Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

+19
Mahad7
fdfbill
Green Rider
Costascss
BnsGoldRanger
Zer0
djstathis
MCygo13
CMPunk
GEOHERO
scorpios
tim
Red Forever
General_Steve_93
lapo
chrys97
plousmike
XameR_GT
ninetales
23 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Κυρ Ιουν 07, 2015 9:42 pm
redlegend έγραψε:Πάντως εγώ δε θα πρόσβαλα ποτέ κάποιον μόνο και μόνο επειδή η χώρα του είναι λιγότερο αναπτυγμένη ή έχει προβλήματα (βλέπω τους γονείς μου που το κάνουν με τους μετανάστες και έχουμε σφαχτεί πολλές φορές για αυτό). Δε νομίζω οτι επειδή υπάρχουν πολλοί κομπλεξικοί Τούρκοι, θα είναι και όλοι έτσι, με λίγα λόγια δεν είμαι κακοπροαίρετος, δε θα με πείραζε αν στο μέλλον κάνω κάποιο φίλο απο εκεί.
Προσωπικά αν πετύχω κάποιον βλάκα στο online του κάνω mute και δε χαλάω τη μέρα μου, δε θα κάτσω να τσακωθώ πίσω απο μια κονσόλα με ένα άγνωστο για το τίποτα...
Μα δεν τσακώνεσαι μαζί τους στο τσατ γιατί εκτός από κάποιους στην Δύση δεν ξέρουν καθόλου αγγλικά. Το κακό είναι ότι κηρύσσουν ηλεκτρονικό ιερό πόλεμο μαζί σου και κάνουν bulling.

Πρόσφατα προσκάλεσε ένας φίλος μου στην ομάδα του έναν και αυτός μπήκε, έγραψε στο chat "greks, iou!" και έφυγε. Τώρα επιτίθεται σε όλα τα μέλη που μπορεί.

Red Forever έγραψε:
Costascss έγραψε:Κοίτα, επειδή ξέρω ότι αρκετοί τούρκοι είναι στην πραγματικότητα Έλληνες (οι περισσότεροι δεν το ξέρουν) ήμουν "χαλαρός" μαζί τους. Και πάλι όμως έκραζα όλους όσους βλέπουν τούρκικα και τέτοια.

WUT? Suspect
Δεν το ξέρεις?
Για παράδειγμα δες κάτι πρόσφατο: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Διάβασε το όλο γιατί έχει ενδιαφέρον.
Αυτός δεν είναι ο μόνος.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Δευ Ιουν 08, 2015 12:16 am
Ναι...έχω ξαναδεί κάτι τέτοιου είδους "νέα" και καμιά φορά βρωμάνε λιγάκι...είναι σαν να γράφουν οι κινέζοι της Ιαπωνικής chinatown στα κινέζικα για "ιαπωνικά νέα" και μετά να τα μεταφράζουν στα ιαπωνικά μέσω μιας γύρω περιοχής.

Τώρα είναι και Πόντος...ταλαιπωρημένοι άνθρωποι, Πόντιοι, Ρωσσοπόντιοι και Αρμένιοι που έχουν φάει πολύ πίσσα από τούρκους και καταλαβαίνω, δεν θέλουν να έχουν σχέση μαζί τους αλλά αν εδώ οι Αρμένιοι και οι Ρωσσοπόντιοι της Κύπρου δεν ήταν έλληνες ούτε μας λέγαν τέτοιες ιστορίες, ουτέ καν για συμπάθεια σε ανθρώπους με κοινό μίσος για τους Τούρκους μου φαίνεται υπόπται να βγαίνουν διάφοροι που έχουν έναν παππού ή μια προγιαγιά ελληνιδά αλλα να είναι κατά 3/4 Τούρκοι ή κάτι παρόμοιο.

Μου θυμίζει κάτι προπαγανδιστικά βίντεο που έδειχναν τα ελληνικά μίντια για ένα διάστημα όταν παιζόταν το θέμα του Κυπριακού - Αννάν και μας πασάρανε ότι και καλά οι Τουρκοκύπριοι είναι και αυτοί κατά βάθος έλληνες.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Δευ Ιουν 08, 2015 1:40 am
Αυτή την είδηση την είδα πρώτα από Ελληνικό κανάλι.
Γενικά έμειναν κάποιοι Έλληνες μετά τους διωγμούς. Υπάρχουν ακόμα κάποιοι Έλληνες και κρυφό-ορθόδοξοι εκεί.
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Τρι Ιουν 09, 2015 7:01 am
Τουρκοκύπριοι Έλληνες οχι, Τουρκοκύπριοι Κύπριοι ισως
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Τρι Ιουν 16, 2015 9:19 pm
Σήμερα έμαθα ότι ο πιο δίκαιος και που μας μάθαινε τα πιο σημαντικά πράγματα καθηγητής απολύεται με την κατηγορια ότι δίνει εύνοια σε κάποιου φοιτητές περισσότερο από άλλους...BULLSHIT! Evil or Very Mad  Ποιο δίκαιος και αυστηρός καθηγητής δεν υπάρχει.

Και καλά πολλοί φοιτητές έστειλαν ανώνυμα αρνητική κριτική (με αυτή τη κατηγορία). Το αστείο είναι ότι σε όλες οι κριτικές είναι copy-paste μεταξύ τους... Όπως καταλαβαίνετε, όλοι αυτοί οι φοιτητές είναι ο ίδιος καλομαθημένος μακακας Evil or Very Mad Evil or Very Mad
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Πεμ Ιουν 18, 2015 3:31 pm
Είχα πάει σε ένα φίλο μου και με έπιασε η βροχή, ευτυχώς με έφερε ο πατέρας του, αλλά όπως έβγαινα από το αμάξι και έλεγα ευτυχώς δε βράχηκα και παω να βγάλω τα κλειδιά να ανοίξω, μου πέφτει το χειριστήριο του ps3 σε ένα μικρό νερόλακο (το είχα πάρει μαζί γιατί δεν είχε 2ο) έγινε μούσκεμα και έγινα και εγώ μέχρι να το πάρω, γρατζουνίστηκε και λίγο στα αριστερά Evil or Very Mad ακόμα δεν το δοκίμασα αν δουλεύει, αλλά δείχνει οτι ανοίγει ευτυχώς.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Πεμ Ιουν 18, 2015 4:19 pm
Αυτή η μαλακία :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αει και στο διάγαλο με όλες αυτές τις political correct μπούρδες να διαλύουν παιχνίδια και να μπαίνουν εκεί που δεν υπάρχει. Α μα πια. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Αν κάνει τέτοιες μπούρδες η Square με την μετάφραση του FFVII ή αφαιρέσουν το Honey Bee, Crossdressing κλπ θα πάρω την Ιαπωνική και να πάνε να φάνε π**** τα Αμερικανοευρωπαϊκα παραρτήματα και οι πολιτικές αντζέντες τους. slug slug slug slug slug slug slug slug slug slug slug slug slug slug slug slug
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Παρ Ιουν 19, 2015 3:55 pm
^Οι αμερικάνοι είναι ανοιχτόμυαλοι, μοντέρνοι και αντιρατσιστές. Δέχονται την διαφορετικότητα και σέβονται την δημιουργικότητα και την ελευθερία, εκτός αν έχει να κάνει με video games και πετρέλαιο lol!
Ασε, πιο ρατσιστές "αντιρατσιστές" και ιμπεριαλιστές από αυτούς δεν θα βρείς πουθενά αλλού.



Edit: Ψέματα, και η Αγγλία, Ολλανδία, Γαλλία και Γερμανία (αν μπορούσε) τα ίδια σκατά είναι.

Το ξέρετε ότι οι παραπάνω χώρες έχουν ακόμα υπό την κατοχή τους χώρες που φέρονται στους κατοίκους αυτών των κρατιδίων σαν σκλάβους?. Και οι πολίτες των χωρών (άγγλοι, ολλανδοί, κτλ) δεν έχουν ιδέα τι γίνεται ή κοιτούν από την άλλη.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Παρ Ιουν 19, 2015 4:33 pm
Costascss έγραψε:Edit: Ψέματα, και η Αγγλία, Ολλανδία, Γαλλία και Γερμανία (αν μπορούσε) τα ίδια σκατά είναι.

Το ξέρετε ότι οι παραπάνω χώρες έχουν ακόμα υπό την κατοχή τους χώρες που φέρονται στους κατοίκους αυτών των κρατιδίων σαν σκλάβους?. Και οι πολίτες των χωρών (άγγλοι, ολλανδοί, κτλ) δεν έχουν ιδέα τι γίνεται ή κοιτούν από την άλλη.

Εννοείς η φιλελεύθερη αριστερά και οι antifes / χίπιδες αριστεροί της Αγγλίας και Γαλλίας ενώ ολόκληρη η Σουηδία, Ελβετία είναι θύματα αυτού του πράγματος και χειρότερα. Η Γερμανία όχι απλά δεν κάνει τέτοια, σκοπέυει να αναστάσει τους SS για να "καθαρίσει" το Βερολίνο από τους Τούρκους και τα τουρκοειδή. affraid
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Σαβ Ιουν 20, 2015 6:14 pm
^Οι γερμανοί αν είχαν την ευκαιρία θα έκαναν πολύ άσχημα πράγματα (για τρίτη φορά), και από ότι λένε πλησιάζει η ώρα που θα έχουν αυτή την ευκαιρία. Θα δούμε..


Αυτό με τους Τούρκους που λες το ακούω από πολλούς, όμως από ότι ξέρω οι τούρκοι είχαν πάντα καλή σχέση με τους γερμανούς και αυτό με μπερδεύει. Από την άλλη ξέρω ότι ένα μεγάλο μέρος των μεταναστών στην γερμανία είναι τούρκοι και αυτό ενοχλεί τους Γερμανούς. Μου φαίνεται πολύ μπερδεμένο αυτό το θέμα.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Σαβ Ιουν 20, 2015 8:28 pm
Costascss έγραψε:^Οι γερμανοί αν είχαν την ευκαιρία θα έκαναν πολύ άσχημα πράγματα (για τρίτη φορά), και από ότι λένε πλησιάζει η ώρα που θα έχουν αυτή την ευκαιρία. Θα δούμε..


Αυτό με τους Τούρκους που λες το ακούω από πολλούς, όμως από ότι ξέρω οι τούρκοι είχαν πάντα καλή σχέση με τους γερμανούς και αυτό με μπερδεύει. Από την άλλη ξέρω ότι ένα μεγάλο μέρος των μεταναστών στην γερμανία είναι τούρκοι και αυτό ενοχλεί τους Γερμανούς. Μου φαίνεται πολύ μπερδεμένο αυτό το θέμα.

Γενικώς η ευρώπη θα έκανε χοντράδες, λίγοι λαοί έχουν καταντήσει να είναι όντως ουδέτεροι και φιλειρηνικοί, όπως Φιναλνδία, Ιαπωνία, Νορβηγία και Κύπρος / Ελλάδα.

Οι γερμανοί όπως και πολλοί ευρωπαίοι, έχουν μια συγκεκριμένοι φιλοσοφία : μακριά και αγαπημένοι. Έτσι και με τους τούρκους. Επίσης υπάρχει αυτό :

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Κυρ Ιουν 21, 2015 2:55 am
Αυτό (το link) μου θύμισε το Κύμα, μια γερμανική ταινία που μας έδειξε η κοινωνιολόγος μας στο λύκειο.

Γενικά από γερμανούς στο net μαθαίνω ότι τους μαθαίνουν ότι ο δεύτερος παγκόσμιος πόλεμος ήταν μια μαύρη σελίδα για την γερμανία, πέρα από αυτό τίποτα άλλο. Δεν έχουν ιδέα για τα στρατόπεδα συγκέντρωσης ή γενικά για τα υπόλοιπα πράγματα που συνέβησαν, εκεί νομίζουν ότι ήταν απλά ένας πόλεμος. Μάλλον για αυτό έχουν μείνει το ίδιο βάρβαροι και σκατοψυχοι.

Πλάκα πλάκα αυτό που λέει ο πατέρας μου, ξέρετε για πιο μιλάω, ότι "όταν εμείς κλάναμε φιλοσοφία αυτοί κρέμονταν από τα δέντρα", φαίνεται ότι ισχύει: Αν δεις την ιστορία των γερμανών από εκεί που αρχίζει (100 πX), το μόνο που βλέπεις είναι αγραματοσια, αποτυχημένους πολέμους και καταστροφή. Αυτός ο λαός δεν έχει φτιάξει κάτι αξιόλογο, μόνο ανούσιους πολέμους ξέρει να κάνει.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Κυρ Ιουν 21, 2015 11:29 am
Έτσι είναι όλη η ευρωπή ρε συ, μετά από πολλούς αιώνες στην αναγέννηση κάναν τα σημαντικά, αλλά και η γερμανία έχει αξιόλογα πράγαματα : Νίτσε, Φρόυντ, Αϊνστάιν, Γκέτε κλπ

Έχε υπ’όψην σου, ότι κάτι παρόμοιο με το Volkisch είχαν και οι αρχαίοι όταν χωρίζαν υπερβολικά αυστηρά τους πολίτες από τους σκλάβους και ακόμα και από τους μέτικους, που απλά μπορεί να ήταν από γειτονικές πόλεις(πχ Θήβα) και στην Σπάρτη ήταν υπερβολικά αυστηρό αυτό, σε σημείο θανάτου των μη-ελλήνων.

Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Δευ Ιουν 22, 2015 8:09 pm
τα καραγκιοζιλίκια των Συριανών μια ζωή με το ποδόσφαιρο...χειρότεροι και από τον Ολυμπιακό είναι...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Δευ Ιουλ 13, 2015 10:06 pm
Πήρα προχτές το μεσημέρι κάτι ακουστικά από το jambo και πάνω που λέω ωραία ακούγονται δυνατότερα από τις συνηθισμένες μουφιες (υποτίθεται ήταν καλύτερα, τα πλήρωσα και 1-2€ παραπάνω από τα άλλα) τωρα το αριστερό δεν παίζει και το δεξί μου κάνει κόλπα Evil or Very Mad και να πω οτι τα χρησιμοποιησα και πολυ, εχτες το βραδυ και σημερα το μεσημερι μονο και τα προσεχα κιολας, αλλη φορα θα τα πεταω οπως να ειναι καιας γινει οτι θέλει.... Το μονο που μπορω να σκεφτω οτι ισως φταιει ειναι η υγρασια που εχει στο χωριο και τα χρειαζομαι σημερα Γ@μ# Evil or Very Mad
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή? - Σελίδα 22 Empty Απ: Τι σας κάνει να νευριάζετε αυτή τη στιγμή?

Τρι Ιουλ 14, 2015 12:03 pm
Για καλά ακουστικά πρέπει να πληρώσεις πάνω από 10 euro. Άσε και εγώ έχω νευριάσει που έχασα τα καλά μου ακουστικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης