Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

+24
ZaneX
andreas2leni
kotsidas
antwnhoss
MelesPower
dan123
siderislol
powerranger
CMPunk
teo1323
red259
Dr_SLUMP
HALKISTIS
kokkorelos
tim
janekpl16
Neo-RedRanger
stefos
falconara90
Green Rider
plousmike
chrys
XameR_GT
gregory_arta
28 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω

Προτιμω...

31 - 97%
1 - 3%
 
Σύνολο Ψήφων: 32
 
powerranger
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 209
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2014

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Σαβ Ιαν 11, 2014 6:52 pm
Ζ μακράν με διαφορά καλύτερο
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Τετ Ιαν 29, 2014 1:29 am
Eγώ έχω την εξής απορία να σας πω. Αν στο GT ήταν ο Σον Γκόκου μεγάλος θα άλλαζε κάτι για σας? Δεν έχω δει προσωπικά ακόμα για να σας πω την άποψη μου. Θα το κάνω μετά το Κai
red259
red259
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Τετ Ιαν 29, 2014 2:13 am
Το DragonBall Z Kai δεν είναι ολοκληρωμένο, γιατί τελειώνει με την περίοδο του Σελ. Θα συνεχίσει μέσα στην άνοιξη του 2014 με την περίοδο του Μάτζιν Μπου. Γι αυτό δες καλύτερα το DragonBall Z.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Τετ Ιαν 29, 2014 2:23 am
Ηδή έχω δει το μισό Kai. Θα δω τα κεφάλαια που δεν έβαλαν μετά από το Ζ
gregory_arta
gregory_arta
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2012
Ηλικία : 29

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Πεμ Ιαν 30, 2014 4:43 am
πιστεύω πως στο GT ο λόγος που έκαναν μικρό το Songoku είναι για να κολλήσει με την εγγονή του την Παν και έτσι να μας προβάλουν και αυτή που στο Z δεν έπαιξε και τόσο σημαντικό ρόλο !!!!
siderislol
siderislol
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 26
Τόπος : Konoha

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Τετ Σεπ 03, 2014 4:35 pm
το GT αν ειχε καλυτερο σεναριο και δεν αχριστευε τοσους σημαντικους ηρωες(gohan για παραδειγμα) θα ηταν πολυ καλη φαση
avatar
dan123
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2014

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Τρι Οκτ 07, 2014 11:55 am
Dragonball Z χωρις δευτερη σκεψη 
MelesPower
MelesPower
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 315
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2014
Τόπος : KΥΠΡΟΣ

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Τετ Οκτ 15, 2014 5:40 pm
DRAGONBALL Z 
1)POLI KALI ISTORIA
2)KALOUS IROES(AGAPIMENI MOU IROES O VEGETA KAI GOKU)

EGO TO DRAGONBALL Z TO EIDA OLO Wink EINE ENA APO TA ANIME POU OLOKLIROSA PROTO
antwnhoss
antwnhoss
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 201
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2014

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Τετ Μαρ 18, 2015 4:43 pm
dragon ball z έχει καλύτερη ιστορία και καλύτερους κακούς
kotsidas
kotsidas
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 29/07/2013

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Κυρ Μάης 03, 2015 4:26 am
Dragonball Z
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Κυρ Μάης 03, 2015 2:23 pm
Dragon ball z φυσικά  cheers
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Παρ Οκτ 16, 2015 9:45 pm
falconara90 έγραψε:αλίμονο, αν υπάρχει έστω και ένα άτομο που θα προτιμήσει το gt από το Z.
Xαχα εν τέλει αυτό το άτομο βρέθηκε. Προτιμώ το GT. Γιατί?

+Super Sayian 4. Οτι πιο imba έχω δει στη ζωή μου και με φοβερό λουκ. Λάτρεψα τον τρόπο με τον οποίο ο Γκόκου έγινε επίσης
+Οι κακοί είναι φοβερή συνεχεία των γαμάτων του Ζ και πολύ πιο δυνατοί. Βaby & Super Android 17 απίστευτα τούμπανα. Και οι σκοτεινοί δράκοι ήταν γαμάτοι και γενικώς ότι συνέντησαν για να βρουν τις μπάλες του δράκου στο διάστημα
+Δεν έχει fillers
+Yπάρχει φοβερή ροή από το ένα κεφάλαιο στο άλλο που σε κρατάει σε αγωνία
+Δεν το παραξεφτιλίζουν με τις μάχες όπως στο Ζ. Διαρκούν όσο πρέπει
+Η Παν είναι όλα τα λεφτά και ο Γκιρου επίσης
+Συνδυάζει τα καλά και του απλού Dragonball και του Ζ επίσης

Πολλοί πιστεύω ξενέρωσαν που τα φώτα έπεσαν πάλι στον Γκόκου και πως πολλοί χαρακτήρες δεν είχαν τον χρόνο που έπρεπε, στο οποίο συμφωνώ αλλά για μένα αυτό δεν ήταν αρκετό για να ξενερώσω. Ηταν μια φοβερή συνέχεια που ήταν απολαυστική από την αρχή μέχρι το τέλος. Ναι μπορούσε να ήταν καλύτερη ΟΚ αλλά και το Ζ μπορούσε. Σαν πακέτο λατρεύω όλο το dragonball και πραγματικά απορώ αν κάποιο άλλο shounen θα μου αρέσει περισσότερο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έφαγε τόσο θάψιμο το GT και προπάντων γιατί το Super δεν συνεχίζει από αυτό. Θέλω Super Sayian 5 και όχι θεικές αηδίες  Crying or Very sad
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Παρ Οκτ 16, 2015 10:02 pm
^ πως Δεν να έχει fillers; filler είναι από μόνο του Razz
Ππάντως θα προτιμούσα το super να είναι συνέχεια του gt, τώρα οι νέοι φανς θα μπερδεύονται και εμένα μου άρεσε πολύ η Παν και το ssj4, αλλά ρε συ αυτό με τον goku παρά πάει, καλά λένε Gt= Goku time, για να μην αναφερθώ στη Vegetapedia την πριγκιπικη εγκυκλοπαίδεια των Saiyans. Δε λέω είχε ωραία σημεία, αλλά δεν κατάφερε να με τραβήξει όσο τα δύο προηγούμενα.
Το one piece θα σου αρεσει ππερισσότερο πιστεύω Razz
andreas2leni
andreas2leni
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 12/08/2014

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Παρ Οκτ 16, 2015 11:24 pm
Dragonball Z φυσικά!!

αν και δεν έχω τελειώσει 100% το GT (τώρα είμαι στο επ. με τον Shernon), δεν βρίσκω την ιδέα του να γίνει ο Goku ξανά παιδί καλή, ούτε το ότι είναι τόσα χρόνια μετά το Ζ

το χειρότερο ότι βασίζετε σε πολύ λίγους χαρακτήρες

είδα τα πρώτα 45 περίπου επεισόδια στα ελληνικά όμως δεν άντεξα!! είδικα η φωνή της Pan
το Ζ μου άρεσε πολύ στα ελληνικά, ακόμα και με τις robotic φωνές
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Παρ Οκτ 16, 2015 11:37 pm
redlegend έγραψε:^ πως Δεν να έχει fillers; filler είναι από μόνο του Razz
Ππάντως θα προτιμούσα το super να είναι συνέχεια του gt, τώρα οι νέοι φανς θα μπερδεύονται και εμένα μου άρεσε πολύ η Παν και το ssj4, αλλά ρε συ αυτό με τον goku παρά πάει, καλά λένε Gt= Goku time, για να μην αναφερθώ στη Vegetapedia την πριγκιπικη εγκυκλοπαίδεια των Saiyans. Δε λέω είχε ωραία σημεία, αλλά δεν κατάφερε να με τραβήξει όσο τα δύο προηγούμενα.
Το one piece θα σου αρεσει ππερισσότερο πιστεύω Razz
Aπό που και ως που είναι filler όλο ενώ συνεχίζει από κει τελείωσε το Ζ και πατάει στις βάσεις του? Αν το εννοείς πως δεν βασίζεται σε manga βέβαια έχεις δίκιο, ωστόσο άνετα θα μπορούσε ήταν από manga και απορώ γιατί δεν υπήρξε συνέχεια εκεί τόσα χρόνια. Αυτό πάλι με τον Γκόκου δεν το καταλαβαίνω. Γιατί στο Ζ έγινε κάτι άλλο? Και εκεί το Γκόκου περίμεναν πάντα να βγάλει το φίδι από τη τρύπα. Ε στο GT σου λέει είναι που είναι άχρηστοι όλοι οι άλλοι χέστους τελείως  lol! (δεν συμφωνώ αλλά αυτό έγινε στο Ζ πολλάκις ήδη...)
Με αποκορύφωμα να μην εμφανιστούν καθόλου oι Tien, Chiaotzu, Yamcha. Eίναι γενικότερο το θέμα τον Γκόκου σε όλο το dragonball αυτό δεν ήταν κάτι καινούργιο. Ελπίζω το Super αν και εφόσον ξαναπει το στόρυ του GT αλλιώς όλοι οι χαρακτήρες να έχουν το χρόνο και τις δυνάμεις που πρέπει αλλά αυτό μου φαίνεται απίθανο πλέον με τις βλακείες που τους έκαναν θεούς. Είναι σαν τερματισμός δυνάμεων αυτό το πράγμα. Αμφιβάλλω να δούμε SSJ4, SSJ5 κτλπ. Μακάρι να πέσω έξω. Μακάρι να μου αρέσει κάτι περισσότερο από το dragonball θα χαρώ πολύ. Αν κρίνω από την πώρωση που έπαθα στα Z Kai & GT όπου έβλεπα 5-10 επεισόδια σερί κάθε φορά θα πάθουμε ζημιά  Cool

andreas2leni έγραψε:Dragonball Z φυσικά!!

αν και δεν έχω τελειώσει 100% το GT (τώρα είμαι στο επ. με τον Shernon), δεν βρίσκω την ιδέα του να γίνει ο Goku ξανά παιδί καλή, ούτε το ότι είναι τόσα χρόνια μετά το Ζ

το χειρότερο ότι βασίζετε σε πολύ λίγους χαρακτήρες

είδα τα πρώτα 45 περίπου επεισόδια στα ελληνικά όμως δεν άντεξα!! είδικα η φωνή της Pan
το Ζ μου άρεσε πολύ στα ελληνικά, ακόμα και με τις robotic φωνές

Και γω το έχω φτάσει στο επεισόδιο 58 σε χρόνο ρεκόρ Razz
Τα επεισόδια τα έβλεπα σε 32άρα tv ενώνοντας το pc αν το έβλεπα στον καναπέ του δωματείου μου ή στην οθόνη του pc μέσω pc με ιαπωνικό ήχο και αγγλικούς υπότιτλους. Αλλιώς όταν πήγαινα δίπλα στους γονείς μου στην 40άρα τηλεοραση με αγγλική μεταγλώττιση γιατί για κάποιο λόγο δεν εμφάνιζε τους αγγλικούς υπότιτλους εκεί. Ισώς στα ελληνικά να χειρότερο dub. Αγγλικά και ιαπωνικά μια χαρά ήταν όλες οι φωνές
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι προτιματε Dragonball Z ή Dragonball Gt?

Σαβ Οκτ 17, 2015 8:37 am
^Όχι μόνο επειδή δεν έχει manga, αλλά ο Τοριγιάμα, απ'όσο ξέρω, δεν συμμετείχε καν. To Super απο την άλλη είναι cannon, το anime όμως, όχι το manga του, όσο περίεργο και να ακούγετε.
Εντάξει λογικό να φαίνεται παραπάνω ο Goku, πρωταγωνιστής είναι, αλλά στα αλλά κρατούσαν τα προσχήματα πχ στο Z o Gohan αποτελειώνει τον Vegeta και ο Krilin θα τον σκότωνε αν δεν τον σταματούσε ο Goku (ή αν είχε καλύτερο σημάδι). Μετά πάλι έρχεται ο Trunks απο το μέλλον να τους βοηθήσει για να μην πεθάνουν πάλι απο τα androids, ο Gohan πολεμάει το Cell, αργότερα με τον buu όλοι βασίζονται στον Goten και στον Trunks, δείχνει τέλος πάντων και λίγο τους άλλους ήρωες, ακόμα και να βγάζει ο Goku το φίδι απο την τρύπα. 
Στο GT στο λέει καθαρά, "If Goku doesn't, who will?" lol!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης