Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι τερματίσατε τελευταία?

+34
terror
tim
mckon12
Magna Defender
Gravekeeper
MelesPower
fdfbill
MCygo13
CMPunk
djstathis
bond tail
Blue Ranger
scorpios
redultimateranger
johnny_salonica
Rikku20
General_Steve_93
chrys97
Green Rider
XameR_GT
chrys
plousmike
falconara90
thomas92
Obiwan88
nolak95
DRAGONGOD
Costascss
gantonis
ninetales
antonito91
Zeo45
Red Forever
just reaper
38 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Πεμ Μαρ 05, 2015 8:13 pm
redlegend έγραψε:Το final fanasy vii, καλά ακόμα δεν το πιστεύω, τι παιχνιδάρα ήταν;!; βέβαια στην αρχή μου έκανε λίγο το κεφάλι καζάνι με κάποιες σπαζοκεφαλιές που είχε και λίγο η ιστορία που νόμιζα οτι δεν κόλλαγε με το crisis core (άδικα όπως αποδείχτηκε) αλλά δεν έχω κανένα παράπονο! με άφησε υπέρευχαριστημένο! Αν και ακόμα έχω πολλές απορίες, π.χ. ποιος είναι ο saith sith πραγματικά, τι συνέβει τελικά στη Midgar και γιατί στο τέλος έγραφε 500 χρόνια μετά και μετά απλά μας έδειξε την φύση και τέλος, αλλά ελπίζω να τα μάθω στo advent child. Γενικά μου φαίνεται απιστευτω να βγήκε αυτό το παιχνίδι χωρίς να είχαν σκοπό να βγάλουν sequels/prequels μετά
Στο Dirge of Cerberus θα σου λυθεί η απορία καλύτερα για τον Cait Sith όπου θα τον ελέγξεις για μια ωραία stealth πίστα. Αλλά επίσης θα σου λυθούν και άλλες απορίες.
Όσο για το Advent Children μην περιμένεις να σου λύσει καμία απορία.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Παρ Μαρ 06, 2015 2:00 am
^Πράγματι το advent children προκαλεί ακόμα περισσότερα ερωτηματικά. Σοβαρά ε λέει τόσα το dirge? Tέλεια θα το πιάσω ξανά σύντομα

redlegend έγραψε:^Στο steam ε; Καλά αν έχει και achievements όπως είναι το αγοράζω. 
Εννοείται πως έχει γι'αυτό και το πήρα. Την ps1 έκδοση είχα τερματίσει στο psp παλιότερα και παραλίγο πολύ πιο παλιά την pc έκδοση που έχω original αλλά χάλασε τότε το pc πριν δείρω τον sephiroth και χάθηκε το save....
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Παρ Μαρ 06, 2015 2:51 pm
Έκατσα και την είδα, όντως δεν εξηγεί πολλά αλλά είναι πολύ ωραία ταινία και πιστεύω χρειαζόταν για να εξιλεωθεί μια και καλή ο Cloud. Επίσης μας λέει οτι η Midgar τελικά σώθηκε, αλλά οτι το Lifestream τους έχει αφήσει το στίγμα. Η μάχη με τον Sephiroth ήταν πολύ ωραία και αυτή. Επίσης νόμιζα οτι αυτός που μεταμορφώθηκε στον Seohiroth ήταν ο Genesis, αν θυμάστε στο crisis core δυο τύποι τον παίρνουν με ένα ελικόπτερο αφου τον έχεις νικήσει στην τελευταία μάχη. Και οι δύο είναι ασπρομάλληδες και συζητούν αν το "υποκείμενο" θα συνεργαστεί. Οπότε υπέθεσα οτι θα μπορούσαν να του έχουν κάνει κάτι σαν πλύση εγκεφάλου. Στο τέλος το έψαξα στο internet και έμαθα οτι δεν έχει σχέση και οτι θα μάθω τι έγινε στο DoC.

Αλήθεια για τ τη Cissnei λέει πουθενά τίποτα; στο crisis core λέει οτι δεν ξέρουμε καν το πραγματικό της όνομα και στα secuel (ως τώρα) δεν λεει τίποτα για αυτή
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Σαβ Μαρ 07, 2015 2:25 am
^Ελπίζω να είδες το complete edition του AD, αν όχι έχασες κάποιες πολύ ωραίες μάχες.

(άσχετο: για να ξέρετε το advent children μπορείτε να το βρείτε και σε βίντεο clubs - από εκεί το είδα πρώτη φορά)

Όσο για αυτό που λες για το CC δεν το θυμάμαι. Για τα υπόλοιπα απλά παίξε το DoC και πες μας γιατί δεν θυμάμαι σίγουρα, δεν θέλω να σου πω βλακείες.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Σαβ Μαρ 07, 2015 5:46 pm
^ ναι την complete είδα, αυτή βασικά βρήκα πρώτη οπότε δεν έκατσα να ψάξω παραπάνω

Το είχα δει σε bluray όταν έψαχνα να αγοράσω το 13, σκέφτομαι να το πάρω κάποια στιγμή

Θα το αρχίσω μάλλον αύριο και θα σας πω, έχω βρει και πληκτρολόγιο ποιος τη χάρη μου τώρα Razz


Πάντως αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί βγήκαν τόσα sequels/prequels του 7
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Σαβ Μαρ 07, 2015 5:48 pm
^Βγηκαν γιατι η square enix ειπε:Το FFVII μας εφερε λεφτα αμα κανουμε κιαλλα πραγματα βασισμενα σε αφτο θα βγαλουμε κιαλλα για κανεναν αλλο λογο
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Σαβ Μαρ 07, 2015 5:53 pm
^αν δεν υπήρχαν τόσες απορίες ποτέ δεν θα είχε την ευκαιρία να το κάνει. Αυτό που με νοιάζει είναι ότι αξίζουν και την τελευταία δεκάρα και είμαστε πολύ τυχεροί που είχαμε την ευκαιρία νατα ππαίξουμε δωρεάν. Δεν διαφωνώ ότι η square το έκανε μόνο για τα λεφτά, αλλά το αποτέλεσμα μετράει
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Σαβ Μαρ 07, 2015 6:16 pm
Εγω το μονο που ειχα τσαμπα ειναι το advent children παντος so i don't feel guilty lol!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Σαβ Μαρ 07, 2015 7:41 pm
^εγώ πάλι τίποτα, όλα torrent Razz βεβέβαια πλέον αν βρω κανένα (σε cd)  το έχω πάρει
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Κυρ Μαρ 08, 2015 1:29 am
Επιτέλους τερμάτισα το Final Fantasy Type-0 στο PSP μετά από 2 χρόνια παίζω-κάνω break, 1 restart λόγω της μετάφρασης και 80 ώρες gameplay
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Κυρ Μαρ 08, 2015 10:46 am
Green Rider έγραψε:Επιτέλους τερμάτισα το Final Fantasy Type-0 στο PSP μετά από 2 χρόνια παίζω-κάνω break, 1 restart λόγω της μετάφρασης και 80 ώρες gameplay
Μπράβο ρε, επιτέλους και κάποιος που τα κατάφερε  Very Happy cheers  Άξιζε το τέλος;, υποθέτω ναι
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Κυρ Μαρ 08, 2015 9:13 pm
Και όμως δεν έφερε τόσα λεφτά όπως το 10. Η αλήθεια είναι ότι το έκανε για αυτό αλλά ήταν και ιστορία που σήκωνε μερικά siquels.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Κυρ Μαρ 08, 2015 9:42 pm
^Καλά το 10 ήταν και το πρώτο που είχε voice-actors και ήταν και στο ps2 που είχε και καλύτερα γραφικά ήταν φυσικό και επόμενο πιστεύω... Το 7 πάντως μου άρεσε ποιο πολύ σαν ιστορία, ειδικά με όλα τα spin-offs
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Δευ Μαρ 09, 2015 12:11 am
redlegend έγραψε:Μπράβο ρε, επιτέλους και κάποιος που τα κατάφερε  Very Happy cheers  Άξιζε το τέλος;, υποθέτω ναι

Η όλη δοκιμασία πριν το final boss ήταν απίστευτη. Καλά και το φινάλε σοκαριστικό όσο δεν πάει. Η πλάκα είναι πως δεν είχα καταλάβει πως ήμουν στο final boss και λέω τι διάολο γιατί έγινε τόσο παλούκι το παιχνίδι. Το ψάχνω στο ίντερνετ και βλέπω final boss lol!
Κουφάθηκα γιατί να φανταστείς είχα μόνο 4 summons και έχει πολλά ακόμα. Σίγουρα αξίζει να το λιώνεις ξανά και ξανά το παιχνίδι αυτό με τόσα έξτρα που έχει
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Δευ Μαρ 09, 2015 3:07 pm
Green Rider έγραψε:
redlegend έγραψε:Μπράβο ρε, επιτέλους και κάποιος που τα κατάφερε  Very Happy cheers  Άξιζε το τέλος;, υποθέτω ναι

Η όλη δοκιμασία πριν το final boss ήταν απίστευτη. Καλά και το φινάλε σοκαριστικό όσο δεν πάει. Η πλάκα είναι πως δεν είχα καταλάβει πως ήμουν στο final boss και λέω τι διάολο γιατί έγινε τόσο παλούκι το παιχνίδι. Το ψάχνω στο ίντερνετ και βλέπω final boss lol!
Κουφάθηκα γιατί να φανταστείς είχα μόνο 4 summons και έχει πολλά ακόμα. Σίγουρα αξίζει να το λιώνεις ξανά και ξανά το παιχνίδι αυτό με τόσα έξτρα που έχει
Καλά παλούκι είναι όλο το παιχνίδι, εγω μετά βίας το εχω φτάσει εως το chapter 5, αλήθεια πόσα είναι;, πάλι καλά που βγήκε και αγγλικό patch και τουλάχιστον έγινε ποιο βατό αλλά και πάλι αρκετά δύσκολο, πιάνει και πολύ χώρο γαμώτο, πρέπει βέβαια να είναι απο τα ποιο μεγάλα σε ώρες στο psp αν όχι το ποιο μεγάλο και σίγουρα απο τα καλύτερα, η square έκανε καταπληκτική δουλειά με αυτό.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 44 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Τρι Μαρ 10, 2015 1:34 am
Στις 80 ώρες σταμάτησε το κοντέρ μου
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης