Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί γλώσσες ξέρετε?

+17
The Red Mystic Ranger
Gravekeeper
chrys97
Mahad7
GEOHERO
Neo-RedRanger
chrys
Zeo45
plousmike
LunaWoD
ninetales
antonito91
Red Forever
Costascss
gantonis
XameR_GT
Green Rider
21 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Σαβ Νοε 26, 2011 12:55 am
Δημητρη αυτο π λες δν ειναι τιποτα...εγω π σπυδαζω στη Ροδο κοντευα να χασω ολοκληρο εξαμηνο λογω αρνησης των καθηγητων να ερθουν στο νησι να κανουν τα μαθηματα...κατι παρομοιο και στο ΤΕΙ Αθηνων με εναν φιλαρακι μου, συγκεκριμενα στο οινοποιειας και παραγωγης ποτου οπου ακομα κρεμεται απο μια κλωστη ολο το χειμερινο εξαμηνο
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Σαβ Νοε 26, 2011 12:58 am
Ωχ...και νόμιζα οτι εγώ την είχα δύσκολα με τα 9ωρα που σούταρα κάθε μέρα συνεχόμενα...

Για να σου απαντήσω όμως Αντώνη,θετική πήγα.Παρ’όλη την αγάπη μου για τις γλώσες,τα κείμενα και γενικότερα τα θεωρητικά μου αρέσουν επίσης πολλύ τα θετικά.Και μιας και ήδη έχω και την μητέρα μου που είναι αρχαιολόγος,μπορώ εύκολα να μάθω περισσότερα από τα θεωρητικά,παρά από αυτά στο σχολείο.Από την άλλη,τα θετικά είναι παλούκι να τα μάθεις μόνος σου ή με τους γονείς σου,γιατί είναι άλλη φάση[τουλάχιστον για μένα].Και αυτό που θέλω να κάνω είναι μεν γεωλογία,αλλά θέλω να το συνδέσω με παλαιοντολογικές και αρχαιολιγικές έρευνες και τον γενικότερο κλάδο.

Δεν βοήθησε μεν και το σύστημα των θεωρητικών στο σχολείο,οπότε...ευτυχώς όμως,γιατί άμα πήγαινα θεωρητική,θα τα μισούσα γιατί δεν θα είχα και καλούς δασκάλους,ενώ στην θετική είχα έναν μίνι παράδεισο.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Σαβ Νοε 26, 2011 1:01 am
Α,καλά Δημήτρη εγώ φέτος έχασα δύο εργαστήρια επίσης,σημαντικά και 4,5 καθηγητές,και δεν θα έχουμε πια χαρτιά στις εξετάσεις..΄τον σεπτέμβρη αντιγράφαμε τα θέματα από τον προτζέκτορα επειδή δεν είχαν κονδύλια για θέματα τυπωμένα σε χαρτί...αν είναι ποτέ...και έχω και ένα δύο καθηγητέ ςπου χρωστάνε βαθμολογίες εδώ και κάτι μήνες...για να μην πω και χρόνο... Evil or Very Mad
ninetales
ninetales
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Pbucket
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : αθηνα

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Σαβ Νοε 26, 2011 1:21 am
εγω english και λιγο ιταλικα κατι λεξεις βασικα μπορω να πω
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Σαβ Νοε 26, 2011 1:53 am
Γενικοτερα παιδες βλεπω οτι η αγαπημενη μας κιση εχει χτυπησει για τα καλα ΤΕΙ κ ΑΕΙ, να δω που θα φτασει ολο αυτο το σκηνικο, χαρτια, καθηγητες, σε εμας δν ανοιγουν τα φωτα για να μν επιβαρυνουν λογαριασμους και οι υπαλληλοι της σιτησης ειναι απληρωτοι 11 μηνες με αποτελεσμα η λεσχη μας-σιτηση η οπως το λενε σε καθε σχολη να βρισκεται στα προθυρα κλεισιματος
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Σαβ Νοε 26, 2011 12:48 pm
Η εφεδρεία Δημήτρη είναι η απόλυση από το Δημόσιο. Δεν είχες ακούσει στις ειδήσεις που έλεγαν όλη την ώρα γι' αυτό; Ο πιο εύκολος τρόπος για να το πετύχουν και να είναι και δικαιολογημένοι, είναι να βγάλουν πληροφορική, οικονομία, σχέδιο, ψυχολογία, γαλλικά, γερμανικά, μουσική κ.λ.π. από το Λύκειο, οπότε αυτομάτως οι καθηγητές αυτοί δεν έχουν ώρες. Μετά, αναγκαστικά θα πρέπει να πάνε ή σε άλλο νομό ή σε άλλη περιφέρεια να δουλέψουν και αυτό που θα τους πουν σε λίγο είναι «Ή πας εκεί ή σε απολύουμε». Ακόμα είμαστε αρχή... Τώρα Αντώνη... άσ' τα να πάνε με το δημοτικό. Εντάξει, εμάς όλα αυτά παλεύονται στο λύκειο με τη βοήθεια των καθηγητών, τα μικρά παιδάκια όμως τι θα κάνουν; Εμείς είχαμε πέντε ώρες και βαριόμασταν και η δασκάλα μας έκανε ό,τι ήταν δυνατόν για να μας τραβήξει το ενδιαφέρον μέσω του μαθήματος. Τώρα τους βάλαν πληροφορική και αγγλικά και αύξησαν τις υπόλοιπες ώρες των μαθημάτων (για να βγει το 7ωρο). Ε πώς θα μάθει αγγλικά το παιδί όταν δεν ξέρει τη μητρική του; Και στους υπολογιστές τι θα κάνει πια; Και έτσι όπως το πήγαν, τα πεμπτάκια και τα εκτάκια θα κάνουν αλγόριθμους (γιατί ακόμα η υπουργός δεν έχει ασχοληθεί με αυτά πολύ, έχει το να διαμορφώσει το Νέο Λύκειο και τα πανεπιστήμια...). Τι να πω... ελπίζω να κάνω λάθος, αλλά αμφιβάλλω. Όλα προς τα εκεί πάνε. Έλλειψη παιδείας σε όσους δεν έχουν να πληρώσουν και μητρική γλώσσα τα αγγλικά. Και όλο μου έρχεται στο μυαλό η φράση που είχε πει ένας Εβραιοαμερικανός εχθρός της Ελλάδος «Για να κατακτήσεις τους Έλληνες πρέπει να χτυπήσεις πρώτα τη θρησκεία και μετά την παιδεία» και βλέπετε πώς πάνε και τα δυο χάρη σε αυτούς τους προδότες που είναι στην εξουσία. Σόλωνα, στη θεωρητική, το μόνο που είναι να εύχεσαι να μη σου τύχει, είναι ψωνισμένος φιλόλογος. Αλλά και τέτοιος να σου τύχει, μια χαρά τον στρώνεις αν θες, πίστεψέ με. Είχα στο γυμνάσιο μερικούς και έχω και μια τώρα. Στη θετική πάλι, αν σου τύχει εκεί χάλια καθηγητής, την πάτησες. Πρέπει να καθίσεις να τα διαβάσεις όλα μόνος σου και αν δεν τα καταλάβεις μέσα στην τάξη (όχι πως αυτό δεν ισχύει και στη θεωρητική, απλά εκεί τα πράγματα είναι πιο ήπια) καθώς και τον τρόπο με τον οποίο πρέπει να δουλέψεις για να λύσεις μια άσκηση... Κι εμένα μου αρέσουν αυτά τα μαθήματα (ή τουλάχιστον μερικά από αυτά), αλλά το θέμα είναι ότι έχω πάρα πολλά κενά (ειδικά στα μαθηματικά) και σε άλλα μαθήματα που μου άρεζαν παρα πολύ στο γυμνάσιο (π.χ. χημεία) έχουν προσθέσει πάρα πολλή ύλη και πλέον κοντεύω να τα σιχαθώ. Στη χημεία που την ανέφερα, τι με νοιάζει εμένα τώρα το πώς θα κινηθούν τα ηλεκτρόνια δύο στοιχείων για να συνάψουν δεσμό ή το πώς κουνιούνται τα ηλεκτρόνια μέσα σε ένα μέταλλο όταν και όταν δεν περνάει από μέσα του ηλεκτρικό ρεύμα; Ή να κάθομαι στη φυσική να ασχολούμαι με ένα κινητό σώμα και να σχεδιάζω την κίνησή του σε διαγράμματα και από κει να βρίσκω με εμβαδά και εφαπτομένες την επιτάχυνση και τη μετατόπιση. Συν ότι θα έχω να θυμάμαι απ' έξω όλους τους τύπους και τους ορισμούς που κάναμε από το γυμνάσιο για να πάω να δώσω πανελλήνιες (οι εξετάσεις είναι όπως παλιά πλέον, δεν υπάρχει ύλη, από αυτή τη σελίδα ως αυτή, αλλά ό,τι έχει διδαχθεί και άλλα επιπλέον. Στα αρχαία π.χ. θα λένε «Πλούταρχος» ή «Ηρόδοτος» και εσύ θα πρέπει να έχεις διαβάσει, μελετήσει, μεταφράσει, συντάξει όλα τα έργα του εκάστοτε συγγραφέα)...
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Σαβ Νοε 26, 2011 1:23 pm
Ωχ...σας ξαναγυρνάνε στις δέσμες απ’ότι κατάλαβα...άστα να πάνε...μυαλό που το’χουν...καλή δύναμη Αντώνη,γιατί θα σου χρειαστεί.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Σαβ Νοε 26, 2011 2:21 pm
Ευχαριστώ...
LunaWoD
LunaWoD
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 205
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Thessaloniki
http://juratrippergreek.topicboard.net

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Δευ Ιαν 23, 2012 11:41 pm
Τα μάθαμε τα Εγγλέζικα (Proficiency) και τώρα με έπιασε μια όρεξη και για 2η γλώσσα, τα Ισπανικά. Καταλαβαίνω μερικά αλλά θέλω να πάω για πτυχίο. Όταν με το καλό τελειώσουμε και με αυτή τη γλώσσα θέλω κι εγώ να πάω για Γιαπωνέζικα ^^
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Τρι Ιαν 24, 2012 8:06 pm
Αγγλικά με πτυχίο, Γαλλικά με πτυχίο, Κρητικά (μητρική γλώσσα), Ποντιακά (φίλοι) και προσπαθώ να μάθω Ισπανικά.
Zeo45
Zeo45
Super Ranger
Super Ranger
Dragon Ball Super
Αριθμός μηνυμάτων : 638
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Πειραιάς
https://www.youtube.com/c/Zeo45

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Πεμ Μάης 17, 2012 1:21 pm
ego pedia ksero aglika liga stamatisa (elementary c) ksero liga ispanika (apo brothers garcia nickelodeon stis 3 to vradi) kai iaponika (apo naruto kai dragon ball) kai leo na arxiso na ma8eno alvanika
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Πεμ Μάης 17, 2012 1:55 pm
Γιατί πολλά παιδιά στην ηλικία σου μαθαίνουν Αλβανικά και Rom;
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Πεμ Μάης 17, 2012 3:02 pm
Ξερω ελληνικα,αγγλικα,γαλλικα και μιλω και κυπριακη διαλεκτο
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Πεμ Μάης 17, 2012 3:15 pm
silver-ranger έγραψε:kai leo na arxiso na ma8eno alvanika

Βλέπεις πολύ μπροστά Μίλτο Razz
Neo-RedRanger
Neo-RedRanger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2012
Τόπος : Inside my Deck
https://www.youtube.com/user/TheNeoRedRanger

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Σαβ Αυγ 11, 2012 7:10 pm
Αγγλικά και γερμανικά αλλά όχι τόσο καλά αυτά.
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Tί γλώσσες ξέρετε? - Σελίδα 2 Empty Απ: Tί γλώσσες ξέρετε?

Τρι Σεπ 18, 2012 5:24 pm
50% αγγλικα και 7% ιαπωνικα
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης