Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Σαβ Ιαν 10, 2015 12:03 am
Θέμα παραγγελιά του Green Rider. Ότι λέει ο τίτλος...



Βασικά με δικά μου λεφτά πήρα pc μόνο μια φορά το 2005.
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Σαβ Ιαν 10, 2015 8:25 pm
Δύσκολο να πω ακριβώς. Ο πρώτος υπολογιστής που μπήκε στο σπίτι ήταν πριν πάω πρώτη δημοτικού. Τον είχε πάρει ο πατέρας μου, αλλά τελικά τον χρησιμοποιούσα εγώ. Πρώτα έμαθα να πληκτρολογώ απλά πράματα στο DOS όπως cat και 4χ4 ώστε να φορτώνω παιχνίδια, και μετά έμαθα να γράφω το όνομά μου στο χαρτί. Θέμα προτεραιοτήτων βλέπετε. 

Μετά ήρθαν άλλοι 3 υπολογιστές σπίτι μέχρι το 2013 όπου ουσιαστικά πήρα με τελείως δικά μου λεφτά έναν.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Σαβ Ιαν 10, 2015 8:34 pm
Για άλλη μια φορά κάτι που βρήκα έτοιμο απο τα αδέρφια μου  Razz ένα υπολογιστή με win 98 που πλέον έχει xp και κάποιες μικρές αλλαγές.Ακριβής ημερωμηνία δεν γνωρίζω 
Επίσης ένα laptop με win 7 πριν 2 χρόνια το οποίο ήταν ελλατωματικό και μου το αλλάξαν με ένα των 8 πρόσφατα
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Σαβ Ιαν 10, 2015 10:05 pm
ΑΜΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΤΑ LAPTOP!!!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Κυρ Ιαν 11, 2015 12:20 am
Τον πρώτο μου υπολογιστή τον πήρα δωρεάν από τον θείο μου σε ηλικία 12 ετών. Ηταν ένας pentium 286 με ασπρόμαυρη οθόνη. Επαιρνε δισκέτες και τις μικρές και τις παλιότερες τις μεγάλες νομίζω. Είχα λιώσει να παίζω κάθε μέρα golden axe & King of the Beach. Ηταν και η πρώτη φορά που ήρθα σε επαφή με τα windows καθώς αργότερα μου έγραψε ένας φίλος μου τα 3.1 σε δισκέτα. Μου έδωσε και τα microsoft works επίσης, τον πρόδρομο των office. Πάντως τις πρώτες μέρες που μου τον έδωσε ο έξυπνος είχα ανοίξει με edit στο dos όλα τα αρχεία και όπου έβλεπα παλαβά κείμενα (δεν είχα ιδέα πως είναι κώδικας τότε  Razz) τα είχα διαγράψει  lol!
Μου κάηκε και πήρα τoν δεύτερο μου υπολογιστή 1999 και αν δεν κάνω λάθος ήταν pentium III. Είχα σκάσει 450.000 δρχ τότε. Αυτός μου κάηκε το 2003, τον αναβάθμισα και τον πήρα Κοζάνη στη σχολή στο 2ο εξάμηνο. Ναι έζησα ένα ολόκληρο εξάμηνο χωρίς υπολογιστή, απίστευτο πράγματι χαχαχα. Το 2005 αγόρασα λάπτοπ με 1200 ευρώ τούμπανο για παιχνίδια με τη καλύτερη κάρτα γραφικών τότε για να παίζω WOW, Football Manager, PES και άλλα. 3 χρόνια μετά μου κάηκε, όπως και το άλλο το pc. Για κάνα τρίμηνο δεν είχα υπολογιστή καθόλου, δεν δούλευα κιόλας να πάρω άλλο και είχα φάει φρίκη. Ωστόσο έλιωνα σε ps2 και psp οπότε κάτι έγινε. Τουλάχιστον γλίτωσα από το Wow με το οποίο είχα καεί για κάνα εξάμηνο μετά το φανταριλίκι. Εν τέλει η αδερφή μου, μου έδωσε τον υπολογιστή της καθώς αυτή πήρε λάπτοπ 3 μήνες μετά το καλοκαίρι του 2009 αν θυμάμαι καλά, το οποίο και αυτό κάηκε (τι πρωτοτυπία!) πέρυσι το Φεβρουάριο νομίζω και αγόρασα άλλο desktop το οποίο έχω μέχρι σήμερα. Οθόνη πάλι δεν πήρα γιατί είχα από το παλιό αλλά κάποια στιγμή και αυτή χάλασε κάτι μέσα και είχε χαλάσει το brigthness. Το καλοκαίρι πέρυσι αποφάσισα να πάρω 2η TV για τους γονείς μου 40άρα και πήρα εγώ τη 32άρα για να συνδέσω το pc και το xbox 360. Πλέον έχω συνδέσει και μια άλλη οθόνη που μου χάρισε ένα φίλος, μάλλον είναι 18" δεν είμαι σίγουρος τον οποία την χρησιμοποιώ όταν κάθομαι κοντά στην οθόνη γιατί δεν κάνει καθόλου καλό να κάθεσαι μπροστά σε tv 32" στα μάτια. Αnyway συνολικά έχουν περάσει από τα χέρια μου 6 υπολογιστές. Τους 5 τους έκαψα. Κάτι πρέπει να γίνει πια με αυτό το πράγμα έλεος  Razz
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 23
Τόπος : Κυπρος

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Κυρ Ιαν 11, 2015 9:30 am
;Νομιζω οτι ηταν το 2008
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Κυρ Ιαν 11, 2015 3:36 pm
Green Rider έγραψε:
Μου κάηκε και πήρα τoν δεύτερο μου υπολογιστή 1999 και αν δεν κάνω λάθος ήταν pentium III....

Να δείτε πόσους πήρε μαζί του αυτός ο υπολογιστής μέχρι να καεί.....
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Δευ Ιαν 12, 2015 3:34 pm
Τουλάχιστον 2  lol!
theothunder
theothunder
Power Ranger
Power Ranger
Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές 2eaqcci
Αριθμός μηνυμάτων : 141
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Ηλικία : 22
Τόπος : Angel Grove
http://www.theothunder.tk

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Παρ Φεβ 13, 2015 6:37 pm
Εμένα ειχαν αγοράσει υπολογιστν οι γονεις μου το 98. Απο τοτε βεβαια εως σημερα εχουμε αλλαξει 5 motherboard, 3 λειτουργικα και ποσα αλλα περιφερειακα. Βεβαια ο πατερας μου τον εριξε κατω και χαλασε η μιτρικη κανα μηνα. Ετσι εχουμε παραγγηλει (η αναμονη ειναι μεγααααααλη) νεα μητρικη,επεξεργαστη,κουτι και καρτα γραφικων. Ειχα επισης αγορασει ενα netbook το 2010 τα χριστουγεννα αλλα αποδειχθηκε μαπα. Τωρα του εχω περασει την tech review των win 10
avatar
haikostas
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 06/09/2010

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Τετ Φεβ 03, 2016 11:23 am
2004-2007-2011
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Τετ Φεβ 03, 2016 1:08 pm
Το μοναδικό που πήρα ποτέ ήταν το 2009(ήμουνα κοντά στα 10) σταθερός δώρο της γιαγιάς μου της συγχωρεμένης.
Με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο μπορώ να πω,καθώς ειδικά τα τελευταία 3-4 χρόνια έχω φάει άπειρες ώρες στο pc,όχι τόσο για gaming(μόνο μάνατζερ παίζω) αλλά για εργασίες στο σχολείο,κλασσικά φβ και τα σχετικά,μουσική,ταινίες κλπ, και το λέω καθώς το 2007 είχε πάρει έναν σταθερό η αδερφή μου ο οποίος μέσα σε 1μιση χρόνο τα παιξε,εν αντιθέσει με τον δικό μου που παρότι 7 χρονών είναι ακόμα σφαίρα
gianniskap
gianniskap
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 146
Ημερομηνία εγγραφής : 24/05/2014
Τόπος : Αthens

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Δευ Απρ 04, 2016 3:15 pm
Να αγοράσω και όχι να πάρω από κάποιον δωρεάν,αγόρασα το πρώτο μου λάπτοπ το 2009 και έπειτα έφτιαξα τον σταθερό μου το 2012 μέχρι τώρα τον έχω και δεν το μετάνιωσα.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές Empty Απ: Πείτε πότε αγοράσατε υπολογιστές

Δευ Απρ 04, 2016 3:26 pm
εκανα αναβάθμιση πριν 3 μήνες στο desktop σε επεξεργαστή και κάρτα γραφικών αν αυτό πιάνεται
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης