Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

+11
kostikas11
grvaggelis
antonito91
gantonis
MCygo13
Red Forever
XameR_GT
falconara90
plousmike
power24red
Green Rider
15 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Πεμ Δεκ 01, 2011 6:05 pm
Ναι, σε μισό λεπτό θα τα έχεις. Ωστόσο, σου προτείνω (όπως μου πρότειναν κι εμένα και όντως μαγεύτηκα) να δεις οπωσδήποτε και σύντομα ράιντερς, και καλύτερα όχι τους αμερικάνικους. Ξεκίνα με τις ταινίες The First/Next και μετά δες Kuuga, για τον οποίο φτιάχνουμε και ελληνικούς υπότιτλους και προχωράμε με σχετικά γρήγορους ρυθμούς! Μη σε ανησυχεί και αποτρέπει το γεγονός ότι η γλώσσα είναι ιαπωνική. Και εμένα στην αρχή μου φαινόταν πάρα πολύ περίεργη αλλά μετά τη συνήθισα. Πλέον δε θα είχα ούτε κι εγώ πρόβλημα να μένω εκεί. Wink
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Πεμ Δεκ 01, 2011 6:08 pm
Σιγά σιγά θα τα ξεπαστρέψω όλα!!! Εδώ σε λιγότερο από 2 μέρες είδα την samurai...στα υπόλοιπα θα κολλήσω!?
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Πεμ Δεκ 01, 2011 11:26 pm
Bασικα ο Jim το εφτιαξε χιουμοριστικα θεωρω αυτο εδω το τοπικ.Δεν τους μισω αλλα ειναι απο τις μετριες σεζον γενικα.Βεβαια ως μετριοτατη ολων θεωρω την turbo.
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 12:49 am
Και καπου εδω θα πεταχτω κι εγω για να διαφωνησω εκ νεου οσο αναφορα τους Turbo οι οποιοι εμενα μ αρεσαν και αυτο οφειλεται κυριως στην αλλαγη του καστ, TJ, Justin, Carlos δν νομιζω πως χαλασαν κανεναν...και για να επανελθω στο θεμα πραγματι η μετριοτητα κυριαρχει στη σεζον των Σαμουραι αλλα σε καυε περιπτωση εχουν στοιχεια και σκηνες οι οποιες αξιζαν(ακομα θυμαμαι σκηνη 1ου επεισοδιου με τον Τζειντεν στο τελος και την ευχη του παιδιου). Σαφως και μτριοτητα αλλα θυμηθειτε τους Jungle fury(μπρρρρρ) ποσο αθλια ηταν αυτη η σεζον με εξαιρεση τον κακο της υποθεσης και το τριχωτο λιονταροκουστουμι του
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 7:33 am
Υπάρχει λιονταροκουστούμι? Τι άλλο θα δώ δηλαδή!? Στους jungle Fury btw δεν μου αρεσε το opening που είδα youtube.
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 1_zpsbe8574b7
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 3_zps4d69e2b4
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Bleach_Group
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Arrow_zpsdc214876
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Untitled-1_zps651efb21
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Wd_zps213b4510
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Flostgalaxy_zps7a6d690b
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Naruto2_zpsdde1594d
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Got_zpsb88bd570
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 10:16 am
έκατσα κάποτε να δω jungle fury και μέχρι στιγμής δεν άντεξα να δω πέρα απ' το πρώτο επεισόδιο... αν το Samurai είναι χειρότερο απ' το jungle fury, τότε χάνω κάθε ελπίδα.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 11:05 am
Εμένα μου άρεσαν οι samurai. Τώρα βέβαια έχει μεγάλο We hate Samurai fun club, αλλά ...
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 1_zpsbe8574b7
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 3_zps4d69e2b4
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Bleach_Group
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Arrow_zpsdc214876
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Untitled-1_zps651efb21
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Wd_zps213b4510
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Flostgalaxy_zps7a6d690b
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Naruto2_zpsdde1594d
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Got_zpsb88bd570
Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 11:14 am
θα περιμένω να δω τη σειρά πριν κρίνω. δε θέλω να πιστέψω ότι η Saban έκανε μια τόσο κακή αρχή...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 12:57 pm
gantonis έγραψε:Ναι, σε μισό λεπτό θα τα έχεις. Ωστόσο, σου προτείνω (όπως μου πρότειναν κι εμένα και όντως μαγεύτηκα) να δεις οπωσδήποτε και σύντομα ράιντερς, και καλύτερα όχι τους αμερικάνικους. Ξεκίνα με τις ταινίες The First/Next και μετά δες Kuuga, για τον οποίο φτιάχνουμε και ελληνικούς υπότιτλους και προχωράμε με σχετικά γρήγορους ρυθμούς! Μη σε ανησυχεί και αποτρέπει το γεγονός ότι η γλώσσα είναι ιαπωνική. Και εμένα στην αρχή μου φαινόταν πάρα πολύ περίεργη αλλά μετά τη συνήθισα. Πλέον δε θα είχα ούτε κι εγώ πρόβλημα να μένω εκεί. Wink

Αντώνη καλά κάνετε και φτιάχνετε kuuga και γουστάρω. Ωστόσο δεν θεωρείς πως είναι άκυρο αντιπροσωπευτικό δείγμα να αρχίσει κάποιος με αυτά που λες? Δεν έχουν καμία σχέση σε ύφος με τους νεώτερους Riders. Είναι πολύ brutal για πρώτη γεύση και ειδικά χωρίς να έχεις δει sentai να πηγαίνεις απευθείας από τους rangers εκεί παθαίνεις σοκ Razz
Είναι σαν να συγκρίνεις goseiger με liveman oι παλιοί με τους νέους riders Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 12:59 pm
falconara90 έγραψε:έκατσα κάποτε να δω jungle fury και μέχρι στιγμής δεν άντεξα να δω πέρα απ' το πρώτο επεισόδιο... αν το Samurai είναι χειρότερο απ' το jungle fury, τότε χάνω κάθε ελπίδα.
Xαλαρά όμως...Βασικά εμένα οι jungle fury μου άρεσαν πως ήταν γυρισμένοι, μου άρεσε πολύ η ιστορία του Dai Shi αλλά ξενέρωσα με τους χαρακτήρες των rangers. Πρώτη φορά δεν μου άρεσε κανείς!
Ακόμα και έτσι θεωρώ τους jungle fury κλάσεις ανώτερους από τους samurai...
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 1:05 pm
Καλύτερους κι από τον σκούμπι ή την Milf? Very Happy
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 1:16 pm
Καλά δες αυτά τα βίντεο, δες τις σεζόν ολόκληρες αυτές και τα ξαναλέμε Wink


plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 1:30 pm
χαχαχαχα. Βρε τον σκούμπι..έγινε αντράκι! Η milf πάντως δεν με ενθουσίασε ακόμα...μου θύμισε λίγο tekkaman.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 1:52 pm
ο σκούμπι είναι ο αρχηγός της γαλαξιακής αστυνομίας SPD. Σούπερ σοβαρός δηλαδή Cool
Ε την Ουντόνα θα την εκτιμήσεις αν δεις όλη τη σειρά. Μην σου πω spoilers Wink
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 2:04 pm
Και αρχηγός? Όλα τα καλά μου λες! εγώ περίμενα να είναι το power ranger κατοικίδιο τους!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Λατρεύουμε να μισούμε τους Power Rangers Samurai!!!

Παρ Δεκ 02, 2011 2:06 pm
Ούτε μένα θα μου άρεσε αν ήταν έτσι Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης