Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

+16
Magna Defender
bond tail
Xrysovalantis 2@@
XameR_GT
Dr_SLUMP
AELISTAS
Green Rider
kenosgr
Zeo45
BnsGoldRanger
Ampelogardenboy
MCygo13
lapo
GEOHERO
Deadman Brand
terror
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Παρ Φεβ 16, 2018 7:25 am
Δυστυχως να ξαναρθουν θα ειναι το πιο δυσκολο... καμια ιδεα να τους φερεις πισω εχεις?
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Παρ Φεβ 16, 2018 3:32 pm
Απίθανο. Π.χ. ο xamergt μου είχε πει πως τέλος με αυτά. Ο falconara δεν έχει χρόνο. Οι αλλοι δεν ξέρω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Παρ Φεβ 16, 2018 6:06 pm
Ω ρε μαν... κριμα...  Sad
kenosgr
kenosgr
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2014
Ηλικία : 39
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Κυρ Φεβ 18, 2018 4:51 pm
Παιδια συγνωμη που δεν μπαινω αλλα ειμαι μεταναστης στη Νορβηγια πλεον αποβτις 23/01 και ψαχνομαι σαν τρελος μην το κλεισετε τι σαητ !
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Κυρ Φεβ 18, 2018 8:13 pm
Όχι μην ανησυχείς σε καμία περίπτωση. Κάθε άλλο ειδικά από αυτά που ειπώθηκαν εδώ μέσα έχω πολύ περισσότερη όρεξη να συνεχίσω να ασχολούμαι πλέον

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Δευ Φεβ 19, 2018 12:56 am
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
ετσι ρε τζιμ !!! cheers
Dr_SLUMP
Dr_SLUMP
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 135
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : UK/Greece

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Τρι Φεβ 20, 2018 2:12 am
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Μάλλον δεν συνειδητοποιείτε τι συμβαίνει γενικότερα με τα forums παγκοσμίως. Θα αναφέρω ένα πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα, το retromaniax.gr. Το forum αυτό υπήρξε το βασικό μέρος συζήτησης για οτιδήποτε παλιό και σήμερα είναι σχεδόν νεκρό.

Ο λόγος έχει ένα όνομα: facebook

Από τη στιγμή που όλες οι συζητήσεις γίνονται σε ένα σημείο, υπηρεσίες όπως τα forums και το IRC έχουν χάσει εντελώς την αίγλη τους. Όμως ο κόσμος δεν αντιλαμβάνεται (ή κάνει τα στραβά μάτια λόγω ευκολίας) όσον αφορά την προχειρότερα του μέσου αυτού, που ούτε αρχειοθετείται σωστά, ούτε έχει αυτόνομη φύση.

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κλείσει αυτό, ούτε κανένα άλλο forum, όσο «νεκρό» κι αν μένει. Δεν παύει να αποτελεί μια βάση δεδομένων, κυριολεκτικά και μεταφορικά. Προσφέρει γνώσεις σε πολύ κόσμο που απλά θέλει να μάθει τι έχει ειπωθεί καθώς και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να επιστρέψουν τα μέλη, αφού κάποτε βαρεθούν τα social media.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Τρι Φεβ 20, 2018 2:17 am
Σοφά λόγια φίλε μου υποκλίνομαι.
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Τρι Φεβ 20, 2018 5:09 am
πολυ σωστος !!!
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Τρι Φεβ 20, 2018 2:25 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Dr_SLUMP έγραψε:Μάλλον δεν συνειδητοποιείτε τι συμβαίνει γενικότερα με τα forums παγκοσμίως. Θα αναφέρω ένα πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα, το retromaniax.gr. Το forum αυτό υπήρξε το βασικό μέρος συζήτησης για οτιδήποτε παλιό και σήμερα είναι σχεδόν νεκρό.

Ο λόγος έχει ένα όνομα: facebook

Από τη στιγμή που όλες οι συζητήσεις γίνονται σε ένα σημείο, υπηρεσίες όπως τα forums και το IRC έχουν χάσει εντελώς την αίγλη τους. Όμως ο κόσμος δεν αντιλαμβάνεται (ή κάνει τα στραβά μάτια λόγω ευκολίας) όσον αφορά την προχειρότερα του μέσου αυτού, που ούτε αρχειοθετείται σωστά, ούτε έχει αυτόνομη φύση.

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κλείσει αυτό, ούτε κανένα άλλο forum, όσο «νεκρό» κι αν μένει. Δεν παύει να αποτελεί μια βάση δεδομένων, κυριολεκτικά και μεταφορικά. Προσφέρει γνώσεις σε πολύ κόσμο που απλά θέλει να μάθει τι έχει ειπωθεί καθώς και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να επιστρέψουν τα μέλη, αφού κάποτε βαρεθούν τα social media.
Θα συμφωνήσω απόλυτα, και θα ήθελα να συμπληρώσω κι ορισμένα πράγματα σε όσα λες.

Στο φβ, είτε σε ομάδες είτε σε σελίδες σχετικές με super heroes πχ, δεν ασχολούνται και πολλά άτομα, ούτε σχολιάζουν ή κάνουν κουβέντα. Κι αυτό είναι ένα από τα ατού των φόρουμ, καθώς διατηρεί ο καθένας την ανωνυμία του. Βέβαια, εξαιτίας marvel και dc πλέον το θέμα έχει γίνει ιδιαίτερα mainstream και δεν γίνεται αντικείμενο κραξίματος, δεν ισχύει το ίδιο όμως και για anime, pr, sentai, tokusatsu κλπ τα οποία είναι αρκετά πίσω. Γι' αυτό πιστεύω πως και τα φόρουμ, συν ότι θεωρούνται βάσεις δεδομένων μπλαμπλα(χωρίς παρεξήγηση απλά να μη μακρηγορώ) δεν πρέπει να κλείσουν, κι εφ' όσον το δικό μας διατηρεί και μια γενικότερη θεματολογία, θα είναι μια χαρά.
Προσωπικά κι ως moderator νιώθω άσχημα που δεν ασχολούμαι πλέον τόσο με το φόρουμ, αλλά λόγω υποχρεώσεων όχι Power Rangers, με το ζόρι είδα τη τελευταία σεζόν του αγαπημένου μου Game of Thrones, ενώ κι άλλες σειρές τις έχω παρατήσει. Άτιμο πράγμα να μεγαλώνεις πάντως, μόνο με δουλειά σχολή με το ζόρι έχω και προσωπική ζωή, να πάω να δω έναν αγώνα ή να παίξω λίγη μπάλα το σκέφτομαι 5απλα...
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Τρι Φεβ 20, 2018 2:33 pm
Dr_SLUMP έγραψε:Μάλλον δεν συνειδητοποιείτε τι συμβαίνει γενικότερα με τα forums παγκοσμίως. Θα αναφέρω ένα πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα, το retromaniax.gr. Το forum αυτό υπήρξε το βασικό μέρος συζήτησης για οτιδήποτε παλιό και σήμερα είναι σχεδόν νεκρό.

Ο λόγος έχει ένα όνομα: facebook

Από τη στιγμή που όλες οι συζητήσεις γίνονται σε ένα σημείο, υπηρεσίες όπως τα forums και το IRC έχουν χάσει εντελώς την αίγλη τους. Όμως ο κόσμος δεν αντιλαμβάνεται (ή κάνει τα στραβά μάτια λόγω ευκολίας) όσον αφορά την προχειρότερα του μέσου αυτού, που ούτε αρχειοθετείται σωστά, ούτε έχει αυτόνομη φύση.

Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κλείσει αυτό, ούτε κανένα άλλο forum, όσο «νεκρό» κι αν μένει. Δεν παύει να αποτελεί μια βάση δεδομένων, κυριολεκτικά και μεταφορικά. Προσφέρει γνώσεις σε πολύ κόσμο που απλά θέλει να μάθει τι έχει ειπωθεί καθώς και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να επιστρέψουν τα μέλη, αφού κάποτε βαρεθούν τα social media.
κατι εχω παρατηρηση και εγω
και ολοσωστος
avatar
AELISTAS
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 116
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2018

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Δευ Μαρ 12, 2018 9:15 pm
Παιδια μην μαλωνετε και παρτε μου συνεντυξη πλς  Very Happy Very Happy
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Κυρ Αυγ 05, 2018 7:34 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Χαίρεται. Δεν ξέρω κι εγώ πόσο καιρό είχα να μπω, αλλά λόγω του ότι έβαλα Netflix και είδα ότι έχει όλες τις σεζόν των Power Rangers με έπιασε μια νοσταλγία και είπα να δοκιμασω να μπω (γιατί είχα κάτι τεχνικά προβλήματα με το σάιτ, δεν μπορούσα να δημοσιεύσω) και είδα ότι έχει πέσει νέκρα και έχει γίνει προσπάθεια να αλλάξει αυτό. Όσο εξαρτάται από μένα θα κάνω μια προσπάθεια, αλλά σίγουρα χρειάζεται κάτι παραπάνω.
Dr_SLUMP
Dr_SLUMP
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 135
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : UK/Greece

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Τρι Αυγ 28, 2018 1:38 pm
Κι εγώ είχα πάρα πολύ καιρό να μπω δυστυχώς, καθώς δεν έχω γενικότερα αρκετό ελεύθερο χρόνο και όσο έχω τον περνάω με τη γυναίκα μου ή έξω με φίλους. Οι καιροί αλλάζουν, όμως η αγάπη για όσα μας μεγάλωσαν πιστεύω πως δεν φεύγει ποτέ.

Όμως όπως είπα και προηγουμένως, είναι και ο παράγοντας των social media. Ξέρετε πόσα παιδιά είναι τρελοί με MMPR και δεν μπαίνουν σε forums; Τα παιδιά που έχουν ομάδα cosplay δεν ήξεραν καν για το PRIG και μάλιστα όταν τους πρότεινα, δεν ήθελαν να μπουν γιατί ...δεν είναι στο facebook! :/
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Τετ Αυγ 29, 2018 12:35 am
Για μένα αυτό είναι μεγάλη βλακεία.Δε λέω καλό και το Fb αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ γενικό.Αν ψάχνεις για κάτι συγκεκριμένο γιατί να μην πας κατευθείαν σε αυτό.Νομίζω πως δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε ένα forum για τους PR και ένα group στο facebook για τους PR.Τουλάχιστον θα έπρεπε να δώσουν μια ευκαιρία στο Prig γιατί έχει πέσει πολύ δουλειά από τα παιδιά και είναι εξαιρετικά οργανωμένο και πραγματικά είναι κρίμα που διαβάζω ότι ούτε καν γνώριζαν την ύπαρξη του.Στην τελική θα μπορούσαν να το δοκιμάσουν και αν δεν τους έκανε ας μην μπαίνανε ξανά.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία? - Σελίδα 5 Empty Απ: Γιατί τέτοια νέκρα στο φόρουμ τελευταία?

Τετ Δεκ 23, 2020 4:52 pm
Γεια σε ολους, ειμαι μαζι με καποια αλλα παιδια εδω μεσα ,οπως τον διαχειρηστη τον Δημητρη απο τα παλιοτερα μελη, τα ποστς μου το λενε απο μονα τους.
Οπως και αλλοι απειχα αισθητα πολυ χρονο, χρονια, απο το σαιτ.
Θα απαντησω στο θεμα που ανοιξε ο Δημητρης προσωπικα, οχι τοσο οτι εχασα το ενδιαφερον οσο οτι οσο μεγαλωνεις αποκτας αλλες προτεραιοτητες, και με δουλεια προσωπικη ζωη οτι ελευθερος χρονος σου απομενει δεν νομιζω κανεις να τον αναλωσει σε εναν υπολογιστη και ενα φορουμ ,σαιτ.
Επισης με την ανθιση των sosial media και των smartphones εχει γινει τοσο πολυ αμεση η επικοινωνια,που ο τροπος που επικοινωνουσαμε εδω μεσω ποστ και chat μοιαζει παλιακος.
Προχωρανε τα πραγματα.
Χαιρομαι ομως που υπαρχει το φορουμ και βλεπω και θεματα που εφτιαχνα με τοσο κοπο και αγαπη.
Πιστευω ζησαμε με τα παιδια πισω το 2011 ,στο φορουμ πολλες στιγμες ανθισεις, βγαζαμε ζηλο και μερακι.
Με τον ερχομο του νετφλιξ που εχει ολες τις σεζον instant access κανει ακομα πιο περιτο να ρωταμε εδω για σεζον και προσβαση σε επεισοδια.
Εγω σαν Δημητρης δυστηχως δεν εχω τον χρονο και το παθος που ειχα να ειμαι απο τα πιο ενεργα μελη που ημουν καποτε και οι παλιοι το ξερετε απο τον καθενα, αλλα χαιρομαι να βλεπω παιδια που συνεχιζει να τους αρεσει η ασχολια αυτη .
Να ειστε ολοι καλα κ καλες γιορτες!!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης