Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 11:04 pm
Μην μου επιχειρηματολογησεις με "το pc το περναει ανετα και τετοια".Πες μου ενα παιχνιδι κονσολας με καλυτερα γραφικα!!
Γνωμη μου ειναι δεν ξερεις να κρινεις ενα game.Αλλο "δεν μου αρεσει το gameplay του προσωπικα αλλα παραδεχομαι οτι ειναι καλο παιχνιδι" και αλλο "δεν ειναι καλο παιχνιδι δεν εχει καλα γραφικα γιατι ετσι", ενω εχει παρει του κοσμου τα βραβεια.Τοσο ερασιτεχνες ειναι οι του χωρου και βαθμολογουν με 90+ "μουφα games"??
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Πεμ Φεβ 09, 2012 11:33 pm
Επειδή μαντεύω οτι θα είναι τεράστια η συζήτηση για τα γραφικά[πάντα είναι,παντού],αν μπορείτε να ανοιξτέ ένα καινούργιο θέμα για την συζήτηση.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Παρ Φεβ 10, 2012 12:00 am
Aς ανοιξει ο Μιχαλης αν εχει επιχειρηματα Wink
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Παρ Φεβ 10, 2012 12:38 am
Πάντως από αυτά που έχω δει, δεν μου αρέσουνε τα γραφικά του...

Πάντως σίγουρα αυτό το One Piece θα ξεπεράσει τα 3 (κορυφαία) του wii και των ps2 (just good), ps1 (πολύ διασκεδαστικό).
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Παρ Φεβ 10, 2012 6:25 am
δεν συγκρίνω με υπολογιστή. και το ότι του δώσαν καλές κριτικές, δεν σημαίνει ότι τις αξίζει κιόλας...καθαρά θέμα διαφήμισης και μόνο. σε σύγκριση με άλλα παιχνίδια του PS3 αυτό είχε μούφα γραφικά. Αν θες ένα μικρό παράδειγμα, παίξε το uncharted 2 και μετά παίξε το Metal gear solid 4. Αν μου πεις ότι το uncharted είχε καλύτερα γραφικά, πρέπει να σου συστήσω κάναν καλό οφθαλμίατρο! στο ξαναλέω, δεν το κρίνω στα άλλα κομμάτια του, μόνο στο θέμα γραφικών για το οποίο και διαφημίστηκε...τα γραφικά του ήταν γ.τ.π σε σχέση με άλλα παιχνίδια. Βλέπε πρώτη πίστα, σκαλοπάτια με χιόνι...λες και δεν υπάρχει είναι...όταν περνάει ο παίκτης από χιόνι, δεν αλλάζει η μορφολογία του εδάφους, και στην πίστα με το τρένο περνάει και κρεμιέται και τόσα κλαδιά περνάνε από μέσα του χωρίς να κουνιούνται, και επίσης όλο το background είναι ακίνητο...δεν κουνιέται ούτε φυλλαράκι...ε άμα αυτά εσύ τα λες καλά γραφικά, εγώ είμαι ο Πάγκαλος!
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Παρ Φεβ 10, 2012 11:57 am
Εγω βρηκα εξαιρετικα τα εφε του,το χιονι και γενικως τα γραφικα του.Και το mgs εχει καλα αλλα πολυ γκριζε ολο το σκηνικο του τι να εκτιμησεις;Δεν θα συμφωνησουμε και εισαι ο παγκαλος Razz
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Παρ Φεβ 10, 2012 12:31 pm
Plousmike είσαι ο Πάγκαλος Shocked ? lol!

Μην συνεχίσετε εδώ αυτή τη συζήτηση γιατί θα έχουν και άλλοι γνώμη πάνω σε αυτό αλλά βλέπουν ένα ενεργό θάμα One Piece και θα λένε: "Τι να κάνω σε αυτό το θέμα για το χαζό One Piece Rolling Eyes " (Με πόνεσε που το έγραψα αυτό...)

Και μην ανησυχείτε, έχει πολλά ακόμα να πείτε. Εδώ συγκρίνατε τα μήλα με τα πορτοκάλια. Το mgs έχει σκοτεινά γραφικά γιατί έτσι είναι το κλίμα του από το ps1, είναι κατασκοπικό και έτσι. Πάντως αυτά που είπε ο plousmikos με ψιλό έπεισαν. Και επίσης πολλές φορές διαφήμιζαν κάποιο game ότι έχει τα καλύτερα γραφικά, gameplay, δράση χωρίς να ισχύει.

Ψάξτε και οι δύο κιάλα επιχειρήματα και ξεκινάμε σε άλλο θέμα.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Παρ Φεβ 10, 2012 4:53 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Τρι Φεβ 21, 2012 12:53 pm
Όλα όσα έχουν ειπωθεί σε αυτό το θέμα,σε ένα τρέιλερ.Ένα τελευταίο τρέιλερ πριν την κυκλοφορία του παιχνιδιού...και δείχνει πιο τέλειο από ποτέ.Με συγχωρείτε καλοί κύριοι τις KOEI-TECMO...πότε θα μας κάνετε την χάρη να φτιάξετε το Kamen Rider Musou...ή κανά Super Sentai Musou?

ninetales
ninetales
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Pbucket
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : αθηνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Τρι Φεβ 21, 2012 3:34 pm
άκουσα ένα επεισόδιο αλλά δεν μου άρεσαν οι φωνές
DRAGONGOD
DRAGONGOD
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1135
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Μυρσίνη(Ηλείας)
http://greekgameland.yolasite.com

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Τρι Φεβ 21, 2012 5:29 pm
makari nabgene kai se xbox360 . toulaxiston isos na borw na to peksw apo to psvita mou otan to parw .
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Τετ Φεβ 22, 2012 2:14 am
ΓΑ - ΜΑ - ΤΟ !!! cheers

Σχόλια:
1. Όλη η ιστορία του One Piece από την αρχή χωρίς αλλαγές και παράλειψις σε ένα παιχνίδι (δεν έχει ξαναγίνει). cheers

2. Έχουν βάλει mode σαν το gameplay του Orochi warriors - καλο αυτό

3. Όπως πάντα την Robin της έχουν κάνει να γα%&ει ποπούς. Ενώ στο anime είναι από τους αδύναμους. Βεβαια αυτό εμένα μου αρέσει.

4. Στο πρώτο trailer, θυμάμαι ότι όλοι ήταν όπως μετά από το time skip. Ενώ εδώ δείχνει να τελειώνει η ιστορία μέχρι τον μεγάλο πόλεμο....

5. Ανυπομονώ να παίξω τον μεγάλο πόλεμο με τον Luffy, Boa Hancock και τον Whitebeart cheers
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Τετ Φεβ 22, 2012 2:30 am
Costascss έγραψε:ΓΑ - ΜΑ - ΤΟ !!! cheers

Σχόλια:
1. Όλη η ιστορία του One Piece από την αρχή χωρίς αλλαγές και παράλειψις σε ένα παιχνίδι (δεν έχει ξαναγίνει). cheers

2. Έχουν βάλει mode σαν το gameplay του Orochi warriors - καλο αυτό

3. Όπως πάντα την Robin της έχουν κάνει να γα%&ει ποπούς. Ενώ στο anime είναι από τους αδύναμους. Βεβαια αυτό εμένα μου αρέσει.

4. Στο πρώτο trailer, θυμάμαι ότι όλοι ήταν όπως μετά από το time skip. Ενώ εδώ δείχνει να τελειώνει η ιστορία μέχρι τον μεγάλο πόλεμο....

5. Ανυπομονώ να παίξω τον μεγάλο πόλεμο με τον Luffy, Boa Hancock και τον Whitebeart cheers

1.Όντως.ΤΕΛΕΙΟ!

2.Βασικά είναι σαν το Dream Mode του Hokuto Musou / Fist of The North Star που παίζεις φανταστικές ιστορίες με τους χαρακτήρες και εδώ κάποιες σημαντικές μάχες τους[πχ Ζορό εναντίον του Μιχώκ].

Εκτός και αν εννοείς γενικότερα στο παιχνίδι.Τότε,με βάση το κλασσικό τους σύστημα φτιάξαν κάτι καλύτερο και από του Fist of The North Star και το συνδυάσαν με τα Support Strikes των Gundam Warriors να το πω λιανά.

3.Η Ρόμπιν φαντα΄ζομαι και εδώ αδύναμη θα είναι,αλλά λόγω του τρόπου παιχνίδιου της θα είναι κορυφαία στα κόμπο και η δύναμη της θα βασίζετε κυρίως εκεί και στην περιοχή που θα καλύπτουν τα κόμπο της.Θα είναι δηλαδή για πιο προχωρημένους σε αντίθεση με τους πχ Λούφυ και Ζορό που φατάζομαι θα είναι πιο εύκολοι για αρχάριους.

4.Στο πρώτο έδειξε απλά τον Λούφυ μετά τα 2 χρόνια.Είναι κρυφός χαρακτήρας,αλλά λόγω του promotion που έπεφτε και με το άνιμε,τον διαλέξαν αυτόν αντί για το κλασσικό του στύλ.

5.Whitebeard = Lu Bu + Orochi + Honda Tadaktsu σε ένα πακέτο...ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Τετ Φεβ 22, 2012 2:34 am
Red Forever έγραψε:3.Η Ρόμπιν φαντα΄ζομαι και εδώ αδύναμη θα είναι,αλλά λόγω του τρόπου παιχνίδιου της θα είναι κορυφαία στα κόμπο και η δύναμη της θα βασίζετε κυρίως εκεί και στην περιοχή που θα καλύπτουν τα κόμπο της.Θα είναι δηλαδή για πιο προχωρημένους σε αντίθεση με τους πχ Λούφυ και Ζορό που φατάζομαι θα είναι πιο εύκολοι για αρχάριους
Στα περισσότερα παιχνίδια την κάνουν δυνατή αλλά όντως είναι δύσκολη στο χειρισμό για αρχάριους.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Τετ Φεβ 22, 2012 2:35 am
Μπακει το παρω Cool
Να φανταστειτε dragonball gt δεν εχω δει ποτε!Απο τη σειρα videogames tenkaichi εμαθα τα παντα.Αρα αμα εχει αναλυτικο story mode το τσιμπησα, την πλατφορμα την εχω Cool
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors - Σελίδα 3 Empty Απ: One Piece Kaizoku Musou / One Piece Pirate Warriors

Τετ Φεβ 22, 2012 2:57 am
Πάντως θα σας έλεγα να περιμένετε λίγο,μιας και αφού είναι η KOEI που το φτιάχνει,μπορεί να πείσει την Namco bandai με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο να το φέρει και εδώ όσο πιο γρήγορα γίνεται όπως και με τα Gundam Warriors και Fist of The North Star και πιθανώς να υπάρξει και έκδοση του X360.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης