Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

+8
Mahad7
XameR_GT
teo1323
MCygo13
Costascss
bond tail
Red Forever
GEOHERO
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Μάης 28, 2015 7:44 pm
Εμείς δεν είχαμε κάνει και κάτι φοβερό,μόλις δώσαμε το τελευταίο μάθημα πήγαμε σε μια πισίνα όλοι μαζί,οι περισσότεροι τουλάχιστον,κι απ την επόμενη μέρα και για 4-5 βδομάδες είχαμε συνέχεια πάρτι...θυμάμαι μάλιστα μια στη ενδιάμεση βδομάδα είχαμε σε 4 συνεχόμενα να πάμε,μιλάμε τρομερή φάση
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Μάης 28, 2015 8:15 pm
Εμείς εκείνη την αγία μέρα, βγήκαμε, το ξημερώσαμε γίναμε κουρούμπελα και μετά είχα πονοκέφαλο για 3 μέρες  Razz  Μετά διακοπές στο χωρίο, με όλο το σπίτι δικό μου, καθώς γονείς μου και ο αδερφός δούλευαν Αθηνα και η αδερφή μου είχε πάει με τις φίλες τις. Γενικά ήταν το ποιο τέλειο καλοκαίρι, μπορεί να μην είχα πουθενά να πάω το βράδυ απο μαγαζιά στο χωρίο, αλλά το πρόγραμμα ήταν: πρωί μπάνιο στο ποτάμι, εκτός και αν βρήκαμε κάποιον να μας κατεβάσει μέχρι την παραλία, απο 3-6 κάψιμο στο fifa και nba (κάναμε φιλικά προταθληματάκια) απο 6-9 (καμιά φορα και 10) πεθαίναμε στο κανονικό ποδόσφαιρο ή μπασκετ, όταν τελειώναμε καθόμασταν στην γέφυρα ή στην πλατεία μέχρι ότι ώρα πάει, όταν γύριζα σπίτι έβλεπα καμιά ταινία αν είχε σήμα και  έπεφτα ψόφιος. Απο όλα αυτά έμαθα οτι δε χρειάζεσαι internet για να περάσεις καλά.

Green Rider έγραψε:το όνειρο μου είναι να βγει μια τέτοια ελληνική σειρά με γνωστούς ηθοποιούς μέσα. Πιστεύω θα είχε πολύ μεγάλη επιτυχία.
Το έχω σκεφτεί και εγώ πολλές φορές αυτό, αλλά δε μου έρχεται κανείς ηθοποιός που να ταιριάζει σε τέτοιο ρόλο, υπάρχουν δε αρκετές ωραίες Ελληνίδες που θα χαιρόμουν να δω σε τέτοιο ρόλο, αλλά δε νομίζω οτι θα κατάφερναν να ανταποκριθούν στο μαχητικό κομμάτι, όσο απο άντρες, πραγματικά δε μου έρχεται κανένας, εκτος απο τον Μπαλούρδο σε αντίστοιχο ρόλο με τον Skull, άσχετα αν o Skull δεν έχει δυνάμεις lol!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Μάης 28, 2015 10:45 pm
κάτι σαν το after v έχω στο μυαλό μου  lol!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Με λίγο από guraigan 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Μάης 28, 2015 10:59 pm
^ Α εσύ θες εκπαιδευτική κωμωδία με super ηρωίδες και δυνατές σκηνές μάχης, φαίνεται τέλεια ιδέα Razz

Η δεύτερη εικόνα live action hentai είναι; Πάντως μη το αρνηθείς πως μοιάζει. lol!
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Μάης 29, 2015 12:52 am
Βασικά θα το έχω στο νού μου σαν ώριμη σειρά κι έχω ξεκινήσει να γράφω κάποια πράγματα, σχετικά με ήρωες,κάποια πιθανά στόρυ κλπ, βασισμένα και με ελληνικές πόλεις

Έχουμε ήδη ξεκινήσει μια ομάδα παιδιών, θα δουλέψουμε όλο το καλοκαίρι πάνω σε χαρακτήρες και κακούς, να δημιουργηθεί ένα γεμάτο σύμπαν,με στόχο να δημιουργήσουμε αρχικά κάτι σαν διαδικτυακό κόμικ από τον χειμώνα και μετά...
Αλλά τι να πω,είδομεν, έχουμε τεράστια δουλειά μπροστά μας, έχουμε 2 μέρες κι έχουν σκάσει πολλές ιδέες ανάμεσά μας,μακάρι να βγει κάτι πολύ καλό...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Μάης 29, 2015 12:38 pm
redlegend έγραψε:

Η δεύτερη εικόνα live action hentai είναι; Πάντως μη το αρνηθείς πως μοιάζει. lol!
Οτι μοιάζει σε αυτή την εικόνα μοιάζει. Ωστόσο δεν είναι. Χιουμοριστική είναι και αυτή η σειρά. Δες την οπωσδήποτε θα πεθάνεις στα γέλια. Καλύτερα δες Jetman πρώτα για να απολαύσεις καλύτερα τον Gai Yuuki σε ρόλο κακού!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Μάης 29, 2015 1:24 pm
^jetman είχα αρχίσει, πραγματικά δε θυμάμαι γιατί το παράτησα  scratch Πάντως τον Gai τον θυμάμαι, ηταν ο badass της  ομάδας που δεν γούσταρε συνεργασίες κλπ.


Φαντάσου μια παρόμοια σκηνή sτην ελληνική τv, με πρωταγωνίστριες τις νέες διάσημες ηθοποιούς πχ Λασκαράκη, Τριανταφυλλίδου κλπ κατοστάρι θα βάραγε η τηλεθέαση  lol! 



MCygo13 έγραψε:Βασικά θα το έχω στο νού μου σαν ώριμη σειρά κι έχω ξεκινήσει να γράφω κάποια πράγματα, σχετικά με ήρωες,κάποια πιθανά στόρυ κλπ, βασισμένα και με ελληνικές πόλεις

Έχουμε ήδη ξεκινήσει μια ομάδα παιδιών, θα δουλέψουμε όλο το καλοκαίρι πάνω σε χαρακτήρες και κακούς, να δημιουργηθεί ένα γεμάτο σύμπαν,με στόχο να δημιουργήσουμε αρχικά κάτι σαν διαδικτυακό κόμικ από τον χειμώνα και μετά...
Αλλά τι να πω,είδομεν, έχουμε τεράστια δουλειά μπροστά μας, έχουμε 2 μέρες κι έχουν σκάσει πολλές ιδέες ανάμεσά μας,μακάρι να βγει κάτι πολύ καλό...
Καλή επιτυχία, είχα κάνει παρόμοιες απόπειρες στο παρελθόν, αλλά δεν έβγαλαν πουθενά. Τέλος πάντων, μακάρι μια μέρα να σας δούμε και σε κανένα μεγάλο κανάλι, μπας και δούμε καμία "επαναστατική" εκπομπή για την Ελληνική τν και θα μου άρεσε να ήταν σοβαρή απόπειρα.
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Μάης 29, 2015 4:00 pm
Κοίτα σε καμία περίπτωση αν αυτό καταλήξει να γίνει επιτυχία και τηλεόραση κιόλας(λέμε τώρα,ο άντρας ο σωστός όπως λέει και ο Mikeius δικαιούται τις αυταπάτες Razz ) δεν πιστεύω,ελληνική τουλάχιστον, γιατί το να πάρεις μια πρωτότυπη ιδέα και να το βάλεις στην τηλεόραση,τουλάχιστον την ελληνική,θεωρώ ότι θα την καταστρέψεις,κι ότι θα βγάλεις και πολύ μικρό κέρδος εν αντιθέση με τον τεράστιο κόπο που θα χεις κάνει εσύ ο ίδιος 
Σίγουρα αν γινόταν κάτι τέτοιο μόνο σε Αμερική, αφού εκεί υπάρχουν κεφάλαια και υποδομές, ενώ εκεί στηρίζονται πάντα τέτοια πρότζεκτ.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Μάης 29, 2015 11:20 pm
Green Rider έγραψε:Δεν πάμε καθόλου καλά. Ειδικά στο τελευταίο βίντεο...
Γιατί αυτό με τη καραόκε μα%@κία?

Τελικά δεν μου απάντησες:
@Green Rider: Στο Dark Souls έχει διπλό (vs mode) ώστε να συγκρίνεις τους χαραχτήρες σου με άλλους?
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Μάης 30, 2015 1:19 am
Δεν την είδα καν την ερώτηση εκεί που την έγραψες  lol!
Υπάρχει και pvp & coop pve που αποτελoύν μέρος του παιχνιδιού

Στο 1 

- Αν είσαι human να δεις τα summons signs των άλλων και να τους καλέσεις να σε βοηθήσουν ή να μονομαχήσετε (red signs). Υπάρχουν και κάποιοι NPC που μπορείς να τους κάνεις summon πριν από κάποια bosses. Γενικώς μπορείς να καλέσεις άλλους δύο να κάνουν join
- Aν είσαι human κινδυνεύεις να σου κάνει εισβολή άλλος παίχτης (ή ακόμα και δύο!!!) και να σου επιτεθεί

Στο 2ο παιχνίδι μπορείς να κάνεις ένα παραπάνω άτομο summon και να πας σε boss fight με ομάδα 4 ατόμων

Το γαμάτο ειδικά στα summons είναι πως ανάλογα πόσους παίχτες θα καλέσεις αλλάζει συμπεριφορά και δυσκολία το boss!
Οπότε solo πολλές φορές είναι καλύτερα. Γενικά solo στο πρώτο playthrough επιβάλλεται. Αντέ το πολύ NPC να καλέσεις. Ο λόγος είναι το συναίσθημα που νιώθεις όταν κατεβάζεις μόνος σου τα bosses. Αυτό που λατρεύω ειδικά είναι να βάζω κάτω το δικό μου summon sign και να βοηθώ άλλους σε boss fights. Και τρελή διασκέδαση και πολλά xp. Ειδικά στο 2ο παιχνίδι αν καταφέρεις να βοηθήσεις τον άλλο να πετύχει το στόχο του αν είσαι hollow σε κάνει άνρθωπο. Ετσι γλιτώνεις human effigy.
Γενικά τα παιχνίδια αυτά έχουν απίστευτο multiplayer που ομοιο του δεν έχετε ξαναδεί πουθενά. Ειδικά pvp δεν νομίζω πως κανένα άλλο παιχνίδι δεν το πλησιάζει σε ποιότητα. Ειδικά ο τρόπος εποικοινωνίας με τους άλλους παίχτες είναι το κάτι άλλο, αφού δεν σε αφήνει να μιλάς με μικρόφωνα και τέτοια (εκτός skype φυσικά) ούτε να κάνεις π.χ. party στο xbox 360. Πως μιλάς με τους άλλους? Με gestures και messages στο πάτωμα
 


Γενικώς και τα 2 παιχνίδια μπορείς να τα παίζεις στον αιώνα τον άπαντα. Δεν είναι τυχαίο που το 1 έχει ακόμα μετά από τόσα χρόνια κόσμο μέσα και για pvp & για pve. Xτυπάς 1000 ώρες gameplay για πλάκα. Στο 1 σταμάτησα στο NG++, μετά έκανα άλλο χαρακτήρα και μετά είπα να σταματήσω να παίξω και τίποτα άλλο μετά από 250 ώρες καψίματος για τρεις μήνες  lol!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Μάης 30, 2015 1:53 am
Αχ, Ιαπωνία...μόνο ένα έχω να πώ...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Μάης 31, 2015 3:40 pm

Έχω την αίσθηση ότι τα Warriors games είναι σε καλό δρόμο. Αυτό από πάνω θα το πάρω σίγουρα μόλις πέσει η τιμή στο steam.


@Green Rider: είχες δει το βίντεο που έβαλα λίγα post πιο πάνω για το Dark Souls?:
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Ιουν 01, 2015 12:11 am
Το έχω δει παλιότερα αυτό. Γενικά έχω δει αρκετά βίντεο από αυτόν, πώρωση
Πόσο θα τα έσπαγε να έβγαινε ένα Star Souls (Star Wars/Dark Souls) πόπο  Cool

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιουν 06, 2015 9:32 am
Το έχετε δει αυτό το video; 


Πόσο με νευριάζουν κάτι τέτοια  Evil or Very Mad
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιουν 06, 2015 2:20 pm
Θα συμφωνήσω και με το κορυφαίο σχόλιο σ'αυτό το βίντεο, ότι συνηθέστερο είναι οι γονείς να παίρνουν ίσως τα παιχνίδια 2-3 βδομάδες και να τους τα δίνουν αργότερα, ή ακόμα καλύτερα να φτιάξουν με το παιδί ένα πρόγραμμα που θα μπορεί κάποιες στάνταρ ώρες να παίζει ηλεκτρονικά. Κι αυτό που γίνεται, το παιδί μένει χωρίς κίνητρο για να τα πάρει καλύτερα, και νομίζω πιο λογικό είναι να θυμώσει με αυτό.
Πραγματικά κρίμα που υπάρχουν τέτοιοι 'άνθρωποι'...
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 15 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Ιουν 07, 2015 9:49 pm
Αυτό που έκανε αυτός ο πατέρας είναι λάθος από πολλές μεργιές.
Θέλω να του σπάσω την μούρη στο ξύλο! Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης