει απο προγραμματισμό, πιο συγκεκριμένα c++?
Γιατί τι θέλεις?


__________________________________________________________________________________________________________________________________



Μπορεί κάποιος να φτιάξει ένα θέμα για τα βραβεία του Steam και να βάλει το link εδώ.
Έχει κολλήσει το μυαλό μου και δεν μπορώ να σκεφτώ τι να προτείνω για την κάθε κατηγορια, και θέλω το Badge (χωρίς να προτείνω άσχετα στην τύχη).
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Νοε 27, 2016 12:56 am
Καλά είναι και θεότουβλα οι αμερικάνοι, μη νομίζετε, έχουνε τράπεζες, οπλοεταιρίες και βιομηχανίες τηλεοπτικών που όλες τους είναι μπλεγμένες σε ναρκωτικά, μαφίες, off-shore εταίριες πριν γίνουν τρέντυ, μαλλιοτραβήγματα με λόμπυ, βοήθεια στην κουκούλωση και χειραγώγηση πληροφορίας και γεγονότων, συντέλεση στην αποφυλάκιση μεγάλων εγκληματιών, μπλεγμένοι οι πρόεδροι τους σε σκάνδαλα όσων αφορά την ασέλγια νεαρών ηθοποιών στο Χόλλυγουντ και αυτά είναι μόνο τα γνωστά με σοβαρά στοιχεια και καταδικίες...με διαλείμματα χρονία παρά χρονία αν είμαστε τυχεροί

Αλλά όχι φίλε, η ΕΑ έβγαλε το DLC της στα 70 ευρώ και έκοψε τον μονό παιχτή στο παιχνίδι. Χειρότερη εταιρία ever. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Ρε Square, τι θα γίνει, πότε θα βγεί εκείνο το crossover Final Fantasy X Voltron X Power Rangers που περιμένουμε τόσο καιρό;



cheers lol!

Μιλάμε άνετα θα έπαιζα ένα παιχνίδι που είχε μια ομάδα από τυπάδες που είχαν τα διάφορα κομμάτια του Alexander και τα ένωναν σε τεράστιο ρομπότ. Cool
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Νοε 27, 2016 11:27 am
Μου λείπει το FFIV Sad

Άντε πείτε τι ψηφίσατε στο Steam για βράβευση.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Νοε 27, 2016 9:05 pm
Τελικά πλάκα έχει ο Ex-Aid, έχει αρκετό χιούμορ αλλά αμφιβάλλω αν τα περισσότερα γέλια που πέσαν ήταν προμελετημένα και καλογραμμένα στο σενάριο. lol! Τουλάχιστον μου αρέσει αρκετά πάρα πολύ σε σχέση με τον Ghost.

Αναρωτιέμαι αν θα έχω χρόνο να αρχίσω kickboxing τώρα ή καλύτερα από τον Γενάρη.
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Νοε 27, 2016 9:28 pm
^ οντως καλη σειρα ειναι ο kamen rider ex-aid
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Νοε 28, 2016 12:30 am
Εμένα πάλι δεν μπορώ να πω πως με τρελαίνει κυρίως γιατί βλέπω πάλι μια από τα ίδια με το σίχαμα τον Gaim. Πάλι rider war με αντιπαθέστατους χαρακτήρες βλέπω στον ορίζοντα και ανησυχώ. Το θέμα του πάλι είναι ενδιαφέρον και πρωτότυπο πάντως ΟΚ. Μακάρι να μην πέσει στην ίδια παγίδα το εύχομαι

Btw θα κάνετε κανένα θέμα για τα επεισόδια από ex aid, zyuohger και των υπολοίπων από Dino Super Charge που τελείωσε να συζητάμε? Ελα να παίρνουμε τα πάνω μας σαν φόρουμ σιγά σιγά και πάλι, για πάμε  Wink
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Νοε 28, 2016 2:13 pm
Η διαφορά με τον Γκάιμ είναι ότι οι ηθοποιοί εδώ είναι ψιλό αρχάριοι και έχουν κάτι φανταστικές στιγμές γέλιου όπως ο Μ στο δεύτερο επισόδειο που πήγε να παίξει με ένα άρωστο παιδάκι και του βγήκε σαν rapeface. lol! lol! lol! lol! lol! lol! Βοηθάει το ότι η πλοκή είναι χάλια οπότε το σύνολο βγαίνει "so bad it's hilarious". lol! lol! lol! lol!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Νοε 28, 2016 2:26 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] συμφωνώ για τα φιφα ότι δεν είναι να τα αγοράζεις κάθε χρόνο, όχι βέβαια ότι δε θα ήθελα να τα παίρνω κάθε χρόνο, άλλα ναι, δεν αξίζουν 70€. 
Πάντως μου είναι πιο εύκολο να βρω παιχνίδια από την ΕΑ που με έκαναν να περάσω καλά πρόσφατα (need for speed) , παρά από την Ubisoft. Δε λέω ότι η Ubisoft δεν έχει καλά παιχνίδια,  αλλά ακόμα και αυτά δεν είναι τόσο προσεγμένα, πχ το assassins Creed 2, που το θεωρώ το καλύτερο assassins Creed και το λατρεύω σαν παιχνίδι και frame drops ειχε και glitch πολλά είχε, στην ΕΑ δεν έχω δει τέτοιο χάλι σε όσα έχω παίξει (εκτός από το τεράστιο loading του mass efect). 

@Redforever και η Activision τα ίδια και χειρότερα κάνει με το COD. Για μένα τα dlc δε θα έπρεπε καν να έχουν τιμή,  εκτος και αν είναι stand alone ολόκληρα παιχνίδια πχ left behind.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Νοε 29, 2016 2:27 am
Τώρα εγώ αμά πω πως ποτέ μου δεν μου άρεσαν τα παιχνίδια της ubisoft τι θα πείτε? Ούτε ένα δεν έχω τερματίσει. Αν και αυτό θα αλλάξει μάλλον κάποια στιγμή. Το Shadow of Mordor μου άνοιξε την όρεξη να πιάσω τα Assassins. Η ΕΑ έχει πολλές παιχνιδάρες να ασχοληθεί κανείς όπως Mass Effect, Dragon Age, Dead Space, Sims, Titanfall κτλπ. Δεν ξέρω γιατί ανέκαθεν μου φαίνονταν πολύ ιδιαίτερα για το γούστο τα παιχνίδια της γαλλικής εταιρείας.
Για το fifa ναι συμφωνώ. Σταμάτησα στο 14 να ασχολούμαι αν και το 17 τα σπάει. Γενικότερα όμως πλέον προτιμώ να παίζω rocket league αντί για ποδοσφαιράκια. Κανένα παιχνίδι δεν αξίζει 70 ευρώ για μένα και ποτέ δεν τα έχω δώσει. Μαξ 50 έχω δώσει και αυτό να το έκανα μια φορά με κάποιο pro παλιά. Δεν θυμάμαι άλλη. Μέχρι 30 για retail πλέον και πολύ του είναι. Ούτε για αστείο παραπάνω χρήματα ειδικά σε digital εκδόσεις...
Για τον Ex Aid καλά τα λες Σόλωνα. Εχει χαβαλέ ελπίζω να μην πέσει μαυρίλα παρακάτω
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Νοε 29, 2016 2:39 pm
Πέρα από Rayman και τον Prince of Persia(που αρχικά ο Πρίγκηπας δεν ήταν της Ubisoft) δεν έχει κατί ιδιαίτερο να προσφέρει είναι η αλήθεια, ενώ δυστυχώς η ΕΑ έχει κάτι φοβερούς προγγραματιστές και κατασκυεαστές παιχνιδιών(Lord of the Rings PS2, Dead Space, Titanfall 2) είναι από τους χειρότερους εκδότες που έχουν υπάρξει ποτέ, μαζί με την Activision, την Ubisoft και την Capcom. Μακράν απαράδεκτοι.

Οι τιμές ώρα πια είναι γελοίες. Τα 60 ευρώ για τα παιχνίδια όταν είχαν αρχίσει τα blue ray είχαν κάποιο νοήμα μιας και η τεχνολογία ήταν πολύ νεαρή τότε αλλά τώρα μας στραγγίζουν χωρίς λόγο και μας τα ζουλάνε εξτρά με τα ντι-ελ-σίδια τους και τα εξτρα κοψίδια στην άκρη.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μιλάμε για γελοιότητες αλλά άμα βάζεις τυπάδες που πριν το 360 δεν ενδιαφέρονταν για βιντεοπαιχνίδια(μιλάμε για τυπάδες άνω των 18, μην πώ άνω των 13) και τους μαρινάρεις με αυτά τα πράγματα επειδή ξέρεις ότι είναι μπετόβλακες και θα ξοδέψουν 200++++ ευρώ στο Call of Duty, δεν είναι να απορείς πως έχουν γίνει οι τιμές τώρα. Και στα ψηφιακά χτυπάει πιο αισχρά γιατί θέλουν να σου φάνε λεφτά πολλές φορές έτσι και αναβαθμίσεις υπολογίστη ή κάνεις κάποια άλλη στραβή.

Μακάρι Τζίμ, μακάρι να μείνει χαβαλαιδιάρικο.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Νοε 29, 2016 7:42 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] & [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]:

Καταλαβαίνω να μην σας αρέσουν games της Ubisoft, αλλά κατά γενική ομολογία, κάποτε (prin το Assasin's Creed 3) έβγαζαν καταπληκτικά παιχνίδια.


Και [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.], πιστεύω ότι έχεις παίξει παιχνίδια τους, σου άρεσαν και δεν θυμάσαι ότι είναι δικά τους. Ειδικά του στούντιο τους "FromSoftware". πχ:
- Anno ...
- Armored Core
- Beyond Good & Evil
- Blazing Angels
- Brothers in Arms
- Call of Juarez
- Devil May Cry 3
(Ήταν ο προμηθευτής στην δύση, ok δεν έκαναν και κάτι Razz )
- Far Cry
- Heroes of Might and Magic V
- IL-2 Sturmovik
- Just Dance
- No More Heroes (Wii) cheers
- Prince of Persia
- Rayman
- Red Steel 1 & 2 (Wii) I love you
- Scott Pilgrim vs. the World: The Game
- Shaun White Snowboarding
- Tom Clancy's ...




[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]: Τώρα θυμήθηκα ότι η EA έχει φτιάξει την No. 1 πιο αγαπημένη μου σειρά PC game, τα "The Battle of Middle-Earth: The Lord of the Rings".
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Νοε 30, 2016 12:18 am
Far Cry, Prince of Persia είναι Rayman παιχνίδια της από αυτά που ανέφερες. Τα υπόλοιπα ή τα μετέφεραν στην δύση ή τα εκδόσαν. Είναι σαν την ΕΑ και την Activision, σε πρώτη ματιά έχουν μια τεράστια και κατά το πλείστον, αρκετά καλή βιβλιοθήκη παιχνιδιών. Με μια δεύτερη ματιά βλέπεις ότι τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν εκδόσει δεν είναι δικά τους ενώ συνήθως τα χειρότερα είναι.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 33 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Νοε 30, 2016 1:57 am
Ναι αλλά αφού τα στούντιο που τα έφτιαξαν είναι δικά της, πιάνονται δικά της games. Πχ. το For honor θεωρείται game της ubisoft ενώ είναι μια ξεχωριστή ομάδα από οσες έχουμε δει μέχρι τώρα.

Το ίδιο ισχύει και για την EA, την Bathesta και την Square Enix. Το Battlefield και το Mirror's Edge τα φτιάχνει η Dice αλλά λέμε ότι είναι της EA.
Το Dishonored λέμε ότι είναι της Bathesta αλλά είναι της Arkane Studios.
Το Tomb Raider είναι της Crystal Dynamics αλλά λέμε ότι είναι της Square Enix. Καλά το τελευταίο δεν ισχύει γιατί είναι φανερό ότι δεν το έφτιαξε η Square. Poor Square, δεν μπορεί να μας ξεγελάσει Very Happy


Οπότε δεν ισχύει αυτό που λες.
Δυστυχώς έτσι είναι πάντα, μετράει πιο πολύ αυτός που βάζει τα λεφτά παρά αυτός που βάζει την δουλειά και την ιδέα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης