Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

True Blood

+8
gantonis
antonito91
XameR_GT
power24red
DRAGONGOD
g.antonis
BnsGoldRanger
Green Rider
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 1:48 am
gantonis έγραψε:Μενέλαε, αυτά πρέπει να τα έχει ο ΑΝΤ1 στο webtv όλα τα επεισόδια, εγώ δεν τα βλέπω, άλλη όρεξη δεν είχα, θα βλέπω και βρυκόλακες τώρα! Suspect Razz

lol!

Ειδα δυστυχως ενα μονο επεισοδιο μεχρι τωρα, το συγκεκριμενο δεν ειχε καθολου βια κ αιμα. Δεν ξερω για τα υπολοιπα. Παντως σε αυτο ηταν πολυ λάιτ βρυκολακες, οπως του Twilight. Δηλαδη σαν τα χτυποκαρδια του Μπέβερλι Χιλς, αλλά ερωτευονται ανθρωποι βρυκολακες, εχει κ παλέματα κτλ κτλ, απλά, πολυ απλα, ουτε αιμα κ δαγκωματιες, ουτε τιποτα. Ακομα κ Ελληνικα σιριαλ να δεις, εχουν πιο βια. Αλλά φαινεται ειναι αναλογα κ με τα επεισοδια.

Αν οντως ειναι ακατάλληλο, συμφωνω οτι δεν πρεπει να το δεις Αντωνη. Παντως εμεις απο μικροι ειχαμε δει πολυ χειροτερα κ βαριά πραγματα για την τότε ηλικια μας, οπως X-Files, τα παιχνιδια Mortal Kombat, κτλ κτλ, ενω κ αυτα χαρακτηριζονταν ακατάλληλα. Κ ημασταν ακομα μικροτεροι, δημοτικο, ουτε καν γυμνασιο. Δεν ξερω αν παθαμε κατι. Προς το παρον, οχι, ετσι νομιζω τουλαχιστον....

Κ πολλά παιδιά ειδαν το ''V for Vendeta'', η οποία ειναι καλη ταινια, αλλά πολυ σκληρή σεναριακά, αλλά κ οπτικά, ακομα κ εμενα στο Σινεμα με ''έσφιξε'' λίγο, παρολο που εχω δει κ πολυ πιο βαριά κ σκοτεινα πραγματα !

Κ η σειρα ''Supernatural'' ηταν πολυ καλη, αλλά ''σκοτεινη'' κτλ για μικρα παιδια, αλλά την βλεπαν πολλα παιδια. Δεν νομιζω το True Blood να ναι πιο ακατάλληλο... Αλλά μονο ενα επεισοδιο κ διαφημισεις ειδα, οπότε δεν ξερω...

Αλλά αν δεν μπορεις να το δεις, μην το επιχειρεις, δεν χαθηκε ο κοσμος, αμα σε αρεσει, την βρισκεις κ μεγαλυτερος ! Τωρα αν ειναι οντως βίαια, θα σαι ταράξει. Οχι οτι θα γινεις ψυχασθενης δολοφόνος ( Razz ), αλλά θα νοιωσεις ασχημα.

Πάντως με ενδιαφερει κ το θεμα των Βαμπίρ, εχει μια γοητεια κ ενα ρομαντισμο κ μυστηριο ο μυθος τους. Γενικως, μας τραβαει το μεταφυσικο. Κ ευτυχως, οι περισσοτερες σχετικες ταινιες δεν ειναι καθολου βαρβαρες. Με εξαιρεση ομως π.χ. τα ''Underworld'', κ ειδικα το 2ο, που ηταν πολυ βια κ αιμοβορικα. Αν κ μου αρεσε η ιστορια, με εκαναν να νοιωσω κ πολυ απαισια σε καποιες σκηνες...

Παντως τα καλυτερα του ειδους, κ καλη επιλογη να ξεκινησει κανεις, ειναι π.χ. τα Twilight κ το Van Helshing, που οχι μονο δεν ειναι βια, αλλά απευθύνονται κυριως σε νεαροτερες ηλικιες. Ειδικα το Twilight, εχει πιο πολυ κοριτσια φαν, για πολλους κ γνωστους λογους ! Αλλά κ εμενα μου αρεσε πολυ, δεν το περιμενα. Δεν εχει μονο ρομαντισμο, εχει κ δραση , μυστηριο κ αγωνία. Κ να φανταστεις εγω τα σνομπαρα οταν δεν ηξερα τι ειναι... Καποτε νομιζα οτι θα ναι splatter, μετα οτι θα ναι κοριτσίστικα, καμια ομως σχεση, μια χαρα ειναι.

Κ το Van Helshing, με τον Hugh Jackman ειναι απ τις αγαπημενες μου ταινιες. Δραση, περιπετεια, ηρωισμος, μυστηριο αλλά κ χιουμορ. Αν σου αρεσαν οι Μούμιες, σιγουρα θα σου αρεσει κ αυτο, ειναι στο ιδιο στυλ, αν εξαιρεσεις φυσικα την αρχαιολογια κ την Αιγυπτο. Ειναι κυνηγος τερατων κ βρυκολακων, μεχρι που ερχεται αντιμετωπος με τον ιδιο τον Δρακουλα. Oμως καθολου ακατάλληλο για παιδια Γυμνασιου. Σαν τη Μούμια. (Δεν ειναι τυχαιο, ο ιδιος τα σκηνοθετησε, Steven Sommers ! ) : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 1:56 am
To true blood είναι ότι πιο κορυφαίο έχει βγει ποτέ με βρικόλακες κατά τη γνώμη μου. Κλάσης ανώτερο και από το Twilight και από το Van Helshing που ανέφερες. Δες την σειρά από την αρχή και θα πάθεις την πλάκα σου Μενέλαε. Τα έχει όλα βρικόλακες, λυκάνθρωπους, μάγους, νεράιδες και άλλα πολλά. Απλά σκέψου πως όλα αυτά θεωρούνται φυσιολογικά στον κόσμο που παρουσιάζει η σειρά. Σε αντίθεση με το Twilight υπάρχει απίστευτα ανάπτυξη των χαρακτήρων αφού το κάθε επεισόδιο είναι 50-55 χορταστικά λεπτά όπου μαθαίνεις τα πάντα για τον κάθε ένα ξεχωριστό ήρωα. Και ναι είναι ακατάλληλο γιατί έχει πολύ βία σε προπάντων πολύ σεξ. Γενικώς είναι πολύ ανώμαλη σειρά για να την δουν παιδιά, δεν το συνιστώ. Η υπογραφή μου και το άβαταρ μου μιλάνε από μόνα τους για το τι πώρωση έχω πάθει. Θα πιάσω να αγοράσω και τα βιβλία. Το twilight είναι μια μλκ και μισή μπροστά του. Eπίσης το έχω ξαναπεί. ΜΗΝ βγάζετε συμπεράσματα βλέπωντας ένα μόνο επεισόδιο, πραγματικά είναι τελείως άκυρο αυτό το πράγμα. Δεν γίνεται να καταλάβεις τι παίζει για καμία σειρά έτσι ούτε να δεις αν αξίζει
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 2:23 am
Α, εχει βγει κ βιβλια ? Αρα προκειται για τεράστια κ διαχρονική παγκόσμια επιτυχια. Κ ομως στην Ελλάδα, ως συνηθως, δεν εγινε ακομα μεγάλος ντόρος δυστυχώς... Ή εγω αργησα να το ανακαλυψω, μιας κ ειμαι κολυμένος στα ιδια κ στα ιδια ! (Rangers, Αnime, Star Wars, video games, κτλ κτλ, τα γνωστά κολύματα δηλαδη ! Razz Razz )

Βιβλία δεν εχω ορεξη πια να διαβαζω, αλλά την τηλεοπτικη σειρα, αφου το λες, θα την δω ευχαριστως!!! Φτανει μονο να μην παραείναι ανώμαλη ! lol!

Τουλάχιστον Σεναριακά , ειμαι σιγουρος οτι θα μου αρεσει η ιστορία. Φτάνει λοιπον να το ανακαλύψουμε ! Φτανει να μη ρεει το αιμα ποτάμι κ να πετάγονται κεφαλια κ ανθρωπινα κομμάτια! Εχω δει κ πολλά τετοια απο περιέργια, αλλά ΔΕΝ μου αρεσουν ! affraid Razz

Δυστυχως βαριεμαι πια να κατεβαζω σειρες, αλλά μιας κ ειναι καινούρια, θα βρισκεται κ θα κατεβαινει ευκολα κ αμεσως, κανα τορρεντ, αυτόματα. Γιατι με τα Rapid κ Megaupload, προκοπη δεν γινεται... Κ να υπαρχουν κ χρονισμένοι υποτιτλοι. Διοτι μεχρι τωρα δεν ετυχε να κατεβασω καποια σειρα με υποτιτλους, περα απο ανιμε κ Τοκουσάτσου, τα οποία ηταν μια χαρα. K ελπιζω να μη πιασει πολλά dvd ! Razz

Καλοκαίρι ειναι, αρα θα μεινει χρονος.

Το Twilight μπροστα στο Van Helshing ηταν μια μλκ κ μιση, οπως λες, αρα αν κ το Van ειναι μπροστα σε αυτο, τοτε μια χαρα, σημαινει οντως, οτι κ αυτο θα ναι τοπ !!! Τελειως άλλο στυλ βεβαια το ενα απ το άλλο.

Αντωνη δες το Van Helshing (της εποχης μας, γιατι υπαρχουν κ κατι ασπρόμαυρες αρχαίες ταινιες με το ιδιο ονομα, οπως κ οι Μούμιες ! Razz Ηταν της μοδας τοτε αυτα τα εργα). Αυτο που εβαλα παραπανω στη φωτογραφία, (διαλεξα κ την Ιαπωνική αφίσα, για πλάκα Very Happy !). Ειμαι σίγουρος θα σου αρεσει πολυ, γιατι θυμαμαι οτι ειχες πει οτι σου αρεζαν οι Μουμιες. Ειναι το ιδιο στυλ, απ τον ιδιο σκηνοθέτη κιολας. Για τα άλλα εχεις καιρο ακομα, εμεις ''γεράσαμε'' ! tongue Very Happy

Εμπρος λοιπον κ για κανεναν VampirοΡέιντζερ οπως λεγαμε !! Άντε Toei / Saban ! Smile

Jim, την εικονα που χεις τωρα για υπογραφη, δεν μου την εμφανιζει. Το άβαταρ μια χαρα, κανονικα, βλεπω ειναι κ true blood ! Oπως ειπες οτι ειναι κ η υπογραφη.
DRAGONGOD
DRAGONGOD
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1135
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Μυρσίνη(Ηλείας)
http://greekgameland.yolasite.com

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 2:32 am
na prosthesw oti apo plebras sex , den einai to klasiko aplo fili kai arxi tou pid...os , alla kanoniko skliro sex . sin kiolas oti periexei kai skines lesbiakes/gay . giafto tha sas parakalousa , an kai kserw oti den tyha akoustw parola afta prepi na to pw , mhn to dite an den eiste estw 16~17 , gia na mhn pw estw 18+ . ma propados mhn balete na to dite me mikrotera pedia .
gia na ginw kai ligo spoiler ,
Σπόιλερ:
,kai afto einai to ligotero . giafto lew mhn afinete na to doun mikrotera pedia
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 2:38 am
Σπόιλερ:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Skyranger στις Σαβ Ιουν 25, 2011 2:42 am, 1 φορά
DRAGONGOD
DRAGONGOD
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1135
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Μυρσίνη(Ηλείας)
http://greekgameland.yolasite.com

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 2:41 am
Σπόιλερ:
power24red
power24red
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2010
Ηλικία : 40

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 2:45 am
Δεν είναι τόσο αιματηρές ωστόσο έχει άφθονο σεξ με όλους τους δυνατούς τολμώ να πω συνδυασμούς εγώ περιμένω πως και πως τον τέταρτο κύκλο που ξεκίνα το Σάββατο Αμερική Like a Star @ heaven
DRAGONGOD
DRAGONGOD
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1135
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Μυρσίνη(Ηλείας)
http://greekgameland.yolasite.com

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 2:47 am
dikio exeis . den exei athropous pou kratoun sta xeria tous mia kardia enos athanatou plasmatos pouxoun molis kserizosi . oute apokefalismous . oute genikos aima . aplos einai poli "ketsap"
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 2:53 am
DRAGONGOD έγραψε:
Σπόιλερ:


Σπόιλερ:
DRAGONGOD
DRAGONGOD
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1135
Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Μυρσίνη(Ηλείας)
http://greekgameland.yolasite.com

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 3:06 am
den einai akribos basilias twn babir , aplos einai basilias sth louiziana , ama exeis di apo thn arxi ti seira tha dis thn basilisa pou einai apo ali politia . diladi politia kai basilia . alla den einai mono o basilias gay , alla sxedon oloi einai "anomaloi"
piperi sth glwsa Razz
aplos des to apo thn 1h seson gia na katalabis
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 12:16 pm
Μενέλαε επειδή σε ξέρω καλά αυτή η σειρά είναι φτιαγμένη για σένα, θα πωρωθείς άσχημα και θα πάθεις την πλάκα σου με το απίστευτο σενάριο και την φοβερή ανάπτυξη των χαρακτήρων. Δες την και δεν θα χάσεις, αλλά...από την αρχή(γιατί διαφορετικά θα χάσεις τη μπάλα), υπάρχουν όλα τα επεισόδια με ελληνικούς υπότιτλους στο greekdll
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Σαβ Ιουν 25, 2011 12:17 pm
power24red έγραψε:εγώ περιμένω πως και πως τον τέταρτο κύκλο που ξεκίνα το Σάββατο Αμερική Like a Star @ heaven
Και γω, και η μάνα μου και η αδερφή μου...αυτό τα λέει όλα πιστεύω cheers
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Πεμ Ιουλ 07, 2011 2:27 pm
Green Ranger έγραψε:
power24red έγραψε:εγώ περιμένω πως και πως τον τέταρτο κύκλο που ξεκίνα το Σάββατο Αμερική Like a Star @ heaven
Και γω, και η μάνα μου και η αδερφή μου...αυτό τα λέει όλα πιστεύω cheers

Oκογενειακή υποθεση λοιπον !!!!! Very Happy Μπράβο κ στη μαμά που βλεπει κ νεανικές σειρές φαντασίας !!!!!!


Και νομιζα οτι εγω εχω μοντέρνα μαμά.... !!! Razz Εβλεπε καποτε το nip tuck, εκεινο με το καζινο στο Las Vegas που παιζει κ εκεινος που κανει τον στρατιωτικο στα Transformers, Χ-factor κτλ κτλ.....

Κ οσον αφορα της ταινιες, εβλεπε κανονικά, γυναικίες, αλλά κ δρασης, αλλά την ''διέφθηρα'' κ εγω , lol! , κ μαζι μου ειδε μεχρι κ Star Wars, Twilight, κτλ !!!! Κ ενω γκρινιαζε στην αρχη, της αρεσαν μια χαρά !!!! lol!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Πεμ Ιουλ 07, 2011 7:20 pm
Α δείχνει ξανά τη σειρά από την αρχή ο ΑΝΤ1, ευκαιρία να την δεις. Ασέ έχω πάθει πλάκα στην 4 σεζόν cheers
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Παρ Ιουλ 15, 2011 12:36 am
A, αμα την δειχνει κ ο Ant1, τρεχω ! Αλλιως οταν την κατεβασω, την μετατρεψω κ την περάσω σε dvd για να τη δω στη tv... οταν φυγουν οι ζεστες κ ξαναεπιστρεψω δυναμικα στο pc, που τωρα βγαζει ζέστη σαν σόμπα ! lol!
AwakenedPRO
AwakenedPRO
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2012
Τόπος : Rhodes

True Blood - Σελίδα 4 Empty Απ: True Blood

Κυρ Μάης 20, 2012 5:08 pm
Εγώ το έβλεπα φανατικά πριν 2 χρόνια, τότε που άρχιζε να το δείχνει ο ΑΝΤ1, αλλά μετά σταμάτησα...

Λίγο ο στρατός, λίγο ο χρόνος κτλ κτλ!

Θέλω να ξαναδώ τους 2 πρώτους κύκλους όμως απο την αρχή και να συνεχίσω και παρακάτω.

Να έχει 4, άντε 5? Suspect

Δεν ξέρω αν συνεχίζει τώρα.

Έχω καιρό να ψάξω! Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης