Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Assassin's Creed: Brotherhood Review

+3
XameR_GT
plousmike
chrys97
7 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Παρ Ιουν 07, 2013 4:24 pm
υπαρχει ομως διαφορα μεταξυ του 1ου και του 2ου
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Σαβ Ιουν 08, 2013 8:58 pm
plousmike έγραψε:παραείναι καλή η βαθμολογία νομίζω. με τέτοιο βαθμό είναι σαν να το βγάζεις καλύτερο game της δεκαετίας μην πω και παραπάνω!
Η αλήθεια είναι ότι βγήκε ένα από τα καλύτερα games. Βεβαια τα δεκάρια είναι υπερβολικά.

Για το άλλο που λέτε πιο πάνω, είναι με τεράστια διαφορά καλύτερο από το 2 πόσο μάλλον από το πρώτο game. Νομίζω ότι δεν έκανε πωλήσεις στην αρχή κυκλοφορίας του γιατί πολλοί έλεγαν ότι είναι side story με άσχετη ιστορία από τα υπόλοιπα games, πράγμα που δεν ισχύει, λόγο της πολύ καλής κριτικής που δέχτηκε (καλά όχι τόσο θετικής όσο του chrys97 Surprised) βγήκε και άλλο ένα game με τον Ezio Auditore (πρωταγωνιστή του 2), το οποίο δεν έχω παίξει ακόμα.

Τέλος, και το 2 είναι πολύ ωραίο, καμία σχέση με το βαρετό 1.
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Σαβ Ιουν 08, 2013 9:43 pm
Εξαρτάται από τα γούστα που έχει ο καθένας.Υπάρχει ακόμη ένα παιχνίδι,όπως είπε και ο Κώστας,το Assasin's Creed Revelation,το οποίο το βρήκα χειρότερο από το Brotherhood και το Assassin's Creed 2.Όταν κάνω review,θα πάρει χαμηλότερη βαθμολογία.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Σαβ Ιουν 08, 2013 9:48 pm
ε εντάξει δεν πάει έτσι ρε συ. αν ήταν έτσι όποιο παιχνίδι του αρέσει του καθένα θα έβαζε 10άρια στα review που έκανε. πρέπει να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί. 10άρια δεν αξίζει σε καμία περίπτωση. Τώρα το αν είναι καλό, είναι άλλο θέμα. υπάρχουν σαφέστατα καλύτερα όμως. Αν αύριο βγει το 4 και το παίξεις και σε πωρώσει, θα του βάλεις και σε αυτό 10άρια? και το 3 τότε? δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί θέλω να πω. Σε γενικές γραμμές δλδ μην δίνεις βαθμούς έτσι εύκολα...Πιστεύω ότι αν το κατεβάσω και το παίξω, και μετά κάνω review, πάνω από 8 δεν θα πάρει.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Σαβ Ιουν 08, 2013 10:02 pm
Τώρα που το λέμε, ποια παιχνίδια έχουν πάρει στρογγυλό 10? Τον μεγαλύτερο βαθμό που έχω δει σε game είναι 9,8 στο περιοδικό Game και νομίζω ήταν για το DMC4 όταν πρωτοβγήκε.
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Σαβ Ιουν 08, 2013 11:07 pm
plousmike έγραψε:ε εντάξει δεν πάει έτσι ρε συ. αν ήταν έτσι όποιο παιχνίδι του αρέσει του καθένα θα έβαζε 10άρια στα review που έκανε. πρέπει να είμαστε και λίγο αντικειμενικοί. 10άρια δεν αξίζει σε καμία περίπτωση. Τώρα το αν είναι καλό, είναι άλλο θέμα. υπάρχουν σαφέστατα καλύτερα όμως. Αν αύριο βγει το 4 και το παίξεις και σε πωρώσει, θα του βάλεις και σε αυτό 10άρια? και το 3 τότε? δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί θέλω να πω. Σε γενικές γραμμές δλδ μην δίνεις βαθμούς έτσι εύκολα...Πιστεύω ότι αν το κατεβάσω και το παίξω, και μετά κάνω review, πάνω από 8 δεν θα πάρει.

αφου του άρεσε τι θα βάλει;Για αυτό λέω ότι είναι θέμα γούστων.Εγώ το θεώρω εξαιρετικό ενώ εσύ το θεωρείς απλά καλό.Προσωπικά μου άρεσε γιατί όταν το πήρα δεν ήξερα το στόρυ και συχνά ανακάλυπτα νέα πράγματα,τα οποία δεν ήξερα.Εξαιτίας αυτού του παιχνιδιού έγινα μεγάλος φαν ολόκληρης της σειράς και δεν είναι τυχαίο ότι το τερμάτησα 9+ φορές.Υπάρχουν πολλές ανατροπές στο παιχνίδι.Πχ κάτι που δεν περίμενα είναι ότι:

Σπόιλερ:

Το θεώρω το καλύτερο παιχνίδι της σειράς μιας το Assassin's Creed 3 και το Assassin's Creed Revelations δεν τα βρήκα ισάξια μ'αυτό,όμως πιστεύω ότι θα μπορούσαν να είναι ισάξια του.Είναι αλήθεια ότι δεν έχω ξαναφάει κόλλημα με παιχνίδι.Ίσως να φταίει η πολλή πώρωση και έδωσα έτσι απλόχερα τα 10άρια

Costascss έγραψε:Τώρα που το λέμε, ποια παιχνίδια έχουν πάρει στρογγυλό 10? Τον μεγαλύτερο βαθμό που έχω δει σε game είναι 9,8 στο περιοδικό Game και νομίζω ήταν για το DMC4 όταν πρωτοβγήκε.

Για να πω την αλήθεια δεν ξέρω
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Κυρ Ιουν 09, 2013 6:44 am
χαχαχαχα anyway! Δικό σου review είναι, ότι θες κάνεις! Άμα γουστάρεις στην τελική το βγάζεις και το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών! απλά η φιλική συμβουλή μου είναι να το κοιτάξεις λίγο πιο αντικειμενικά και όχι τόσο υποκειμενικά απλά επειδή σου άρεσε, μιας και μιλάμε για review...και στα review υποτίθεται ότι αυτός που το γράφει δείχνει στους άλλους τί είναι το παιχνίδι πραγματικά και αντικειμενικά έτσι ώστε αν δει σωστή βαθμολογία να το παίξει και εκείνος. Αλλά ξαναλέω, δικό σου review είναι...ότι θες κάνεις! Wink
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Κυρ Ιουν 09, 2013 12:10 pm
Όχι και το καλύτερο όλων των εποχών Razz Razz Οκ Μάικ
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Κυρ Ιουν 09, 2013 8:40 pm
Βασικά αν δεν σε κρατήσει το σεναριο δεν προκειται να ασχοληθείς με το franchise εγω αυτο ξερω.
Βεβαια το 1 ειναι τοσο μετριο που εξαιτιας του μπορει να χασεις τα καλα επομενα.
Βασικα Κρις σκεψου πιο ειναι το παιχνιδι που ειναι το πιο αρτιο απο ολα.
Αυτα θα δικαιολογουσε εξαιρετικους βαθμους αν τα επομενα παιχνιδια ηταν στο ιδιο επιπεδο αλλα εχεις την αισθηση οτι τα "εχεις δει ξανα ολα αυτα" δεν μπορει να παρει πιο υψηλο βαθμο τοτε.
Αυτο συμβανει σε μενα με το uncharted 3.
Το 2 ηταν επος και το 3 το πλησιασε αλλα σε σεναριο και στοχευση ηταν χειροτερο.
Τα review σου εχουν εξαιρετικο τροπο γραφξς απλα αναλυεις πολλα και φοβαμαι μην φαω σποιλερ.
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Κυρ Ιουν 09, 2013 8:56 pm
Για μένα το πιο άρτιο παιχνίδι της σειράς είναι το brotherhood.Όσα είπατε θα τα λάβω υπόψη όταν θα κάνω το επόμενο review μου.Ευχαριστώ
siderislol
siderislol
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 26
Τόπος : Konoha

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Παρ Σεπ 05, 2014 9:32 pm
το αγαπημενο μου AC!! μου αρεσε πιο πολυ και απο το 4!!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Σαβ Σεπ 06, 2014 12:47 am
Εγώ πρέπει να βρω το 1 κάποτε για να συμπαθήσω τη σειρά. Το 2 που το πήρα δωρεάν από games with gold δεν ασχολήθηκα και πολύ γιατί μου φάνηκε αλλόκοτος ο χειρισμός. Οπως μου είπε ο Ηλίας στο 1 έχει tutorials που το 2 δεν έχει...
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Σαβ Σεπ 06, 2014 3:18 am
siderislol έγραψε:το αγαπημενο μου AC!! μου αρεσε πιο πολυ και απο το 4!!!
Θα πω έχεις δίκιο, όχι συμφωνώ γιατί απλά έχεις δίκιο. Όλη αν δεις το internet λένε ότι το καλύτερο είναι το brotherhood και μετά το 2.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Κυρ Μάης 03, 2015 3:08 pm
Και εγω το θεωρώ το καλύτερο, βασικά αν δε το είχα παίξει δε θα ξανα έπιανα AC μετά το 1, γενικά η τριλογία το Enzio είναι η καλύτερη απο μεριά ιστορίας και όχι μόνο. 
Πάντως το AC με έχει διχάσει, τον ένα μήνα μπορει να το κράζω μέχρι θανάτου, τον επόμενο να το θεωρώ best game ever, τον επόμενο ανάμικτα συναισθήματα και μετά πάλι απο την αρχή  Razz

Ωραίο review Chrys, αλλά όντος κάπου το παράκανες λίγο, βέβαια δε σε αδικώ, είναι και ωραίο παιχνίδι και άλλα κριτήρια έχει ο καθένας.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Assassin's Creed: Brotherhood Review - Σελίδα 2 Empty Απ: Assassin's Creed: Brotherhood Review

Κυρ Μάης 03, 2015 3:55 pm
Άλλαξα την εικόνα γιατί δεν φαινόταν, ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης