Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

+16
CMPunk
Mahad7
siderislol
teo1323
chrys97
siston
johnny_salonica
Costascss
tim
bond tail
XameR_GT
rainbow_326
General_Steve_93
Zer0
MCygo13
GEOHERO
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιαν 27, 2015 10:27 pm
δεν τη παλεύουν κάστανο οι ιάπωνες. Σαν γυναίκα μου φαίνονταν ο Duo Lon
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Ιαν 28, 2015 4:41 pm
Green Rider έγραψε:Μιας και μιλάτε για ιάπωνες-> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ειδικά με τον Ash έπεσα από τα σύννεφα Shocked
Ναι γενικά τα ανιμε-manga και τα games είναι γεμάτα: Lesbians, Gay, Bisexuals, Bigenders, Pansexuals, Transgenders, Transsexuals, Queers, Questionings, Intersexs, Intergenders, Asexuals, Allies και γενικά LGBPTTQQIIAA+(s') είναι παραπολλά είδη που καλύπτουν.

Είναι πολύ φιλελεύθεροι στο θέμα του σεξ ενώ είναι πολύ ντροπαλοί και σφιχτοκωλιδες όπως πολύ σωστά είπε ο Red Forever. Δεν είναι τυχαίο ότι μέχρι πρόσφατα, πριν ψηφιστεί ένα νομοσχέδιο κυκλοφορούσε μάγκα με παιδική πορνογραφία (δεν ξέρω αν ψηφίστηκε τελικά γιατί στις ειδήσεις του star είπαν ότι πρόκειται να ψηφιστεί), αλλά και πάλι αν ξέρεις που να ψάξεις βρίσκεις τα πάντα να αγοράσεις εκεί, οι yakuza=μαφία ελέγχουν τα πάντα-μέχρι και την κυβέρνηση και τον αυτοκράτορα.

Για παράδειγμα δες:
One piece (ένα ολόκληρο νησί gay και queers=τραβεστί)
Persona 4 (queer, gay, Questioning)
Catherine (ένα πολύ ωραίο game του xbox 360, λίγο διαφορετικό - transsexual)
The Last of Us & Left Behind (ok δεν είναι ιαπωνικό* - Gay, lesbian - Η πρωταγωνίστρια είναι, Ellie είναι λεσβία σύμφωνα με τους δημιουργούς)
Dragon Age (τριλογία και άλλα Bioware games* - gay, lesbian, bisexuals)
Metal Gear Solid: Sons of Liberty
Air Master (Lesbian)
Sailor Moon (Lesbian - δεν ξέρω αν ισχύει τελικά)
CardCaptor Sakura (gay, Questioning - κάτι που δεν το δέχομαι αλλά το βάζω)

Βασικά είναι τόσα τόσα πολλά τα παραδείγματα που δεν θα πρέπει να κάνουμε ξεχωριστό θέμα. Γενικά πλέων όλα τα σύχρονα A.M.G. (από τώρα θα γράφω αυτό αντί anime manga games, με κουράζει) έχουν τουλάχιστον έναν LGBT χαραχτήρα, ειδικά στην ιαπωνία. Προσωπικά αν δεν γίνεται με άσχημο τρόπο, προκλητικά προς τους στρέιτ ή ρατσιστικά προς τους gay δεν με ενοχλεί. αν και πρέπει να παραδεχτώ ότι στον πραγματικό κόσμο ακόμα θα μου φανεί άβολο το να δω ένα gay ζευγάρι να φιλιέται δημόσιος γιατί δεν είναι κάτι συνηθισμένο, από την άλλη το ίδιο νιώθω με τα στρέιτ ζευγάρια που σε στενόχωρους χορούς, πχ λεωφορεία, ρουφάνε τα πρόσωπα τους επιδειχτικά λες και είναι έτοιμοι να πετάξουν τα ρούχα τους. Οκ παιδιά είσαστε ερωτευμένοι αλλά "υπάρχουν και ξενοδοχεία".






Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το "Multi-Quote"?
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Ιαν 28, 2015 11:11 pm
ούτε μένα με ενοχλούν όλα αυτά. Απλά μου προκαλεί εντύπωση πως έχει αλλάξει η Ιαπωνία. Δες super sentai ή kamen rider σειρά από 80s ή αρχές 90s ας πούμε, καμία σχέση από θέμα ελευθερίας. Τώρα έχουν γίνει οι πιο προχώ. Απίστευτα πράγματα. Λες και ήταν καταπιεσμένοι ένα πράμα και τώρα του δίνουν και καταλαβαίνει μου βγάζει όλο αυτό. Αν είναι καλό ή κακό να είσαι τόσο ανοιχτόμυαλος σαν λαός δεν ξέρω τι να πω. Την Ελλάδα έτσι δεν πιστεύω πως θα την δούμε ποτέ πάντως. Είμαστε πολύ συντηρητικοί σε κάποια πράγματα.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Ιαν 30, 2015 3:47 pm
Costascss έγραψε:^Πάνω κάτω τα ίδια είπαμε. Αυτό που είπα για το ότι μαθαίνουν πολλά στο σχόλιο το είπα κύριος για την γλώσσα, αλλά έχουν και πολλά μαθήματα, πιο πολλά από μας αλλά ακόμα και τα κοινά μαθήματα που έχουμε, αυτοί το κάνουν πιο πολλές ώρες από εμάς. Τέλος τα μαθηματικά τα μαθαίνουν με τον ίδιο ρυθμό περίπου με εμάς που είναι καλός ρυθμός (πιο γρήγορος από τις περισσότερες χώρες) αλλά αν τον συνδυάσεις με τα υπόλοιπα μαθήματα και τον σφιχτοκωλισμό τους είναι ασφυχτικό. (αυτή είναι η άποψη μου)

Χειραγωγία έχουν δεχτεί πολύ για αρκετά χρονιά, τώρα δεν είναι στον ίδιο βαθμό αλλά υπάρχει ακόμα. Αυτό είναι κάτι που υπάρχει σε όλες τις χώρες αλλά με την σφιχτοκωλίαση τους, διπλασιάζεται.

Αυτό με την σφιχτοκωλίαση που είπες δεν το σκέφτηκα και έχεις μεγάλο δίκιο. Είναι πως έχουν μάθει και πως τους έχουν μάθει τόσους αιώνες. Μπορεί να τους καταστρέφει την "προσωπικότητα" τώρα αλλά αυτή η ηλιθιωδώς τεράστια πειθαρχεία/αυτοπειθαρχία είναι που τους έσωσε σαν κράτος.

Τα ίδια μαθήματα με εμάς έχουν, ίσα ίσα, εμείς έχουμε λιγότερα από τον μέσο Ευρωπαίο και είμαστε πίσω. Όσο για τις ώρες, οι Ιάπωνες μια χαρά 6ωρα έχουμε ενώ εδώ εγώ πήγαινα σε σχολείο 9 ωρών! Και αυτό είναι χωρίς τα φροντιστήρια που άρχισα αργότερα κάθε 2 μέρες στο λύκειο. ΟΙ ιάπωνες πάνε ένα φροντιστήριο τα Σάββατα ή και τις Παρασκευές στην χειρότερη και είναι τζάμι οι μλκες. Άσε που τα περισσότερα τους μαθήματα δεν έχουν δουλειά σπιτιού!

Αν αυτό είναι σφιχτόκωλο, τότε εμείς το έχουμε κάνει hardcore εδώ πέρα. lol!

Αυτό είναι που τους έσωσε μετά την πυρηνική τους αποκάλυψη, σφιχτοκωλιάσαν, μέσα σε 50 χρόνια δες που είναι τώρα η Ιαπωνία και τι γίνεται εκεί μέσα. Εμείς αν είμασταν τόσο σφιχτόκωλοι και καθόμασταν 10 χρόνια, θα είχαμε κάνει την Ελλάδα Νο.01 στον κόσμο, αλλά που. Rolling Eyes

Όσο για τα θέματα LGBT, πάντα ανοιχτοί ήταν σε αυτά, απλά δεν τα δείχναν τόσο συχνά στα παιδικά....βασικά δεν τα δείχναν τόσο συχνά στα αγορίστικα παιδικά όπως ο Kamen Rider, Super Sentai κλπ, όταν αυτά άρχισαν να έχουν και ένα θυληκό κοινό αρχίσαν και τα βάζαν και εκεί.

Το γράφουν υπερβολικά πολύ στα τέτοια τους το όλο θέμα LGBT γιατί εκτός από κάτι φρικία σε ένα στενάκι(Okama και transexual) και τους δέκα gay και τις 8 λεσβίες που έχουν οι υπόλοιποι ξέρουν ότι είναι δύο βήματα από την τάδε καυτή γκόμενα και οι υπόλοιπες ξέρουν ότι θα πάνε στο κλαμπάκι να βρούνε τον κάθε hot έφηβο και όλα καλά. Γελάνε με αυτούς που όντως είναι έτσι, αλλά ξέρουν τα όρια του γέλιου και δεν υπάρχουν hate crimes εναντίον τους(πρόοδος φίλε, από την εποχή Sengoku) και τους αφήνουν στην ησυχία τους.

Αν μη τι άλλο, σε αντίθεση με την δύση, αυτοί οι 2.5% άστεγοι είναι που παθαίνουν τα πάντα εκει πέρα.

Τώρα για τους straight που διαβάζουν τα διάφορα LGBT manga κλπ...είναι όπως το είπε μια κοπελιά στην Ιαπωνία :

"Αν έβλεπα δύο 3D άντρες να κάνουν έρωτα νομίζω ότι θα έκανα εμετό, αλλά αν έβλεπε δύο 2D άντρες να κάνουν sweet bara love, νομίζω ότι θα λιποθυμούσα όπως στέκομαι."

Κοινώς, αυτό :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

είναι ο επίγειος παράδεισος για τους ιάπωνες αλλά αυτό :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

είναι ότι πιο εμετικό θα δουν στην ζωή τους.

Η δύναμη του χαρτιού είναι τρομαχτική στην ιαπωνία παίδες.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 31, 2015 3:27 am
^Τι λες έχουν πολλά μαθήματα. Πχ έχουν μαγειρική (οικιακή οικονομία), μουσική (σωστά, όχι όπως κάνουμε εδώ) και άλλα.
"Γλώσσα" επίσης κάνουν πιο πολλές ώρες από εμάς.
Στο σχόλιο είναι όλη την ημέρα, αν και κάνουν τεράστια διαλύματα και έχουν πολλά μαθήματα-ομάδες επιλογής, όχι σαν εδώ που μας πετάνε ψίχουλα στο σχόλιο και μετά σου λένε διάβασε στο σπίτι και πλήρωσε για χόμπι (άθλημα ή φροντιστήριο).
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 31, 2015 3:50 am
Costascss έγραψε:^Τι λες έχουν πολλά μαθήματα. Πχ έχουν μαγειρική (οικιακή οικονομία), μουσική (σωστά, όχι όπως κάνουμε εδώ) και άλλα.
"Γλώσσα" επίσης κάνουν πιο πολλές ώρες από εμάς.
Στο σχόλιο είναι όλη την ημέρα, αν και κάνουν τεράστια διαλύματα και έχουν πολλά μαθήματα-ομάδες επιλογής, όχι σαν εδώ που μας πετάνε ψίχουλα στο σχόλιο και μετά σου λένε διάβασε στο σπίτι και πλήρωσε για χόμπι (άθλημα ή φροντιστήριο).

Δεν είναι υποχρεωτικό να μένεις στο σχολείο παραπάνω από τα βασικά μαθήματα(που συνήθως κρατάνε 6 ωρίτσες), έξτρα μαθήματα που μπορούν να διαλέξουν οι μαθητές και να τα κάνουν και μέσω club / κύκλων / μαθημάτων επιλογής κάποια από αυτά είναι η μαγειρική όπως είπες αλλά είναι και τα εξτρά μαθήματα γλώσσας, πχ, δεν θα κάτσει κανείς να βάλει το Rakugo και την ποίηση σαν υποχρεωτικά μαθήματα στο σχολείο και παραδόξως ούτε την λογοτεχνία(αυτό το τελευταίο πως γίνεται...).

Έχε υπ’όψη οτι κανείς ποτε δεν εξετάζεται στα μαθήματα επιλογής, σε αντίθεση με εμάς που στις πανελλήνιες χρειάζεται να δώσουμε ένα από αυτά.

Κάτι που είναι καλό στα σχολεία είναι ότι όντως μένουν ανοιχτά μέχρι τις 9 το βράδυ ακόμα και όταν υπάρχει μόνο ένας κύκλος δραστηριοτήτων και τουλάχιστον ένας καθηγητής εκεί πέρα.

Αυτό με τα τεράστια διαλείμματα νομίζω το μπερδεύεις με τα γαλλικά σχολεία, σε εμάς, δύο φορές την εβδομάδα η ελληνική πλευρά του σχολείου μου(Ελληνογαλλικό) είχε ένα μονόωρο διάλειμμα ενώ η γαλλική πλευρά(που ήταν κανονικό γαλλικό δημόσιο για τους γάλλους και τους Ελληνογάλλους τις σχολής) είχε 8 και μονόωρο διάλειμμα κάθε μέρα για φαγητό στο εστιατόριο της σχολής. Κυρίως για αυτό γινόταν δηλαδή, όχι απαραίτητα για να ξελαμπικάρουν οι μαθητές.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 31, 2015 8:22 pm
Ξανάνοιξε το pirate bay επιτέλους  cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Φεβ 01, 2015 8:43 pm
Red Forever έγραψε:
Costascss έγραψε:^Τι λες έχουν πολλά μαθήματα. Πχ έχουν μαγειρική (οικιακή οικονομία), μουσική (σωστά, όχι όπως κάνουμε εδώ) και άλλα.
"Γλώσσα" επίσης κάνουν πιο πολλές ώρες από εμάς.
Στο σχόλιο είναι όλη την ημέρα, αν και κάνουν τεράστια διαλύματα και έχουν πολλά μαθήματα-ομάδες επιλογής, όχι σαν εδώ που μας πετάνε ψίχουλα στο σχόλιο και μετά σου λένε διάβασε στο σπίτι και πλήρωσε για χόμπι (άθλημα ή φροντιστήριο).

Δεν είναι υποχρεωτικό να μένεις στο σχολείο παραπάνω από τα βασικά μαθήματα(που συνήθως κρατάνε 6 ωρίτσες), έξτρα μαθήματα που μπορούν να διαλέξουν οι μαθητές και να τα κάνουν και μέσω club / κύκλων / μαθημάτων επιλογής κάποια από αυτά είναι η μαγειρική όπως είπες αλλά είναι και τα εξτρά μαθήματα γλώσσας, πχ, δεν θα κάτσει κανείς να βάλει το Rakugo και την ποίηση σαν υποχρεωτικά μαθήματα στο σχολείο και παραδόξως ούτε την λογοτεχνία(αυτό το τελευταίο πως γίνεται...).

Έχε υπ’όψη οτι κανείς ποτε δεν εξετάζεται στα μαθήματα επιλογής, σε αντίθεση με εμάς που στις πανελλήνιες χρειάζεται να δώσουμε ένα από αυτά.

Κάτι που είναι καλό στα σχολεία είναι ότι όντως μένουν ανοιχτά μέχρι τις 9 το βράδυ ακόμα και όταν υπάρχει μόνο ένας κύκλος δραστηριοτήτων και τουλάχιστον ένας καθηγητής εκεί πέρα.

Αυτό με τα τεράστια διαλείμματα νομίζω το μπερδεύεις με τα γαλλικά σχολεία, σε εμάς, δύο φορές την εβδομάδα η ελληνική πλευρά του σχολείου μου(Ελληνογαλλικό) είχε ένα μονόωρο διάλειμμα ενώ η γαλλική πλευρά(που ήταν κανονικό γαλλικό δημόσιο για τους γάλλους και τους Ελληνογάλλους τις σχολής) είχε 8 και μονόωρο διάλειμμα κάθε μέρα για φαγητό στο εστιατόριο της σχολής. Κυρίως για αυτό γινόταν δηλαδή, όχι απαραίτητα για να ξελαμπικάρουν οι μαθητές.
Αν θυμάμαι καλά από ένα manga, είναι υποχρεωμένοι να δηλώσουν συμμετοχή σε έναν αριθμό clubs, νομίζω 3. Αλλά έχουν και κάτι σαν φύλαξη που έχουμε εδώ, όπου κάθονται μέχρι το απόγευμα και διαβάζουν.
Σχεδόν όλοι οι μαθητές είναι σε πολλά clubs γιατί τους βοηθάει στην μετέπειτα ζωή του (πχ αν κάποιος θέλει να γίνει φωτογράφος το club φωτογραφίας του δίνει extra βαθμούς για να μπει στο πανεπιστήμιο ή να βρει σχετική δουλειά). Μακάρι να ήταν έτσι και εδώ γιατί ακόμα και τα ελάχιστα σχόλια που έχουν τέτοια, σαν το δικό μου, δεν αναγνωρίζονται από πουθενά (αν γράψουν στις εξετάσεις).
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Φεβ 01, 2015 9:16 pm
Wtf μόλις βρήκα τους γονείς του Ζακ στο ff vii και ρώταγαν αν ξέρω κάτι για αυτόν και ο Cloud λέει ότι δεν τον έχει ξανά ακούσει; ShockedΜήπως ονειρεύτηκα ότι στο crisis core ήταν φίλοι και Ζακ πέθανε ΚΟΥΒΑΛΏΝΤΑΣ τον;
Εντωμεταξύ αυτό το κοριτσάκι απο τους Wutai που ήταν στα μινι mision του crisis core μου έκλεψε 200 gil; Evil or Very Mad  
What the hell is going on here? Evil or Very Mad Question Evil or Very Mad
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Φεβ 01, 2015 10:50 pm
redlegend έγραψε:Wtf μόλις βρήκα τους γονείς του Ζακ στο ff vii και ρώταγαν αν ξέρω κάτι για αυτόν και ο Cloud λέει ότι δεν τον έχει ξανά ακούσει; ShockedΜήπως ονειρεύτηκα ότι στο crisis core ήταν φίλοι και Ζακ πέθανε ΚΟΥΒΑΛΏΝΤΑΣ τον;
Εντωμεταξύ αυτό το κοριτσάκι απο τους Wutai που ήταν στα μινι mision του crisis core μου έκλεψε 200 gil; Evil or Very Mad  
What the hell is going on here? Evil or Very Mad Question Evil or Very Mad

Η aerith ειπε ψεματα γιατι νομιζε οτι την παρατησε και δεν ηθελε να τον θηματε ο cloud πραγματικα δεν ξερει γιατι νομιζει οτι ειναι 1st class Οπος ο zack γιατι δεν μπορεσε να αντεξει το shock απο οταν πεθανε και ηταν σα να περνει τη θεση του επισης μην προσβαλεις την yuffie την αγαπη μου παρακαλο  Razz Razz Razz επισης μπορεισ να την βαλης στο Party σου
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Φεβ 01, 2015 11:00 pm
Costascss έγραψε:Αν θυμάμαι καλά από ένα manga, είναι υποχρεωμένοι να δηλώσουν συμμετοχή σε έναν αριθμό clubs, νομίζω 3. Αλλά έχουν και κάτι σαν φύλαξη που έχουμε εδώ, όπου κάθονται μέχρι το απόγευμα και διαβάζουν.
Σχεδόν όλοι οι μαθητές είναι σε πολλά clubs γιατί τους βοηθάει στην μετέπειτα ζωή του (πχ αν κάποιος θέλει να γίνει φωτογράφος το club φωτογραφίας του δίνει extra βαθμούς για να μπει στο πανεπιστήμιο ή να βρει σχετική δουλειά). Μακάρι να ήταν έτσι και εδώ γιατί ακόμα και τα ελάχιστα σχόλια που έχουν τέτοια, σαν το δικό μου, δεν αναγνωρίζονται από πουθενά (αν γράψουν στις εξετάσεις).

Γκούχ, γκούχ...λίγο... Suspect Άμα το πάμε έτσι και εγώ σου δείχνω το Genshiken και λέω ότι έτσι είναι οι ζωές των φοιτητών στην Ιαπωνία.

Αλλά δεν έχεις τελείως άδικο, υπάρχουν εξτρά βαθμοί όντως και μπαίνει και σε βιογραφικό...ας πούμε τον τελικό έλεγχο του σχολείου. Παρ’ότι έχεις δίκιο ότι είναι υποχρεωμένοι να επιλέξουν, δεν είναι υποχρεωμένοι να παρακολουθήσουν από την σχολή, αυτό το κανονίζουν μεταξύ τους και παίρνουν άδειες κλπ από διευθυντές και καθηγητές.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Φεβ 02, 2015 7:52 pm
bond tail έγραψε:
redlegend έγραψε:Wtf μόλις βρήκα τους γονείς του Ζακ στο ff vii και ρώταγαν αν ξέρω κάτι για αυτόν και ο Cloud λέει ότι δεν τον έχει ξανά ακούσει; ShockedΜήπως ονειρεύτηκα ότι στο crisis core ήταν φίλοι και Ζακ πέθανε ΚΟΥΒΑΛΏΝΤΑΣ τον;
Εντωμεταξύ αυτό το κοριτσάκι απο τους Wutai που ήταν στα μινι mision του crisis core μου έκλεψε 200 gil; Evil or Very Mad  
What the hell is going on here? Evil or Very Mad Question Evil or Very Mad

Η aerith ειπε ψεματα γιατι νομιζε οτι την παρατησε και δεν ηθελε να τον θηματε ο cloud πραγματικα δεν ξερει γιατι νομιζει οτι ειναι 1st class Οπος ο zack γιατι δεν μπορεσε να αντεξει το shock απο οταν πεθανε και ηταν σα να περνει τη θεση του επισης μην προσβαλεις την yuffie την αγαπη μου παρακαλο  Razz Razz Razz επισης μπορεισ να την βαλης στο Party σου
Γιατί του κανεις αυτό το spoiler Shocked
Όσο για την Yuffie καλά έκανες και του το είπες για να την πάρει στο party.


@redlegend: Αν έχει δει τις ταινίες του FFVII ή έχεις παίξει το Dirge of Cerberus δείχνει την Yuffie ως μέλος τις ομάδας.





Κοιτάξτε ωραία που έχουν γίνει τα ανιμε (δείτε σε HD & Fullscreen):
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Φεβ 02, 2015 10:27 pm
Τι spoiler εκανα ειπα απλα γιατι το εκανε η aerith  lol! lol!  αφου εχει παιξει το crisis core
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Φεβ 02, 2015 11:20 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Φεβ 04, 2015 10:13 pm
Σόλωνα αυτός στην ταινία του Shaider είναι μήπως ο ηθοποιός που έκανε τον Supaidaman τον γιαπωνέζο spiderman?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 66 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Φεβ 04, 2015 11:03 pm
Όχι, αυτός ο θεός είναι ο Akira Kushida, ο τυπάς που έκανε την φωνή της ζώνης του ΟΟΟ και τραγουδούσε για το Toriko, Gavan, Sharivan, Shaider, Godannar, Kamen Rider ZX και πολλά άλλα, είναι από τους μεγάλους και διάσημους τραγουδιστές της ιαπωνίας. Ιδού :





Υπ’όψην ο τύπος είναι 66 και το έχει μια χαρά το πράγμα ακόμα. Cool

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης