Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Garo: Yami o Terasu Mono - Review Empty Garo: Yami o Terasu Mono - Review

Παρ Δεκ 13, 2013 7:49 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Σενάριο 10 / 10 : 3 Makai πολεμιστές οι Ryuga, Aguri και Takeru ενώνουν τις δυνάμεις και πηγαίνουν στην πόλη Vol μαζί με τους Makai Priest Rin και Burai για την καθαρίσουν από horrors. Σύντομα διαπιστώσουν την ύπαρξη ενός νέος είδους Horrors των Magic Horrors τα οποία είναι πιο δυνατά και το κυριότερο δεν μπορούν να τα εντοπίσουν. Στην πορεία βρίσκουν τρόπο να τα εντοπίσουν και πέφτουν από τα σύννεφα όταν ανακαλύπτουν ποιος κρύβονταν πίσω από όλα αυτά και πως φτιάχτηκαν τα Magic Horrors. Πραγματικά πάρα πολύ καλό σενάριο που χτίζει αρχικά τους ήρωες στα πρώτα δέκα επεισόδια και σιγά σιγά ξετιλήγει το κουβάρι με τους κακούς. 

Hρωες/Σύμμαχοι 10/10 : Μου άρεσαν όλοι τους και κυρίως η background ιστορία που είχαν. Αψογη ανάπτυξη χαρακτήρων.

Κακοί 10/10: Λατρεύω όταν έχουμε τέτοιες ανατροπές στο ποιος είναι ο κακός της υπόθεσης. Τα magic horrors επίσης ήταν φανταστική ιδέα. 


Στολές 10/10 : Μου άρεσαν περισσότερο οι στολές αυτής της σεζόν και το όλο σκηνικό που ήταν μαύρη η στολή του Garo, η εξήγηση που ήταν έτσι και τι έγινε τελικά στο τέλος με αυτήν. Toυ Aguri είναι με διαφορά η πιο ωραία στολή που έχουμε δει σε Garo σειρές.

Δυνάμεις/Οπλα 10/10: Λάτρεψα που σε αυτή τη σειρά οι ήρωες μεταμορφώνονταν πολύ λιγότερο από τις άλλες 2 σεζόν και έτσι είχαμε πολύ περισσότερο unmoprhed ξυλίκι.


Μουσική 10/10 : Καταπληκτικό soundtrack πραγματικά για άλλη μια φορά. Λογικό λόγω Jam Project. Κορυφή το 2ο τραγούδι της σειράς.


Εισαγωγή 8/10: Είναι αλήθεια πως ένιωθα λίγο παράξενα στην αρχή χωρίς το παλιό καστ. Γρήγορα όμως με κέρδισαν.


Φινάλε 10/10: Καταπληκτικό φινάλε ακόμα μια φορά σε Garo. Τρελή ανατροπή με τους κακούς αλλά και με τους ήρωες.

Γενική Βαθμολογία 9,7/10 : Ακόμη μία εξαιρετική Garo σειρά η οποία πραγματικά ευχόμουν να είχε αλλά τόσα επεισόδια

Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Garo: Yami o Terasu Mono - Review Empty Απ: Garo: Yami o Terasu Mono - Review

Παρ Δεκ 13, 2013 9:43 pm
Χαίρομαι που σου άρεσε η σειρά Τζιμ, εγώ ακόμα έχω μια...ας πούμε καλή γνώμη για την σειρά. Τουλάχιστον αν η ταινία μου την αλλάξει.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Garo: Yami o Terasu Mono - Review Empty Απ: Garo: Yami o Terasu Mono - Review

Σαβ Δεκ 14, 2013 12:09 am
Από το επεισόδιο 15 και πέρα πωρώθηκα άσχημα. Χτες ήμουν εκεί να φανταστείς. Δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη και να πάθουν τέτοια πράγματα οι ήρωες προς το τέλος. Το τελευταίο επίσης επεισόδιο εξήγησε φανταστικά πως η Ριν και ο Ρυούγκα βρέθηκαν να είναι πολεμιστές. Αν η σειρά είχε απλά horrors δεν θα μου άρεσε τόσο σίγουρα. Εκανάν κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά και το έκαναν πολύ καλά. Και τώρα καταλαβαίνω γιατί δεν έχουμε άλλη σεζόν με αυτούς τους χαρακτήρες. Δεν με πείραξε καθόλου τελικά που δεν είχαν σχέση με τους παλιούς χαρακτήρες των πρώτων 2 σειρών
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Garo: Yami o Terasu Mono - Review Empty Απ: Garo: Yami o Terasu Mono - Review

Πεμ Δεκ 23, 2021 1:20 pm
Σενάριο 8/10 : Πολυ Ενδιαφερον η ιδεα του να ειναι σε μια περιοχη που τα media Μπορουν να κανουν influence πολυ ποιο ευκολα τα παντα μεσα απο ψευτικα νεα και να κρυβουν οτιδιποτε κακο και ας εχει γινει αρκετες φορες δουλεψε αρκετα θετικα για την σειρα. Ο Zedom θα ελεγα ηταν το μεγαλυτερο μου προβλημα μιας και δεν ειχε πολυ build up και απλα ηρθε για να εχουμε ενα μεγαλο final boss/

Ηρωες 7/10 : Σαν χαρακτηρες δεν θεωρω τους ηρωες της σειρας πολυ ενδιαφερον περα απο τον Ryuuga και τον burai ο aguri και η rian αν και εχουν τα επεισοδια τους δεν τους αναπτυσει πολυ η σειρα και ο takeru εχει αρκετα ενδιαφερον αναπτυξη μπροστα σε αυτους τους αλλα πιστευω οτι θα μπορουσαν να ασχοληθουν περισσοτερο μαζι του μιας και πολλες σκηνες που ηταν overemotional δεν ειχαν αρκετο Imapct για εμενα. Παρολα αυτα το cast μαρεσει πολυ περισσοτερο απο την original σειρα και το οτι εχουν 3 makai knights με διαφορετικο χαρακτηρα βοηθαει αρκετα το να εχουμε ενα ποιο diverse cast.

Κακοί 6/10: Θα πω την αληθεια στην αρχη ο Main κακος με ενθουσιασε σαν ο μεγαλος κακος που ειναι πισω απο ολλα και τους ελεγχει ολους αλλα μολις εδειξε οτι ειναι απλα ενας pscyhopath εχασα το ενδιαφερον μου και απλα τον εβρισκα ενωχλιτικο σε καθε σκηνη που ηταν. Η enhou ειχε πολυ ενδιαφερον concept με ανθρωπο που γινεται Horror μετα και ειχε παρα πολυ καλα visuals μεσα σε αυτο και το ποσο σουρεαλιστικα ηταν(οπως γενικα το garo) μαρεσε αρκετα ειδικα η σχεση της με την rian θα μπορουσε να ηταν πολυ ενδιαφερον αλλα κατεληξε απλα να ειναι henchman του κακου.

Στολές 10/10: Οπως παντα το garo εχει πολυ καλη αισθιτικη στης στολες και γενικα το τι φορανε οι χαρακτηρες οι πανοπλιες πολυ ομορφες οτι φορουσαν οι priests Πολυ καλο αλλα δεν ειμαι καλος στο να εξηγω τι μαρεσει σε ρουχα οποτε δεν μπορω να επεκταθω.

Εισαγωγή 8/10 : Αρκετα καλη εισαγωγη που μας δηχνει τον ryuug την περιοχη και ολλο το setting γενικα με εκανε να ενδιαφερθω να δω ολλη την σειρα μιας και την ειχα ποιο πολυ σαν test για το αμα μαρεσει ακομα το garo.

Tέλος Σεζόν/Σειράς 6/10: Για εμενα τα παντα πριν την κλιμακοση ηταν πολυ καλα αλλα το final battle θα ελεγα δεν το εχτυσαν καθολου καλα και απλα το εβαλαν για να εχουν ενα μεγαλο climax παρολα αυτα ηταν διασκεδαστικο και δεε με χαλασε καθολου. Αυτο που με χαλασε ομως ηταν ποσο ευκολα γλυτωσαν της ζημιες τους οι χαρακτηρες οπως το χερι του takeru και οτι τυφλωθηκε ο ryuuga

Moυσική 10/10 : Η μουσικη απο τα Openings και μεσα στο ost της σειρας ηταν πολυ καλη ατμοσφαιρικη και ταιριαζε με καθε σκηνη χωρις να φανει οτι την χρησιμοποιουσαν συνεχεια.

Γενική βαθμολογία 8/10: Σε γενικες γραμμες μια αρκετα καλη season που μπορεσα να δω ευχαριστα και διασκεδασα καθε λεπτο οι σκηνες μαχης με πολεμικες τεχνες ειναι οι αγαπημενες μου και το setting πολυ ενδιαφερον αν και πιστευω μπορουσαν να κανουν ακομα καλυτερα αλλα για τετοιο ειδους show ηταν αρκετα καλη προσπαθεια. Οι χαρακτηρες για εμενα πολυ ποιο συμπαθιτικοι απο την original σειρα και ποιο ενδιαφερον cast γενικα. Τα σουρεαλιστικα visuals το αγαπημενο μου κομματι για την αισθιτικη της σειρας και γενικα με μεγαλυτερο Budget στο cgi Πιστευω οτι το garo θα μπορουσε να ειναι τελειο σε καθε οπτικοακουστηκο τομεα. Ευτιχως η σειρα ηταν αρκετα καλη για να με κανει να γυρισω πισω στο garo και να την διασκεδασω παρα τα λιγα θεματα που εχω μαζι της.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης