Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

+8
Mahad7
XameR_GT
teo1323
MCygo13
Costascss
bond tail
Red Forever
GEOHERO
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 30, 2015 4:48 pm
Όλη η Ελλάδα έχει γίνει ring. Στην γειτονιά μου από το πρωί ξύπνησα από φωνές ανθρώπων που φωνάζουν ο ένας στον άλλο "Ναι" και "Όχι". Ευτυχώς που σταμάτησαν για μεσημέρι, σε λίγες ώρες συνεχίζεται...

Γενικά το άσχημο με την Ελλάδα είναι ότι ποτέ δεν ήμασταν πραγματικά ενωμένοι:
Αθηναίοι vs Σπαρτιάτες
Πράσινοι vs Βένετοι
Κοτσαμπάσηδες vs Ραγιάδες
Αριστεροί vs Δεξιοί
Πασοκ vs Νέα δημοκρατία
Ελληνικά vs Greeklish  Razz
Ναι vs Όχι
Και άλλα πολλάαααα.

Όταν τα σκέφτομαι αυτά μας μισώ.


Πάντως είναι όντως μεγάλο δίλημμα. Εγώ για παράδειγμα που δεν με νοιάζει αν θα βγούμε από την ευρώπη πιστεύω ότι τώρα είναι η χειρότερη στιγμή για να γίνει, μας έκλεισαν όλες τις βιομηχανίες, μίκρυναν και έδιωξαν τον στόλο εμπορικών πλοίων (που ήταν ο μεγαλύτερος στην ευρώπη) κτλ... Τώρα είμαστε γυμνοί και άοπλοι στον πόλεμο της αγοράς.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουν 30, 2015 5:12 pm
Costascss έγραψε:Όλη η Ελλάδα έχει γίνει ring. Στην γειτονιά μου από το πρωί ξύπνησα από φωνές ανθρώπων που φωνάζουν ο ένας στον άλλο "Ναι" και "Όχι". Ευτυχώς που σταμάτησαν για μεσημέρι, σε λίγες ώρες συνεχίζεται...

Γενικά το άσχημο με την Ελλάδα είναι ότι ποτέ δεν ήμασταν πραγματικά ενωμένοι:
Αθηναίοι vs Σπαρτιάτες
Πράσινοι vs Βένετοι
Κοτσαμπάσηδες vs Ραγιάδες
Αριστεροί vs Δεξιοί
Πασοκ vs Νέα δημοκρατία
Ελληνικά vs Greeklish  Razz
Ναι vs Όχι
Και άλλα πολλάαααα.

Όταν τα σκέφτομαι αυτά μας μισώ.


Πάντως είναι όντως μεγάλο δίλημμα. Εγώ για παράδειγμα που δεν με νοιάζει αν θα βγούμε από την ευρώπη πιστεύω ότι τώρα είναι η χειρότερη στιγμή για να γίνει, μας έκλεισαν όλες τις βιομηχανίες, μίκρυναν και έδιωξαν τον στόλο εμπορικών πλοίων (που ήταν ο μεγαλύτερος στην ευρώπη) κτλ... Τώρα είμαστε γυμνοί και άοπλοι στον πόλεμο της αγοράς.
Γενικά οι Έλληνες βαράμε μια γερή δόση τρέλας, ακόμα και στη μέση του πολέμου που λέει ο λόγος είμαστε ικανοί να πολεμάμε μεταξύ μας αντί με τον εχθρό. 
Σαν τον Sanji με τον Zoro ένα πράγμα  Razz
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Ιουλ 01, 2015 10:57 pm
Παιδιά θελω να αγοράσω ενα κινητό και ειμαι αναμεσα σε αυτα:
I) LG G3 16 Gb/32 Gb [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
II) HTC Desire 820  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Πείτε την γνωμη σας και αν εχεται και κανενα αλλο υπόψη καλοδεχούμενο..
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Ιουλ 02, 2015 12:26 am
redlegend έγραψε:
MCygo13 έγραψε:Παιδιά αν μπορείτε τσεκάρετε στο εξωτερικό σάιτ όσα επεισόδια είναι από Ninja Storm στο mediafire,δεν τα εμφανίζει καν κ λέει ότι διαγράφτηκαν,όποιος μπορεί να το κοιτάξει...
Τα έχω κάνει εγώ reupload, αν πατήσεις στο  link της mega των 8,9,10 θα βρεις όσα λείπουν στον ίδιο φάκελο, απλά κάτι είχε πάει στραβά όταν μπήκαν τα νεα Links
Το θέμα είναι όμως ότι για κάποιον λόγο από mega δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα,βασικά κατεβαίνει ότι χρειάζεται,και μετά δεν μου το ανοίγει,μου το εμφανίζει σαν αρχείο word,και δεν έχω ιδέα τι μπορώ να κάνω χΔ
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Ιουλ 02, 2015 2:36 pm
MCygo13 έγραψε:
redlegend έγραψε:
MCygo13 έγραψε:Παιδιά αν μπορείτε τσεκάρετε στο εξωτερικό σάιτ όσα επεισόδια είναι από Ninja Storm στο mediafire,δεν τα εμφανίζει καν κ λέει ότι διαγράφτηκαν,όποιος μπορεί να το κοιτάξει...
Τα έχω κάνει εγώ reupload, αν πατήσεις στο  link της mega των 8,9,10 θα βρεις όσα λείπουν στον ίδιο φάκελο, απλά κάτι είχε πάει στραβά όταν μπήκαν τα νεα Links
Το θέμα είναι όμως ότι για κάποιον λόγο από mega δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα,βασικά κατεβαίνει ότι χρειάζεται,και μετά δεν μου το ανοίγει,μου το εμφανίζει σαν αρχείο word,και δεν έχω ιδέα τι μπορώ να κάνω χΔ
Κοίτα εδώ, λέει πως να τα δεις χωρίς να κατεβάσεις, αλλά θες λογαριασμό για να δεις το τοπικ 

@Mahad7 χωρίς να τα ξέρω τα κινητά, θα πω το lg με τα 32
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουλ 07, 2015 2:19 am
Τόσο καιρό είχα όλα τα Expansion του Total War Shogun 2 και αρνιόμουν πεισματικά να τα παίξω γιατί πίστευα ότι προσθέτουν μόνο μερικές διμοιρίες με όπλα και κανόνια. Και είμαι γενικά πιο πολύ του τόξου και σπαθί.
Αλλά τελικά το δοκίμασα μια φορά και είναι λες και παίζεις εντελώς άλλο game, πολύ καλά 0O0



Ο Green Rider με πέρασε απότομα σε LVL στο Steam Very Happy
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουλ 07, 2015 5:00 pm
κοντεύω να κάνω όλα τα achievements στο dark souls 2 scholar of the first sin στο ng+
Εχει πλάκα πως bosses που με δυσκόλευαν στο πρώτο playthrough τώρα όχι και το ανάποδο
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουλ 07, 2015 9:13 pm
Green Rider έγραψε:κοντεύω να κάνω όλα τα achievements στο dark souls 2 scholar of the first sin στο ng+
Εχει πλάκα πως bosses που με δυσκόλευαν στο πρώτο playthrough τώρα όχι και το ανάποδο
Εγω σκεφτόμουν να προσπαθήσω να κάνω το 1, αλλά είδα λίγο τα trophies και την ώρα που θέλουν για να γίνουν και αποθαρύνθηκα αρκετά  Evil or Very Mad
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιουλ 07, 2015 11:14 pm
^Χρειάστηκε να πάω ng++ για να το καταφέρω γιατί στο πρώτο playthrough έκανα βλακείες με τα boss souls αντί να φτιάξω τα όπλα. Στο 2 είναι πιο περίπλοκα τα πράγματα γιατί φτιάχνεις και spells με δαύτα

αναρωτιέμαι αν το dragonball super ήταν στα σκαριά ή λόγω της επιτυχίας του Kai και των ταινιών προέκειψε
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Ιουλ 08, 2015 9:25 pm
Green Rider έγραψε:^Χρειάστηκε να πάω ng++ για να το καταφέρω γιατί στο πρώτο playthrough έκανα βλακείες με τα boss souls αντί να φτιάξω τα όπλα. Στο 2 είναι πιο περίπλοκα τα πράγματα γιατί φτιάχνεις και spells με δαύτα
Aυτό μου την σπάει ποιο πολύ παρά η δυσκολία, το πόση ώρα θέλει αυτό το παιχνίδι  Evil or Very Mad Είμαι ακόμα στις 6 ώρες (εκεί που είναι αυτό το αγριογούρουνο, μόλις το πέρασα) και νιώθω οτι ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα  Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Ιουλ 10, 2015 12:26 am
Περίμενα εδώ και καιρό να πέσει η τιμή του Legend of Korra στο Steam και τώρα που έπεσε δεν μπορώ να το πάρω. Λόγο του "Capital Control" δεν μπορώ να πάρω paysafecard για να το αγοράσω Sad Sad Sad Sad
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Ιουλ 10, 2015 4:02 pm
redlegend έγραψε:
Green Rider έγραψε:^Χρειάστηκε να πάω ng++ για να το καταφέρω γιατί στο πρώτο playthrough έκανα βλακείες με τα boss souls αντί να φτιάξω τα όπλα. Στο 2 είναι πιο περίπλοκα τα πράγματα γιατί φτιάχνεις και spells με δαύτα
Aυτό μου την σπάει ποιο πολύ παρά η δυσκολία, το πόση ώρα θέλει αυτό το παιχνίδι  Evil or Very Mad Είμαι ακόμα στις 6 ώρες (εκεί που είναι αυτό το αγριογούρουνο, μόλις το πέρασα) και νιώθω οτι ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα  Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

240 ώρες το πρώτο παιχνίδι για να κάνω όλα τα achievements Razz
200 ώρες ως τώρα στο δεύτερο θα πάω ng++ σύντομα για να μπορώ να αγοράσω κάτι spells να τελειώσω και 2 achievements. Μετά μένει ένα spell μέσω pvp. Θέλει 30 νίκες με ένα convenant. Θα δείξει πως θα πάει αυτό. Μετά τέλος. 34/38 για την ώρα έχω κάνει
Στο πρώτο ήθελε να μαζέψεις και όλα τα όπλα ήταν πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα πάντως και χρονοβόρα
Ειδικά αν στο πρώτο playthrough παίζεις στα τυφλά (που έτσι πρέπει) είναι λογικό να χάσεις διάφορα π.χ. quest με npcs
Aρρώστια πάντως και τα δύο παιχνίδια. Δεν χορταίνεις να τα παίζεις ξανά και ξανά Cool
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιουλ 11, 2015 12:12 am
Γύρισα απο παραλία πριν λίγο ήμουν Βούλα,άνοιξε το μάτι μας επιτέλους,μύρισε καλοκαίρι...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιουλ 11, 2015 1:08 pm
^ναι επιτέλους!!
Αλλά πολύ ζεστή ρε παιδί μου, ιδικά εδώ στο χωριό, σήμερα πρωί ξεκινήσαμε να ανέβουμε από και μονοπάτια των παλιών στον Βρανια και δεν αντέξαμε από την ζεστή, αλλά θα ξανά προσπαθήσουμε το απόγευμα που θα έχει πέσει λίγο ο ήλιος. Πάλι καλά το βράδυ εδώ έχει δροσιά, ιδικά μετά τις 11-12 Δεν κάθεστε χωρίς ζακέτα, αλλά το πρωί μας πεθαίνει η ζεστή
.
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιουλ 11, 2015 3:35 pm
Κι εγώ αν και είμαι Αθήνα το βράδυ στην περιοχή μου βάζει λίγο κρύο...
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 20 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιουλ 18, 2015 4:13 am
Μόλις τελειωσα το ανιμε Usagi Drop (το γράφω και στο σωστό θέμα) και ήταν μια γλυκιά, χαρούμενη ιστορία για την αγάπη ενός πατέρα και μιας κόρης που μου άρεσε πολύ. Άλλα επειδή τελειώνει πολύ απότομα έψαξα να βρω το manga για να το κατεβάσω και έπεσα σε πολλές δημοσιεύσεις που έλεγαν να μην διαβάσει κανείς το manga γιατί έχει απαίσιο ending.

Το έψαξα και: μετά από το σημείο που τελειώνει το ανιμε η ιστορία γίνεται λίγο πιο τραγική αλλά και πάλι ωραία, μέχρι που στα τελευταία κεφάλαια αυτή η γλυκιά αγάπη μεταξύ πατέρα και κόρης γίνεται incest, INCEST!!!!!!! affraid Mad Mad Mad

Έλεος πια με τους διεστραμμένους Ιάπωνες, μου έφτιαξαν και μετά μου κατέστρεψαν άλλη μια γλυκιά εικόνα στο μυαλό μου Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Πρέπει να δω καμιά 10αριά ταινίες της Ghibli για να συνέλθω από αυτό. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης