Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

+16
CMPunk
Mahad7
siderislol
teo1323
chrys97
siston
johnny_salonica
Costascss
tim
bond tail
XameR_GT
rainbow_326
General_Steve_93
Zer0
MCygo13
GEOHERO
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 12:09 am
και του Isuka το Boss τα ίδια και χειρότερα. Ελεος  Sad
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 12:46 am
Καλά του Isuka είναι και πιο inbalanced από τα άλλα bosses. Προσωπικά το πιο δύσκολο boss από το GG είναι η Justice μακράν για μένα.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 1:26 am
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν αυτό και καταστρέφουν τόσο ωραία παιχνίδια. Το Blazblue Calamity Trigger για παράδειγμα στη δυσκολία Beginner είναι εύκολο όπως πρέπει. Ελεος δηλαδή με τους μαζοχιστές...
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 3:01 am
Ε καλά, είναι και παλιότερα τα GG από το Blazblue τώρα, με το που βγήκε το φτιάξαν αρκετά το πράγμα, εδώ και η SNK άργησε να το κανεί. Είναι αυτό το κατάλοιπο από τα ουφάδικα που μας βάζανε σε απίστευτες δυσκολίες.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 7:23 pm
Red έχουμε κάνει ξανά αυτή τη συζήτηση, όταν μιλώ για ψυχολόγους ενός αναγνωρισμένα σοβαρά επιστημονικά βιβλία που στηρίζονται σε έρευνες.
Επίσης ένας καλός φίλος του πατέρα μου είναι σοβαρός παιδοψυχολόγος και έχουμε μιλήσει πολλές φορές για διάφορα θέματα όπως αυτό, έτσι ξέρω κάποια πράγματα. Από την άλλη μου λέει και αυτός όπως εσύ ότι δεν πρέπει να ασχολούμαστε τόσο με αυτά (ίσως γιατί καταντάς σαν κάτι φίλους μου να καίγονται όλη μέρα να διαβάζουν θεωρίες συνωμοσιών) αλλά ότι πρέπει να ξέρουμε τους κινδύνους για να προστατεύουμε τους εαυτούς μας και αυτούς που αγαπάμε.

Όσο για αυτό που είπες "γιατί δεν κλείνουν τις σελίδες" αυτό είναι μια καλή ερώτηση που πολλοί την έχουν. Είτε το κάνουν για να της έχουν για δόλωμα ώστε να μπαίνουν μέσα και να μαθαίνουν στοιχεία για αυτούς ώστε να τους συλλάβουν, είτε μας κοροϊδεύουν.




Έδειξαν το The Last Airbender στον Ant1, μου φαίνεται περίεργο γιατί είναι απαίσια ταινία όχι μόνο για τους φαν που απογοητεύονται για το πως χειρίστηκαν την σειρά αλλά γενικά είναι πολύ βαρετή. Είναι μια από τις top ταινίες που ζορίστηκα πιο πολύ για να την δω ολόκληρη.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 7:30 pm
Costascss. έγραψε:Έδειξαν το The Last Airbender στον Ant1, μου φαίνεται περίεργο γιατί είναι απαίσια ταινία όχι μόνο για τους φαν που απογοητεύονται για το πως χειρίστηκαν την σειρά αλλά γενικά είναι πολύ βαρετή. Είναι μια από τις top ταινίες που ζορίστηκα πιο πολύ για να την δω ολόκληρη.
Την βάζει σχεδόν συνέχεια, είναι όντος απαίσια σε σχέση με το κινούμενο, τα εφέ είναι τελείως ψεύτικα οι ηθοποιοί για εμένα τουλάχιστον απαίσιοι το ίδιο και οι ερμηνείες και έχουν κανει τρομερές βλακείες/αλλαγές στο σενάριο. Πραγματικά σε κάνει να αναρωτιέσαι τι συναίβει σε τόσα λεφτά που επενδύθηκαν στην ταινία
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 8:40 pm
Costascss έγραψε:Red έχουμε κάνει ξανά αυτή τη συζήτηση, όταν μιλώ για ψυχολόγους ενός αναγνωρισμένα σοβαρά επιστημονικά βιβλία που στηρίζονται σε έρευνες.
Επίσης ένας καλός φίλος του πατέρα μου είναι σοβαρός παιδοψυχολόγος και έχουμε μιλήσει πολλές φορές για διάφορα θέματα όπως αυτό, έτσι ξέρω κάποια πράγματα. Από την άλλη μου λέει και αυτός όπως εσύ ότι δεν πρέπει να ασχολούμαστε τόσο με αυτά (ίσως γιατί καταντάς σαν κάτι φίλους μου να καίγονται όλη μέρα να διαβάζουν θεωρίες συνωμοσιών) αλλά ότι πρέπει να ξέρουμε τους κινδύνους για να προστατεύουμε τους εαυτούς μας και αυτούς που αγαπάμε.

Κοίτα, αν το πάμε έτσι και εγώ μπορώ να σου παρουσιάσω σοβαρά επιστημονικά βιβλία από Creationists, φυσικοφιλοσόφους και ομοιπαθητικούς - διαιτολόγους με έγκριση από τα απαραίτητα υπουργεία. Το τι κυκλοφορεί ελεύθερο με την στάμπα της "Επιστημονικής έρευνας" έχει ξεφύγει υπερβολικά πολύ τώρα τελευταία, ιδίως με την άνοδο της "Popular Science". Που όλως τυχαίως είναι οι επιστήμες που είναι σχεδόν τελείως θεωρητικές χωρίς βάσεις στην πειραματική και φυσική / υλική έρευνα, κοινώς επιστήμες όπως : θεωρητική και κβαντική φυσική, θεωρητικά μαθηματικά, φυσικόχημεία, φιλοσοφία, μικροερευνητική, ψυχολογία, θρησκευτική φυσική, technologic future studies, colonization studies, space studies και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Και το τραγικό είναι ότι κάποια από αυτά όντως είναι αξιοπρεπή αντικείμενα και παρ’ότι θεωρητικά στην φύση τους μας έχουν βοηθήσει, τα άλλα είναι κάτι απαράδεκτες nerdουλιές που βλέπαμε μόνο στα κόμιξ.

Οκ, δεκτό επιχείρημα για την προστασία να μην το παρακάνουμε μόνο.

Costascss έγραψε:Όσο για αυτό που είπες "γιατί δεν κλείνουν τις σελίδες" αυτό είναι μια καλή ερώτηση που πολλοί την έχουν. Είτε το κάνουν για να της έχουν για δόλωμα ώστε να μπαίνουν μέσα και να μαθαίνουν στοιχεία για αυτούς ώστε να τους συλλάβουν, είτε μας κοροϊδεύουν.

Αυτό λέγεται παράνοια, δεν λέγεται προστασία ούτε κοροϊδία. Αν νομίζεις ότι θα κάτσουν να ασχοληθούν με το επίπεδο 0 των κινδύνων όταν έχουμε δορυφόρους που μας κατασκοπεύουν εδώ και χρόνια από όλα τα μέσα τεχνολογίας που έχουμε στο σπίτι μας και την αύξηση της στρατιωτικής δύναμης στα αστυνομικά σώματα για να καταπολεμήσει τους αντίστοιχους κινδύνους, γελιέσαι. Αν νομίζεις οτί ο τάδε "χάκερ" από αυτές τις ανοιχτές "επικίνδυνες σελίδες" θα κάτσει να χακάρει το πεντάγωνο για μαγκές όπως κοκκορεύεται στα πολιτικά φόρουμ της 4chan, πλανήσε πλάνην οικτρά αγαπητέ.

Ζούμε σε αυτόν τον κόσμο 22 χρόνια εσύ και 24 εγώ. Αν ακόμα φοβάσαι αυτό αλλά είσαι οκ με το γεγονός ότι το κουμπί για τον Αρμαγγεδών είναι στα χέρια ψυχιατρικά τρελών, ανίκανων και πολεμοχαρών παγαπόντηδων που ελέγχουν την οικονομία μας δεν σε τρομάζει αρκέτα, αν η σκέψη του ότι οι αρχήγοι των ενωμένων εθνών θέλουν να υπάρξει πόλεμος μεταξύ ισλαμιστών και των δυτικών για να πουλήσουν όπλα και να "ενώσουν" περισσότερο τις χώρες για να μας κάνουν τα τέλεια ανδρίκελα και είμαστε τρομαχτικά κοντά σε αυτό το στάδιο, ή χειρότερα η σκέψη του ότι εδώ και χρόνια οι πλούσιοι χρησιμοποιούν τους φτωχούς και ανίκανους πολιτικά λαούς ως πειραματόζωα για νέα βιοχημικά όπλα και τα πασάρουν ως "κρούσματα" ε δεν ξέρω και εγώ τι να πώ.

Costascss έγραψε:Έδειξαν το The Last Airbender στον Ant1, μου φαίνεται περίεργο γιατί είναι απαίσια ταινία όχι μόνο για τους φαν που απογοητεύονται για το πως χειρίστηκαν την σειρά αλλά γενικά είναι πολύ βαρετή. Είναι μια από τις top ταινίες που ζορίστηκα πιο πολύ για να την δω ολόκληρη.

Να λες πάλι καλά κιόλας που δεν βαλάν άλλη μια τούρκικη / ιρανική / κουλτουρο-πορδή να μας διαλύσει τα οπτικοακουστικά συστήματα.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 9:23 pm
redlegend έγραψε:
Costascss. έγραψε:Έδειξαν το The Last Airbender στον Ant1, μου φαίνεται περίεργο γιατί είναι απαίσια ταινία όχι μόνο για τους φαν που απογοητεύονται για το πως χειρίστηκαν την σειρά αλλά γενικά είναι πολύ βαρετή. Είναι μια από τις top ταινίες που ζορίστηκα πιο πολύ για να την δω ολόκληρη.
Την βάζει σχεδόν συνέχεια, είναι όντος απαίσια σε σχέση με το κινούμενο, τα εφέ είναι τελείως ψεύτικα οι ηθοποιοί για εμένα τουλάχιστον απαίσιοι το ίδιο και οι ερμηνείες και έχουν κανει τρομερές βλακείες/αλλαγές στο σενάριο. Πραγματικά σε κάνει να αναρωτιέσαι τι συναίβει σε τόσα λεφτά που επενδύθηκαν στην ταινία
Εγώ πρώτη φορά την βλέπω στην ελληνική τηλεόραση, μην μου πεις ότι κάνει νούμερα αυτή η πατάτα??

Red Forever έγραψε:Κοίτα, αν το πάμε έτσι και εγώ μπορώ να σου παρουσιάσω σοβαρά επιστημονικά βιβλία από Creationists, φυσικοφιλοσόφους και ομοιπαθητικούς - διαιτολόγους με έγκριση από τα απαραίτητα υπουργεία. Το τι κυκλοφορεί ελεύθερο με την στάμπα της "Επιστημονικής έρευνας" έχει ξεφύγει υπερβολικά πολύ τώρα τελευταία, ιδίως με την άνοδο της "Popular Science". Που όλως τυχαίως είναι οι επιστήμες που είναι σχεδόν τελείως θεωρητικές χωρίς βάσεις στην πειραματική και φυσική / υλική έρευνα, κοινώς επιστήμες όπως : θεωρητική και κβαντική φυσική, θεωρητικά μαθηματικά, φυσικόχημεία, φιλοσοφία, μικροερευνητική, ψυχολογία, θρησκευτική φυσική, technologic future studies, colonization studies, space studies και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Και το τραγικό είναι ότι κάποια από αυτά όντως είναι αξιοπρεπή αντικείμενα και παρ’ότι θεωρητικά στην φύση τους μας έχουν βοηθήσει, τα άλλα είναι κάτι απαράδεκτες nerdουλιές που βλέπαμε μόνο στα κόμιξ.
Σε λίγο θα μας πεις ότι οι ναυπηγοί που ασχολούμαστε με τύπους που έχουν βγει από έρευνες αλλά δεν ξέρουμε να τους εξηγήσουμε φτιάχνουμε πλοία που δεν επιπλέουν.
Γενικά οι έρευνες δείχνουν σοβαρά στοιχεία. Για παράδειγμα πολλές από αυτές τις "επιστήμες" που κράζεις είναι όντως τις πλάκας (οι πιο καινούριες) αλλά άλλες έχουν μεγάλη σοφία μέσα τους, την σοφία των αιώνων.

Red Forever έγραψε:Αυτό λέγεται παράνοια, δεν λέγεται προστασία ούτε κοροϊδία. Αν νομίζεις ότι θα κάτσουν να ασχοληθούν με το επίπεδο 0 των κινδύνων όταν έχουμε δορυφόρους που μας κατασκοπεύουν εδώ και χρόνια από όλα τα μέσα τεχνολογίας που έχουμε στο σπίτι μας και την αύξηση της στρατιωτικής δύναμης στα αστυνομικά σώματα για να καταπολεμήσει τους αντίστοιχους κινδύνους, γελιέσαι. Αν νομίζεις οτί ο τάδε "χάκερ" από αυτές τις ανοιχτές "επικίνδυνες σελίδες" θα κάτσει να χακάρει το πεντάγωνο για μαγκές όπως κοκκορεύεται στα πολιτικά φόρουμ της 4chan, πλανήσε πλάνην οικτρά αγαπητέ.

Ζούμε σε αυτόν τον κόσμο 22 χρόνια εσύ και 24 εγώ. Αν ακόμα φοβάσαι αυτό αλλά είσαι οκ με το γεγονός ότι το κουμπί για τον Αρμαγγεδών είναι στα χέρια ψυχιατρικά τρελών, ανίκανων και πολεμοχαρών παγαπόντηδων που ελέγχουν την οικονομία μας δεν σε τρομάζει αρκέτα, αν η σκέψη του ότι οι αρχήγοι των ενωμένων εθνών θέλουν να υπάρξει πόλεμος μεταξύ ισλαμιστών και των δυτικών για να πουλήσουν όπλα και να "ενώσουν" περισσότερο τις χώρες για να μας κάνουν τα τέλεια ανδρίκελα και είμαστε τρομαχτικά κοντά σε αυτό το στάδιο, ή χειρότερα η σκέψη του ότι εδώ και χρόνια οι πλούσιοι χρησιμοποιούν τους φτωχούς και ανίκανους πολιτικά λαούς ως πειραματόζωα για νέα βιοχημικά όπλα και τα πασάρουν ως "κρούσματα" ε δεν ξέρω και εγώ τι να πώ.
Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου. Όμως να ξέρεις ότι για πολιτικούς λόγους το κάνουν σε ένα δυο ασήμαντα άτομα ώστε.

Άσχετο αυτό αλλά ξέρεις ότι ακόμα και η ασήμαντη ΕΥΠ (ας πούμε η Ελληνική CIA) αφήνει επικίνδυνους εγκληματίες έξω από την φιλάκι με αντάλλαγμα δολοφονίες σημαντικών προσώπων/συλλογή πληροφοριών/ πολιτικούς λόγους. Αυτά είναι γνωστά πράγματα που ούτε καν τα πολύ αφήνουν κρυφά.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 9:57 pm
^ για τα νούμερα δεν ξέρω, αλλά το αντ 1 την έχει παίξει καμία 10άρια φορές και λίγο λέω, περίεργο που δεν την έχεις πετύχει. Προφανώς τα 10χρονα (και ο χαζός κολλητός μου) θα την βλέπουν μετά μανίας λόγο του anime ή animated? Και εέτσι θα τραβάει. Πραγματικά είναι πολύ περίεργο που 150εκατομμύρια έβγαλαν αυτό το αποτέλεσμα. Το αστείο είναι ότι θέλαν μα βγάλουν και δεύτερη, δεν ξέρω αν τα κατάφεραν
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Ιαν 24, 2015 10:07 pm
Φτιάξιμο πλοίων, υδροφυσική στην οποιά βασίστηκε και ο αρχιμήδης για να τα εξηγήσει κλπ, όλα αυτά είναι πρακτικές επιστήμες. Αν δεν μπορείς να δείς ποιές είναι οι πρακτικές επιστήμες και ποιές οι θεωρητικές, πήγαινε διάβασε μόνο σου, γιατί το πανεπιστήμιο και το σχολείο δεν πρόκειται να στο πούν τώρα.

Το ότι υπάρχουν έρευνες, δεν σημαίνει ότι έχουν σοβαρά στοιχεία. Υπήρχε μια στιγμή στην ιστορία της επιστήμης που έβγαινε ο κάθε χαχας στην αμερική μετά τον δεύτερο παγκόσμιο και πετούσε τόσες έρευνες και θεωρίες που με το που έκανε κάποιος μια σημαντική πρόοδο στην επιστήμη(πχ, προσγείωηση στο φεγγάρι και τα διαστημικά πειράματα της Σοβιετικής Ένωσης) τα πετάξανε και τους διώξανε με τις κλωτσίες. Τώρα ξαναγυρνάμε σε ένα παρόμοιο στάδιο.

Και συμφωνώ σε αυτό, πολλές έρευνες έχουν σοφία αιώνων μέσα τους...κυρίως γιατί είναι πολλών αιώνων και ακόμα και σήμερα τις επαληθεύουμε.

Δεν είναι πάντα τόσο ασήμαντα αυτά τα άτομα πάντα, κάποιο κονέ υπάρχει πάντα, έστω και από μεριά απόδειξης(κοινώς πληρωμένες διακοπές στην φυλακή με βραβείο για διαφήμηση των υπηρεσιών αυτών και για να πετάξουν πέπλο καπνού στο κοινό την ώρα που γίνεται κάτι σημαντικό) ή κάποιος αποδιοπομπαίος τράγος πχ. τώρα που συλλάβαν τον Ξηρό που δεν έκανε τίποτα αφού βγήκε από την φυλακή, μόνο και μόνο για να μας αποσπάσουν από τις αιφνίδιες εκλογές, την κατάσταση στην αμερική, να το συνδέσουμε με τους Τζιχαντιστες και ότι "δε υπάρχει λόγος ανησυχίας τρομοκρατίας στην Ελλάδα πια" και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Ομολογουμένως όχι, αλλά δεν με εκπλήσει. Ήδη το κάνει ο υπόλοιπος πλανήτης, απλά νόμζα ότι εμείς απλά παίζαμε ζάρια και κάναμε τους ανίκανους(πιο πολύ από αυτό που δείχνουμε τουλάχιστον).

redlegend έγραψε:^ για τα νούμερα δεν ξέρω, αλλά το αντ 1 την έχει παίξει καμία 10άρια φορές και λίγο λέω, περίεργο που δεν την έχεις πετύχει. Προφανώς τα 10χρονα (και ο χαζός κολλητός μου) θα την βλέπουν μετά μανίας λόγο του anime ή animated? Και εέτσι θα τραβάει. Πραγματικά είναι πολύ περίεργο που 150εκατομμύρια έβγαλαν αυτό το αποτέλεσμα. Το αστείο είναι ότι θέλαν μα βγάλουν και δεύτερη, δεν ξέρω αν τα κατάφεραν

Κάτι που έλεγα πιο πάνω για την βλακεία του κόσμου που μας έχει βιδώσει η κοινωνία·

Ιδού και ένα παράδειγμα από μια σατυρική ματιά για τον Τιτανικό ας πούμε.



Είναι και ένας από τους λόγους που παρ’ότι θα δείς όλων των ειδών μεταναστών να κατακάθονται στην ελληνική κοινωνία, μόνο οι ρώσοι φέγγουν ως παραδείγματα ευφυών ανθρώπων επειδή στην Ρωσία δεν τους υποβιβάζουν και τους δίνουν μια χ εκπαίδευση.

Ας πούμε, πήγα τώρα τα χριστούγεννα να συνοδεύσω την μάνα μου στην λυρική σκηνή να δούμε Πουτσίνι και ήταν μαζεμένοι εκεί οι διάφοροι γέροι και μεσήλικές από τις καλές εποχές που φέρναν τα εγγόνια τους σε μεγάλη πλειοψηφία(και καλά κάνανε), κάτι "κουλτουριάρηδες" και υπερβολικά πολλά ρώσικα ζευγάρια, κάποιες από τις ρωσίδες μάλιστα να είναι καθαρίστριες. Σκέφτείτε δηλαδή, το ελληνικό κράτος δεν μας δίνει ούτε την βασική εκπαίδευση της καθαρίστριας.

Fun Fact : Στην Αμερική είναι τρεισχειρότερα τώρα...στο στάδιο που είμαστε εμείς τώρα, έτσι ήταν πριν 20 χρόνια οι αμερικάνοι του βίντεο. Παιδιά, χανόμαστε.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Ιαν 25, 2015 7:49 pm
^Λύσε μου μια απορία, για τους αμερικανούς είσαι πολύ ευγενικός γιατί έχουν κουλτούρα Homo sapiens και εφυία καθυστερημένου γορίλα (η πλεοψηφία) αλλά πως γίνεται στην Ιαπωνία που έχουν κουλτούρα και παιδιά να καταλήγουν έτσι (κυρίως αναφέρομαι στο πόσο χειραγωγημένοι είναι)? Προσωπικά μου φαίνεται πολύ παράξενο και πιστεύω πως είναι λόγο την απόλυτης πειθαρχίας που αναγκάζονται να έχουν από μωρά και στο ότι μαθαίνουν πολλές πληροφορίες πολύ γρήγορα στο σχόλιο.



Green Rider μπορείς να μου πεις τι μου έλεγες στο steam γιατί δεν κατάλαβα? Έχεις κουπόνι για 40% πιθανότητα εύρεσης booster? Και γιατί θες τόσο πολύ να πάρεις level τι κερδίζεις (εκτός από θέσεις για φίλους και την επίδειξη κατορθωμάτων).
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Ιαν 25, 2015 8:43 pm
Costascss έγραψε:^Λύσε μου μια απορία, για τους αμερικανούς είσαι πολύ ευγενικός γιατί έχουν κουλτούρα Homo sapiens και εφυία καθυστερημένου γορίλα (η πλεοψηφία) αλλά πως γίνεται στην Ιαπωνία που έχουν κουλτούρα και παιδιά να καταλήγουν έτσι (κυρίως αναφέρομαι στο πόσο χειραγωγημένοι είναι)? Προσωπικά μου φαίνεται πολύ παράξενο και πιστεύω πως είναι λόγο την απόλυτης πειθαρχίας που αναγκάζονται να έχουν από μωρά και στο ότι μαθαίνουν πολλές πληροφορίες πολύ γρήγορα στο σχόλιο.

Κοίτα, δεν μπορώ να κατηγορώ τα θύματα για όλα τους τα λαθή. Στην Ιαπωνία δεν το προσπερνάω καθόλου το θέμα, ίσα ίσα που στην αρχή είπα ότι είναι μέρος των προβλημάτων τους. Χειραγωγημένοι δεν είναι, αλλά σφιχτόκωλοι και υπερβολικά καθωσπρέπει είναι, σε ηλίθια σημεία ορισμένες φορές αλλά το διαλέγουν αυτό. Αυτή είναι η μέγιστη διαφορά τους με τους υπόλοιπους. Όσοι επιλέγουν να υπακούσουν τους δικούς τους κώδικες και να μην είναι σφιχτόκωλοι συνήθως είναι από αυτές τις ομάδες.

Σπόιλερ:

Τώρα για την εκπαίδευση των Ιαπώνων, καθόλου κακή δεν είναι ούτε μαθαίνουν πολλά στο σχολία. Περισσότερα από άλλες χώρες σίγουρα λόγω ενός συγκεκριμένου αλφαβήτου που έχουν(αυτά που λένε Kanji) και ακόμα και οι ίδιοι πιστεύουν ότι το να το μαθαίνουν τόσο αναλυτικά πια καταντάει καρκινιάρικο στην κοινωνία και προσπαθούν να το λύσουν ως εκπαιδευτικό θέμα.

Ίσα ίσα, όσον αφορά θέματα πέραν των ξένων γλωσσών η Ιαπωνία είναι πολύ καλή χώρα σε εκπαίδευση(από τις καλύτερες του κόσμου ακολουθώντας αρκετά κοντά την Φινλανδία). Τα μόνα κακά που έχουν είναι αυτό για την αλφάβητο που είπα πιο πάνω και το γεγονός ότι έχουν Πανελλήνιες...ή μάλλον Πανιαπωνικές. tongue
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιαν 27, 2015 2:51 am
^Πάνω κάτω τα ίδια είπαμε. Αυτό που είπα για το ότι μαθαίνουν πολλά στο σχόλιο το είπα κύριος για την γλώσσα, αλλά έχουν και πολλά μαθήματα, πιο πολλά από μας αλλά ακόμα και τα κοινά μαθήματα που έχουμε, αυτοί το κάνουν πιο πολλές ώρες από εμάς. Τέλος τα μαθηματικά τα μαθαίνουν με τον ίδιο ρυθμό περίπου με εμάς που είναι καλός ρυθμός (πιο γρήγορος από τις περισσότερες χώρες) αλλά αν τον συνδυάσεις με τα υπόλοιπα μαθήματα και τον σφιχτοκωλισμό τους είναι ασφυχτικό. (αυτή είναι η άποψη μου)

Χειραγωγία έχουν δεχτεί πολύ για αρκετά χρονιά, τώρα δεν είναι στον ίδιο βαθμό αλλά υπάρχει ακόμα. Αυτό είναι κάτι που υπάρχει σε όλες τις χώρες αλλά με την σφιχτοκωλίαση τους, διπλασιάζεται.

Αυτό με την σφιχτοκωλίαση που είπες δεν το σκέφτηκα και έχεις μεγάλο δίκιο. Είναι πως έχουν μάθει και πως τους έχουν μάθει τόσους αιώνες. Μπορεί να τους καταστρέφει την "προσωπικότητα" τώρα αλλά αυτή η ηλιθιωδώς τεράστια πειθαρχεία/αυτοπειθαρχία είναι που τους έσωσε σαν κράτος.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιαν 27, 2015 3:31 pm
Μιας και μιλάτε για ιάπωνες-> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ειδικά με τον Ash έπεσα από τα σύννεφα Shocked
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιαν 27, 2015 7:27 pm
ΜΙκρη διορθοση η Leo ειναι reverse trap οχι trap αν και για να ειμαι ηλικρινεις αφτο ηταν λιγο προφανες lol!  επισης νομιζα οτι αλλο να εχεις κανει αλλαγη φιλου και αλλο να εισαι trap οπος η Poison
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 65 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιαν 27, 2015 10:27 pm
δεν τη παλεύουν κάστανο οι ιάπωνες. Σαν γυναίκα μου φαίνονταν ο Duo Lon
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης