Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 2:42 am
Θα γίνω λίγο κακός εδώ,αλλά είναι επειδή το gaming έγινε από χόμπυ και ασχολία μειρκών ‘περίεργων ατόμων‘,κάτι πολύ "mainstream" και "hip",και όπως ξέρουμε όλοι,όποιος τομέας και αν γίνει "mainstream" και "hip" θα πουλάει πολλύ,γιατί τα ‘βόδια‘ θα αγοράζουν τα πάντα από αυτό,ακόμα και τα πιο άθλια,ακόμα και αυτά που "mainstream-οποιούνται" για να πουλήσουν περισσότερο,και ακόμα και αν χάσουν το παλιό τους κοινό,το καινούργιο,γεμάτο βόδια κοινό θα είναι δυστυχώς μεγαλύτερο.Και μαζί με την αύξηση του όγκου του "mainstream" κοινού,έρχονται και οι αυξήσεις στις τιμές.

Τώρα με συγχωρείτε,αλλά νοιώθω οτι αυτό είναι απαραίτητο :

[βάζει τα εξής γυαλιά][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Εγώ έπαιζα βιντεοπαιχνίδια πριν γίνουν mainstream! lol! [Οι περισσότεροι εδω πέρα φαντάζομαι μιας και μεγαλώσαμε με αυτά.]

Επίσης,στα αθάνατα λόγια των διαφόρων :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και όλα αυτά επειδή τα αμερικανάκια ‘εφηύραν‘ την "mainstream" / "hip" σκηνή και μόδα,για να μην τους πειράζουν οι μπούληδες στα σχολεία...ναι αρχικά να είναι σαν ανάμειξη με τους,αλλά στο τέλος είναι μια πλήρης αποξένωση...μια αποξένωση εκκατομυριών ανθρώπων που εξανδραποδίζονται από ηλίθια πρότυπα και γίνονται σύνολο όχι του λαού,όχι του ‘κοινού‘ ή καλύτερα,όπως έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι,"των κοινών",και τα νημάτα αυτών των ανδρικέλλων κινούν οι διάφορες εταιρίες και εκείνες,κινούνται από την απληστία για χρήμα.

Για αυτό τώρα γίνεται ή όλη μλκ με το DmC,για αυτό τώρα η Capcom είναι Crapcom / Cashcom.Για αυτό τώρα αγανακτά ο Κοτζίμα και βρίζει τους ιάπωνε ςπο θέλουν ‘να στοχεύσουν μόνο την [δυτική] αγόρα‘.Λόγω της όλης υπόθεσης.Για αυτό το gaming τώρα ποια είναι ακριβό.Γιατί είναι δημοφιλές χόμπυ.

Ελπίζω αυτό το μικρό μάθημα ιστορίας να σας διαφώτισε.

Μενέλαε,το playstation home και γενικότερα οι υπηρεσίες της SONY,για τους Ιάπωνες τουλάχιστον,είναι αντίστοιχες του Twitter και του Facebook,για αυτό γίνεται χαμός εκεί πέρα από αυτούς.

Το SC4 δεν το έχω,το έχει ο αδερφός μου και το Τ6 το έχω παίξει μόνο.Περιμένω το Blood Vengeance για την απόλυτη εμπειρία Tekken πια.Το SC4 είναι χάσιμο χρόνου,περίμενε το 5 καλύτερα μιας και φαίνεται οτι θα είναι ενδιαφέρον.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 2:53 am
Green Ranger έγραψε:Εγώ πάντως που παίζω pes 2011 online στο PC, σχεδόν οι πάντες μπαίνουν στον αγγλικό server. Στον ελληνικό όσοι μπαίνουν είναι φίλοι και μπαίνουν για φιλικά, όπως έκανα με έναν φίλο μου. Στο wow από την άλλη υπήρχε οργάνωση, ήμουν σε ελληνικό guild. Αν και κάποια στιγμή την έκανα γιατί δεν με έπαιρναν στα raid (δεν μπορούσα κιόλας όταν πήγαιναν). Οπότε πήγα σε ξένο guild και έλιωσα. Ευτυχώς που γλίτωσα από αυτό το παιχνίδι όταν μου κάηκαν τα 2 pc μου πάντως, γιατί πρόκειται για ναρκωτικό όχι αστεία


Ναι οντως, Jim, καλά λες, ναρκωτικά τα massive multiplayer στο pc... Ευτυχως που γλυτωσες.



Γι αυτο δεν δοκιμασα ποτε Massive Multiplayer Online Game.... Θα το θελα πολυ, αλλά ξερω τον εαυτο μου κ δεν το επιχειρω.



Κριμα, γιατι φετος θα βγει ενα νεο τετοιο pc game, masive online multiplayer. Star Wars Knights of the Old Republic. Θα ειναι εμπνευσμενο απ τα video games Knights of the old republic, Jedi Academy κτλ, που ειχες πει νομιζω οτι τα επαιξες κ ηταν καλά. Αυτο θα ειναι τεραστιο, κ φημολογειται οτι θα ειναι το καλυτερο MMO που εγινε ποτέ, κ ισως ξεπερασει σε πωλησεις κτλ κ το Warcraft. Αυτα δεν τα λεω εγω, τα διαβασα σε review, σε κριτες αλλά κ παικτες που το δοκιμασαν αποκλειστικα. Κ το demo στην Ε3. Κ στην επισημη σελιδα. Χαμος. Τεραστιος κοσμος. Για φανς του Star Wars κ οχι μονο. Θα εισαι ή Jedi, στρατιωτης, λαθρεμπορος, κυνηγος επικηρηγμενων, Σίθ, πιλοτος, κτλ κτλ... Θα εξερευνεις, θα πολεμας κτλ κτλ... Κ με φανταστικα γραφικα. Η επισημη σελιδα του παιχνιδιου εχει φανταστικο υλικο. Κ ηδη οργανωνονται οι guild κτλ, εχει πολλες Ελληνικες ομαδες, το εψαξα. Μακαρι να συμμετειχα, αλλά καλυτερα οχι. Μετα bye bye κοινωνικη ζωη, κ γενικως ζωη...........
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 3:24 am
Ναι Σολωνα, η αληθεια ειναι οτι το Soul Calibur 4 δεν μου πολυ αρεσε. Αλλα πρωτα το αγορασα κ μετα το καταλαβα... Τουλαχιστον εχει τον Darth Vader !!! Αλλά κ πολυ ωραια γραφικα. Δεν εχω τα προηγουμενα, αλλά τα επαιξα σε ενα φιλο καποτε στο ps2 κ ηταν καλυτερα στο gameplay τους.



Πρωτη φορα ακουω τον ορο hipster κτλ !!!! Ολα αυτα που λες, περι του mainstream κτλ, τα ηξερα, για ολους τους τομεις της ζωης, αλλά δεν το πολυφιλοσοφησα για τα videogames. Ισως επειδη στην Ελλάδα κανω αμαν να βρω ατομα να παιζουν !!!! Στα παιδια ειναι mainstream , παντα ηταν, αλλά στην ηλικια μας δυστυχως δεν βρισκω πια κανεναν... Το gaming μια χαρα ειναι κ σαν μοναχικο hobby, αλλά μου αρεσει κ τοσο πολυ οταν παιζω με άλλους... Ειδικα τα τελευταια χρονια που υποφερω κ απο μοναξια, μετα το τελος του Πανεπιστημιου κτλ.... (αλλοι φυγαν στρατο, αλλοι σπουδαζουν εξωτερικο, αλλοι τελειωσαν τις σχολες κ γυρισαν στην πατριδα... κ οι νεες γνωριμιες απ το πουθενα δυστυχως δεν ειναι παντα τοσο ευκολο.... απειρες ωρες στο σπιτι κ κλεισιμο στον εαυτο δυστυχως... αυτονοητα πραγματα δυστυχως... )



Εχεις δικιο σε αυτα που λες. Αλλά που προλαβες να βρεις τοσες φωτο ?!!! Razz Θελουν μελετη ολα αυτα, να μια ευκαιρια για ερευνα !!! Δεν πολυκαταλαβα ολα τα λογοπαιγνια των φωτο , αλλά ηταν μια βιαστικη πρωτη αναγνωση. Επιστρεφω αμεσως.



Αυτο που εκνευριζει εμενα παρα πολυ, ειναι οτι ολοι ηταν ασχετοι απο pc , κ τωρα το παιζουν ειδικοι, ενω μονο κ μονο πηραν pc για να κανουν facebook !!! Ενω δεν ξερουν την τυφλα τους !!! Κ ειδικα κατι χαζογκόμενες !!!! Κ κανουν κ επιδειξη !!! Κ νομιζουν οτι τα pc μονο γι αυτο εφευρεθηκαν !!!! Κ υστερα κοροιδευουν εμας που παιζουμε video games... Τι να πω....



Αυτο, μακαρι να βρω μια κοπελα να γουσταρει v. games !!!! Αν κ σπανιο για Ελληνιδα !!!! Κ να τις αρεσουν κ τα παλέματα, οι ταινιες δρασης κ επιστημονικης φαντασιας κτλ... Το φετιχ καθε αντρα !!! Τουλαχιστον το δικο μου.... Ζηταω πολλά, ε ? lol!



Δεν ξερω πολλά για τις εταιριες, μιας κ 2,3 χρονια μονο κλεινω με την ενασχοληση με τα v. games (οπως εχω πει, επαιζα φανατικα ολη μερα απο τοτε που γεννηθηκα μεχρι την πρωτη Λυκειου, ομως μετα δεν ειχα ορεξη, ως που μου ηρθε ξαφνικα οταν ανακαλυψα τα ανιμε κ τους rangers κτλ κτλ αλλά κ ολα τα ρετρο , αναμνησεις κτλ κ σιγα σιγα ανακαλυψα κ τα καινουρια διαμαντια κ το παιδι που καταπιεζοταν μεσα του). Αλλά δυστυχως ολες οι εταιριες αρμεγουν πια. Λατρευω τη νιντέντο, αλλά κ αυτη μαλλον επιδιωκει το αρμεγμα με τη στροφη περισσοτερο στον casual gamer με τα χειρηστηρια τυπου wii , που στην αρχη πλακα εχουν κ πολυ ωραια, αλλά τα βαριεσαι γρηγορα μονος σου, μονο αν εχεις παρεα αξιζουν. Κ η Sony κανει λαθη, κ η microsoft που π.χ. χρεωνει το online. Ολοι πια στη βιομηχανια κοιταν την παρτυ τους αλλά κ αφηνουν πισω την καλιτεχνικη αξια. Φυσικα παντου υπαρχουν εξαιρεσεις. Αλλά πολλά παιχνιδια τα εκδιδουν κ τα ξαναεκδιδουν. Π.χ. το street fighter iv. Μιας κ λες για την Capcom / Cashcom.



By the way, αξιζει κανα παιχνιδι street fighter? Δεν ετυχε να παιξω. Εμεινα ακομα στην εποχη του street fighter II, που οντως, ηταν πολυ καλο. Αλλά το ειχε τοτε μονο ενας φιλος μου στο super nintento, κ εγω το εψαχνα τοτε κ δεν το εβρισκα να το αγορασω ( ετσι το ξαναεπαιξα μονο περσι σε emulator στο pc ) .



Ετσι εμπλεξα με τα Mortal Kombat. Αυτα ηταν τα πρωτα fighting της ζωης μου. Ετυχε να τα ανακαλυψω πρώτα, μιας κ τοτε το street figher ηταν ηδη παλιο. Συγκεκριμενα πρωτογνωρισα το Ultimate MK3, σε ενα φιλο στο sega saturn, οταν ημουν Πεμπτη δημοτικου. Μου αρεσε κ ετσι το αγορασα στο super nintento μου. Τα υπολοιπα ειναι ιστορια. Εχω ολα τα παιχνιδια της σειρας. Λατρευω τους χαρακτηρες κ την ιστορια τους κ το gameplay τους. Δεν μου αρεσει το αιμα κ το gore, κ η υπερβολικη βια (μονο γι αυτο δεν μου αρεσε το καινουριο), αλλά δεν πειραζει. Θα μου πουν, τρελος εισαι? Αφου δεν θες splater, τοτε άλλαξε game ! Ξερω απο συζητησεις οτι το street fighter οπως κ πολλα άλλα , ειναι καλυτερα, κ απ την μεχρι τωρα εμπειρια μου, αλλά εγω παντα θα αγαπω τα Μορταλ πιο πολυ. Κ ειναι τοσο ασχημο που οι οπαδοι των αλλων φάιτινγκ κοροιδευουν τους οπαδους των Mορταλ. Τωρα με αυτα μου ρθε ιδεα να κανω καποια στιγμη ξεχωριστο θεμα για αποψεις για τα φάιτινγκ παιχνιδια. Αλλά μεχρι τοτε, δεν πειραζει, κ εδω ταιριαζει, μιας κ ειναι ενα πολυ δημοφιλες ειδος παιχνιδιων. Αρα και σε αυτο παρα πολλες εταιριες εκμεταλευονται τους αγοραστες μeιωνοντας την ποιοτητα κ αυξανοντας τις τιμες.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 12:39 pm
Μπα,δεν θέλουν ιδαίτερη μελέτη,απλά μια ματία στον σημερινό κόσμο,παγκοσμιώς,είτε μέσω της ζωής εκτός του σπιτιού,είτε μέσω ταξιδιών[στην Ευρώπη έχω πάει κυρίως,μην φανταστείτε κάτι κουλό...αλλά θέλλω και Ιαπωνία Embarassed ...μιας και ξέρω τόσα lol! ].

Όσον αφορά την ‘έκρηξη‘ των pc κλπ...δυστυχώς δεν είναι μόνο ‘χαζογκόμενες‘ είναι και ‘χαζογκόμενοι‘ που μας τρώνε τις ευκαιρίες για ένα πάρτυ χωρίς τύψεις και χωρίς μυαλό...δυστυχώς οι σκεπτόμενοι άνθρωποι δεν είναι πια "mainstream" όσον αφορά το internet και τις κοινωνικές υπερεσίες του. lol!

Όσον αφορά τις γυναίκες που θες,πολλά δεν θες,αλλά πρέπει να καλύψεις μια απόσταση...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Ιδού.Όμορφες,τους αρέσουν τα βιντεοπαιχνίδια,ακόμη και τα πιο ‘περίεργα‘[τουλάχιστον για δυτικά πρότυτπα] και σε καλή ηλικία[αν και νομίζω οτι μια από τις δύο έχει 30ρισει άνετα και πάει για 40 scratch ...αλλά στην Ιαπωνία είναι...οι άντρες έχουν φαλάκρα στα 60+ τους και οι γυναίκες αποκτάν ρυτίδες στα 50 τους.]Έχει· να κάνεις ταξιδάκια φίλε μου. Wink

Και αν θες μια που είναι hardcore gamer for life...και όμορφή...και νέα...λοιπόν...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

καλή σου τύχη. Wink

Μην σε νοίαζει αυτό με τις εταιρίες πολλύ,εκτός και αν σε ενδιαφέρει ένα πολλύ συγκεκριμένο στούντιο / δημιουργός παιχνιδιών.Όσο για την Νιντέντο...πάντα ήταν στο άρμεγμα,είτε θέλοντας είτε όχι.Μιας και απευθύνεται σε ένα ευρύτερο κοινό[από παιδία μέχρι και ενηλίκους,κυρίως με παιχνίδια που είναι διασκεδαστικά για όλη την οικογένεια σε όλες τις κονσόλεςτις] σε αντίθεση με τις άλλες δύο,που οι SONY είναι για τους πιο επαγγελαμτίες ενώ οι microsoft για τους...εμ...ξέρεις τώρα[χωρίς να μετράμε τα κοινά βιντεοπαιχνίδια].Τώρα με το WIIU απλά διευρύνει το ‘ενήλικό‘ κοινό της χωρίς να χάνει το υπόλοιπό της,κάτι που καμία εταιρία,χρόνια τώρα,δεν έχει καταφέρει να κάνει με τέτοια αποτελέσματα.Η Nintendo μπορεί να κάνει βλακείες[πχ 3DS region-locked] αλλά πάντα τα διορθώνει[free-loader για wiii] και πάντα έχει άριστους ανθρώπους πίσω της να λένε στο κοινό οτι νοιάζονται για αυτούς,για όλουε τους φαν,και να το δείχνουν[Zelda : Ocarina of Time 3DS].Δεν είναι περίεργο που η Nintendo είναι η βασίλισσα του αρμέγματος.Αλλά είναι τίμιο,όσο και αν δεν μας αρέσει η πορεία του,σε αντίθεση με κάποιους άλλους...γκουχCapcomγκουχγκουχ.

Όσον αφορά τα Street Fighter...παίξε το ΙΙ του Gameboy,το II του Sega mega drive/Sega Saturn και το Super Street Fighter II Turbo HD Remix ή το κλασσικό Super Street Fighter II Turbo.Μετά το Street Fighter Alpha 3 και το Street Fighter 3 : 3rd Strike.Αυτά είναι που αξίζουν.

Όσον αφορά το ΜΚ,ε,δεν πειράζει αν δεν μπορείς την σπλατεριά.Εξάλλου,είναι το μισό ΜΚ,το άλλο μισό είναι το πρωτόγνωρο gameplay του εδώ και τόσα χρόνια,και ακόμα δεν έχει εμφανιστεί δυτική εταιρία που να κάνει τελείως δικό της παιχνίδι ξύλου,χωρίς να αντιγράφει τα ιαπωνικά,σε αντίθεση με το ΜΚ.

Τώρα...τα παιχνίδια ξύλου,είναι φοβερά δημοφιλή μόνο στην Ιαπωνία[ιδίως τα sprite based 2D,σαν το Blazblue,Guilty Gear,Melty Blood,Arcana Heart κλπ].Παρ’όλο που εδώ είναι δημοφιλή τα ‘τουρνούα‘,είναι μια ένδειξη μιας...σχετικά παγκόσμιας hip ψουλτούρας,που απλά είναι κάπως χαζή,γιατί αυτοί που συχνάζουν κυρίως έκεί είναι παλιοί ‘πρόσκοποι‘ της Capcom Camp,ελιτιστές,βλαμμένα που αφοσιόνονται μόνο στα παιχνίδια ξύλου και αρνούνται να παίξουν κάτι άλλο...είναι σαν την μαθηματική εταιρία.Αν περιμένεις να μπείς μέσα για να μηλήσεις με μαθηματικούς,θα απογοητευτείς,γιατί όλοι εκεί πέρα είναι φυτά...nerds...ηλίθιοι...όχι μαθηματικοί...όχι επιστήμονες.Το ίδιο και εκεί.

Όσον αφορά τα ‘άγνωστα‘ παιχίδια ξύλου από ‘’αγνωστες‘ εταιρίες,δεν είναι επειδή κλέβουν στην ποιότητα,αλλά επειδή ξεκίνησαν ως δωρεάν παιχνίδια σε καρναβάλια,δημιουργίας από δύο και τρία άτομα και γίναν φοβερά δημοφιλή μετά.Αυτοί σηνήθως έχουν καλές ιδέες,αλλά είναι πράγματι πολλοί άπειροι.Αλλά έχεις δίκιο.Το γενικό consensus είναι περισσότερα λεφτά,λιγότερα ποιότητα,δηλαδή ‘τσαπατσοδουλείες‘.Δεν είναι όμως όλοι έτσι.Υπάρχουν ακόμα κάποιοι που νοιάζονται για τα βινετοπαιχνίδια ως βιντεοπαιχνίδια και τα φτιάχνουν για χάρη της διασκέδασης και της πλάκας...όπως η Marvelous που φτιάχνει το Senran Kagura που έδειξα παραπάνω στα βιντεάκια.Και υπάρχουν και άλλοι που κάνουν φανταστικές δουλείς,όπως η Eighting[Bleach Heat The Soul 3,4,6,Tatsunoko Vs Capcom Ultimate Superstars,Fate / Unlimited Codes] αλλά θα κάνουν και κάποιες άλλες για χάρη της αναπτυξής τους και του μισθού τους[Marvel Vs Capcom 3,UMvC3,Tatsunoko Vs Capcom].
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 2:34 pm
Skyranger έγραψε:
Κριμα, γιατι φετος θα βγει ενα νεο τετοιο pc game, masive online multiplayer. Star Wars Knights of the Old Republic. Θα ειναι εμπνευσμενο απ τα video games Knights of the old republic, Jedi Academy κτλ, που ειχες πει νομιζω οτι τα επαιξες κ ηταν καλά..

Το Κ.Ο.Τ.Ο.R. 2 για την ακρίβεια και μάλιστα από αυτό άρχισα να λατρεύω τον κόσμο του Star Wars. Πριν δεν ήμουν και τόσο μεγάλος φαν. Μου άρεσε τόσο αυτό το παιχνίδι γιατί ήταν το πρώτο rpg που πραγματικά ότι έκανες και έλεγες είχε αντίκτιπο στην υπόθεση. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να το παίξω 2 φορές σερί και να κάνω εντελώς αντίθετα πράγματα την δεύτερη φορά. Την μια φουλ jedi και καλός, την άλλη full sith και κακός. Ηταν πραγματικά επανάσταση για την εποχή του, απίστευτα ρεαλιστικό
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 2:45 pm
Προσωπικά τα αγαπημένα μου 2D fighting games είναι τα Real Bout Fatal Fury 2 και το Garou: Mark of the Wolves. Οτι καλύτερο έχει βγάλει η SNK κατά τη γνώμη μου. Street Fight συμφωνώ ότι είπες Σόλωνα. Εχώ την κασέτα στο gameboy το έλιωνα για πολλά χρόνια. Πλέον το alpha 3 είναι το αγαπημένο μου ever στο PSP. Το 4 δεν μου άρεσε ποτέ. Καταρχάς έχω ξενερώσει που δεν έχει τις Maki & Karin...
Tώρα για το Mortal Kombat. Eχώ το 1 στο gameboy, το 2 για μένα είναι το καλύτερο ever, μου άρεσε που το trilogy & το armageddon είχαν τους πάντες και το unchained στο PSP είναι πώρωση επίσης. Θέλω πολύ να παίξω το νέο να δω τι λέει
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 3:00 pm
Green Ranger έγραψε:Προσωπικά τα αγαπημένα μου 2D fighting games είναι τα Real Bout Fatal Fury 2 και το Garou: Mark of the Wolves. Οτι καλύτερο έχει βγάλει η SNK κατά τη γνώμη μου. Street Fight συμφωνώ ότι είπες Σόλωνα. Εχώ την κασέτα στο gameboy το έλιωνα για πολλά χρόνια. Πλέον το alpha 3 είναι το αγαπημένο μου ever στο PSP. Το 4 δεν μου άρεσε ποτέ. Καταρχάς έχω ξενερώσει που δεν έχει τις Maki & Karin...
Tώρα για το Mortal Kombat. Eχώ το 1 στο gameboy, το 2 για μένα είναι το καλύτερο ever, μου άρεσε που το trilogy & το armageddon είχαν τους πάντες και το unchained στο PSP είναι πώρωση επίσης. Θέλω πολύ να παίξω το νέο να δω τι λέει

Ναι,τα Garou...ήταν πριν φύγουν δυστυχώς οι τυπάδες από την SNK για να βρούν τα φιλαράκια τους από την Capcom και φτιάξουν την Dimps...μεγάαααλη,βλακεία κατά την γνώμη μου.

Τουλάχιστυον η SNK ακόμα και με αυτούς που έμεινε κάνει καλή δουλεία στα KOF και δεν έχει χάσει την αξιοπρεπιά της...σε αντίθεση με την Capcom.Το 4 είναι η απόλυτη κοροϊδία...βάλαν τους αυθεντικούς δημιουργούς του Street Fighter[Dimps] αν φτιάξουν ένα καινούργιο παιχνίδι της σειράς...ναι...καλή ιδέα...αν δεν είχατε τις ιδιοφυείες που έφτιαξαν το aplha 3 και το 3rd strike,ναι.Και ουτέ καν έκαναν χρήση της MT Framework που λοκάρει στα 60 FPS και έχει γραφικά DMC4!!!!Εϊναι ηλίθιοί...κυριολεκτικά...πάλι καλά που η Eighting έχει κάποιους καλούς εκεί μέσα και έφτιαξαν μια μηχανή που λοκάρει τα 60 και έχει και cel shading στο TvC...αμήν.

Το καινούργιο ΜΚ είναι πρακτικά το ΜΚ τελειοποιημένο χωρίς τα addtioins που γίναν μετά το trilogy.Δηλαδή στο επόμενο μάλλον θα δούμε :

Τελειοποιημένο weapon fighting
τελειοποιημένο Konquest
τελειοποιημένο create-a-fatality?

τα ΜΚ έχουν καλές βάσεις.Δεν αμφιβάλω οτι θα δούμε και άλλα καινούργιαα πράγματα στην νεά του πορεία[όπως τα X-Rays]αλλά κυρίως τελειοποιούν τηις βάσεις,και αυτό είναι άριστο σημάδι.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 3:04 pm
Nαι ξέχασα να πω το 3d strike. O Ryu είναι ο θεός του mugen εξαιτίας του cheers
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 4:52 pm
Πόσο δίκιο εχετε σε όλα....



Στο καινουριο ΜΚ, αυτα ακριβως μου λειπουν, δυνατότητα μαχης κ με οπλα, οπως στα προηγουμενα, κ ενα κόνκουεστ mode. Κ το Story mode που ειχε το καινουριο, ειναι φανταστικο, αλλά εχασε την αξια του , γιατι δεν κρατηθηκα, το ειδα ολο στο youtube πριν αγορασω την κονσολα ! lol! Κ ηταν κ το κινητρο για να αγορασω την κονσόλα. Φοβερο στορυ (αν κ δεν μου αρεσε το τέλος του, ειμαι περιεργος πως θα ξαναζωντανεψουν ολοι, ο Rayden τα ...%^&* !!!! ), αλλά σαν gameplay ειναι το ιδιο με το παιχνιδι. Ενω τα κονκουεστ του deception k armageddon ηταν φανταστικά, κ κατι τελειως διαφορετικο απ το παιχνιδι. Εξερευνουσες σε βαθος τον κοσμο του ΜΚ, σαν 3d person action adventure... Αν κανουν νεα αυτονομα παιχνιδια με τετοιο στυλ, θα ναι υπεροχα. Το μονο που δεν μου αρεσε στο καινουριο ειναι η αλλαγη της εμφανισης συγκεκριμενων χαρακτηρων, οπως π.χ. scorpion, reptile, ermac, κτλ κτλ. Βεβαια οι παλιοι ninja κτλ ηταν palette swap, αρα θελαν μια αλλαγη, αλλά παραεγινε η αλλαγη. Πολυ καλη, απλως εγω ειχα δεθει με το παλιο στυλ. Προτιμω ετσι τη μορφη τους στα αρμαγκέντον κτλ, αν εξαιρεσεις τα καρτουνιστικα γραφικα που ειχαν. Τωρα ειναι το αντιθετο, παραεγιναν σκοτεινα επισης, πολυ gothic ατμοσφαιρα κ σκοτεινη. Ετσι ηταν κ τα πρωτα ΜΚ θα μου πειτε, αλλά τοτε μαλλον ηταν η τεχνολογια που δεν επετρεπε τοσο σκοτεινα... Αλλά ειχαν μια ωραια αναλογια κ ατμοσφαιρα, ουτε πολυ σκοτεινα, ουτε φωτεινα. Τωρα το νεο παιχνιδι αισθητικα κ ατμοσφαιρικα ειναι σαν να εγινε γι αυτους που λατρευουν το αιμα, τη βια, το gothic, metal, στυλ κτλ. Επισης δεν με πειραζουν τα Χ-ray (οπως δεν με πειραζαν παλια καθολου κ τα φαταλιτυ) αλλά η ολη ατμοσφαιρα που παραεγινε σκοτεινη. Κ σαν διαβόλια ειναι η μορφη ολων, αν εξαιρεσουμε φυσικα τις γυναικες, που οσο παν ομορφαινουν. Ειναι η καλυτερη Κιτάνα κ Τζέιντ που εγιναν ποτέ.



Το μονο που με ενοχλειοσον αφορα τη βια, ειναι τα καινουρια φατάλιτυ που παραειναι βια κ διεστραμένα, αλλά κ το αιμα κατα τη διαρκεια της μαχης, που πεταγεται πολυ, οπως παντα, αλλά τωρα ειναι πιο αληθινο λογω του οτι ειναι ps3, κ ετσι χαλια... Εξάλλου σχεδον παντα εγω απενεργοποιουσα το αιμα σε ολα τα προηγουμενα ΜΚ. Επρεπε κ εδω οπωσδηποτε να μπορεις να το απενεργοποιεις, αλλά δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.



Κ αυτο που με ενοχλει πολυ στον Ed Boon, ειναι αυτο που λεγαν κ αλλοι πολλοι παγκοσμιως: Oτι επειδη εφυγε ο Tobias (ο αληθινος δημιουργος του ΜΚ οσον αφορα το σεναριο κ την ιστορια κ τους χαρακτηρες, ο Boon ηταν απλως προγραμματιστης) απ την ομαδα μετα το ΜΚ4, τον ξεχασαν τελειως κ δεν τον αναφερουν καν στα ντοκιμαντερ που εχουν για την δημιουργια των παλιων ΜΚ, που υπαρχουν στα ΜΚ Αρμαγκεντον κτλ, αλλά κ αυτα που προβαλλονταν με αφορμη το νεο παιχνιδι. Λεγαν παλια επισης οτι 5 ατομα φτιαξαν το πρωτο ΜΚ, τωρα λεν 4. Τον σβησαν εντελως απ τον χαρτη.





Κατα τα άλλα, κανενα παραπονο δεν εχω, πολυ καλη ποιοτητα εχει το παιχνιδι στην ολη κατασκευη του. Αισθητικα ειναι τα σχολια που κανω, αλλά γουστα ειναι αυτα. Πολλοι γουσταρουν την σκοτεινοτητα του κ το αιμοβορικο στοιχειο του, κ ζηταν ακομα παραπανω... Τα γουστα παντα ειναι υποκειμενικα, γι αυτο κ μακαρι τα νεοτερα να δινουν την επιλογη αφαιρεσης βιας, οπως ολα τα προηγουμενα.





Πετυχε η επιστροφη του ΜΚ στις 2D ριζες του. Αλλά μακαρι να ξανακανουν ενα 3D MK. Σε αντιθεση με πολλους που δεν αρεσαν τα 3 προηγουμενα, την 3D era του δηλαδη, εμενα μου αρεσαν πολυ. Ηταν πολυ διασκεδαστικα. Οχι μονο γιατι ειχαν κονκουεστ. Αλλά εχει πιο ποικιλια στο gameplay, κ το βαριεσαι κ πιο δυσκολα. Αλλάζεις θεση στη πιστα, αποφευγεις επιθεσεις, ενω τωρα οι άλλοι τρελοι σε ξεσκιζουν στα κομπο, οπως παλια, κ δεν μπορεις να παρεις ανασα, οταν παιζεις online. Πωρωμενοι αμερικανοι, που ολη μερα το παιζουν το παιχνιδι κ κανουν μονο κομπο κ σε βγαζουν σχεδον πέρφεκτ. Στα 3d κνες εναλλακτικες επιθεσεις κ εσπαζες τα κομπο. Αλλά το καινουριο στυλ του μορταλ, ειναι το αληθινο του, ετσι το ειχαν μαθει οι παλιοι, γι αυτο ξαναγυρισε. Απλως μου λειπει κ η 3d εποχη του. Διαλεγες κ μεταξυ 3 στυλ πολεμικων τεχνων, κ οπλο, κ ετσι καθε χαρακτηρας ειχε πολυ βαθος, τωρα ειναι πιο flat. Επισης οι πιστες ειχαν παγιδες κ τεχνασματα. Μεγαλος κοσμος, τωρα πολυ αδειο.



Αρα ονειρευομαι 3 πραγματα, να συνεχισουν να βγαινουν 2d MK, αλλά να βγουν κ 3d ξανα, για ποικιλια. Κ να βγουν ξανα κόνκουεστ παιχνιδια, ειτε μεσα στα ιδια, οπως παλια, ειτε ξεχωριστα. Κ επιτελους το dlc content να ερχεται στην Ευρωπη κανονικα, την ημερομηνια που υποσχεθηκαν, κ οχι 2 βδομαδες μετα, χωρις καν ειδοποιηση. Ετσι γινεται καθε φορα. Μπορει να μη φταινε οι δημιουργοι, αλλά η sony europe. Ποιος ξερει... Κανεις δεν απολογειται.



Οσον αφορα τα ταξιδια στην Ιαπωνια, ειναι ονειρο ζωης για μενα. Τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες αυτα, αυτο δειχνει το παθος ολων μας ! Ονειρευομαι μεχρι κ να μπορουσα να ζησω εκει μονιμα.



Τωρα οσον αφορα τις Ιαπωνεζες, ξερω τωρα πια οτι συνηθως οι γυναικες ειναι πολυ ομορφες, σε αντιθεση με τους αντρες της φυλης. Παλια νομιζα οτι μονο οι Μεσογιακοι λαοι κ οι Λατινες θα με τρελένουν, τωρα πια βλεπω κ οι Γιαπωνεζες. Αλλά οχι αυτες οι 2 που μου εδειξες στα video... Razz Αλλά ετσι κ αλλιως κ οι νεες παιζουν games κτλ, Ιαπωνια ειναι αυτη.

Αλλά πλακα κανουμε, σιγα μη τρεχουμε μεχρι εκει γι αυτο τον λογο.



Απλως εκφραζω την αγανάκτηση μου που ο Ελληνικος λαος ειναι τοσο διαφορετικος οσον αφορα τα χομπυ αυτα κ την κουλτουρα. Αν κ βλεπω οτι τα νεα μικρα παιδια, ασχολουνται πιο πολυ με την φαντασια, τα ανιμε κ τα παιχνιδια. Δεν ξερω οταν θα μεγαλωσουν. Απο αυτους που ειναι κοντα στην ηλικια μας, μονο 2 κοπελες ηξερα να παιζουν video games κ να αρεσουν τις ταινιες περιπετειας κ φαντασιας, αλλά κ οι 2 ηταν απ τον Πειραιά ! Κουφο ! Φαινεται κατι εχει το ''κλιμα'' εκει, ή απλως επειδη οπως λενε ο Πειραιας βγαζει δυναμικες γυναικες κ οχι ξενερωτες κ βαλμενες σε στενα καλουπια, οπως συνηθως ειναι ας πουμε η πλειοψηφία των Ελληνιδων. Ή μπορει απλως μονο οι Θεσσαλονικές να εχουν χαλασει κ να νοιαζονται μονο για το πως θα στολιστουν κ θα γκομενιασουν...lol! Αλλά ας μην ειμαστε απόλυτοι, δεν γινεται να βαλω τους ανθρωπους σε καλουπια, παντου υπαρχουν τα παντα, απλως οποιους τυχει να συναντησει κανεις. Δεν μπορω να κρινω για την πλειοψηφια. Κ ουτε ειναι αναγκη η κοπελα να εχει τετοια χομπυ. Απλως τουλαχιστον να αρεσει κ λιγο την περιπετεια, να μη ''παιρνει'' εκφραση ''αηδίας'' οταν ακουει τις λεξεις Star Wars π.χ. ... lol!





Λατρευω κ εγω Nintendo, κ χαιρομαι που τα λες ολα αυτα. Δεν χρειαζεται εξαλλου να μπαινει κανεις στη θεση πια εταιρια ειναι καλυτερη. Οπως κανουν κατι fanboys στο εξωτερικο αλλά κ στην Ελλάδα. Ολες προσφερουν τα παιχνιδια τους, παντου εχει κ καλά κ κακά. Μονο τα Xbox δεν δοκιμασα ποτε. Γιατι πολυ απλα δεν ανακαλυψα καποια παιχνιδια να εχει αποκλειστικα, τα οποια να μου αρεσουν πολυ. Οσα ηθελα, τα εχει κ το ps3. Εκτος βεβαια απ το dead or alive. Εχω το 2 στο ps2, μακαρι να βγει ενα καινουριο κ για το 3, που να περιεχει ομως ολους τους παικτες της σειρας, οπως π.χ. το Τεκκεν 6, που παιζοντας το, ειναι σαν να παιζει κανεις ολα της σειρας, ειναι υπερπληρες. Φημολογειται τωρα οτι μπορει να βγει dead or alive για το ps3, το διαβασα , μου το ειχες αναφερει κ εσυ, τωρα που εφυγε κ ο δημιουργος της σειρας κ ετσι τωρα μπορει να μην υπαρχει πια αποκλειστικοτητα στο Χbox. Υπαρχει κ στο psp, αλλά δεν εχω. Eλπιζω να μην περιμενουν να το βγαλουν στο ps4....



Moυ αρεσε παρα πολυ το Tron Evolution για το ps3, παρολο που δεν πηρε καλες κριτικες, κ ειναι κ παιχνιδι βασισμενο σε ταινια, που δεν ειναι παντα καλά. Αλλά εμενα μου αρεσε πολυ. Ειδικα το online mode του, που ειναι τελειως διαφορετικο απ το single player του. Μονο εκει θυμιζει αληθινα Tron. Μου αρεσε παρα πολυ κ η ταινια Tron Legacy, απ τις καλυτερες ολων των εποχων. Συνεχεια του παλιου Τρον, του 1982, που ουτε καν το ηξερα τοτε. Το ειδα μετα απο αυτη την ταινια. Παιζουν οι ιδιοι ηθοποιοι !!!

Επιστημονικη φαντασια στα καλυτερα της. Κ επικη. Θα κανω οταν μπορεσω ξεχωριστο θεμα γι αυτη την ταινια, ελπιζω να την ειδατε ή να την δειτε. Φοβερο στυλ, ατμοσφαιρα, δραμα, αλλά κ ελπιδα κ αλληγορίες. νοήματα μεταφορικα κτλ, αλλά κ πολυ καλη δραση κ στολες με κρανη κτλ, ειναι σαν να βλεπεις star wars ενωμένο με τοκουσάτσου κ ανιμε κ video games. Κ οι ιδιοι οι δημιουργοι παραδεχτηκαν οτι εχει Ιαπωνικες επιροες στο στυλακι του. Εχει κ φοβερη ηλεκτρονικη μουσικη, κ μιγμα με ορχηστρικη. Ριξτε μια ματια μεχρι να ερθει κ το πληρες review. Ετσι ακριβως ειναι κ το αντιστοιχο video game :
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 6:14 pm
lol! Ακόμα να δω το Τρον, το είχα ξεχάσει lol!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 6:23 pm
Σόρρυ που ρωτώ,αλλά τι εννοείς με 3D MK...μόνο το Shaolin Monks ήταν τελειώς 3D.Εκτός και αν το μπερδεύεις με το 2.5D[3D αλλά το gameplay είναι 2D ξύλου];Γιατί έτσι ήταν και τα παλιά του 2.

Τώρα,όσον αφορά κοπέλες....και εγώ,στην σχολή γνωρίζω μια,από Πειραιά,που μένει Αγία Παρασευή και λατρεύει τις περιπέτειες τα παλιά παιδικά,τα βιντεοπαιχνίδια κλπ.Μάλλον,έχεις δίκιο για τον πειραιά....

Όσο για τα DOA,λένε οτι μετά το Dimensions θα βγαίνει και στις 3[PS3,XBOX360,WiiU,μπορεί και 5 κονσόλες αν μετρήσουμε και το 3DS και το PSV]κονσόλες.Καλή κίνηση Koei-Tecmo.Πράγματι όλες έχουν τα καλά και τα κακά τους.Κάποιες όμως τώρα,έχουν μόνο κακά...πχ το μόνο κρατάει ακόμα την Activision και την Capcom στην ζωή είναι οτι είναι φοβεροί εκδότες βιντεοπαιχνιδιών λόγω των δικαιωμάτων που έχουν...αλλά ως κατασκευαστές πια...ώξω.

Όσο για τον Τομπάιας,δείλιασε και έφυγε,σε αντίθεση με τους υπόλοιπύς.Πάντως στα ντοκιμαντερ ακόμη είναι μέσ στους 4 που φτίαξαν την σειρά.Δεν τον έσβησαν.Αλλά δεν τον αναφέρουν για τα μετέπειτα,είναι αλήθεια.

Όσο για το ΜΚ10,μην ανυσηχείς,τα νέα παιχνίδια είναι reboot όπως το 9,θα δούμε τους άλλους ξανά πίσω...εξάλου
Σπόιλερ:
,αλλά εύχομαι τώρα ο Ράιντεν να καταλάβει τα πάντα πριν είναι αργά και ξανάχουμε άλλον έναν αρμαγγεδων και νικήσει πάλι ο Σάο Καν.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 7:42 pm
Το ξερω οτι δεν ειναι τελειως 3D, αλλά ετσι τα αποκαλουν οι φαν, ακομα κ ο Boon. Τα deadly alliance, deception k armageddon. Στην ουσια ειναι σαν το Τέκκεν κ Virtua Fighter, μια προσπαθεια να μοιασουν με αυτα, γι αυτο ισως τα αποκαλουν ετσι. Κ αυτα 2d ξυλο εχουν, απλως γυρνας κ ''πισω'' ''μπρος''', διλαδη μεσα κ εξω στη πιστα, στο βάθος, πλαγιαστά. Αλλά καλα λες, ολα αυτα ειναι 2.5. Τωρα οσον αφορα το ΜΚ9, αυτο ειναι καθαρα 2d, με 3d γραφικα φυσικα. Ωραιος συνδιασμος, αλλά περιοριζει λιγο το gameplay, αλλά συνηθεια ειναι ετσι κ αλλιως. Π.χ. Το tatcunoko vs capcom που ειναι 2d, ειναι απ τα αγαπημενα μου φάιτινγκ. Δηλαδη δεν με πειραζουν κ τα 2d, απλως τωρα γουσταρω κ 3d. Καλο αυτο, τα ΜΚ δεν χανουν την αξια τους με τον χρονο, εφοσον καθε παιχνιδι ειναι διαφορετικο, γυρνας ξανα κ ξανα κ παιζεις κ τα παλια. Εκει φαινεται κ η αξια ενος παιχνιδιου. Η διαχρονικοτητα. Το ενα συμπληρωνει το άλλο, δεν γινεται ενα να περιεχει τα παντα κ να τους ικανοποιει ολους 100 %. Γι αυτο μπραβο. Αναρωτιεμαι ομως, υπαρχουν Ιαπωνες που να παιζουν ΜΚ ? Ή μονο τα δικα τους ? Δεν μπορει, εστω κ ελαχιστοι θα υπαρχουν. Εξαλου εχει πρωτοτυπη ιστορια. Μακαρι. Γιατι αξιζει πραγματικα αυτη η σειρα.



Υ.Γ. Δειτε το Τρον, το καινουριο, δεν θα χασετε ! Smile
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Παρ Σεπ 02, 2011 8:19 pm
Ναι,φαντάζομαι,παίζουν.Δεν ξέρω αν όμως βγαίνει και στην Ιαπωνία το ΜΚ ή το παίρνουν καθαρά από την Αμερική όπως τους Power Rangers.

Πάντως η αλήθεια είναι,οτι έχω χορτάσει κάπως με τα 2D εδώ και τόσα χρόνια και θα ήθελα και μερικά καλά πλήρως 3D ξύλου...δεν γίνεται κάθε 2 χρόνια να βγαίνει ένα καλό και ένα καλό mainstream 3D ξύλου...
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Τρι Σεπ 06, 2011 2:20 pm
Λεω να παρω το Ninja Gaiden Σ 2. Παντα λατρευα τους νίντζα αλλά κ τα action k adventure games. Το χεις κ συ ειπες Σόλωνα. Πως σου φανηκε, αξιζει, περναει ευχαριστα η ώρα ? Ή μετριότητα? Ειδα review k youtube. Ωραιο μου φανηκε, αν εξαιρεσεις το αιμα κ τους τεμαχισμους (που ειναι ευτυχως για μενα λιγοτεροι απ το original tou Xbox απ οτι διαβασα). Ελπιζω λοιπον να μη κατανταν μονοτονοι κ αηδιαστικοι, κ το gameplay να ναι πολυ καλο. Ειναι πολυ γρηγορο, ο,τι πιο γρηγορο εχω δει. Δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο ή οπτικα κουραστικο. Ανυπομονω να το πιασω στα χερια μου. Θα ψαξω κ εδω στο φόρουμ να δω μηπως ηδη εκανες κανα review, δεν θυμαμαι, πολυ πιθανον.



Συν ολων των άλλων, το παιχνιδι νομιζω εχει κ ωραια Ιαπωνικα τοπια, π.χ. ανθισμενες κερασιες ειδα. Τρελενομαι για τετοια τοπια. Κ το tachunoko vs capcom ειχε μια, δυο πιστες, κ το Τεκκεν 6 αρκετες. Αυτη ειναι ωραια ιδεα για θεμα τωρα που το σκεφτομαι, πια games εχουν ωραια Ιαπωνικα τοπια.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Τρι Σεπ 06, 2011 3:42 pm
Φοβερό το Σ2.ΤΟ καλύτερο της σειράς.Και φαντάζομαι το 3 που τώρα θα έχει MoCap από’τι ακούω για ρεαλιστικές κινήσεις,ρεαλιστικές μάχες[αλλά πάντα με στυλ] και κλασσικές ‘νιντζίες‘ φαντάζομαι θα είναι καλύτερο...αλλά για το 2013.Τώρα,τα αξίζει τα 20-30 ευρώ του το Σ2.Είναι απίστευτο,γρήγορο και απλό,αλλά θα βρείς οτι όσο δυσκολεύεις το παιχνίδι θα πρέπει να γίνεσαι πιο γρήγορος και πιο καλός σε αυτό.Σαν τα Devil may Cry.

Είναι μέτριο σε μέγεθος,αλλά οι πίστες που έχει είναι αρκετά μεγάλες και θα το ευχαριστηθείς.Δεν είναι ιδιαίτερα σπλατερίστικο,και το πρώτο απλά είχε τόνους αίμα που σε κάποια φάση καταντούσε χαζό.
nolak95
nolak95
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Hellas

Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητούνται κάτοχοι PS3 (ή κ PS2 κ Wii) για ανταλλαγή απόψεων κ ONLINE GAMING !!! Kαι συμμετοχή στο Playstation HOME !!!

Τρι Σεπ 06, 2011 5:01 pm
Παιδιά είμαι κάτοχος Wii και το έχω softmodded . tongue Όποιος θέλει να πέξει online οποιοδήποτε παιχνίδι ας μου πει και είμαι μέσα ! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης