Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Wizard - Review Empty Kamen Rider Wizard - Review

Παρ Σεπ 20, 2013 11:39 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Σενάριο 8 / 10 : 6 Mήνες πριν τα γεγονότα της σειράς μια μυστηριώδης λειτουργία συνέβη τη μέρας της έκλειψης του Ηλίου. Σκοπός της ήταν η δημιουργία μαγικών πλασμάτων ονόματι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] τα οποία αντικαθιστούσαν τους ανθρώπους οι οποίοι ήταν μαγικές πύλες για αυτά (Gates). Για να συμβεί αυτό έπρεπε οι άνθρωποι να έρθουν σε απόγνωση και να χάσουν τελείως την πίστη τους σε αυτό που τους δίνει νόημα να ζουν. Ο Χαρούτο είναι ο μόνος που κατάφερε να μην γίνει Phantom την περίοδο της Εκλειψης βρίσκοντας λόγο να συνεχίσει να ελπίζει. Ετσί τώρα έχοντας μαγικές δυνάμεις έχει σκοπό να δώσει ελπίδα σε όλους τους ανθρώπους. Μαζί με την Κογιόμι που επίσης σώθηκε και την βοήθεια των φίλων του που κάνει στην πορεία επειτά από εντολή του μυστήριου Λευκού Μάγου ξεκινάνε τις περιπέτειες τους.
Σε γενικά πλαίσια αυτό ήταν το κεντρικό νόημα της σειράς. Κάποιο Phantom προσπαθούσε να προκαλέσει απόγνωση/despair σε κάποιον άνθρωπο και ο Wizard προσπαθούσε να τον σταματήσει. Στο φινάλε ωστόσο έγινε το σώσε όταν αποκαλύφθηκε ποιος ήταν πίσω από όλα αυτά και γιατί τα έκανε.

Hρωες/Σύμμαχοι 8/10 : Ο Χαρούτο ήταν πραγματικά κορυφή και ο Nito επίσης είχε πολύ χαβαλέ. Μου άρεσε και η Ρίνκο και η Κογιόμι πάρα πολύ. Για τους υπόλοιπους απλά ΟΚ. Ειδικά την τραβεστί σε παιδική σειρά αδυνατώ να καταλάβω γιατί την έβαλαν. Τόσο φυσιολογικό το βρίσκουν αυτό στην Ιαπωνία? Μώρε μπράβο εξέλιξη

Κακοί 7/10: Ανάμεικτα συναισθήματα μου άφησαν οι κακοί. ΟΚ ήταν πολύ καλοί οι Phoenix, Medusa, Goblin αλλά το να μην υπάρχει κεντρικός κακός για το 80% της σειράς ήταν κάπως. Τουλάχιστον στο τέλος αυτό διορθώθηκε για τα καλά και ικανοποιήθηκα. Ντάξει τρελό σχέδιο!


Στολές 8/10 : Του Wizard η στολή πραγματικά αριστούργημα σε όλες τις μορφές της. Του Beast αρχικά δεν μου άρεσε καθόλου, στην τελική μορφή της πάλι ήταν πολύ ωραία. Για τους άλλους riders απογοητεύτικα που ήταν μια κακή αντιγραφή του Wizard. Λες και βαριόντουσαν ρε παιδάκι μου. Τουλάχιστον το ότι ο καθένας είχε άλλο χρώμα (κόκκινο, πορτοκαλί, μπλε, πράσινο) είχε μια λογική.

Δυνάμεις/Οπλα 10/10: Ξάστερο δεκαράκι. Magic looks great PLEASE πως το λένε!!!


Μουσική 10/10 : Πολύ ωραίο το τραγούδι της σειράς και γενικότερα ωραίες ροκιές


Εισαγωγή 10/10: Εξαιρετικό ξεκίνημα. Εδειχνε λες και έχουμε επιστροφή στο παλιό στυλ των Κuuga/Agito. Πάρα πολύ ενδιαφέρον τα όσα είδαμε με την έκλειψη και τον αινιγματικό White Wizard.


Φινάλε 9/10: Aπρόσμενο και δραματικό το φινάλε. Δεν του δίνω άριστα γιατί πιστεύω πως έπρεπε να υπήρχε μια πιο ευχάριστη κατάληξη

Γενική Βαθμολογία 8,7/10 : Mια πάρα πολύ καλή σειρά που είχε τα φόντα να ήταν ακόμα καλύτερη. Η μαγεία ταιριάζει γάντι στα toku για άλλη μια φορά!

bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Kamen Rider Wizard - Review Empty Απ: Kamen Rider Wizard - Review

Σαβ Νοε 01, 2014 8:42 am
Σενάριο 7/10: Το ολλο θεμα με το να τραβουν τους ανθρωπους σε απογνοση μαρεσε πολυ αλλα μετα αρχισε να καταλιγει βαρετο γιατι δεν κανανε κατι διαφορετικο απο αυτο και αν θιμαμε καλα ουτε ενας ανθρωπος δεν πεθανε

Hρωες/Σύμμαχοι 8/10 :Ο nitto θεος τον λατρεψα ο haruto μου θιμισε πολυ εναν κλασσικο shounen anime χαρακτηρα γιαυτο δεν μαρεσε οσο για την rinko κανενα προβλιμα με αυτην αλλα με την koyomi απο την αρχη μου φενοταν μια κενη κουκλα(και κιτα την ειρονια πος κατεληξε η σειρα  lol!  )

Κακοί 7/10:Ο phoenix μαρεσε η medusa Παρεσε και ο white mage στο τελος ηταν καλος  

Στολές 7/10:Του wizard μαρεσε αλλα του beast οχι και τοσο και ολον τον αλλον rider Καθολου

Δυνάμεις/Οπλα 8/10:Ολλα μαρεσαν μεχρι που πηρε το final form του ο haruto βλακιες για την μαγια μεσα του και τετια


Μουσική 9/10 :Το opening το λατρεψα και το soundtrack δεν ηταν κακκο

Εισαγωγή 7/10:Μετρια αρχη αλλα υποφερτη

Φινάλε 9/10:Πολυ καλο το finale αλλα για καπιον οπος εγω που δεν νιαζοταν για την koyomi δεν ηταν και πολυ ενδιαφερον


Γενική Βαθμολογία 7,8/10 :Μια σειρα που ξεκινισε καλα αλλα μου τα χαλασε στο τελος
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης