Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 2:02 pm
Σημείωση :

Αυτό δεν είναι πια Warriors...επιτέλους,η KOEI έφτασε και φαίνεται θα ξεπεράσει την Capcom...επιτέλους το Warriors θα ξεπεράσει το Sengoku Basara! cheers EΜΠΑΙΝΕ ΚΟΕΙ!
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 2:52 pm
Γιατί άρχισαν να βγαίνουν όλες οι παιχνιδάρες μόνο στο ps3 τώρα τελευταία?!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 3:11 pm
Πάντα έτσι ήταν,απλά κάποιες εταιρίες έπερναν αυτές τις παιχνιδάρες και τις έβγαζαν και για το X360,αλλά μόνο στην δύση[ε,άμα είμαστε τσιγγούνηδες και αγοράζουμε τα φτηνά αντί για τα ανθεκτικά και ποιοτικά...ε,τα τρώμε τώρα].

Φαντάζομαι να βγεί και έκδοση του X360 στην δύση,είναι η KT που μίλαμε,και αν έγινε με το Gundam,θα γίνει και εδώ,και ας τους κράξει η NmacoBandai.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 3:31 pm
Red Forever έγραψε:ε,άμα είμαστε τσιγγούνηδες και αγοράζουμε τα φτηνά αντί για τα ανθεκτικά και ποιοτικά...ε,τα τρώμε τώρα].
Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς...Απλά δεν έχουμε χρήματα.
Και το 360 είναι καλό και έχει ωραία παιχνίδια που δεν έχουν βγει για το 3.

Πάντως δεν έχω τίποτα από τα δύο, απλά θέλω 360.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 5:15 pm
Εγω που εχω και 360 και ps3.Σου λεω οτι το ps3 εχεο φοβερα αποκλειστηκα και μαπα multiplatform εκδοσεις.Το 360 εχει και αυτο φοβερα αποκλειστηκα(που δεν μου αρεσουν0 και τελειες εκδοσεις multiplatform.Επισης το χειριστηριο του 360 ειναι καλυτερο απο του ps3.Epishw to 360 χακαρεται,its your choise Cool
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 5:22 pm
Έχω φίλους που έχουν και τα δύο και παίζουν με το 360 και έχουν το 3 μόνο για ταινίες (?)...
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 5:26 pm
Δεν ξερω αν το καταλαβες αλλα σε εσπρωχνα στο 360 και εγω! Razz
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 5:29 pm
Το ξέρω Smile . Για κάποιο λόγο δεν συμπαθώ καθόλου το 3 από τότε που βγήκε, άρα δεν χρειάζεται να με σπρώχνεις Smile .
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 5:40 pm
Εγω δεν το συμπαθω λογω τιμης.Μτχ 130 ευρω το βρηκα.Εχει ομως και γ@μω τα αποκλειστηκα,για αυτο πηρα το ps3 για τα αποκλειστηκα.god of war,ucnharted,rachet and clank,infamous,τετοια.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 5:49 pm
Εκτός από το infamous (1) τα άλλα δεν μου αρέσουν Very Happy ...
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 5:52 pm
συμφωνώ. ειδικά είμαι μεγάλος anti-ucharted! ξενέρωσα άσχημα που λέγανε ότι είναι το παιχνίδι με τα καλύτερα γραφικά στο PS3 κάτι που φυσικά δεν ισχύει για κανέναν λόγο.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 6:50 pm
Σε αυτό που λέτε για την τιμή,δεν έχετε άδικο,αλλά το θέμα είναι οτι αυτό,και δικαίως το λέω τσιγκουνία,γιατί γίνεται εδώ και χρόνια...και ας μην γελιόμαστε,η Ευρώπη[και η Ελλάδίτσα μας με το ζόρι] μετράνε στην αγορά βιντεοπαιχνιδιών της δύσης,κυρίως είναι η Αμερική...αλλά όταν είχαν βγεί και τα δύο,προ 5ετιας και αρχίζαν όλοι οι δυτικοί το ‘μπλαμπλαμπλαPS3 sucks,360 rulez‘,ε τώρα το τρώμε χοντρά με τα αποκλειστικά,γιατί μαντέψτε...το 360 έχει...πόσα...5 αποκλειστικές σειρές;Ενώ το PS3?Πέραν των αποκλειστικών της SONY μπορώ να αραδιάσω ακόμα 10 τουλάχιστον σειρές που ΔΥΣΤΥΧΩΣ θα μείνουν αποκλειστικές λόγω του ότι απέτυχαν οι κυκλοφορίες τους στην αρχή της καριέρας του PS3....περιττό να ειπωθεί οτι αυτές οι σειρές,όσο και να παρακαλάμε δεν θα έρθουν δυστυχώς και πόσο μάλλον ότι δεν θα μοιραστούν κίολας!Αυτό είναι το πιο τραγικό!Δεν είναι οτι οι εταιρίες θέλουν να τα έχουν αποκλειστικά[εκτός και αν ο τίτλος δικαιωματικά τους ανήκει ή έστω έχουν αποκλειστικά δικαιώματα-μετοχές πχ το Bleach στην SONY το Fable στην Microsoft] και ευχαρίστως θα τα έβαζαν και στα δύο.Δεν είναι τυχαίο που το Naruto Ultimate Ninja Storm από το 2 και μετά είναι και στο PS3 και στο 360.

Να το συμπυκνώσω : λόγω μλκιων προ 5ετιας,τώρα τρώμε νουλά με κάποια αποκλειστικά,και κάποια δυστυχώς δεν θα βγούν και εκτός Ιαπωνίας.

Μετά από αυτό το μάθημα ιστορίας,έχω να πώ ότι τώρα,από τα δύο που έχουμε σπίτι[εγώ PS3 ο αδερφός μου 360],εγώ όταν το πήρα το βρήκα καινούργιο με 150 ευρώ,αλλά όντως τα παιχνίδια τσιμπάνε στην τιμή,αλλά δεν χρειάζετε να το χακάρω και να το χαλάσω για να παίζω αποκλειστικά από την Ιαπωνία.Φανταστείτε τι τούμπες έκανα όταν έμαθα οτι θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια του PS3,παλιά και μελλοντικά και στο PSV,με μια απλή μεταφορά,σώζωντας απίστευτα πολλά λεφτά που θα έχανα σε πιθανά ports κλπ.

Γενικότερα : είστε μεικτός gamer[και φορητά και επιτραπέζια] και δεν θέλετε να ξοδεύετε λεφτά σε port?PS3.Δεν σας νοιάζει;X360.Απλά,ώριμα και ωραία πράγματα.Και αν "haters gonna hate + flame wars + μπούρδες" αγνοήστε τους και αφωσιωθείτε στην κονσόλα της επιλογής σας,δεν είναι με την καμία χειρότερη ή καλύτερη από μια άλλη...εκτός και αν οι φαν τα κάνουν σκ...όπως είδαμε στο PS3 και ορισμένοι αναγκαζόμαστε να το πάμε πλαγίως με τα exclusive.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 8:17 pm
plousmike έγραψε:συμφωνώ. ειδικά είμαι μεγάλος anti-ucharted! ξενέρωσα άσχημα που λέγανε ότι είναι το παιχνίδι με τα καλύτερα γραφικά στο PS3 κάτι που φυσικά δεν ισχύει για κανέναν λόγο.
Tωρα ειπες μεγαλη μπαρουφα γιατι οντως στον κοσμο των κονσολων το uncharted 2 εχει τα καλυτερα γραφικα ever και το 3 το ξεπερασε.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 8:27 pm
Red forever:
1. Το 360 αποκλείεται να έχει μόνο 5 σειρές, φαντάζομαι το είπες απλά για να υπερβάλλεις.
2. Οι αποκλειστικές σειρές του 3 απευθύνονται κυρίως στα γούστα της αμερικής και όχι της ευρώπης-ασίας.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 8:33 pm
Και οι αποκλειστηκες κλεινουν το ματι στην αμερικη αλλα διαμαντια(που δεν τα εχω ακομα) οπως τα Lost oddysey,Blue dragon δειχνει οτι δεν εχει μονο "αμερικλανιες"!Αμα θες και τα 2 Κωστα ψαξτα μτχ!!
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 2 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 8:46 pm
Κώστα,σαφώς ένα παράδειγμα έδωσα[και βέβαια δεν είναι 5 μόνο...βγήκε σαν υπερβολή Razz ].Τώρα για του PS3,είναι το άκρως αντίθετο!Το X360 είναι η αμερικανίλα του κ! που όλα τα παιχνίδια φτιάχνονται πρώτα εκεί συνήθως και μετά πάνε και στο PS3[σε αντίθεση με αυτό που κάνουν οι Ιάπωνες] και τα παιχνίδια του PS3 και οι exclusive σειρές είναι πιο...ιαπωνικές. geek
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης