Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Τετ Φεβ 25, 2015 2:06 pm
καθόλου δεν με χαλάει. Αυτό είναι το χιούμορ τους των ιαπώνων ανέκαθεν. Προφανώς δεν έχεις δει αρκετά anime για να το συνηθήσεις. Οσο για τα zords βρήκα πολύ πρωτότυπο τον τρόπο με τα οποία τα ένωσαν. Λες και ήταν ο βασιλιάς που κρατούσαν και τον έκαναν περιφορά. ΟΚ δεν ήταν τόσο όμορφα όσο των hurricanger, ούτε καν των kakuranger αλλά ΟΚ είναι γενικό το θέμα με τα zords τα τελευταία χρόνια. Από των Toqger καλύτερα σίγουρα πάντως. Τώρα γι'αυτό που είπες για τον Τόμμυ απλά σου αντιστρέφω την ερώτηση. Πως μπορείς να γουστάρεις τόσο με τη νέα άθλια saban που οι σειρές της πιο μπάζα και από τους overdrive? Αυτή η μέτρια σειρά φαντάζει αριστούργημα μπροστά τους πλέον. Βγάζεις υπερβολικό μίσος τώρα για τους sentai χωρίς καν να τους βλέπεις και είναι λάθος. Για να έχω δει κόντα στις 30 από τις 39 σεζόν κάτι πάει να πει νομίζω
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Τετ Φεβ 25, 2015 4:40 pm
χαχαχαχ απλως τζιμ νευριαζω δεν μπορω να βλεπω τετοια.. και εχθες νευριασα παραπανω γιατι γουσταρα τις στολες την ιστορια που ειναι ξαδερφια και ετσι γινανε ρειντζερ μαρεσε το ολο θεμα και μετα ξενερωσα τοσο με αυτα που ειδα γιαυτο τσατιστικα παρολα αυτα θα δω και το επομενο επεισοδιο μονο κ μονο επειδη μαρεσαν οι στολες και η ηποθεση ωραια ειναι, οσο για τους dino charge τους περιμενα καιρο και δεν περιμενα να ναι ετσι ειναι πολυ καλυτεροι απο οτι περιμενα γιαυτο μαρεσαν τιποτα δεν με εχει χαλασει μεχρι στιγμης.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Τετ Φεβ 25, 2015 10:59 pm
Πιάσε δες καμιά σειρά από 80s ή 90s που είναι τέρμα νταρκίλα και θα αλλάξεις άποψη τελείως να είσαι σίγουρος. Πόσο μάλλον αν δεις kamen rider kuuga, agito ή ryuki εκεί είναι που θα αρχίσεις να μιλάς και συ γιαπωνέζικα. Τι dark knight rises και κουραφέξαλα, εκεί να δεις Cool
Αλλά μην πάμε τόσο μακρυά. Οι Toqger & οι Go-Busters είχαν απίστευτα dark φινάλε με θανάτους και συγκινήσεις. Η ο Kamen Rider Gaim πέρυσι που δεν έμεινε τίποτα να αναπνέει σχεδόν
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Τρι Μαρ 03, 2015 6:11 pm
τελος νινιντζερ για μενα... δεν αντεχω, παντως προσπαθησα .. περιμενω με το καλο να γινουν ρειντζερς θα ειναι ωραιοι πιστευω τι σκατο παππους χαζοχαρουμενος ειναι αυτος πολυ μαπα πολυ στην πλακα τα περνουν ολα μαπα κωμοδια βλεπουμε οι  σενται? ελεος
ninetales
ninetales
Συντονιστής
Συντονιστής
Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Pbucket
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : αθηνα

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Τετ Μαρ 04, 2015 4:55 pm
ετσι ειναι τα σενται ετσι τους αρεσει στους ιαπωνες τι θα τους παρουμε στο λαιμο;
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Τετ Μαρ 04, 2015 9:23 pm
Πολύ μίσος ρε παιδιά αμάν. Για εμένα ας είναι όσο σοβαροί ήταν οι shinkenger και όσο δραματικοι ήταν οι jettoman και δε πα να χορεύουν μακαρενα με αρκουδάκια δεμένα στη πλάτη που λέει ο λόγος. Έχει παραγίνει το κακό και με τις δύο σειρές οι μισοί βρίζουν τη μια σειρά και οι υπόλοιποι την άλλοι. Όσοι βλέπουν συχνά ανιμε θα έχουν συνηθίσει αυτό το είδος χιουμορ, όπως λέει και ποιο πάνω ο Green Rider, σε μια σειρά είτε δραματική ή ποιο κοσμικοί πρέπει να υπάρχουν κάποιες ήρεμες ή έστω γελοίες στιγμές για να στρώνει η κατάσταση και να ηρεμούν οι θεατές. Προσωπικά δεν έχω δει ακόμα το επεισόδιο, θα προσπαθήσω αύριο, αλλά δεν έχω σκοπό να κάτσω να κακολογω πλέον τις αγαπημένες μου σειρές άλλο πια, ρις βλέπω μόνο και μόνο γιατί ΓΟΥΣΤΆΡΩ να τις βλέπω και αυτό δεν αλλάζει. Στο κάτω κάτω αν δεν υπήρχαν sentai πιθανός δεν θα υπήρχαν ούτε rangers και αν δεν υπήρχαν rangers πιθανός να μην ξέραμε τους sentai.
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Πεμ Μαρ 05, 2015 1:30 am
στους παουερ ρειντζερς οποτε ειναι να γελασεις θα γελασεις κανουν πλακες και στους ρειντζερς αλλα οπως πρεπει φιλε.. τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω^^ και στους dino charge εχει στιγμες που γελας αλλα μεσα στο οριο.. στους σενται και ειδικοτερα στους νινιντζερ παρα εγινε το θεμα , και το λεω αυτο γιατι μαρεσαν οι στολες ! μου αρεσε το σεναριο ! αλλα δεν γινετε να το δω δυστιχος τσατιζομαι γιατι ενω μαρεσε σαν σειρα χαρη σ αυτες τις σκηνες χαλαει ολο το imange που ειχα για την σεζον.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Πεμ Μαρ 05, 2015 2:36 am
το 2ο επεισόδιο των ninninger τα έσπασε στον υπέρτατο βαθμό αυτό έχω να πω εγώ. Ολά τα λεφτά ο μπλε ειδικά που κάνει και μαγικά και πωρώθηκα άσχημα με αυτό που έκαναν με τα zords σε στυλ ohranger/zeo!!!
Γιώργο είσαι πολύ λάθος σε αυτά που λες. Κάποτε θα το καταλάβεις και ο ίδιος αν φυσικά κάτσεις να δεις super sentai και δεν είσαι τόσο αρνητικός. Επίσης εγώ παραδέχτηκα πως έκανα λάθος για τους dino charge. Τα δύο τελευταία επεισόδια έκαναν όσα δεν έκανε η νέα saban από τότε που ξαναπήρε τους rangers. Η σειρά βρίσκεται σε καλό δρόμο. Επίσης το γεγονός πως οι ninninger είναι τόσο γαμάτοι με κάνει να ανυπομονώ για το adaption τους. Ειδικά επειδή θα έχουμε άλλα αποκλειστικά πράγματα. Εξακολουθώ να αδυνατώ να καταλάβω τι δεν σου αρέσει στους ninninger. Μα καλά ταινίες με κουνγκ φου δεν έχεις δει ποτέ σου?  Τέλος πάντων. Θες να με ακούσεις? Παράτα τους. Πιάσε maskman, liveman και μετά συνέχισε με τη σειρά προς τις καινούργιες από jetman και πέρα. Οι παλιότερες είχαν διαφορετικό ύφος και θα σε κάνουν να αλλάξεις άρδην άποψη. Η πιάσε δες κανένα anime από τα γνωστά όπως dragonball, one piece, naruto, bleach κτλπ. για να καταλάβεις το χιούμορ των ιαπώνων και τη φιλοσοφία τους γενικότερα
BnsGoldRanger
BnsGoldRanger
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2953
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Θεσσαλονίκη,Καλαμαριά

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Πεμ Μαρ 05, 2015 3:40 pm
Green Rider έγραψε:το 2ο επεισόδιο των ninninger τα έσπασε στον υπέρτατο βαθμό αυτό έχω να πω εγώ. Ολά τα λεφτά ο μπλε ειδικά που κάνει και μαγικά και πωρώθηκα άσχημα με αυτό που έκαναν με τα zords σε στυλ ohranger/zeo!!!
Γιώργο είσαι πολύ λάθος σε αυτά που λες. Κάποτε θα το καταλάβεις και ο ίδιος αν φυσικά κάτσεις να δεις super sentai και δεν είσαι τόσο αρνητικός. Επίσης εγώ παραδέχτηκα πως έκανα λάθος για τους dino charge. Τα δύο τελευταία επεισόδια έκαναν όσα δεν έκανε η νέα saban από τότε που ξαναπήρε τους rangers. Η σειρά βρίσκεται σε καλό δρόμο. Επίσης το γεγονός πως οι ninninger είναι τόσο γαμάτοι με κάνει να ανυπομονώ για το adaption τους. Ειδικά επειδή θα έχουμε άλλα αποκλειστικά πράγματα. Εξακολουθώ να αδυνατώ να καταλάβω τι δεν σου αρέσει στους ninninger. Μα καλά ταινίες με κουνγκ φου δεν έχεις δει ποτέ σου?  Τέλος πάντων. Θες να με ακούσεις? Παράτα τους. Πιάσε maskman, liveman και μετά συνέχισε με τη σειρά προς τις καινούργιες από jetman και πέρα. Οι παλιότερες είχαν διαφορετικό ύφος και θα σε κάνουν να αλλάξεις άρδην άποψη. Η πιάσε δες κανένα anime από τα γνωστά όπως dragonball, one piece, naruto, bleach κτλπ. για να καταλάβεις το χιούμορ των ιαπώνων και τη φιλοσοφία τους γενικότερα
μαρεσαν τζιμ δεν λεω οτι δεν μαρεσαν οι νινιντζερ και εγω πορωθηκα με τον μπλε που εκανε τις μαγειες οπως επισης που ειχαν και τις στολες τις μαυρες νιντζα και δεν μπορουσαν να κανουν τις μαγειες και ειχα

σκοτωσει'' την ασπρη .. ναι εκει γελασα και εγω αλλα τα αλλα με τον χαζοπαππου και τα χορευτικα δεν τα μπορω  και εγω το παραδεχομαι οτι μ αρεσαν τα ειπα και παραπανω  απλος  δεν μπορω αυτα τα χαζα παντα με τσατιζαν απο παλια στους σενται. αν τα εκοβαν αυτα θα ηταν σουπερ για μενα. εχω δει και τσετμαν και λαιβμαν διασπαρτα επεισοδια αλλα χωρις υποτιττλους και δεν τα συννεχισα επεισης εχω δει tensou sentai goseiger  ολη την σεζον! shinkenger την μιση σεζον gokaiger ολη την σεζον αυτες οι σεζον δεν με πειραξαν σχεδον τπτ δεν με χαλασε αλλα τωρα παρα εγινε η χαζομαρα τους και γιαυτο απογοητευτικα τοσο  τεσπα..  το οβερτιμε τα εχει με υποττιτλους? θα προτιμουσα jetman & liveman . Very Happy θα συννεχισω να βλεπω νινιντζερ να δω πως θα παει  η σεζον.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Παρ Μαρ 06, 2015 2:03 am
πιάσε δες kakuranger και hurricanger πρώτα να σου φύγει το καφάσι αφού θες νίντζα και νταρκίλα. jetman και liveman θα βρεις στο grown ups in spandex. Δες γενικώς και στο nyaatorrents εκεί θα τα βρεις όλα μαζεμένα
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Παρ Μαρ 27, 2015 2:32 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Σαβ Μαρ 28, 2015 12:04 am
Ναι το διάβασα αυτό και είμαι σίγουρος πως θα δούμε ταινία και με τις 3 νίντζα σεντάι ομάδες. Aυτό και αν είναι πώρωση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Η παράδωση των έκτων συνεχίζεται. Σαν του Ohred/red zeo ranger είναι το κράνος, lol
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Κυρ Μαρ 29, 2015 1:28 am
^ χα χα καλο.
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Shuriken Sentai Ninninger Opening - Σελίδα 2 Empty Απ: Shuriken Sentai Ninninger Opening

Δευ Ιουλ 06, 2015 1:46 pm
Παιδιά καλημέρα! Απλά τους λατρεύω τους ninninger δεν ξέρω γιατί αλλά μου αρέσουν πάρα πολύ! Θα διαφωνήσω με τον φίλο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] αν πρόσεξες σε κάθε σεzόν χορεύουν στο τέλος ή κάνουν χαζομαρούλες μεταξύ τους, και στη μέση της σεzόν και μετά τους ξεκ@λιάζουν όλους! Η άποψη μου είναι μην σταματάς μια σεzόν μόνο κ μόνο από αυτά! Έχω δει 3 ολόκληρες σεζόν και θέλω να δω κι άλλες γιατί είναι γαμάτοι οι ιάπωνες! Καταρχήν τα συνδυάζουν όλα χιούμορ και σοβαρότητα και dark μάχες.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης