Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

+13
chrys97
CaptainXelwna
Dr_SLUMP
lapo
plousmike
rainbow_326
ninetales
MCygo13
falconara90
BnsGoldRanger
Red Forever
XameR_GT
Green Rider
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
http://maagr.forumgreek.com/

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Δευ Οκτ 08, 2012 10:10 pm
όχι άλλο κάρβουνο...
Dr_SLUMP
Dr_SLUMP
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 135
Ημερομηνία εγγραφής : 02/03/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : UK/Greece

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Τετ Δεκ 26, 2012 8:54 pm
Ο Michael Bay είναι ο βιαστής των παιδικών μου αναμνήσεων.

Κατέστρεψε τα Transformers, δεν θέλω να κάνει το ίδιο με τα αγαπημένα μου Χελωνονιντζάκια!
avatar
CaptainXelwna
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2013
Ηλικία : 25
Τόπος : Λεσβος , Μυτιληνη

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Σαβ Ιουλ 06, 2013 11:54 am
και ποτε βγενει ??
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Σαβ Ιουλ 06, 2013 1:21 pm
Μάλλον θα βγει το 2014
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Πεμ Απρ 02, 2015 12:17 pm
Καθότι Χελωνο-φαν είπα να πω δυο λόγια... Όταν άκουσα ότι ετοίμαζαν ρηκέικ ενθουσιάστηκα, όταν έμαθα ποιός το ανέλαβε και ξεκίνησαν τα πρώτα spoilers λέω "αμάν, θα τους αλλάξουν τα φώτα". Καλός ο Μπέι για τα Τρανσφόρμερς (τις πρώτες τρεις, την τελευταία καλύτερα να μην την γύριζε...), αλλά δε νομίζω ότι είχε πολύ διάθεση για ΤΜΝΤ, ίσως μόνο για τα μπικικίνια.

Τεσπά, η ταινία βγήκε και ευτυχώς τα πράγματα ήταν καλύτερα απ' ότι φοβόμουν, αλλά χειρότερα απ' ότι θα ήθελα. Πέτυχαν να συνδυάσουν στοιχεία των τριών τηλεοπτικών μεταφορών, προφανώς για να προσελκύσουν όλα τα κοινά και η μορφή των Χελωνών αν και με ξένιζε, παραδέχομαι ότι ήταν badass. Η Μέγκαν Φοξ μια χαρά για τον ρόλο που είχε (και για να την βλέπουμε φυσικά!!). Μεταξύ άλλων με χάλασε το εξής, πιστεύω ότι η διάρκεια ήταν μικρότερη απ' ότι έπρεπε με αποτέλεσμα οι χαρακτήρες και η πλοκή να μην αναπτυχθούν δεόντων και να υπάρχουν αρκετά κενά, αναφορικά με τους χαρακτήρες και το origin story. Ίσως τα καλύψουν στο σίκουελ, δε ξέρω. Το σίγουρο είναι ότι για μένα μια ταινία Χελώνων υπάρχει, η πρώτη του 1990!! Πως να το κάνουμε, ήταν από κάθε άποψη ότι πιο κοντά στο αρχικό όραμα των δημιουργών.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Πεμ Απρ 02, 2015 1:24 pm
Απλά δες αυτό!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Πεμ Απρ 02, 2015 1:30 pm
Green Rider έγραψε:Απλά δες αυτό!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Εντάξει το πήγαν σε άλλο επίπεδο!! Είμαι τρελός φαν του Arrow και πιστεύω ότι θα αποδειχθεί πολύ καλή επιλογή στο ρόλο του Τζόουνς!!!
The Red Mystic Ranger
The Red Mystic Ranger
Power Ranger
Power Ranger
https://2img.net/h/i299.photobucket.com/albums/mm292/djjimmisgr/Profile%20Banners/got_zpsb88bd570.jpg
Αριθμός μηνυμάτων : 289
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2015

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Παρ Σεπ 25, 2015 4:25 pm
Ε, πιστεύω τώρα να την έχουν δει όλοι.
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Πεμ Δεκ 17, 2015 10:07 am
Το πρώτο τρέιλερ του επερχόμενου σίκουελ είναι γεγονός και ναι!!... οι Μπίμποπ και Ροκστέντι κάνουν την παρθενική τους εμφάνιση στη μεγάλη οθόνη. Στο πλευρό των Νιντζοχελώνων επιστρέφει η "σέξι κι όποιος αντέξει" Μέγκαν Φοξ και το "Πράσινο Βέλος" τα σπάει μεταφορικά και κυριολεκτικά ως Κέησι Τζόουνς! Τα πράγματα δείχνουν πιο ευοίωνα για την ταινία, εν συγκρίσει με τη προηγούμενη... αυτό βέβαια μένει ν' αποδείχθει στις σκοτεινές αίθουσες το καλοκαίρι που μας έρχεται.

Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Πεμ Δεκ 17, 2015 3:23 pm
BATNICK έγραψε:
Καθότι Χελωνο-φαν είπα να πω δυο λόγια... Όταν άκουσα ότι ετοίμαζαν ρηκέικ ενθουσιάστηκα, όταν έμαθα ποιός το ανέλαβε και ξεκίνησαν τα πρώτα spoilers λέω "αμάν, θα τους αλλάξουν τα φώτα". Καλός ο Μπέι για τα Τρανσφόρμερς (τις πρώτες τρεις, την τελευταία καλύτερα να μην την γύριζε...), αλλά δε νομίζω ότι είχε πολύ διάθεση για ΤΜΝΤ, ίσως μόνο για τα μπικικίνια.

Τεσπά, η ταινία βγήκε και ευτυχώς τα πράγματα ήταν καλύτερα απ' ότι φοβόμουν, αλλά χειρότερα απ' ότι θα ήθελα. Πέτυχαν να συνδυάσουν στοιχεία των τριών τηλεοπτικών μεταφορών, προφανώς για να προσελκύσουν όλα τα κοινά και η μορφή των Χελωνών αν και με ξένιζε, παραδέχομαι ότι ήταν badass. Η Μέγκαν Φοξ μια χαρά για τον ρόλο που είχε (και για να την βλέπουμε φυσικά!!). Μεταξύ άλλων με χάλασε το εξής, πιστεύω ότι η διάρκεια ήταν μικρότερη απ' ότι έπρεπε με αποτέλεσμα οι χαρακτήρες και η πλοκή να μην αναπτυχθούν δεόντων και να υπάρχουν αρκετά κενά, αναφορικά με τους χαρακτήρες και το origin story. Ίσως τα καλύψουν στο σίκουελ, δε ξέρω. Το σίγουρο είναι ότι για μένα μια ταινία Χελώνων υπάρχει, η πρώτη του 1990!! Πως να το κάνουμε, ήταν από κάθε άποψη ότι πιο κοντά στο αρχικό όραμα των δημιουργών.


Με κάλυψες πλήρως. Ας ελπίσουμε στη 2η ταινία να διορθωθούν αυτά τα πράγματα γιατί είχε προοπτικές για κάτι πολύ καλύτερο. Πάντως για τα transformers έχω διαφορετική άποψη. Η 1η ταινία μου άρεσε πολύ και η 2η αρκετά. Μετά μόνο η τελευταία μου άρεσε και ίσως και περισσότερο από όλες. Οι άλλες πάλι καθόλου. Γενικά μου τη δίνει που ο bay το ξεφτιλίζει στα crash boom bang εις βάρος της υπόθεσης και των χαρακτήρων
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Παρ Δεκ 18, 2015 5:35 pm
Green Rider έγραψε:
BATNICK έγραψε:Καθότι Χελωνο-φαν είπα να πω δυο λόγια... Όταν άκουσα ότι ετοίμαζαν ρηκέικ ενθουσιάστηκα, όταν έμαθα ποιός το ανέλαβε και ξεκίνησαν τα πρώτα spoilers λέω "αμάν, θα τους αλλάξουν τα φώτα". Καλός ο Μπέι για τα Τρανσφόρμερς (τις πρώτες τρεις, την τελευταία καλύτερα να μην την γύριζε...), αλλά δε νομίζω ότι είχε πολύ διάθεση για ΤΜΝΤ, ίσως μόνο για τα μπικικίνια.

Τεσπά, η ταινία βγήκε και ευτυχώς τα πράγματα ήταν καλύτερα απ' ότι φοβόμουν, αλλά χειρότερα απ' ότι θα ήθελα. Πέτυχαν να συνδυάσουν στοιχεία των τριών τηλεοπτικών μεταφορών, προφανώς για να προσελκύσουν όλα τα κοινά και η μορφή των Χελωνών αν και με ξένιζε, παραδέχομαι ότι ήταν badass. Η Μέγκαν Φοξ μια χαρά για τον ρόλο που είχε (και για να την βλέπουμε φυσικά!!). Μεταξύ άλλων με χάλασε το εξής, πιστεύω ότι η διάρκεια ήταν μικρότερη απ' ότι έπρεπε με αποτέλεσμα οι χαρακτήρες και η πλοκή να μην αναπτυχθούν δεόντων και να υπάρχουν αρκετά κενά, αναφορικά με τους χαρακτήρες και το origin story. Ίσως τα καλύψουν στο σίκουελ, δε ξέρω. Το σίγουρο είναι ότι για μένα μια ταινία Χελώνων υπάρχει, η πρώτη του 1990!! Πως να το κάνουμε, ήταν από κάθε άποψη ότι πιο κοντά στο αρχικό όραμα των δημιουργών.

Με κάλυψες πλήρως. Ας ελπίσουμε στη 2η ταινία να διορθωθούν αυτά τα πράγματα γιατί είχε προοπτικές για κάτι πολύ καλύτερο. Πάντως για τα transformers έχω διαφορετική άποψη. Η 1η ταινία μου άρεσε πολύ και η 2η αρκετά. Μετά μόνο η τελευταία μου άρεσε και ίσως και περισσότερο από όλες. Οι άλλες πάλι καθόλου. Γενικά μου τη δίνει που ο bay το ξεφτιλίζει στα crash boom bang εις βάρος της υπόθεσης και των χαρακτήρων

Συμφωνώ, ο Μπέι από κάποιο σημείο και μετά αναλλώνεται μόνο στις εκρήξεις και ξεχνά ν' αναπτύξει τη ταινία. Για μένα τα καλύτερα ήταν τα πρώτα 2 Transformers (με μακράν διαφορά στη κορυφή τη 1η ταινία). Τώρα για τη 4η δύο πράγματα με χάλασαν βασικά, ότι άλλαξαν όλο το καστ (μάλλον δε μου άφησαν την αίσθηση ότι διέγραψαν μονοκονδυλιά τους προηγούμενους χαρακτήρες) και ότι περίμενα πως-και-πως να δω τους Dinobots και τελικά τους στρίμωξαν σε μια σκηνούλα προς το τέλος...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Τετ Σεπ 20, 2017 3:28 pm
Εμένα πάντως δεν μου αρεσε τόσο, ηταν λίγο χαλια...
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Τετ Σεπ 20, 2017 8:02 pm
Και η ταινία του 2014 και αυτή του 2016 ήταν εξίσου άθλιες.Φυσικά δεν ήλπιζα σε κάτι θετικό από τη στιγμή που συμμετέχει ο Michael Bay.




avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Τετ Σεπ 20, 2017 8:08 pm
Που τον θυμηθηκαν αυτόν?? Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Πεμ Σεπ 21, 2017 5:04 pm
Είχα ξεχάσει τελείως πως δεν έχω δει τη 2η ταινία, thanks  Razz
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013 - Σελίδα 2 Empty Απ: Χελωνονιντζάκια - Νέα ταινία το 2013

Πεμ Σεπ 21, 2017 5:25 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (2 ψήφοι)
Παρακαλούμε αλλά πίστεψε με ήταν καλύτερα που είχες ξεχάσει την ύπαρξη της.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης