Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Πεμ Νοε 24, 2011 2:04 am
αν δεν σε πειραζει μπορω αυριο που τελειωνω τωρα το 3ο υποτιτλο να το στειλω σε πμ να υπαρχει στο εξωτερικο σαιτ
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Πεμ Νοε 24, 2011 2:24 pm
όπως θες
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Πεμ Απρ 12, 2012 4:52 pm
Εχοντάς φτάσει στα μισά μπορώ να πω πως έχω πάθει πλάκα με τη σοβαρότητα της σειράς. Εγώ θα πω από την πλευρά μου πως είναι καθαρά για ενήλικες η σειρά. Εχεί πάρα πολλές σκηνές ωμής βίας. Οπώς στο επεισόδιο που ένας Γκρόνκι αποκεφαλίζει κόσμο. Η απορία που έχω είναι πότε άλλαξε μοτιβό ο Kamen Rider όσον αφορά την προσέγγιση στο νεαρότερο κοινό? Από Den-O και πέρα να υποθέσω? Γιατί αυτή εδώ η σειρά πραγματικά δεν έχει καμία σχέση με τις νεότερες που έχουν και πλάκα. Φουλ σοβαρή αυτή, λες και βλέπεις κάποια αμερικάνικη αστυνομική σειρά όπως το CSIS είναι ή σαν να βλέπεις ταινία του Βatman. Aν οι Showa είναι και αυτοί έτσι τότε αρχίζω να καταλαβαίνω προς τι τέτοια τρέλα έχει ο Σόλωνας με αυτές. Εγώ πάλι μου αρέσουν και σοβαρές και με πλάκα, δεν έχω θέμα Razz
Αναμένετε πάρα πολύ σύντομα και από μένα review. Αυτή τη στιγμή στο 25ο είμαι βλέποντας χθες 9 επεισόδια Cool
Πραγματικά δεν χορταίνεις στους Kamen Rider να σταματάς, τι πράγμα είναι αυτό Shocked Cool
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Δευ Απρ 16, 2012 3:00 am
Ωρά για review λοιπόν

Σενάριο 9 / 10 :

Πραγματικά η σειρά δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από πολλές αστυνομικές σειρές που βλέπουν όλοι και μάλιστα ήταν πολύ καλύτερη από πολλές. Από ένα σημείο και έπειτα προσωπικά μου ήταν αδύνατο να μην δω το 2ο μέρος μια μάχης του Kuuga με έναν Γκρόνκι που είχε σκοτώσει μερικές εκατοντάδες ανθρώπους. Η ιστορία ήταν πολύ όμορφα γραμμένη γενικώς με το κόλπο του "2 επεισόδια για κάθε κακό" και πως ο ήρωας μας συνεργάζονταν με την αστυνομία για να βρει πως θα νικήσει την κάθε μάχη. Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί τέτοιο ρεαλισμό σε καμία άλλη toku σειρά. Πραγματικά ένιωθες τον κίνδυνο. Λες και ήταν αστυνομικό θρίλερ. Ο μόνος λόγος για τον οποίο βάζω 9 και όχι 10 είναι γιατί θεωρώ πως κάποιος κακός δεν είχε το τέλος που έπρεπε να έχει και η σειρά είχε κάποια ανούσια επεισόδια στο τέλος.

Hρωές 10/10 : Φοβεροί όλοι τους. Πιο πολύ τα έσπασε ο αστυνομικός!

Κακοί 10/10: Οι Γκρόνκι είναι από τους καλύτερους κακούς μην πω οι καλύτεροι που έχω δει. Σκοτώναν κόσμο αβέρτα και είχαν δική τους γλώσσα!


Στολές 8/10 : Εχώ δει και καλύτερες. Πάντως ήταν επανάσταση αυτό που έκαναν με τα χρώματα και καθόρισε τις επόμενες σειρές αυτή η ιδέα. Κρίμα που την καλύτερη έκδοση της στολής την είδαμε μόνο στον Decade


Δυνάμεις/Οπλα 10/10: Κάθε χρώμα και άλλη δύναμη. Οπώς είπα και πριν επανάσταση και πώρωση!


Μουσική 10/10 : Το Intro είναι μακράν το καλύτερο kamen rider τραγούδι που έχω ακούσει. Λάτρεψα και την μουσική μετά από κάθε μάχη που τελείωνε. Ωραίο και το τραγουδάκι στο τέλος του επεισοδίου


Εισαγωγή 10/10: Δεν θα ξεχάσω ποτέ το σοκ που έπαθα. Η μέρα με τη νύχτα από άποψη φιλοσοφίας και κλίματος με τις νεότερες σειρές. Μα γιατί να μην είναι ποια οι σειρές έτσι???


Φινάλε 9/10: Ητάν λίγο βλακεία που το φινάλε δόθηκε τόσο γρήγορα και που πέθανε κάποιος Γκρόνκι τόσο απλά. Περίμενα κάτι πιο εντυπωσιακό. Ακόμα και έτσι όμως το 48ο επεισόδιο ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!


Γενική Βαθμολογία 9,5/10 : Είστε φαν των αστυνομικών θρίλερ? Τότε δείτε όπωσδηποτε. Πραγματικό διαμάντι cheers
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Παρ Απρ 20, 2012 4:31 pm
Θυμαμαι αρχικα δεν την ειχες δει με καλο ματι!Τοσο καλη?
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Παρ Απρ 20, 2012 4:52 pm
ναι από το 20ο και πέρα εκτοξεύεται cheers
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Τρι Σεπ 04, 2012 8:49 pm
Τέλος και ο Kuuga! Πάμε στο review:

Σενάριο 10 / 10 : Πολύ καλοστημένο σενάριο και φάνηκε ότι έπεσε πολύ δουλειά για να βγει μια τόσο καλή σεζόν. Αστυνομικό θρίλερ θυμίζει σε πάρα πολλά σημεία και δεν με χάλασε καθόλου αυτό. Έξοχη δουλειά.

Hρωές 10/10 : Ο βασικός είναι ο Kuuga αλλά οι άλλοι χαρακτήρες που τον βοηθάνε είναι όλοι τους κι αυτοί πολύ καλοί. Ο αστυνομικός ενώ δείχνει πολύ βαρύ στυλάκι, ήταν μέσα στην σεζόν από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες.

Κακοί 10/10: Οι Γκρόνκι ήταν ο τρόμος προσωποποιημένος! Όλοι τους φοβεροί και έσπερναν παντού τον θάνατο, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Ορισμένοι σκοτωμοί θα μου μείνουν στην μνήμη χαρακτηριστικά!

Στολές 9/10 : Η αλλαγή του χρώματος ανάλογα με την δύναμη που χρειάζεται κάθε φορά, ήταν επαναστατικό. Αρκετά ωραία και η τελική μορφή του με το μαύρο χρώμα!

Δυνάμεις/Οπλα 10/10: Φοβερό το ότι με κάθε χρώμα είχε και διαφορετικό όπλο. Και όλα τους ήταν καταπληκτικά!

Μουσική 9/10 : Το Intro φοβερό! Θα μου μείνει σίγουρα! Το outro πάλι όχι και τόσο, μιας και ήταν πολύ μπαλάντα για τα γούστα μου. σε άλλους βέβαια μπορεί να αρέσει.

Εισαγωγή 10/10: Κατευθείαν στο ψητό! Αυτά είναι! Χωρίς όμως να δώσει τα πάντα έτοιμα! Γενικά μου άρεσε που ψαχνόντουσαν μέσα στην σεζόν και δεν τα είχα όλα έτοιμα από την αρχή.

Φινάλε 8 /10: Περίμενα πολύ περισσότερα να πω την αλήθεια. Μια απλή μάχη στο τέλος και τίποτα περισσότερο. Απογοητεύτηκα είναι η αλήθεια, αλλά ήταν πολύ καλή σεζόν μέχρι το τέλος, οπότε δεν μπορώ να πω ότι χαλάστηκα τόσο πολύ.


Γενική Βαθμολογία 9,5/10 : Μια πολύ καλή σεζόν με εξαίρεση ίσως το τέλος της που περίμενα πολύ περισσότερα. Σίγουρα αξίζει κάποιος να την δει, καθώς σε κρατάει σε αγωνία και δεν βαριέσαι σχεδόν ποτέ. Δείτε την, αξίζει πραγματικά!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Τετ Σεπ 05, 2012 6:55 pm
^Και σκέψου ότι τα λεφτά τους είχαν τελειώσει από το επεισόδιο 43! Shocked
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Πεμ Σεπ 06, 2012 2:49 pm
εξαιτίας αυτού δεν έγινε και ταινία ε?
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Kamen Rider Kuuga Review - Σελίδα 3 Empty Απ: Kamen Rider Kuuga Review

Παρ Σεπ 07, 2012 12:23 pm
^Όταν ήταν πια να γίνει η ταινία[ας ύψαται η ΤΟΕΙ με τις αργοπορίες της τότε],ήταν ήδη στην μέση του AGITO...άντε γεία και είναι κρίμα,γιατί ακόμα και ο Odagiri τότε ήθελε να παίξει στην ταινία ξανά ως Kuuga.Κρίμα που μετά έγινε παγκοσμίος γνωστός και του άρεσε αυτό πιο πολύ από το να είναι ένα καράτεκα εντομάνθρωπος.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης