Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 12:15 pm
Προτιμώ τον Ζακ γιατί είναι πιο φυσιολογικό και πιο απλό άτομο
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 12:36 pm
Βρε Μιχάλη δεν είναι διαγωνισμός.Και εγώ το λίωνω το παιχνίδι από την μέρα που κυκλοφόρησε,τον οκτώβριο του 2007 και μαζί με τον τυπά που έφτιαξε το FAQ,τον Aboslute Steve προσπαθούσα σε κάθε βήμα να αναλύσω το σύστημα γιατί είχα προβλήματα την πρώτη φορά που έπαιξα μέχρι που βρήκα αρκετά από αυτά που γράφει μόνος μου.Και όπως λέει και εκείνος ο μηχανισμός είναι τέτοιος που είναι τυχαίος.Όπως και να το κάνεις.Παίζεις ζάρια με τις πιθανότητες.Και πίστεψε με δεν είμαι ο μόνος που θα στο πεί.Αρκετοί το τόνισαν άγρια αυτό ως ένα από τα αρνητικά αυτού του συστήματος και ευτυχώς φτιάχτηκε στο Type-0.

Τώρα πια παιχνίδια παίρνουν σταράτο 10...βασικά αρκετά :

Metal Gear Solid 2 και 4,The Legend of Zelda : Ocarina of Time και Skyward Sword,Dissidia 012,Guilty Gear XX Accent Core +,Street Fighter Alpha 3,Fate / Stay Night,Kishin Hishou Demonbane,Soul Calibur 2,Spyro 2,Super Mario 64[το αυθεντικό πάντα],Donkey Kong 64,Banjo Tooie,FF IX,Final Fantasy Type-0,Devil May Cry 3 / Special Edition και το Sonic Adventure 2 : Battle είναι κάποια που θυμάμαι.

Αξίζουν να σημειωθούν[39/40] : Twillight Princess,Majora's Mask,Birth By Sleep,Ys Vs Sora no Kiseki,Sengoku Basara 3 Utage,Sengoku Basara 2 Heroes,Devil May Cry...πάλι,αυτά θυμάμαι.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 1:13 pm
τί να σου πω... σίγουρα δεν είναι διαγωνισμός, αλλά όλα αυτά που έδωσες 10άρια δεν τα αξίζουν, για μένα. Όπως και να 'χει, το τραβήξαμε αρκετά το θέμα, και προσωπικά μιλώντας για psp είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει, και σίγουρα πολύ καλύτερο από το 012 και από πολλά άλλα που έγραψες.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 1:41 pm
από το 012 δεν είναι καλύτερο συμφωνώ με τον Σόλων. Αλλά είναι το 2ο καλύτερο του PSP για μένα σίγουρα με διαφορά από όλα τα άλλα της κονσόλας
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 2:01 pm
εννοείς ότι συμφωνείς μαζί μου...ή κατάλαβα λάθος γιατί εγώ λέω ότι το 012 δεν είναι καλύτερο από το crisis core. σίγουρα είναι φοβερό παιχνίδι, όχι καλύτερο από το crisis core όμως...
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 2:04 pm
plousmike έγραψε:εννοείς ότι συμφωνείς μαζί μου...ή κατάλαβα λάθος γιατί εγώ λέω ότι το 012 δεν είναι καλύτερο από το crisis core. σίγουρα είναι φοβερό παιχνίδι, όχι καλύτερο από το crisis core όμως...
Πάντως εγώ δεν συμφωνώ μαζί σου πάνω σε αυτό Smile . Φαντάζομαι και ο Δημήτρης.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 2:17 pm
ναι. συμφωνώ ότι είναι χειρότερο από 012 αλλά διαφωνώ στο ότι δεν είναι παιχνίδια για 10/10 πλέον. Αν δεν το τερματίσεις 100% δεν καταλαβαίνεις την πραγματική του αξία. Και πραγματικά απορώ πως ο Σόλων διαφωνεί με αυτό έχοντας κάνει αυτό το πράγμα και με το παραπάνω
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 2:57 pm
ίσως αξίζει για 10άρι, αυτό θα το πω όπως είπες όταν το τερματίσω, αλλά σε καμία περίπτωση δεν το βάζω πάνω από το crisis core.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 3:05 pm
θα σου εξηγήσω γιατί το βάζω πάνω από το CC το 012.

- Μεγαλύτερη διάρκεια σαν παιχνίδι ειδικά αν δεν έχεις παίξει το πρώτο, αν πεις θα το τερματήσω 100% θες κάνα χρόνο για κάτι τέτοιο
- Επανάσταση σαν παιχνίδι, μια κατηγορία από μόνο του

Το Crisis Core σε 2 μήνες και πολύ λέω τα έχεις τελειώσει όλα 100%
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 3:08 pm
δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο για να το πας 100% στο 012 εκτός αν αποκαλύπτονται άλλα μετά...μέχρι στιγμής σαν hack&slash μου φαίνεται απλά με πιο ωραίο σύστημα μάχης...δεν είδα κάτι το τρελό για να θέλει να τερματιστεί 100%...
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 5:01 pm
Eγω εχω μεινει ασυγκινητος με τα dissidia ff.Δεν με τρελενουν, μετα απο ενα σημειο τα βαρεθηκα.Και αν ενα παιχνιδι διαρκει 100 ωρες και αλλο 10 δεν λεει κατι αυτο.Αυτο που διαρκει 10 μπορει να σου αφηνει πιο γλυκια εμπειρια.ΕΙμαι με το Μιχαλη και θεωρω και εγω το cc καλυτερο γενικα απο rpg.Το καλυτερο γενικα -γενικα ειναι το Daxter για εμενα Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 8:16 pm
δεν έχετε υπομονή καθόλου και οι 2 εγώ αυτό ξέρω Razz
Το παιχνίδι αλλάζει τρελά όσο προχωράς και έχει απίστευτο challenge Cool
Ειδικά στο πρώτο παιχνίδι το inward chaos mode ήταν τεράστια πρόκληση. Καλά στο 012 ειδικά που είχες και party των 5 σε αποστολές και πολέμαγες χαρακτήρες 120 lv ήταν το κάτι άλλο cheers
10 ώρες να έχει ένα παιχνίδι με rpg στοιχεία? Θα ήταν για κρέμασμα αν έκαναν κάτι τέτοιο. Στο crisis core εγώ είχα 70 ώρες gameplay ούτε αυτό είναι μικρό. Στο πρώτο dissidia? 200 Razz
Στο persona 3? 100 και κει. Αυτά είναι παιχνίδια cheers
Τα πιάνεις και δεν ακουμπάς άλλα, τέλος Cool
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Πεμ Φεβ 16, 2012 8:34 pm
Όπως λέει και ο Τζιμ,στα RPG από το FFVII και στα ARPG οι 25 ώρες θεωρούνται το μίνιμούν πια.Δυστυχώς...όχι μισό λεπτό!Ευτυχώς δηλαδή,γιατί δεν θα είχαμε υπέρχοα παιχνίδια πια όπως όλα τα Remade Ys,τα καινούργια YS,τα FF μετά το VII[εκτός του XIII,αλλά ιδίως το Type-0],τα Persona,τα SMT μετά το FFVII το Suikoden από το ΙΙ και μετά....και πάει λέγοντας.

Γενικότερα η υπομονή είναι χρυσή στα Fighting και στα RPG του κάθε είδους.Αν μπορεί κανείς να δείξει υπομονή για το ένα από τα δύο,μπορεί άνετα να δείξει και για το άλλο είδος.Και μετά θα δείτε τι υπέροχα παιχνίδια θα βρεθούν μπροστά σας.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Παρ Φεβ 17, 2012 9:19 am
Δεν καταλαβαίνω γιατί πιστεύεις xamergt ότι έχει την μεγάλη διάρκεια για κάτι κακό? Συνήθως, όλοι το θεωρούν καλό, ακόμα και οι μεγάλοι reviewer.

Το DFF 012 περίμενα να έρθει στην Ελλάδα, το αγόρασα την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του και πιστεύω ότι αξίζει κάθε σεντ που έδωσα.
Και το DFF και το 012 θα τα έφτανα 100% ευχαρίστως. Δυστυχώς, το πρώτο δεν το έφτασα γιατί άργησα να πάρω psp και στο δεύτερο έχασα το save... Τώρα το άρχισα από το μηδέν.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Παρ Φεβ 17, 2012 4:01 pm
Ο καθε ενας εχει τις δικιες του αποψεις και Κωστα(Δημητρης λεγομαι εγω) δεν ειπα οτι ενα μεγαλο σε διαρκεια game ειναι απαραιτητα κακο, ειπα οτι καμια φορα ενα μικρο game σε σχεση με ενα μεγαλυτερο να σου προσφερει καλυτερη gaming εμπειρια.Το γραφω και εδω, ξαναεβαλα το crisic core στο psp ,να το ξανατερματισω(το save που ειχα τρελαθηκε και το εσβησα).Επισης εβαλα και το dissidia ff μηπως ασχοληθω και με αυτο επιτελους σοβαρα.Στο dissidia λεω να βαλω cheats .
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Final Fantasy VII Crisis Core Review - Σελίδα 5 Empty Απ: Final Fantasy VII Crisis Core Review

Παρ Φεβ 17, 2012 7:59 pm
εγώ έβαλα πάντως γιατί δεν παλεύεται αλλιώς!! αχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης