Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

+17
Tittos
Deadman Brand
Xrysovalantis 2@@
Nikolas 200
johnny_salonica
pasxalis
chrys97
CMPunk
stefos
chrys
tommy oliver green
MCygo13
plousmike
menes
moumia
XameR_GT
Green Rider
21 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Ιουν 18, 2012 11:31 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Σενάριο 9:Aνατροπές με την εμφανιση νεου κακου(Λορτ Ζετ).Εχουμε νεους rangers, νέα zords αλλά γενικά πολλές αλλαγές.Αν δεν ηταν "The Muntiny" και "White Light" τα αλλα ηταν παλιοσιδερα(εκτος μερικες εξαιρεσεις αλλα δεν θυμαμαι τιτλους).Το πιο αθλιο για μενα ηταν το "Storybook Rangers"

Ηρωες 9: Μου άρεσαν οι Τομμυ, Κιμπερλυ,Αισα. Ο Ρόκυ ηταν καλος και δυνατος.Αλλα δεν μου αρεσε.Ο Ανταμ φανηκε μονο στην Αρχη.Τομμυ ολα τα λεφτα αυτο το παιδι εχει και ωραιο γκομενακι.Κιμπερλυ κριμας το κοριτσι και την ομορφια της αρεσει ο Τομμυ.Aisha παρολο που δεν μου αρεσε πρι να δω την σεζον και προτιμουσαν την Τρινι,νομιζω ηταν αξια ranger.Μπιλυ και αυτος πολλα γκομενακια και εφευρεσεις.Τρινι δεν φανηκε σε αυτη την σεζον το ιδιο και ο Jayson και ο Ζακ. Ζόρντον, Αλφα, Μπαλκ και Σκαλ απιθανοι.

Κακοί 10: Λορντ Ζεντ και στο τελος μαζι με την Ριτα. Απιστετοι για εχθροι.Τα τερατα που εφτιαχναν τα ειχαμε ξαναδει τα περισσοτερα. Δεν ειδαμε την Σκορπινα.

Ζords 8:Ολα τα λεφτά αλλα δεν μου αρεσαν τα ονοματα.Στην αρχη χασαμε τα ζορτς.Αγαπημενο μου ο Red Dragon Thunderzord.

Οπλά 8: Οτι υπήρχε από την 1η σεζόν αλλα και το θεικό Samba του Τομμυ.Αλλα δεν μου αρεσαν ισως να επρεπε να βρουν στην μεση της σεζον καινουργια οπλα γιατι δεν μπορεις συνεχεια να βλεπεις τα ιδια και τα ιδια.

Στολές 8: ΟιΘεικές της πρώτης σεζόν αλλα και η καινουργια του άσπρου ranger.Νομιζω επρεπε να αλλαξουν στολες. Και πολλη καιρο κρατησαν. Δεν πιστυω οτι θα αντεξω να τις δω για ακομη μια σεζον.

Εισαγωγή 10:Τα πρώτα επεισόδια θεικα και απιστευτα.Εχουμε και καινουργια ζορτς.Εχουμε την παρουσιαση του Λορτ Ζετ.Ολα τα λεφτα. Αξεχαστα επεισοδια.Απο τα πρωτα επεισοδια πιστευα οτι θα εβλεπα καταπληκτικη σεζον αλλα εκανα λαθος.

Tέλος Σεζόν/Σειράς 10:Μου αρεσε το τελος.Απο τα λιγα επεισοδια που μου αρεσαν σε αυτη την σεζον ηταν τα 3 τελευταια.(Αξεχαστα τα Wild West Rangers και το Blue Ranger Gone Bad)

Μουσική 10:Και δω 10 βαζω.Τα λογια ειναι περιττα

Γενική βαθμολογία 9,111


Έχει επεξεργασθεί από τον/την chrys στις Σαβ Αυγ 04, 2012 8:15 pm, 1 φορά
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Ιουν 18, 2012 11:39 pm
Ωραιο review Chrys.Θα σε δω στην 3η σεζον Razz
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Ιουν 18, 2012 11:42 pm
Θα με δεις απο αυριο.
stefos
stefos
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2012

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Σαβ Αυγ 04, 2012 5:28 pm
Apo tiss kalhteres season den nomizw na vgei kssana idia.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Σαβ Αυγ 04, 2012 7:05 pm
review updated
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Σαβ Αυγ 04, 2012 8:16 pm
Εκανα και γω ενα update στην δικια μου.
CMPunk
CMPunk
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 647
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013
Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Οκτ 07, 2013 2:39 pm
Η αγαπημενη μου σεζον των power rangers. 10 με τονο!
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Οκτ 07, 2013 3:44 pm
^Οχι.Εδω κανεις review.Δεν βαζεις ενα βαθμο.Δες τι καναμε πιο πανω
CMPunk
CMPunk
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 647
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013
Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Οκτ 07, 2013 3:50 pm
Nαι δεν το ειχα προσεξει sorry.Γιατι ομως δεν μπορω να σβησω το μνμ?
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Οκτ 07, 2013 5:39 pm
Δεν ειναι αναγκη να το σβησεις.Απλως κανε edit
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Κυρ Ιαν 19, 2014 8:48 pm
οντως απο τις καλυτερες σεζον!!!!
πολυ ωραια review guys!  cheers
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Κυρ Ιαν 19, 2014 10:57 pm
γραψε κι εσυ το δικο σου Wink
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Ιαν 27, 2014 4:41 pm
για εμενα λες? κανενα προβλημα! θα την ανεβάσω συντομα!
pasxalis
pasxalis
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Ιαν 27, 2014 5:20 pm
Σενάριο 10: Θεωρώ ότι το σενάριο ήταν πολύ καλό, αρκετά δυνατά επεισόδια, όπως είπαν και οι άλλοι η εμφάνιση των νέων zords, η εμφάνιση του Zedd (που πιστεύω πως ήταν πιο τρομακτικός απο την Rita), ανατρεπτικά επεισόδια όπως το white light το green no more, η ανατροπή που κανείς δεν περίμενε ήταν η εμφάνιση του Rocy, Adam και Aisha! και εννοείτε η επιστροφή του Τommy ως λευκός Ranger..!
 
Ήρωες 9: Πιστεύω πως η επιλογή αυτου του cast ήταν το καλύτερο πράγμα που κάνανε στους mighty morphin power rangers, οι unmorphed μάχες ήταν γαμάτες, μου άρεσαν πολύ οι τεχνικές τους στις μάχες στο πάρκο κτλ, Αγαπημένος ήρωας ever ο jason (γαμάτος όπως πάντα!) το αρχηγιλίκι του tommy ως λευκός ήταν αρκετά καλό! όπως και οι νέοι rangers που μπήκαν πολύ δυναμικά και δέσανε εύκολα με το υπόλοιπο cast!
 
Κακοί 9: Η εμφάνιση του Ζedd πολύ καλή... από τους καλύτερους κακούς που έχουν υπάρξει στους power rangers! H Rita αδιάφορη!
 
Zords 9: Τα zords πολύ καλά, αν κ μ άρεσε πολύ η αλλαγή απο το παλιό zord στο καινούργιο! και η ένωση του megazord μαζί με το tiger zord ήταν αρκετά καλή!
 
Όπλα 7: Ακριβώς τα ίδια, πέραν από την εμφάνιση του saba που δεν με τρέλανε κιόλας!
 
Στολές 10: Ναι μεν ίδιες με της πρώτης season αλλά αυτό που μου άρεσε εμένα ήταν η ζωντάνια των χρωμάτων στις στολές σε αντίθεση με του πρώτου κύκλου διότι είχαν πιο πολλές σκηνές από τους sentai, ενώ στην δεύτερη season από την στιγμή που μπήκε ο τομμυ στην ομάδα και γύρισαν νέες σκηνές τα χρώματα και η ζωντάνια των στολών μου άρεσε πάρα πολύ!
 
Εισαγωγή 9: Αρκετά καλή η εισαγωγή, μου άρεσαν τα 3 πρώτα επεισόδια, γιατί με το ξεκίνημα της season αλλάξανε τα zords και σε έκανε να συνεχίσεις να βλέπεις διότι σου περνούσαν το μήνυμα ότι θα υπάρξουν αλλαγές! Θα ήθελα να αναφέρω και το φοβερό opening που τα έσπαγε σε σχέση με το πρώτο!
 
Τέλος season 8: Αδιάφορο για εμένα, δεν είχε κάτι ώστε να σε κάνει να περιμένεις την 3 season, όπως προ αναφέρθηκε το wild west rangers ήταν πολύ καλά επεισόδια αλλά το τελευταίο ψιλό σάπιο! 
 
Μουσική 10: Δεν χρειάζεται να σχολιάσω τίποτα για την μουσική, πολύ καλή και ποροτική! ειδικά στις unmorphed μάχες τα σπάγε, we need a hero, 5-4-1, combat, i will win τρομερά τραγούδια! μπράβο!
 
Συνολική βαθμολογία season: 9
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Ιαν 27, 2014 5:58 pm
μπραβο και πολυ καλο review
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Mighty Morphin Power Rangers Σεζόν 2η

Δευ Ιαν 27, 2014 7:45 pm
θα συμφωνήσω. Μπράβο Πασχάλη
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης