Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!
Το καλύτερο φόρουμ για Super Hero Fans στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Μοιραστείτε
Πήγαινε κάτω
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2568
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012

Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Την / Το Τρι Φεβ 20, 2018 2:33 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] έγραψε:Μάλλον δεν συνειδητοποιείτε τι συμβαίνει γενικότερα με τα forums παγκοσμίως. Θα αναφέρω ένα πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα, το retromaniax.gr. Το forum αυτό υπήρξε το βασικό μέρος συζήτησης για οτιδήποτε παλιό και σήμερα είναι σχεδόν νεκρό.

Ο λόγος έχει ένα όνομα: facebook

Από τη στιγμή που όλες οι συζητήσεις γίνονται σε ένα σημείο, υπηρεσίες όπως τα forums και το IRC έχουν χάσει εντελώς την αίγλη τους. Όμως ο κόσμος δεν αντιλαμβάνεται (ή κάνει τα στραβά μάτια λόγω ευκολίας) όσον αφορά την προχειρότερα του μέσου αυτού, που ούτε αρχειοθετείται σωστά, ούτε έχει αυτόνομη φύση.

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κλείσει αυτό, ούτε κανένα άλλο forum, όσο «νεκρό» κι αν μένει. Δεν παύει να αποτελεί μια βάση δεδομένων, κυριολεκτικά και μεταφορικά. Προσφέρει γνώσεις σε πολύ κόσμο που απλά θέλει να μάθει τι έχει ειπωθεί καθώς και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να επιστρέψουν τα μέλη, αφού κάποτε βαρεθούν τα social media.
κατι εχω παρατηρηση και εγω
και ολοσωστος
AELISTAS
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2018

Την / Το Δευ Μαρ 12, 2018 9:15 pm
Παιδια μην μαλωνετε και παρτε μου συνεντυξη πλς  Very Happy Very Happy
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 234
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Την / Το Κυρ Αυγ 05, 2018 7:34 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Χαίρεται. Δεν ξέρω κι εγώ πόσο καιρό είχα να μπω, αλλά λόγω του ότι έβαλα Netflix και είδα ότι έχει όλες τις σεζόν των Power Rangers με έπιασε μια νοσταλγία και είπα να δοκιμασω να μπω (γιατί είχα κάτι τεχνικά προβλήματα με το σάιτ, δεν μπορούσα να δημοσιεύσω) και είδα ότι έχει πέσει νέκρα και έχει γίνει προσπάθεια να αλλάξει αυτό. Όσο εξαρτάται από μένα θα κάνω μια προσπάθεια, αλλά σίγουρα χρειάζεται κάτι παραπάνω.
Dr_SLUMP
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 120
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Τόπος : UK/Greece

Την / Το Τρι Αυγ 28, 2018 1:38 pm
Κι εγώ είχα πάρα πολύ καιρό να μπω δυστυχώς, καθώς δεν έχω γενικότερα αρκετό ελεύθερο χρόνο και όσο έχω τον περνάω με τη γυναίκα μου ή έξω με φίλους. Οι καιροί αλλάζουν, όμως η αγάπη για όσα μας μεγάλωσαν πιστεύω πως δεν φεύγει ποτέ.

Όμως όπως είπα και προηγουμένως, είναι και ο παράγοντας των social media. Ξέρετε πόσα παιδιά είναι τρελοί με MMPR και δεν μπαίνουν σε forums; Τα παιδιά που έχουν ομάδα cosplay δεν ήξεραν καν για το PRIG και μάλιστα όταν τους πρότεινα, δεν ήθελαν να μπουν γιατί ...δεν είναι στο facebook! :/
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 537
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Την / Το Τετ Αυγ 29, 2018 12:35 am
Για μένα αυτό είναι μεγάλη βλακεία.Δε λέω καλό και το Fb αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ γενικό.Αν ψάχνεις για κάτι συγκεκριμένο γιατί να μην πας κατευθείαν σε αυτό.Νομίζω πως δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε ένα forum για τους PR και ένα group στο facebook για τους PR.Τουλάχιστον θα έπρεπε να δώσουν μια ευκαιρία στο Prig γιατί έχει πέσει πολύ δουλειά από τα παιδιά και είναι εξαιρετικά οργανωμένο και πραγματικά είναι κρίμα που διαβάζω ότι ούτε καν γνώριζαν την ύπαρξη του.Στην τελική θα μπορούσαν να το δοκιμάσουν και αν δεν τους έκανε ας μην μπαίνανε ξανά.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης