Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

+8
Mahad7
XameR_GT
teo1323
MCygo13
Costascss
bond tail
Red Forever
GEOHERO
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Ιουν 07, 2015 9:49 pm
Αυτό που έκανε αυτός ο πατέρας είναι λάθος από πολλές μεργιές.
Θέλω να του σπάσω την μούρη στο ξύλο! Evil or Very Mad
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Ιουν 08, 2015 12:21 am
Ανυπομονώ να πάω πάλι σπίτι το καλοκαίρι και να ξαναπιάσω το Battride War II, μου έχει λήψει το άτιμο...

Πλησιάζει και η E3, θα κρεμαστούν πολλά μακαρόνια φέτος...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Α ρε Gaben... woop
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Ιουν 08, 2015 1:35 am
^Πέρυσι που είδα για την κονσόλα της steam χάρηκα αλλά όταν είδα την τιμή της πριν λίγες μέρες ξενέρωσα.
Στην ουσία είναι ένα pc που είναι μόνιμα συνδεμένο με την tv και έχει καλά γραφικά και επεξεργαστή.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Ιουν 08, 2015 11:24 am
^λέτε να πουν τίποτα και για την νέα κονσόλα της nintendo;


Μου έβγαλε κάτι το laptop για αναβάθμιση σε win 10, κράτηση βασικά και αναβάθμιση μόλις είναι έτοιμα. Σας έβγαλαν τίποτα εσας οι υπολογιστές σας; είχαν πει θα το κανουν για όσους είχαν win 7 kai 8
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Ιουν 08, 2015 1:27 pm
Είπαν, θα φτιάξουν μια ‘κονσόλα‘ / OS για να παίζουν τα κινήτα τα παιχνίδια της Nintendo.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Ιουν 08, 2015 10:13 pm
^^Μου το έβγαλε και σε εμένα στα pc μου. Αν έχει αυθεντικά windows πάτα να τα προπαραγγείλεις free.

Εμένα μου το έβγαλε σε ένα που τα έχω σπασμένα και δεν ξέρω τι να κάνω.????
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 09, 2015 8:05 am
Costascss έγραψε:^^Μου το έβγαλε και σε εμένα στα pc μου. Αν έχει αυθεντικά windows πάτα να τα προπαραγγείλεις free.

Εμένα μου το έβγαλε σε ένα που τα έχω σπασμένα και δεν ξέρω τι να κάνω.????
Το έκανα, 29 Ιουλίου λέει θα είναι έτοιμα. Αν το έχεις ενεργοποιήσει με κάποιο crack τότε να το κάνεις, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα ή απλά κατέβασε τα 10 πειρατικά και κάνε έτσι την αναβάθμιση. Αυτό που με ανησυχεί είναι το πόσο σταθερά και πόσο συμβατά θα είναι, γιατί αν είναι σαν τα 8, ιδικά πριν την αναβάθμιση στα 8.1 την κάτσαμε.


Red Forever έγραψε:Είπαν, θα φτιάξουν μια ‘κονσόλα‘ / OS για να παίζουν τα κινήτα τα παιχνίδια της Nintendo.

Α ναι; Δε το είχα ακούσει αυτο. Σίγουρα λέμε για το ίδιο; Εγώ λεω για το nintendo nx που ανακοίνωσαν, αλλά ακόμα δεν έχουν πει πολλά, αυτό θα κάνουν για κινητά;
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 09, 2015 10:25 am
Ναι αυτό λένε ότι θα είναι.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 09, 2015 12:42 pm
^μα καλά τι έγινε με το mobile gaming έτσι ξαφνικά και γίνετε τέτοιος πανικός μέχρι και απο την nintendo; Μέχρι και η konami είπε οτι απο εδώ και πέρα η κύρια πλατφόρμα που θα ασχολούνται θα είναι τα κινητά καθώς είναι το μέλλον του gaming απ'ότι λένε, ελπίζω να μη ερημώσουν οι κονσόλες.  Sad
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 09, 2015 2:13 pm
redlegend έγραψε:^μα καλά τι έγινε με το mobile gaming έτσι ξαφνικά και γίνετε τέτοιος πανικός μέχρι και απο την nintendo; Μέχρι και η konami είπε οτι απο εδώ και πέρα η κύρια πλατφόρμα που θα ασχολούνται θα είναι τα κινητά καθώς είναι το μέλλον του gaming απ'ότι λένε, ελπίζω να μη ερημώσουν οι κονσόλες.  Sad

Συνέβει αυτό συνέβει και στο Hollywood, κόμιξ και στην μουσική βιομηχανία : αντί να συνέχισουν οι καταναλωτές και οι άνθρωποι της δουλειάς με όραμα και ιδέες να πολυτίσουν την τέχνη τους και να ανοίξουν νέους ορίζοντες, να φέρουν επανάσταση στον τομέα και να υπόσουν την πλατφόρμα της διασκεδασής τους σε κάτι δικό τους που θα τους έφερνε περιφάνεια και όλοι θα το βλέπαν σε κάτι αξιέπαινο...αντί να γίνει κάτι τέτοιο, οι παραγωγοί και ένα κάρο από μακακες(αυτό διαβάζετε ως : Ο ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ) χωθήκαν μέσα και τα κάνανα οίκο ανοχής...και ο χαρακτηρισμός είναι πολύ ευγενής γιατί ακόμα και οι οίκοι ανοχής στην κωλοτρυπίδα της Νέας Υόρκης δεν θέλουν να συγκρίνονται με αυτόν τον τρόπο...και έχουν δίκιο.

Όταν ήρθε όλο αυτό το νέο κοινό αρχικά δεν φαινόταν να γίνεται κάτι κακό αλλά σιγά σιγά υπήρξαν πολύ σοβαρές επιπτώσεις. Εμείς οι παλιοί τα θυμόμαστε πάρα πολύ καλά και όλα αυτά τα προβληματα, από το αρχαιότερο μέχρι το νεότερο υπάρχουν μέχρι σήμερα και επιδεινώνονται όσο πιο πολύ υπάρχουν : θάνατος των arcade, απομάκρυνση κάθε είδους δυσκολίας και τεχικής από τα βιντεοπαιχνίδια, συνεχής άρνηση να φτιξουν κάτι αυθεντικό και πρωτότυπο, παιχνίδια με άπειρες σκηνές και QTEs, GRAFFIX!!!!!!!!!, ο θάνατος των καλών FPS, "κίτρινος τύπος" στα βιντεοπαιχνίδια και λασπόανταλλαγές σε εκδοτικούς οίκους, σπόνσορες ,η άνοδος του Steam και η καθιέρωση του PC gaming, DLC, DLC σε κονσόλες, μέτρα κατά της ελέυθερης αγοράς και σε κονσόλες, πιο γνωστό ως REGION LOCK, youtubers / let's players,hipsteroμακάκες που φτιάχνουν "παιχνίδια" και αλληλοσυγχαίρονται που φτιάχνουν τέχνη, "ελεύθερη αγορά" και τέλος τα παιχνίδια του κινητού που δυστυχώς επηρεάσαν και την Ιαπωνία...και σκοτώνουν τα handhelds και τις επιτραπέζιες κονσόλες πολύ περισσότερο απ’ότι οι υπερωρίες τους.

Και τώρα έρχονται και νέα μέτρα που όποιος τολμήσει να αντιμιλήσει σε παραγωγούς, σπόνσορες, "δημοσιογράφους", youtubers και "indie developers" ή να φέρει στο φώς τα λάθη τους, τον κυνηγούν και τον κηνσοράρουν / λογοκρίνουν μέχρι να χαθεί από την επιφάνεια του πλανήτη. Είχα κάνει ένα άρθρο παλιά, που απλά άγγιξε το θέμα ελάχιστα και δοκιμάσαν να κλείσουν τρείς φορές, συνεχόμενα :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ο θάνατος θα έρθει και για τα βιντεοπαιχνίδια και θα είναι πολύ αργός και πολύ οδηνηρός όπως και με τις ταινίες. Και αυτό δεν είναι απειλή, είναι πρόγνωση αντίστοιχη του "έχετε καρκίνο τελικού σταδίου και έχετε XXX να ζήστε". Πάρτε ότι μπορείτε από τις παλιές καλές εποχές τώρα πριν χαθούν όλα. Δείτε τι θα πει ποιότητα και αξιόλογο περιεχόμενο.









Ιδού η τωρινή όψη των βιντεοπαιχνιδιών :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και αυτό το λέω για όλους όσους νοιάζονται. Σκεφτείτε τις επόμενες κινήσεις πολύ καλά, ποιούς πιστεύετε στα media και ποιούς όχι, τί γίνεται στον κόσμο και αυτός επηρεάζει τα media την ώρα που τα media τον επηρεάζουν και όλα αυτά που υπάρχουν για διασκέδαση δεν είναι εκτός της εξίσωσης. Ποτέ δεν ήταν.

Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 09, 2015 7:59 pm
Στο Shadow of Mordor πάντως δεν βρήκα κανένα πρόβλημα και έπαιξα 60+ ώρες σε ένα laptop των 100 ευρώ. Και μπορών να πω ότι μου φάνηκε παιχνιδάρα (αν εξαιρέσεις την μικρή ιστορία σε cinematics).


Τα games στα κινητά:
- Έχουν μικρό ποσοστό σπασίματος παιχνιδιών.
- Έχουν επιπλέον χρεώσεις (έχει σχέση με το από πάνω)
- Απευθύνονται σε πολύ ευρύ κοινό
- Κατά μέσο ορο είναι φτηνά στην δημιουργία
- Απευθύνονται σε "κονσόλα" που χαλάει/κλέβεται/παλιώνει εύκολα και βγαίνουν συνεχώς καινούρια μοντέλα

Μάλλον πρέπει να κλάψουμε τις κονσόλες...Αν και νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 09, 2015 9:26 pm
Αντικειμενικά όμως, δε μπορείς να έχεις καλούς τίτλους σε κινητό, εκτός και αν είναι τούμπανο και εκεί είναι πολύ λίγα. Έχουμε πλέον γεμίσει με χιλιάδες κλώνους του subway surfer ακόμα και από μεγάλες εταιρίες, πχ sega με το sonic dash. Υπάρχουν πολλά πόρτς παλαιόν παιχνιδιών και προσπαθούν να βάλουν και νέους τίτλους, πχ mortal kombat x, υπάρχει πλέον για android kai ios. Όπως και να έχει, κάτι τέτοιο θα είναι 10 βήματα μπροστά για τις τσέπες τους και χίλια για το gaming, ιδικά τώρα που έχουμε αρχίσει τα πράγματα με την εικονική πραγματικότητα (oculus rift) θα ήταν κρίμα να τα χαλάσουμε όλα αυτά.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 09, 2015 10:23 pm
και γω διαφωνώ με αυτή την άποψη της κλάψας που επικρατεί τελευταία πως δεν βγαίνουν καλά παιχνίδια. Και δεν βγάζω την ουρά μου απ'εξω. Και γω έλεγα βλακείες κάποτε. Εχω παίξει πολλές νέες παιχνιδάρες τα τελευταία χρόνια. Ειδικά τα Dark Souls 1 & 2, το Hitman Absolution και το Tomb Raider από τα καλύτερα όλων των εποχών μπορώ να πω.
Μην προσκολλάτε στο παρελθόν
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 09, 2015 11:29 pm
Green Rider έγραψε:και γω διαφωνώ με αυτή την άποψη της κλάψας που επικρατεί τελευταία πως δεν βγαίνουν καλά παιχνίδια. Και δεν βγάζω την ουρά μου απ'εξω. Και γω έλεγα βλακείες κάποτε. Εχω παίξει πολλές νέες παιχνιδάρες τα τελευταία χρόνια. Ειδικά τα Dark Souls 1 & 2, το Hitman Absolution και το Tomb Raider από τα καλύτερα όλων των εποχών μπορώ να πω.
Μην προσκολλάτε στο παρελθόν

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τζιμ, είσαι σοβαρός; Αυτό :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Πιστεύεις οτι αγγίζει έστω και λίγο τα μεγαλία των προηγούμενων; Όταν η Λάρα σαν ανορεξικιά 3edgy5me tween από το Twillight με emo story και gameplay που κάνει το uncharted να μοιάζει με το Mario 64? Είναι μια άθλια αντιγραφή του Uncharted 1 και με απαράδεκτα γραφικά από πάνω, μέσα στα glitches, ιδίως όταν πρωτοβγήκε.

Απλά δες πόσα καλά παιχνίδια έχουν βγεί την γενιά που μας πέρασε και πόσα, ακόμα και από αυτά τα καλά που μας ήρθαν πέσαν θύματα τακτικών DLC, 1 day patch και κλειδωμένων modes στον δίσκο. Θυμάται κανείς τι βγήκε στο PS2 την πρώτη χρονιά, έτσι από απορία;

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μισό χρόνο μετά την κυκλοφορία του PS2. Πότε βγήκε ένα καλό παιχνίδι στο PS3? 3 χρόνια μετά. Στο PS4? Ακόμα να βγεί και το Akhma Knight έχει τόσα προβλήματα με DLC, καλύτερα να μην το πάρεις καθόλου παρά να δώσεις 200 ευρώ για να πάρεις το μισό παιχνίδι. Α και στο διάολο με αυτήν την τακτική. Και όλοι αυτοί οι ηλίθιοί που προσκόλησαν στα βιντεοπαιχνίδια με το XBOX360 ενώ προηγουμένως δεν θα τα άγγιζαν ούτε αν τους πληρώναμε, τώρα αυτοί ελέγχουν την κυκλοφορία αυτών των παιχνιδιών ώντας η συντριπτική πλειοψηφία των πελατών και δίνοντας όλα τους λεφτά σε τέτοιες απάτες.

Πιστεύει ειλικρινά κανείς ότι αν η σκηνή του gaming έμενε ίδια όπως ήταν στα χρόνια του PS2 θα είχαμε τέτοια προβλήματα τώρα;

redlegend έγραψε:Αντικειμενικά όμως, δε μπορείς να έχεις καλούς τίτλους σε κινητό, εκτός και αν είναι τούμπανο και εκεί είναι πολύ λίγα. Έχουμε πλέον γεμίσει με χιλιάδες κλώνους του subway surfer ακόμα και από μεγάλες εταιρίες, πχ sega με το sonic dash. Υπάρχουν πολλά πόρτς παλαιόν παιχνιδιών και προσπαθούν να βάλουν και νέους τίτλους, πχ mortal kombat x, υπάρχει πλέον για android kai ios. Όπως και να έχει, κάτι τέτοιο θα είναι 10 βήματα μπροστά για τις τσέπες τους και χίλια για το gaming, ιδικά τώρα που έχουμε αρχίσει τα πράγματα με την εικονική πραγματικότητα (oculus rift) θα ήταν κρίμα να τα χαλάσουμε όλα αυτά.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Οι χειρότερες ιδέες του gaming αξίζει να πεθάνουν. Το Occulus είναι η μεγαλύτερη μπούρδα που έχει υπάρξει. Ακόμα και το Virtual Boy φαντάζει καλύτερο από αυτό. Όσο για τα android και iOS ιδού μια ιδέα : χρησιμοποιήστε τα για βλαμμένα photoshop που κάνουν οι γκόμενες και αφήστε τα παιχνίδια ήσυχα. Για αυτό φτιάχτηκε και ποτέ δεν θα γίνει καλύτερο.

Θέλετε καλά games; Ψηφήστε με τα πορτοφόλια σας. Μην παίρνετε παιχνίδια που έχουν τέτοιου είδους απαράδεκτες τακτικές και μην αγοράζετε παιχνίδια από εκδότες που σας απατούν όλοι την ώρα, όπως η EA, Ubisoft, Activision, Namco Bandai και Warner Bros. To τελευταίο παιχνίδι που πήρα από αυτούς ήταν το Arkham City επειδή όντως άξιζε τα λεφτά του και ήταν παιχνιδάρα. Πιο πρίν είχα πάρει το Spiderman 2 του Gamecube. 10 χρόνια πριν ξαναπάρω παιχνίδι από αυτούς. Το Shattered Dimensions το πήρα αργότερα ανάνοιχτο σε εκπτωτικές πωλήσες για να μην πάρει η Activision δεκάρα από μένα. Το ίδιο και το Web of Shadows. Όσο για το steam είναι η μεγαλύτερη απάτη που έχει υπάρξει μετά τα DLC και περνάει κάτω από την μύτη όλων...τι αηδιαστικό.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Ιουν 10, 2015 8:35 am
redlegend έγραψε: Όπως και να έχει, κάτι τέτοιο θα είναι 10 βήματα μπροστά για τις τσέπες τους και χίλια για το gaming
Εδώ "χίλια πίσω" ήθελα να γράψω απλά το ξέχασα απο κεκτημένη ταχύτητα, φυσικά είμαι κατά σε κάτι τέτοιο, αν γίνει δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι καλό και για τις μικρές εξαιρέσεις θα πρέπει να έχεις κινητό πάνω απο 500+€ , το κινητό είναι για  άλλες πράγματα, η κονσόλα για άλλη. 



Red Forever έγραψε:Πιστεύεις οτι αγγίζει έστω και λίγο τα μεγαλία των προηγούμενων; Όταν η Λάρα σαν ανορεξικιά 3edgy5me tween από το Twillight με emo story και gameplay που κάνει το uncharted να μοιάζει με το Mario 64? Είναι μια άθλια αντιγραφή του Uncharted 1 και με απαράδεκτα γραφικά από πάνω, μέσα στα glitches, ιδίως όταν πρωτοβγήκε.

Απλά δες πόσα καλά παιχνίδια έχουν βγεί την γενιά που μας πέρασε και πόσα, ακόμα και από αυτά τα καλά που μας ήρθαν πέσαν θύματα τακτικών DLC, 1 day patch και κλειδωμένων modes στον δίσκο. Θυμάται κανείς τι βγήκε στο PS2 την πρώτη χρονιά, έτσι από απορία;

Εδώ δε συμφωνώ, μια χαρά παιχνίδι ήταν και καλά γραφικά είχε και ιστορία καλή και σίγουρα είναι απο τα καλύτερα των τελευταίων χρόνων.



Red Forever έγραψε:Μισό χρόνο μετά την κυκλοφορία του PS2. Πότε βγήκε ένα καλό παιχνίδι στο PS3? 3 χρόνια μετά. Στο PS4? Ακόμα να βγεί και το Akhma Knight έχει τόσα προβλήματα με DLC, καλύτερα να μην το πάρεις καθόλου παρά να δώσεις 200 ευρώ για να πάρεις το μισό παιχνίδι. Α και στο διάολο με αυτήν την τακτική. Και όλοι αυτοί οι ηλίθιοί που προσκόλησαν στα βιντεοπαιχνίδια με το XBOX360 ενώ προηγουμένως δεν θα τα άγγιζαν ούτε αν τους πληρώναμε, τώρα αυτοί ελέγχουν την κυκλοφορία αυτών των παιχνιδιών ώντας η συντριπτική πλειοψηφία των πελατών και δίνοντας όλα τους λεφτά σε τέτοιες απάτες.

Πιστεύει ειλικρινά κανείς ότι αν η σκηνή του gaming έμενε ίδια όπως ήταν στα χρόνια του PS2 θα είχαμε τέτοια προβλήματα τώρα;
Μόνο και μόνο που μπήκαν τα dlc, μια απο τις μεγαλύτερες κοροϊδίες στο gaming, σε αυτή τη γενιά, το θέμα είναι τελειωμένο. Απο exclusive υπήρχαν σίγουρα πολύ λιγότερα, αλλά και πάλι αρκετά ήταν πολύ καλά και αρκετά απο τα 3rd parties ήταν και αυτά πολύ καλά. Η γενιά του πσ4 και του χβοχ1 είναι ως τώρα η ποίο άθλια απο θ΄μα μεγάλων τίτλων, είναι καθαρά για τα γραφικά ως τώρα και μονο, με κάποιες μικρες εξαιρέσεις.


Red Forever έγραψε:Οι χειρότερες ιδέες του gaming αξίζει να πεθάνουν. Το Occulus είναι η μεγαλύτερη μπούρδα που έχει υπάρξει. Ακόμα και το Virtual Boy φαντάζει καλύτερο από αυτό. Όσο για τα android και iOS ιδού μια ιδέα : χρησιμοποιήστε τα για βλαμμένα photoshop που κάνουν οι γκόμενες και αφήστε τα παιχνίδια ήσυχα. Για αυτό φτιάχτηκε και ποτέ δεν θα γίνει καλύτερο.
Χειρότερη ιδεα για το gaming η εικονική πραγματικότητα; Shocked Το oculus το έφερα σαν παράδειγμα, γίνονται γενικά πειράματα με αυτή, δες εδώ 

για εμένα οτι κάποιος μπορεί να οδηγήσει μέσα σε ένα παιχνίδι ενώ ταυτόχρονα οδηγάει στην πραγματικότητα και να μην πάθει ουε γρατζουνιά το αμάξι είναι μεγάλο επίτευγμα και αν καταφέρουν να το εξελίξουν αυτό και κάπως το βάλουν και στις κονσόλες θα είναι μεγάλη καινοτομία
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 16 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Ιουν 10, 2015 11:25 am
redlegend έγραψε:
Red Forever έγραψε:Πιστεύεις οτι αγγίζει έστω και λίγο τα μεγαλία των προηγούμενων; Όταν η Λάρα σαν ανορεξικιά 3edgy5me tween από το Twillight με emo story και gameplay που κάνει το uncharted να μοιάζει με το Mario 64? Είναι μια άθλια αντιγραφή του Uncharted 1 και με απαράδεκτα γραφικά από πάνω, μέσα στα glitches, ιδίως όταν πρωτοβγήκε.

Απλά δες πόσα καλά παιχνίδια έχουν βγεί την γενιά που μας πέρασε και πόσα, ακόμα και από αυτά τα καλά που μας ήρθαν πέσαν θύματα τακτικών DLC, 1 day patch και κλειδωμένων modes στον δίσκο. Θυμάται κανείς τι βγήκε στο PS2 την πρώτη χρονιά, έτσι από απορία;

Εδώ δε συμφωνώ, μια χαρά παιχνίδι ήταν και καλά γραφικά είχε και ιστορία καλή και σίγουρα είναι απο τα καλύτερα των τελευταίων χρόνων.

Παίξε τα Uncharted. Μετά παίξε το καινούργιο Tomb Raider. Μετά παίξε Tomb Raider 3, 2, Underworld, Legend και Anniversary και κάτσε να τα συγκρίνεις. Είναι σαν να βλέπεις τον τέταρτο Indiana Jones με μια emo κοπέλα που δεν ξέρει να κάνει το βασικότερο απ’όλα : ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΔΡΟΜΕΣ ΣΕ ΤΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ ΣΕ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ! Τα παλιά Tomb Raider είναι σαν να βλέπεις τους Κυνηγούς της χαμένης Κιβωτού στην χειρότερη ενώ στην καλύτερη σαν να βλέπεις την Χαμένη Σταυροφορία και να νοιώθεις την περιπέτεια. Είχανε καλούς χαρακτήρες, μια Λάρα που όντως σε έκανε να νοιώθεις οτι ζει και της αρέσει η περιπέτεια, καλή πλατφόρμα και το πιο σημαντικό : PUZZLE!!! Και πάζλ που κάνουν τον παίχτη να σκέφτεται, όχι πάζλ επιπέδου Uncharted που υπάρχουν απλά για να δούνε ποιός είναι αρκετά καθυστερημένος και να μην λύσει το 1+1=2.

redlegend έγραψε:Χειρότερη ιδεα για το gaming η εικονική πραγματικότητα; Shocked Το oculus το έφερα σαν παράδειγμα, γίνονται γενικά πειράματα με αυτή, δες εδώ 

για εμένα οτι κάποιος μπορεί να οδηγήσει μέσα σε ένα παιχνίδι ενώ ταυτόχρονα οδηγάει στην πραγματικότητα και να μην πάθει ουε γρατζουνιά το αμάξι είναι μεγάλο επίτευγμα και αν καταφέρουν να το εξελίξουν αυτό και κάπως το βάλουν και στις κονσόλες θα είναι μεγάλη καινοτομία

Αυτό είναι που αρκετοί δεν καταλαβαίνουν. Αυτό που μας πασάρουν σαν εικονική πραγματικοτητα στα βιντεοπαιχνίδια ούτε εικονική είναι, ούτε πραγματικότητα. Δεν έχει καλά γραφικά πρώτα απ’όλα, χρειάζεται τόνους από εξωτερικούς παράγοντες για να γίνει καλό το παιχνίδι και βασίζεται σε ένα ηλίθιο gimmick που χρησιμοποιούσαν τα μουσειά όταν εγώ ήμουν πιτσιρηκάς και καταλάβαινα ότι καλύτερα να παίζω μια ζωή PokeMon παρά να γίνει αυτό το σύστημα βιντεοπαιχνίδι. Θέλετε εικονική πραγματικότητα και να δείτε πως είναι;

Το Sword Art Online, Log Horizon και άπειρα κορεάτικα μάνγκα απαντάνε αυτήν την ερώτηση με συστήματα που δεν πρόκειται να βγούν για το κοινό μόνο και μόνο γιατι θα ήταν ανήθικο να βγάλουν ένα σύστημα που ο παίχτης βρίσκεται σε κίνδυνο να πεθάνει. Κι όμαως, αυτό που δείχνουν είναι η εικονική πραγματικότητα.

Αυτό που δείχνει το Occulus είναι μια υπερβολικά hype-αρισμένη αλλά στην τελική απαράδεκτη συσκευή που θυμίζει περισσότερο τα κράνη Private Playing του .hack που φοράνε οι παίχτες για να μην κάνουν θόρυβο όταν παίζουν τα MMO τους.

Τέλος κάτι που ισχύει για όλους : Έρευνα αγοράς παιδιά. Μην πιάνεστε κορόιδα με τέτοια βίντεο. Κάντε μια εκτενή έρευνα αγοράς και θα δείτε άνετα τι βρωμάει και τι είναι όντως καλό. Το Occulus βρωμάει όσο και το XBONE και τα Steam Box. Μην πέφτετε θύμα όλου αυτού του Hype. Το γούστο σας μπορεί να μην επηρρεάζεται, αλλά η κρίση σας επηρεάζεται πάρα πολύ και σε βάθος χρόνου. Είναι που είναι χάλια η κατάσταση στον κόσμο και έχουν σταματήσει να μας διδάσουν καλή και λογική κρίση στα σχολεία και στα πανεπιστήμια, κάντε το μόνοι σας τουλάχιστον, αναπτύξτε καλή κρίση.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης