Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι τερματίσατε τελευταία?

+34
terror
tim
mckon12
Magna Defender
Gravekeeper
MelesPower
fdfbill
MCygo13
CMPunk
djstathis
bond tail
Blue Ranger
scorpios
redultimateranger
johnny_salonica
Rikku20
General_Steve_93
chrys97
Green Rider
XameR_GT
chrys
plousmike
falconara90
thomas92
Obiwan88
nolak95
DRAGONGOD
Costascss
gantonis
ninetales
antonito91
Zeo45
Red Forever
just reaper
38 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Σαβ Φεβ 21, 2015 7:52 am
Goodbye Deponia
Τέλος η τριλογία λοιπόν
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Κυρ Φεβ 22, 2015 11:50 am
Remember me.

πολύ καλό ήταν. Έχω απορία γιατί κάποιοι το κράζουν. Μάλλον δεν ήταν αρκετά indie για τα γούστα τους....
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Δευ Φεβ 23, 2015 12:41 am
^Ξαναπαίξτο και θα καταλάβεις.
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Δευ Φεβ 23, 2015 1:16 am
Γιατί; Αυτοί που το κράζουν το ξαναπαίξαν; Η το κράξαν με την πρώτη;
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Δευ Φεβ 23, 2015 2:46 pm
^Εγώ το κράζω γιατί το έχω τερματίσει 9 φορές για τα achievments.
Εκτός από ότι είναι linear και σου δείχνει σημεία που κανονονικά θα μπορούσες να τα περάσεις αλλά έχουν αόρατο τοίχο, το κολοσσιαίο πρόβλημα του είναι ότι έχει κάποια τεραστια βίντεο (και 5+ λεπτών) που κανένα μα κανένα δεν μπορείς να του κάνεις skip.

Για να μην πούμε ότι έχουν μέσα στο παιχνίδι όλες τις κινήσεις από πριν αλλά για να τις ξεκλειδώσεις πρέπει να πληρώσεις για ένα """"DLC"""".
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Δευ Φεβ 23, 2015 8:44 pm
wtf; Χρειάζεται τόσες φορές να το παίξεις για τα achievements; Νόμιζα ότι με άλλη μία θα ήταν comple. 

Το θέμα των βίντεο μου φάνηκε και εμένα. Γιατί ενώ το έκλεινα μετά από κάθε chapter με ανάγκαζε να τα ξαναβλέπω. 

Τα υπόλοιπα δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησαν ιδιαίτερα. Σπαστικό ότι έχει dlc με κινήσεις, αλλά σαν πρώτο gameplay δεν μου έλειψαν. Ευτυχώς σε αόρατο τοίχο δεν έσκασα. Δεν τρελαινόμουν να βρω όλα τα αντικείμενα για αυτό. 

Το θέμα είναι. Σαν ένα μόνο gameplay, θα το έλεγες κακό παιχνίδι; Καλό σενάριο είχε , ωραίες τοποθεσίες και η μάχη ήταν οκ. Πολλοί που το κράζουν έχουν παίξει μόνο ένα gameplay και ακριβώς τα πράγματα που κράζουν στο Remember me, τα δικαιολογούν στα indie.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Τρι Φεβ 24, 2015 1:40 am
^Όχι ένταξη, εκτός από τα θέματα που σου είπα δεν υπήρχε κάτι άλλο να με ενοχλεί.

Το τερμάτισα τόσες φορές γιατί το τερμάτισα πρώτα 2 φορές σε σπασμένο. Αλλα αν δεν χρησιμοποιήσεις οδηγό μπορεί να σου πάρει και περισσότερες.

Μπορεί να κάνω λάθος γιατί έχει περάσει καιρός αλλά νομίζω ότι χρειάζεσαι το dlc για δύο achievments.
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Τρι Φεβ 24, 2015 10:12 am
Το παράδειγμα που λέω. Ουσιαστικά όλα του ξινίζουν στο παιχνίδι.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Τρι Φεβ 24, 2015 11:10 am
^ μην κοιτάς στην ign, κάνουν τα χειρότερα reviews
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Τρι Φεβ 24, 2015 3:14 pm
^ Ναι. Δυστυχώς το έχω καταλάβει...
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Τρι Φεβ 24, 2015 6:46 pm
^Το χειρότερο είναι ότι έχουν την μεγαλύτερη δύναμη στον κόσμο των games. Μπορεί να καταστρέψει τα καλύτερα games (πχ God Hand) και να κάνει τα χειρότερα πρώτα σε πωλήσεις.

Αλλά σου λέω ότι και για εμένα δεν είναι και τόσο καλό. Μόνο η ιστορία μου άρεσε. Οι μάχες ήταν σε καλό δρόμο αλλά πολύ φτωχές (αν και φτιάχνουν λίγο προς το τέλος).


Edit:
Τώρα είδα το βίντεο και θα σε στεναχωρήσω αλλά συμφωνώ με το ign. Όπως λένε έχει πολύ πολύ καλή ιστορία και ωραία σκηνικά αλλά ούτε σε αφήνουν να περιπλανηθείς ούτε βγάζουν από την ιστορία το 100% που θα μπορούσε να βγάλει. Δηλαδή δεν είναι άσχημο αλλά με τα δύο βασικά χαραχτηριστικά του, ιστορία και memory remixes, θα μπορούσαν να το κάνουν να ανταγωνίζεται κολοσσούς όπως Assasin's Creed.

Επίσης αυτό που λέει ότι συνέχεια έχεις ένα βελάκι που σου λέει που να πηδήξεις και σχεδόν ποτέ δεν πέφτεις, είναι αυτό που είπα ως "πολύ linear". Δεν έβαλαν τουλάχιστον 1-2 διαφορετικούς δρόμους για να παίζει ο καθένας όπως θέλει, αντίθετα σου κρατάει συνέχεια το χέρι.
Αν θες να καταλάβεις τι εννοώ παίξε τα Trine και Trine 2 που παίζω τώρα. Το έχω τερματίσει πολλές φορές και ενώ έχω τα ίδια skills και είναι οι ίδιες πίστες, κάθε φορά παίζω αλλιώς και βλέπω συνέχεια βίντεο με gameplays και όλα δείχνουν τύπους που παίζουν τελείως διαφορετικά από εμένα, είναι εντυπωσιακό.
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Τρι Φεβ 24, 2015 10:15 pm
Μόνο το review διάβασα, απλώς το 5.9 για το ign είναι τρελά χαμηλός βαθμός. 'Οντως το έχουν κάνει λίγο Linear και τα σχετικά, αλλά ουσιαστικά το θάψανε. Δεν λέω ότι είναι κάτι τρελό σαν παιχνίδι το remember me, απλώς δεν πιστεύω ότι αξίζει τον βαθμό του ign. 

Τα trine τα ψήνω τρελά να τα πιάσω. Θα τα δρομολογήσω μόλις τερματίσω μερικά που έχω στα ράφια για να μην μαζεύονται.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Τετ Μαρ 04, 2015 4:23 pm
Το final fanasy vii, καλά ακόμα δεν το πιστεύω, τι παιχνιδάρα ήταν;!; βέβαια στην αρχή μου έκανε λίγο το κεφάλι καζάνι με κάποιες σπαζοκεφαλιές που είχε και λίγο η ιστορία που νόμιζα οτι δεν κόλλαγε με το crisis core (άδικα όπως αποδείχτηκε) αλλά δεν έχω κανένα παράπονο! με άφησε υπέρευχαριστημένο! Αν και ακόμα έχω πολλές απορίες, π.χ. ποιος είναι ο saith sith πραγματικά, τι συνέβει τελικά στη Midgar και γιατί στο τέλος έγραφε 500 χρόνια μετά και μετά απλά μας έδειξε την φύση και τέλος, αλλά ελπίζω να τα μάθω στo advent child. Γενικά μου φαίνεται απιστευτω να βγήκε αυτό το παιχνίδι χωρίς να είχαν σκοπό να βγάλουν sequels/prequels μετά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Πεμ Μαρ 05, 2015 3:13 am
Πραγματικά το ίδιο πράγμα σκεφτόμουν πριν 7 χρόνια που το έπαιξα ξανά ακριβώς μετά από το crisis core. Καμία σχέση. Ολα έβγαζαν νόημα πλέον και το λάτρεψα πολύ περισσότερο. Οσό για τον Cait Sith δεν θυμάμαι τίποτα σχετικά με αυτόν να σου πω την αλήθεια. Δες αυτά [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Γενικώς σκοπεύω να παίξω ξανά το παιχνίδι στο steam. Δεν θυμάμαι τίποτα από όσα ρωτάς να σου πω. Ασέ που το dirge of cerberus δεν το έχω τερματίσει.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Πεμ Μαρ 05, 2015 7:13 am
^Στο steam ε; Καλά αν έχει και achievements όπως είναι το αγοράζω. 
Αυτός είναι ο Cait sith ; Με το ζόρι τον θυμάμαι στο παιχνίδι, αποτι διάβασα εμφανίστηκε στο before crisis(prequel του crisis core αλλά για κινητά) και έχει φτιάξει τους mako reactors. Προσωπικά περίμενα τον Tseng μιας που είχε μια κάπως φιλική σχέση με τον Ζακ.  
Για την midgar αν δεν θυμάσαι λέω εκεί που ήταν να καταστραφεί και βγήκε το lifestream,  κάλυψε τον πλανήτη εκεί μας έδειξε την Aerith και μετά έγραφε "five hundred years later" ή κάτι τέτοιο και μας έδειχνε 3 σαν τον redxii να τρέχουν και μετα τη midgar γεμάτη φυτά και δεντρα.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Τι τερματίσατε τελευταία? - Σελίδα 43 Empty Απ: Τι τερματίσατε τελευταία?

Πεμ Μαρ 05, 2015 8:13 pm
redlegend έγραψε:Το final fanasy vii, καλά ακόμα δεν το πιστεύω, τι παιχνιδάρα ήταν;!; βέβαια στην αρχή μου έκανε λίγο το κεφάλι καζάνι με κάποιες σπαζοκεφαλιές που είχε και λίγο η ιστορία που νόμιζα οτι δεν κόλλαγε με το crisis core (άδικα όπως αποδείχτηκε) αλλά δεν έχω κανένα παράπονο! με άφησε υπέρευχαριστημένο! Αν και ακόμα έχω πολλές απορίες, π.χ. ποιος είναι ο saith sith πραγματικά, τι συνέβει τελικά στη Midgar και γιατί στο τέλος έγραφε 500 χρόνια μετά και μετά απλά μας έδειξε την φύση και τέλος, αλλά ελπίζω να τα μάθω στo advent child. Γενικά μου φαίνεται απιστευτω να βγήκε αυτό το παιχνίδι χωρίς να είχαν σκοπό να βγάλουν sequels/prequels μετά
Στο Dirge of Cerberus θα σου λυθεί η απορία καλύτερα για τον Cait Sith όπου θα τον ελέγξεις για μια ωραία stealth πίστα. Αλλά επίσης θα σου λυθούν και άλλες απορίες.
Όσο για το Advent Children μην περιμένεις να σου λύσει καμία απορία.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης