Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 12:05 pm
Τώρα με μπέρδεψες περισσότερο... Θεωρούνται καλά επειδή είναι πολύ καλή η δουλειά τους, όχι επειδή είναι καλά διαφημισμένα. Δεν βγάζει νόημα αυτό που λες.
Το one piece ας πούμε που ξέρω καλύτερα το βλέπω επειδή με κάνει να νιώθω καλύτερα, με έκανε από παλιά να προσπαθώ να είμαι καλύτερος άνθρωπος και βέβαια με κάνει να γελάω.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 12:33 pm
plousmike έγραψε:γιατί πολύ απλά δεν με ενδιαφέρει να ασχοληθώ με όλα αυτά που πλέον θεωρούνται "και καλά" απαραίτητα..

Αυτή την στάση την έχουν μόνο οι "και καλά γνώστες" εκτός Ιαπωνίας.Είναι τυπάδες σαν τους "και καλά gamers",που νομίζουν ότι άμα δουν και συμμετέχουν σε κάτι δημοφηλές,αναγκαστικά είναι και αυτοί μαμάτοι.Δεν ισχύει.

Η φοβερή τριάδα[που μέχρι πρότεινως ήταν Bakuman,Toriko,One Piece ενώ η παλιά ήταν One Piece,Naruto,Bleach] έχει την διαφήμηση που έχει επειδή το μάνγκα έχει τεράστια επιτυχία σε μικρούς και μεγάλους.Το ότι συνήθως θα είναι ένα μάγκα με μάχες ή και περιπέτεια,είναι τώρα πια πιο συχνό λόγω του Dragon Ball που επηρέασε εκατομύρια ανθρώπους...παγκοσμίως.

Το Bakuman επίσης δίνει μια υπέροχη εξήγηση για το γιατί τα μάνγκα αυτά θα είναι πάντα αυτομάτως και πιο δημοφηλη από άλλα "κοινά" μάνγκα και θα είναι και τα πρώτα που θα έχουν άνιμε.

Αν σου προτείνουμε εγώ και ο Κώστας να ασχοληθείς με αυτά ή οποιοδήποτε άλλο μάνγκα,άνιμε,βιντεοπαιχνίδι βασισμένο σε αυτά κλπ,είναι λόγω πείρας και επείδη μας αρέσει πραγματικά και θέλουμε να το διαδώσουμε.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 1:09 pm
δεν έκρινα αν είναι καλό ή όχι. απλά δεν με ενδιαφέρει να τα δω. τουλάχιστον όχι τώρα στο φρενήρη ρυθμό που έχει πιάσει τους πιο πολλούς που είναι "anime fans" και πρέπει αναγκαστικά να έχουν δει έστω ένα από αυτά. Ας μην θεωρούμαι anime fan λοιπόν, γιατί δεν πρόκειται να δω κανένα από αυτά (τουλάχιστον στο προσεχώς μέλλον)
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 1:29 pm
^Συμβουλή,τεράστια : μην σε νοιάζει το σταμπάρισμα.Τα τελευταία χρόνια έχει αποκτήσει τόσο αρνητική έννοια που δεν αξίζει πια κάποιος να καλείτε "anime fan","gamer" κλπ

Όσο για αυτά,δεκτή απόφση.Βέβαια,εμείς στα προτείνουμε δεξία καια ριστερά γιατί δεν ξέρουμε τι τύπος / γένος σου αρέσει,και το πιο συχνό / βασικό που προτείνεται είναι αυτά τα τρία γιατί έχουν πέραση.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 1:35 pm
φυσικά. και καλά κάνετε και το προτείνετε. αλλά προσωπικά μου αρέσουν τα παλιά καλά anime και cartoons.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fate - Σελίδα 3 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 2:30 pm
Ναι έχεις δίκιο στο τελευταίο. Και εγώ θεωρώ τα παλιά anime-cartoons-μουσική-games είναι άπειρος καλύτερα από τα καινούρια. Μάλλον είμαι παλαιομοδίτης αν και "νέος".
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 3:01 pm
Όχι,απλά η ποιότητα έχει πέσει κάπως τα τελευταία χρόνια και τα πραγματικά καλά πράγματα θάβονταί από κάτι απίστευτες μούφες.Πχ το Spectacular Spider-Man τελειώσε[ακα ακυρώθηκε από το κανάλι] γιατί θέλαν περισσότερες πωλήσεις στα DVD...την ίδια ώρα που όλοι λέγαν ότι είναι ότι πιο φανταστικό μετά το κλασσικό Spiderman The Animated Series.

Θυμήστε μου γιατί δεν έχουμε ένα smiley που αυτομουντζώνεται ή κάνει κανένα facepalm για τέτοιες περιπτώσεις.

Πάντως,τώρα,υπάρχουν ευτυχώ αρκετά νέα καρτούν που ζέχνουν κλασσικίλα που λατρεύουμε,και πα΄νω από όλα,είναι καλή κλασσικίλα χωρίς τα αρνητικά που είχε τότε :

Transformers Prime,Young Justice,Ultimate Spider-Man,Green Lantern,Sacred Seven,Casshern SINS,Saint Seiya Ω,Gurren Lagann...Spectacular Spider-Man...The Batman από τυος δημιουργούς των Teen Titans και του φοβερού jackie Chan Adventures και αρκετά ακόμα που συνήθως θάβονται λόγω ηλιθιότητας ή επειδή δεν είναι αρκετά "hip" ή "trendy" ή,το χειρότερο απ’όλα,"ρεαλιστικά".Ο ρεαλισμός έχει και τα όρια του όταν μιλάμε για επιστημονική και υπερηρωική φαντασιά.Κρίμα που οι καναλάρχες και οι σπόνσορες δεν το ακούνε γιατί ακούνε τους "ξεκαρφωμένους" 40ρηδες που τα διάβαζαν αυτά όταν ήταν παιδία και δεν θέλουν να μάθει η κοπέλα τους ότι ακόμα τα διαβάζουν.

Μόνη εξαίρεση το Gurren Lagann,που το λατρεύουν για όλους τους λάθους λόγους,δηλαδή : επιτέλους υπάρχει ένα ρομπότ μεγαλύτερο και δυνατότερο από το Ideon[που αν κάποιοι είχαν κάνει λίγη έρευνα θα είχαν διαπιστώσει ότι ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!] και για τον Kamina,που είναι αρκετά φοβερός,αλλά δεν τους νοιάζει ο κακομοίρης ο Σίμον.

Τέλος πάντων,αυτό που θέλω να πώ είναι ότι :

Επειδή όμως είναι φοβερά,έχουν μια φοβερή ομάδα από πίσω τους,κάνουν τους ήρωες καλύτερους από ποτε κλπ,δεν σημαίνει ότι έχουν ένα εξασφαλισμένο μέλλον.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 3:41 pm
Αυτό περί ρεαλισμού ξαναπέστο...Εδειξά σε κάποιον Ναρούτο φαν kuuga και μου έλεγε πως είναι "ψέμμα"...όπα ρε μεγάλε...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 3:48 pm
xamergt έγραψε:Δεν με συγκινει καθολου.Βεβαια εχω πολλα κατεβασει να δω αρα δεν ψαχνω νεα ανιμε.
ΕΞαιρετικα ειναι τα death note & cowboy bibop

παίξε και τερμάτησε το Fate/Extra και μετά πάμε ότι στοίχημα θες πως θα πωρωθείς με το anime. Απολύτως λογικό να μην σε συγκινεί τώρα.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 3:49 pm
χαχαχαχαχαχα το πιστεύω. έχουμε πολλούς naruto fans, bleach fans, one piece fans και δεν θέλω να μπω σε τέτοια κατηγορία. Σίγουρα πολλά καινούργια είναι πάρα πολύ καλά, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να χαρακτηριστώ anime φαν επειδή θα έχω δει αυτά τα 3. Ας έχω δει όλα τα υπόλοιπα και ας μην δω ποτέ αυτά τα 3, τότε ποιός είναι anime friend (γιατί το fan δεν μου πολυαρέσει) και ποιός όχι?
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 4:18 pm
Green Ranger έγραψε:
xamergt έγραψε:Δεν με συγκινει καθολου.Βεβαια εχω πολλα κατεβασει να δω αρα δεν ψαχνω νεα ανιμε.
ΕΞαιρετικα ειναι τα death note & cowboy bibop

παίξε και τερμάτησε το Fate/Extra και μετά πάμε ότι στοίχημα θες πως θα πωρωθείς με το anime. Απολύτως λογικό να μην σε συγκινεί τώρα.

Μάλλον αυτό θα τον μπερδέψει περισσότερο.Καλύτερα να παίξει το αυθεντικό VN,μετά να δεί την ταινία για να το χαρεί,γιατί το άνιεμ είναι μέσα στις τρύπες.Παρ’ότι έχει αρκετές αναφορές στο αυθεντικό το Extra,είναι υπερβολικά πέρα βρέχει,για αυτό και είναι spin-off.Το ότι δεν τον συγκινεί είναι δικαιολογημένο λόγω της άθλιας παραγωγής του άνιμε,μια πολύ συνήθης τακτική του στούνιο Bones.
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Fate - Σελίδα 3 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 4:33 pm
Red Forever έγραψε:Όχι,απλά η ποιότητα έχει πέσει κάπως τα τελευταία χρόνια και τα πραγματικά καλά πράγματα θάβονταί από κάτι απίστευτες μούφες.Πχ το Spectacular Spider-Man τελειώσε[ακα ακυρώθηκε από το κανάλι] γιατί θέλαν περισσότερες πωλήσεις στα DVD...την ίδια ώρα που όλοι λέγαν ότι είναι ότι πιο φανταστικό μετά το κλασσικό Spiderman The Animated Series.

Θυμήστε μου γιατί δεν έχουμε ένα smiley που αυτομουντζώνεται ή κάνει κανένα facepalm για τέτοιες περιπτώσεις.

Πάντως,τώρα,υπάρχουν ευτυχώ αρκετά νέα καρτούν που ζέχνουν κλασσικίλα που λατρεύουμε,και πα΄νω από όλα,είναι καλή κλασσικίλα χωρίς τα αρνητικά που είχε τότε :

Transformers Prime,Young Justice,Ultimate Spider-Man,Green Lantern,Sacred Seven,Casshern SINS,Saint Seiya Ω,Gurren Lagann...Spectacular Spider-Man...The Batman από τυος δημιουργούς των Teen Titans και του φοβερού jackie Chan Adventures και αρκετά ακόμα που συνήθως θάβονται λόγω ηλιθιότητας ή επειδή δεν είναι αρκετά "hip" ή "trendy" ή,το χειρότερο απ’όλα,"ρεαλιστικά".Ο ρεαλισμός έχει και τα όρια του όταν μιλάμε για επιστημονική και υπερηρωική φαντασιά.Κρίμα που οι καναλάρχες και οι σπόνσορες δεν το ακούνε γιατί ακούνε τους "ξεκαρφωμένους" 40ρηδες που τα διάβαζαν αυτά όταν ήταν παιδία και δεν θέλουν να μάθει η κοπέλα τους ότι ακόμα τα διαβάζουν.

Μόνη εξαίρεση το Gurren Lagann,που το λατρεύουν για όλους τους λάθους λόγους,δηλαδή : επιτέλους υπάρχει ένα ρομπότ μεγαλύτερο και δυνατότερο από το Ideon[που αν κάποιοι είχαν κάνει λίγη έρευνα θα είχαν διαπιστώσει ότι ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!] και για τον Kamina,που είναι αρκετά φοβερός,αλλά δεν τους νοιάζει ο κακομοίρης ο Σίμον.

Τέλος πάντων,αυτό που θέλω να πώ είναι ότι :

Επειδή όμως είναι φοβερά,έχουν μια φοβερή ομάδα από πίσω τους,κάνουν τους ήρωες καλύτερους από ποτε κλπ,δεν σημαίνει ότι έχουν ένα εξασφαλισμένο μέλλον.
Καλά δεν μίλησα μόνο για animations αλλά γενικά για τα πάντα.

Μεγάλη επιτυχία τώρα κάνει και το Avatar Legend of Korra που αν κρίνω από το Avatar The Last Airbender δένει τα κλασικά animations με μια καινούρια ιδέα.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 4:41 pm
plousmike έγραψε: τότε ποιός είναι anime friend (γιατί το fan δεν μου πολυαρέσει) και ποιός όχι?

Το είναι fan δεν είναι κακό, fanboy με παρωπίδες είναι πολύ κακό από την άλλη. Ευτυχώς δεν είναι κανείς μας εδώ μέσα fanboy τέτοιου είδους, είμαστε ανοιχτόμυαλοι


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Ranger στις Παρ Μάης 04, 2012 4:44 pm, 1 φορά
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Fate - Σελίδα 3 Empty Απ: Fate

Παρ Μάης 04, 2012 4:43 pm
Ε,είμαι να είμαι στο θέμα,μιας και είμαστε για τα άνιμε. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης