Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τop 5 χειρότερων σεζόν

+10
Xrysovalantis 2@@
fatebylfs
powerranger
plousmike
chrys
BnsGoldRanger
ninetales
antonito91
XameR_GT
Green Rider
14 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Κυρ Φεβ 05, 2012 3:16 pm
συμβουλή προς όλους. Είναι μάπα μια σειρά στους power rangers? Δείτε την αντίστοιχη στους super sentai και θα τρίβετε τα μάτια σας Shocked
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Δευ Φεβ 06, 2012 5:48 pm
turbo
lost galaxy
lightspeed rescue (αν και δεν την έχω δει ακόμη όλη, αλλά για να την έχω αφήσει στάσιμη τόσο καιρό...φανταστείτε...)
samurai (επειδή είδα τους shinkenger, αν δεν τους είχα δει, θα μου άρεσε πολύ περισσότερο)
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Πεμ Δεκ 05, 2013 1:03 am
Update

1. Samurai
2. Turbo
3. Lightspeed Rescue
4. Operation Overdrive
5. Megaforce
avatar
powerranger
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2014

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Κυρ Ιαν 12, 2014 1:44 am
αν εξερεσω τις 4 πρώτες οι υπολοιπες μεχρι και τουρμπο που έχω δει δεν με ενθουσιασαν
avatar
fatebylfs
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 160
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Κυρ Δεκ 28, 2014 7:11 pm
spd η χειροτερη.....δεν εχει καμια σινδεση με τις προηγουμενες καθως απο εκει που ηταν μυστικο το να εισαι PR στη συγκεκριμενη σεζον το διαφιμιζουν κιολας ! επισης νομιζω ειναι ι μοναδικι σειρα ποθ τα οπλα φενονται τοσο πλαστικα-ψευτικα !!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Κυρ Δεκ 28, 2014 10:26 pm
^πολλές δεν είχαν σύνδεση με τις προηγούμενες δεν είναι δικαιολογία αυτή. Προφανώς και το διαφημίζουν όπως στους lightspeed, timeforce. Ηταν η δουλειά τους να είναι αστυνομικοί. Πέφτω από τα σύννεφα πως υπάρχουν άτομα που δεν τους αρέσουν οι SPD όταν είναι μια σειρά με τέλοιο κάστινγκ, στολές, δυνάμεις, υπόθεση και δικό της κακό. Δηλαδή αν λες τέτοια πράγματα για ένα τέτοιο διαμάντι ντάξει πιάσε γεωτρύπανο για τις άλλες. Εχείς δει όλες τις σεζόν ή δεν έχεις καν αντικειμενικό κριτήριο?
Xrysovalantis 2@@
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 585
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014
Ηλικία : 23

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Δευ Δεκ 29, 2014 12:58 pm
Παιδιά ούτε εμένα μου άρεσαν και πολύ οι Power Rangers SPD αφού όλα αυτά με τα διαστημόπλοια καταντούν αηδία.Για εμένα καλύτερες είναι οι σεζόν Power Rangers Mighty Morphin Season 1,2,3 Power Rangers Zeo, Power Rangers Turbo, Power Rangers Mystic Force.Οι Power Rangers Operation Overdrive δεν ήταν και τόσο καλοί.Σε κάποιους όμως μπορεί να τους άρεσε η σεζόν αυτή όπως και των Power Rangers SPD αφού ο καθένας έχει τα δικά του γούστα!!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Δευ Δεκ 29, 2014 1:38 pm
Ανήκετε και οι 2 στην μειονότητα τότε τι να πω. Θεωρείται η καλύτερη σειρά της disney από μεγάλο ποσοστό των φαν παγκοσμίως. Μα πως γίνεται να μην σου αρέσει το διάστημα? Οι In Space σου άρεσαν?
avatar
fatebylfs
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 160
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Δευ Δεκ 29, 2014 4:38 pm
φιλε εγς προσωπικα τους in space δε τους θυμαμαι ομως οι lost galaxy μου αρεσαν !! τωρα τι να σου πω γουστα ειναι αυτα ! λυσε μου μια απορια μονο τι ενωεις δικο τους κακο ? υπαρχουν αλλες που εχουν δανεικο ? ρωταω γιατι επειδη δεν εχω δει πολλες με σεον με τη σειρα παντα αναροτιομουν πως σχετιχονται οι κακοι οι ρανγερσ ο alpha  κτλ
Xrysovalantis 2@@
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 585
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014
Ηλικία : 23

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Δευ Δεκ 29, 2014 5:11 pm
Ακριβώς αυτά είναι γούστα.Για παράδειγμα από ότι είδα πιο πάνω κάποιος έγραψε πως δεν του άρεσαν οι Power Rangers Mystic Force και οι Power Rangers Ninja Storm αλλά εμένα μου άρεσαν.Τώρα εγώ δεν μπορώ να του πω πως αυτές είναι από τις καλύτερες σεζόν αφού αυτός έχει τα δικά του γούστα και πιστεύει πως αυτές δεν είναι καλές.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Τρι Δεκ 30, 2014 12:11 am
fatebylfs έγραψε:φιλε εγς προσωπικα τους in space δε τους θυμαμαι ομως οι lost galaxy μου αρεσαν !! τωρα τι να σου πω γουστα ειναι αυτα ! λυσε μου μια απορια μονο τι ενωεις δικο τους κακο ? υπαρχουν αλλες που εχουν δανεικο ? ρωταω γιατι επειδη δεν εχω δει πολλες με σεον με τη σειρα παντα αναροτιομουν πως σχετιχονται οι κακοι οι ρανγερσ ο alpha  κτλ

Πίστεψε με αν δεις ξανά in space θα αλλάξεις τελείως άποψη για τους SPD. Βασικά οι In Space είναι μία από τις σειρές που χτυπήπανε 10/10 κατά γενική ομολογία. Εφόσον σου άρεσαν και οι lost galaxy θα ξετρελαθείς. Για τους SPD εννοούσα πως ο κακός της σειράς είναι δημιούργημα της disney. Δεν υπήρχε στο αριστούργημα των Dekaranger από το οποίο φτιάχτηκε. Κάτι που δίνει ακόμα μεγαλύτερα εύσημα στη disney για τον τόσο badass Lord Zedd No2 που έφτιαξε!!!
Αυτό εννοούσα με την έννοια αποκλειστικό. Η Disney ειδικά το έκανε πολλές φορές αυτό το να φτιάξει δικούς της χαρακτήρες και υπόθεση σε σχέση με τους Super Sentai και το έκανε θαυμάσια. Αμά δεις super sentai θα τα δεις και μόνος σου. Δες πρώτα όλες τις σεζόν των ranger ωστόσο, αξίζουν όλες

Xrysovalantis 2@@ έγραψε:Ακριβώς αυτά είναι γούστα.Για παράδειγμα από ότι είδα πιο πάνω κάποιος έγραψε πως δεν του άρεσαν οι Power Rangers Mystic Force και οι Power Rangers Ninja Storm αλλά εμένα μου άρεσαν.Τώρα εγώ δεν μπορώ να του πω πως αυτές είναι από τις καλύτερες σεζόν αφού αυτός έχει τα δικά του γούστα και πιστεύει πως αυτές δεν είναι καλές.

Κοίτα προσωπικά οι ninja storm μου άρεσαν πολύ από τη μία και μοναδική φορά που τους είδα. Οι Mystic Force αντίθετα με κέρδισαν όταν τους ξαναείδα μεταγλωττισμένους. Στα αγγλικά δεν μου άρεσαν και τόσο τη πρώτη φορά. Είναι μία από τις σειρές που δεν βαριέμαι να βλέπω αναμφίβολα. Την έχω δει 6-7 φορές χαλαρά. Την εκτίμησα ακόμα περισσότερο μετά το έπος των Magiranger για την διαφορετικότητα της. Πάντως ναι πλέον τα κριτήρια μου έχουν αλλάξει κατά πολύ σε σχέση με το παρελθόν. Συγκρίνω μια σεζόν με βάση τη γλώσσα αρχικά, σε σχέση με τις άλλες σεζόν, σε ποια περίοδο από τις τρεις των rangers ανήκει (saban,disney,neo-saban) και πως είναι σε σχέση με τη σειρά των Super Sentai από την οποία φτιάχτηκε. Δεν είναι τόσο απλό το θέμα, πετάμε ένα είναι μάπα η σεζόν και τελείωσε...εδώ το έχουμε κάνει επιστήμη Razz
avatar
fatebylfs
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 160
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Τρι Δεκ 30, 2014 3:48 am
Green Rider έγραψε:

Πίστεψε με αν δεις ξανά in space θα αλλάξεις τελείως άποψη για τους SPD. Βασικά οι In Space είναι μία από τις σειρές που χτυπήπανε 10/10 κατά γενική ομολογία. 
τι ενωεις χτυπηπανε 10/10 ????
avatar
fatebylfs
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 160
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Τρι Δεκ 30, 2014 3:49 am
Green Rider έγραψε:
fatebylfs έγραψε:φιλε εγς προσωπικα τους in space δε τους θυμαμαι ομως οι lost galaxy μου αρεσαν !! τωρα τι να σου πω γουστα ειναι αυτα ! λυσε μου μια απορια μονο τι ενωεις δικο τους κακο ? υπαρχουν αλλες που εχουν δανεικο ? ρωταω γιατι επειδη δεν εχω δει πολλες με σεον με τη σειρα παντα αναροτιομουν πως σχετιχονται οι κακοι οι ρανγερσ ο alpha  κτλ

Πίστεψε με αν δεις ξανά in space θα αλλάξεις τελείως άποψη για τους SPD. Βασικά οι In Space είναι μία από τις σειρές που χτυπήπανε 10/10 κατά γενική ομολογία. Εφόσον σου άρεσαν και οι lost galaxy θα ξετρελαθείς. Για τους SPD εννοούσα πως ο κακός της σειράς είναι δημιούργημα της disney. Δεν υπήρχε στο αριστούργημα των Dekaranger από το οποίο φτιάχτηκε. Κάτι που δίνει ακόμα μεγαλύτερα εύσημα στη disney για τον τόσο badass Lord Zedd No2 που έφτιαξε!!!
Αυτό εννοούσα με την έννοια αποκλειστικό. Η Disney ειδικά το έκανε πολλές φορές αυτό το να φτιάξει δικούς της χαρακτήρες και υπόθεση σε σχέση με τους Super Sentai και το έκανε θαυμάσια. Αμά δεις super sentai θα τα δεις και μόνος σου. Δες πρώτα όλες τις σεζόν των ranger ωστόσο, αξίζουν όλες

Xrysovalantis 2@@ έγραψε:Ακριβώς αυτά είναι γούστα.Για παράδειγμα από ότι είδα πιο πάνω κάποιος έγραψε πως δεν του άρεσαν οι Power Rangers Mystic Force και οι Power Rangers Ninja Storm αλλά εμένα μου άρεσαν.Τώρα εγώ δεν μπορώ να του πω πως αυτές είναι από τις καλύτερες σεζόν αφού αυτός έχει τα δικά του γούστα και πιστεύει πως αυτές δεν είναι καλές.

Κοίτα προσωπικά οι ninja storm μου άρεσαν πολύ από τη μία και μοναδική φορά που τους είδα. Οι Mystic Force αντίθετα με κέρδισαν όταν τους ξαναείδα μεταγλωττισμένους. Στα αγγλικά δεν μου άρεσαν και τόσο τη πρώτη φορά. Είναι μία από τις σειρές που δεν βαριέμαι να βλέπω αναμφίβολα. Την έχω δει 6-7 φορές χαλαρά. Την εκτίμησα ακόμα περισσότερο μετά το έπος των Magiranger για την διαφορετικότητα της. Πάντως ναι πλέον τα κριτήρια μου έχουν αλλάξει κατά πολύ σε σχέση με το παρελθόν. Συγκρίνω μια σεζόν με βάση τη γλώσσα αρχικά, σε σχέση με τις άλλες σεζόν, σε ποια περίοδο από τις τρεις των rangers ανήκει (saban,disney,neo-saban) και πως είναι σε σχέση με τη σειρά των Super Sentai από την οποία φτιάχτηκε. Δεν είναι τόσο απλό το θέμα, πετάμε ένα είναι μάπα η σεζόν και τελείωσε...εδώ το έχουμε κάνει επιστήμη Razz
λιγο με νοιαει ο δικος τους κακος οταν υπαρχουν τοσα προβληματα ! και ακριβος επειδη το εχουμε κανει επιστημη αν θες ρηξε μια ματια σε ενα ερωτηματολογιο που απαντησα σχτικα με την spd νομις θα το ωρεις ενδιαφερον !!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Τρι Δεκ 30, 2014 11:46 pm
fatebylfs έγραψε:
Green Rider έγραψε:

Πίστεψε με αν δεις ξανά in space θα αλλάξεις τελείως άποψη για τους SPD. Βασικά οι In Space είναι μία από τις σειρές που χτυπήπανε 10/10 κατά γενική ομολογία. 
τι ενωεις χτυπηπανε 10/10 ????
βαθμολογία 10/10 Τελεια
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Τρι Δεκ 30, 2014 11:50 pm
fatebylfs έγραψε:
Green Rider έγραψε:
fatebylfs έγραψε:φιλε εγς προσωπικα τους in space δε τους θυμαμαι ομως οι lost galaxy μου αρεσαν !! τωρα τι να σου πω γουστα ειναι αυτα ! λυσε μου μια απορια μονο τι ενωεις δικο τους κακο ? υπαρχουν αλλες που εχουν δανεικο ? ρωταω γιατι επειδη δεν εχω δει πολλες με σεον με τη σειρα παντα αναροτιομουν πως σχετιχονται οι κακοι οι ρανγερσ ο alpha  κτλ

Πίστεψε με αν δεις ξανά in space θα αλλάξεις τελείως άποψη για τους SPD. Βασικά οι In Space είναι μία από τις σειρές που χτυπήπανε 10/10 κατά γενική ομολογία. Εφόσον σου άρεσαν και οι lost galaxy θα ξετρελαθείς. Για τους SPD εννοούσα πως ο κακός της σειράς είναι δημιούργημα της disney. Δεν υπήρχε στο αριστούργημα των Dekaranger από το οποίο φτιάχτηκε. Κάτι που δίνει ακόμα μεγαλύτερα εύσημα στη disney για τον τόσο badass Lord Zedd No2 που έφτιαξε!!!
Αυτό εννοούσα με την έννοια αποκλειστικό. Η Disney ειδικά το έκανε πολλές φορές αυτό το να φτιάξει δικούς της χαρακτήρες και υπόθεση σε σχέση με τους Super Sentai και το έκανε θαυμάσια. Αμά δεις super sentai θα τα δεις και μόνος σου. Δες πρώτα όλες τις σεζόν των ranger ωστόσο, αξίζουν όλες

Xrysovalantis 2@@ έγραψε:Ακριβώς αυτά είναι γούστα.Για παράδειγμα από ότι είδα πιο πάνω κάποιος έγραψε πως δεν του άρεσαν οι Power Rangers Mystic Force και οι Power Rangers Ninja Storm αλλά εμένα μου άρεσαν.Τώρα εγώ δεν μπορώ να του πω πως αυτές είναι από τις καλύτερες σεζόν αφού αυτός έχει τα δικά του γούστα και πιστεύει πως αυτές δεν είναι καλές.

Κοίτα προσωπικά οι ninja storm μου άρεσαν πολύ από τη μία και μοναδική φορά που τους είδα. Οι Mystic Force αντίθετα με κέρδισαν όταν τους ξαναείδα μεταγλωττισμένους. Στα αγγλικά δεν μου άρεσαν και τόσο τη πρώτη φορά. Είναι μία από τις σειρές που δεν βαριέμαι να βλέπω αναμφίβολα. Την έχω δει 6-7 φορές χαλαρά. Την εκτίμησα ακόμα περισσότερο μετά το έπος των Magiranger για την διαφορετικότητα της. Πάντως ναι πλέον τα κριτήρια μου έχουν αλλάξει κατά πολύ σε σχέση με το παρελθόν. Συγκρίνω μια σεζόν με βάση τη γλώσσα αρχικά, σε σχέση με τις άλλες σεζόν, σε ποια περίοδο από τις τρεις των rangers ανήκει (saban,disney,neo-saban) και πως είναι σε σχέση με τη σειρά των Super Sentai από την οποία φτιάχτηκε. Δεν είναι τόσο απλό το θέμα, πετάμε ένα είναι μάπα η σεζόν και τελείωσε...εδώ το έχουμε κάνει επιστήμη Razz
λιγο με νοιαει ο δικος τους κακος οταν υπαρχουν τοσα προβληματα ! και ακριβος επειδη το εχουμε κανει επιστημη αν θες ρηξε μια ματια σε ενα ερωτηματολογιο που απαντησα σχτικα με την spd νομις θα το ωρεις ενδιαφερον !!!
Εγώ θα δω τι διάβασες ΟΚ αλλά εγώ έπαθα τη πλάκα μου με τη σειρά αυτή από κάθε άποψη με την καλή την έννοια και αυτό δεν αλλάζει. Οτάν συμφωνούν και οι πάντες σε rangercrew, rangeboard πως είναι κορυφή οι ηθοποιοί, το σενάριο, η σκηνοθεσία και η αυθεντικότητα της σειράς προφανώς και έκρινα σωστά τη σειρά και την λάτρεψα. Προσοχή δεν το λάτρεψα επειδή άρεσε σε αυτούς, δεν είχα ιδέα τι θα δω πριν την δω. Και δεν πάει να πει πως πρέπει να συμφωνείς με το γούστο μου. Π.χ. στο εξωτερικό λατρεύουν την 3η σεζόν των mmpr πιο πολύ από όλες ενώ εμένα δεν μου άρεσε από την ώρα που εμφανίστηκαν οι alien rangers. Ειδικά αφού είδα τους Kakuranger τη μίσησα. Της άλλαξαν τα φώτα με τόσο φοβερό υλικό που είχαν. Η χειρότερη των mmpr για μένα
avatar
gt1993
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 218
Ημερομηνία εγγραφής : 18/12/2013
Ηλικία : 31
Τόπος : Κυπρος

Τop 5 χειρότερων σεζόν - Σελίδα 2 Empty Απ: Τop 5 χειρότερων σεζόν

Δευ Μαρ 09, 2015 6:26 pm
RPM
SAMURAI
JUNGLE FURY
WILD FORCE
NINJA STORM
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης