Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

+26
CMPunk
GEOHERO
aoraris
General_Steve_93
Dr_SLUMP
chrys97
plousmike
rainbow_326
AwakenedPRO
chrys
Obiwan88
antonito91
tasos5488
John-Ranger
grvaggelis
redgoldjason
tsou13
MCygo13
Blue Ranger
DRAGONGOD
red4ever1988
Zeo45
gantonis
XameR_GT
Green Rider
BnsGoldRanger
30 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Τρι Μάης 21, 2013 8:43 pm
πολυ ωραια συλλογη φιλε
aoraris
aoraris
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2011
Ηλικία : 40
https://www.youtube.com/user/rockingace1

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Τρι Μάης 21, 2013 9:04 pm
Σ'ευχαριστώ. Να'σαι καλά!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Τρι Μάης 21, 2013 11:08 pm
πώρωση Cool
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Τετ Μάης 22, 2013 1:40 am
Καλορίζικος ο morpher και το Megazord! Πες μας τις εντυπώσεις σου από τα αποκτήματα. Είναι στιβαρά; Τα πλαστικά και τα μεταλλικά κομμάτια έχουν καλή υφή; Αναμένω και εγώ τον morpher. Ελπίζω να δικαιώσει τις προσδοκίες μου.
aoraris
aoraris
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2011
Ηλικία : 40
https://www.youtube.com/user/rockingace1

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Τετ Μάης 22, 2013 3:07 am
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Φίλε Johnny, με το καλό να παραλάβεις σύντομα τον δικό σου morpher. Κι επειδή είμαι σίγουρος οτι το χρυσοπλήρωσες όπως και εγώ, να ξέρεις οτι θα δικαιωθείς στο έπακρο κι οτι αυτό το κομψοτέχνημα αξίζει και το παραμικρό ευρώ. Προσωπικά, πιστεύω οτι ο συγκεκριμένος morpher είναι μακράν ο'τι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει ποτέ η Bandai από τότε που ανέλαβε το λανσάρισμα των Power Rangers toys. Έχει πάρα πολύ προσεγμένο σχεδιασμό, είναι πεντάβαρο -τα μεταλλικά μέρη έχουν τρομερή ποιότητα- καθώς και η βαφή είναι απλά απίστευτη μιας και δεν υπάρχουν πλέον αυτοκόλλητα αλλά βαμμένα πιστά στο πρωτότυπο morpher της σειράς. Τα κέρματα πιο βαριά και απο το παλιό εικοσάρικο (lol) με τέλειο "φθαρμένο" εφέ και ο holster που το συνοδεύει είναι από χοντρό πλαστικό αρίστης ποιότητας. Εγώ έχω πάθει την πλάκα μου μαζί του και θεωρώ οτι ανήκει στην κατηγορία των prop replicas και όχι των παιχνιδιών. Νομίζω ότι είναι περιττό να αναφερθώ στις λειτουργίες του μιας και ήδη κυκλοφορούν άπειρα reviews στο youtube και όλοι γνωρίζουν ήδη τις καινοτομίες του. Το Megazord πέρα από την ρετρό νοσταλγία της συσκευασίας (όπου ήταν και ο κυριότερος λόγος που προχώρησα στην αγορά του) και μερικών χρήσιμων updates στις λεπτομέρειες στον χρωματισμό των Dinozords, δεν έχει να προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο, ειδικά αν κάποιος έχει ήδη στην κατοχή του την επανακυκλοφορία του 2010 ή ακόμα καλύτερα το original του 1993. Έχοντας και τις 3 versions, κάποια στιγμή θα ανεβάσω και φωτό για σύγκριση των τριών. Ας ελπίσουμε όλοι οτι λόγω της επετείου η Bandai θα μας κάνει την χάρη και θα κυκλοφορήσει φέτος μια νέα εκδοχή και του Dragonzord. Και πάλι με το καλό να παραλάβεις τον δικό σου morpher, και στο εγγυώμαι ότι θα μείνεις καταευχαριστημένος!
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Παρ Μάης 24, 2013 1:45 am
ποσο το πηρεσ το μορφερ φιλε? αν δεν θες να μου πεισ εδω στειλε πμ
aoraris
aoraris
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2011
Ηλικία : 40
https://www.youtube.com/user/rockingace1

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Παρ Μάης 24, 2013 2:35 am
Έτυχε να αγοράσω τον morpher σχεδόν την περίοδο που πρωτοκυκλοφόρησε, αν θυμάμαι καλά το τελευταίο 10ήμερο του Μαρτίου και τότε επειδή υπήρχαν πολύ λίγα κομμάτια, οι τιμές στο Ebay κυριολεκτικά "έτσουζαν". Παρόλα αυτά το κέρδισα σε πλειστηριασμό και σε σχετικά καλύτερη τιμή απο κάτι άλλα που ήταν διαθέσιμα για Άμμεση Αγορά. έχουμε και λέμε, λοιπόν. 70 ευρώ κόστισε ο morpher και κάπου στα 35 ευρώ τα μεταφορικά. Παρόλα αυτά, και με τόσο ακριβή αποστολή, μόλις πριν καμιά εβδομάδα το παρέλαβα. Μου βγήκε η ψυχή να το περιμένω. Άξιζε όμως η αναμονή. Την στιγμή που μιλάμε πάντως, οι morpher στο Ebay έχουν πέσει σχετικά. Με 75-80 ευρώ τελική τιμή, μπορείς να φέρεις έναν morpher στην Ελλάδα!
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Παρ Μάης 24, 2013 11:39 pm
Πλεον εχουν αυξηθει πολυ οι τιμες και για αυτο σταματησα να αγοραζω.
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Κυρ Μάης 26, 2013 12:48 am
aoraris έγραψε:Έτυχε να αγοράσω τον morpher σχεδόν την περίοδο που πρωτοκυκλοφόρησε, αν θυμάμαι καλά το τελευταίο 10ήμερο του Μαρτίου και τότε επειδή υπήρχαν πολύ λίγα κομμάτια, οι τιμές στο Ebay κυριολεκτικά "έτσουζαν". Παρόλα αυτά το κέρδισα σε πλειστηριασμό και σε σχετικά καλύτερη τιμή απο κάτι άλλα που ήταν διαθέσιμα για Άμμεση Αγορά. έχουμε και λέμε, λοιπόν. 70 ευρώ κόστισε ο morpher και κάπου στα 35 ευρώ τα μεταφορικά. Παρόλα αυτά, και με τόσο ακριβή αποστολή, μόλις πριν καμιά εβδομάδα το παρέλαβα. Μου βγήκε η ψυχή να το περιμένω. Άξιζε όμως η αναμονή. Την στιγμή που μιλάμε πάντως, οι morpher στο Ebay έχουν πέσει σχετικά. Με 75-80 ευρώ τελική τιμή, μπορείς να φέρεις έναν morpher στην Ελλάδα!
να σε πω και κατι αλλο... ο μορφερ κλινει η ειναι μονο ανοιχτος ? και απλοσ αναβουν τα φωτακια οταν πατας το κουμπι?
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Κυρ Μάης 26, 2013 3:39 am
Ο morpher ανοίγει πατώντας το κουμπάκι, με φωτάκια και ήχo, ενώ αν έχεις κρατημένο το κουμπί, ακούγεται το κλασσικό πλέον, opening.
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Δευ Μάης 27, 2013 11:38 pm
αα οκ ρωτησα γιατι μολις το κερδισα απο δημοπρασια στο ebay μαλλον θα το προσθεσω και εγω στην συλλογη μου. Very Happy
aoraris
aoraris
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2011
Ηλικία : 40
https://www.youtube.com/user/rockingace1

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Τρι Μάης 28, 2013 1:14 am
Συγχαρητήρια φίλε μου, λοιπόν. Έκανες κι εσύ πολύ καλή επιλογή. Μια από τις μεγάλες διαφορές του Legacy Morpher με τον original του 1993, είναι ότι εδώ υπάρχει η προσθήκη του διακόπτη on/off. Αυτό σημαίνει ότι όταν είναι στην θέση off, όλοι οι ήχοι είναι απενεργοποιημένοι και οι μεταλλικές πλάκες ανοίγουν και κλείνουν με το πάτημα του πλαϊνού κουμπιού ανεξάρτητα με την θέση on/off. Ανοίγοντάς το στην θέση on, ακούγεται ο ήχος της ενδοεπικοινωνίας, ενώ κρατώντας πατημένο το πλαϊνό κουμπί, όπως είπε και ο Johnny παίζει για 1-1,5 λεπτό περίπου σε instrumental, το main theme των MMPR και καπάκι μετά σε επανάληψη. Αν έχεις οποιαδήποτε απορία ως προς την λειτουργία του, τσέκαρε και τα reviews στο youtube. Υπάρχουν πλέον άπειρα. Δεν έχει κάποια ουσιαστική παικτική αξία, είναι ωστόσο ένα πραγματικό "κόσμημα". Ήδη εκτίθεται στην βιτρίνα μαζί με τα υπόλοιπα νομίσματα. Χεχε...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Τετ Μάης 29, 2013 9:42 pm
απο την μια το θελω πολυ και απο την αλλη ειναι πολλα τα λευτα ρε για ενα μορφερ μονο... :/
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Πεμ Μάης 30, 2013 7:19 pm
Προφανώς θα έχεις δεί σε τι τιμές φτάνουν οι morphers του 1993. Κρίνοντας από αυτό, αν κάποια στιγμή θελήσεις να τον ξεφορτωθείς, όλο και κάποιος θα βρεθεί να σε "απαλλάξει" από αυτόν.
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Πεμ Μάης 30, 2013 9:09 pm
φιλε εχω φοβερο υλικο που θελω να πουλησω στο ebay αλλα δεν ξερω τον ττροπο εχω τριπλες τις περισσοτερες φιγουρες τον mmpr automorphin και θελω να τις πουλησω .
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS  - Σελίδα 12 Empty Απ: ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ POWER RANGERS

Σαβ Ιουν 08, 2013 6:40 pm
Βάλε και εδώ κάποια αγγελία. Δεν χάνεις τίποτα. Στο ebay ίσως να μην έχεις τόση ανταπόκριση λόγο τον αρκετών μεταφορικών που θα ζητηθούν για αποστολή εκτός Ευρώπης.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης