Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Σαβ Φεβ 25, 2012 4:39 pm
Πηγα σημερα στα media market και τα δοκιμασα ,οχι για πολυ ωρα αλλα για κανα δεκαλεπτο.
Βρισκω στα χερια και σε οτι αφορα τα κουμπια καλυτερο το 3ds!Επαιξα mario kart 7 και το βρηκα υπεροχο, εβαλα και λιγο 3d και ειχε φαση αν και δεν ειμαι ninty fan.
Το pspvita εχει καταπληκτικη οθονη που ανταποκτινεται αστραπιαια σε καθε κινηση αφης που της κανω.Επαιξα το little devians και το γνωστο mini game οπου "σηκωνω" το εδαφος με το πισω μερος του vita(touch pad).Αρχικα διασκεδαστικο αλλα καπου βαριεσαι ή σε νευριαζει.Μιας και νιωθω χαζος να χαιδευω απο πισω την κονσολα Razz
αλλα εξυπνο mini game.Επαιξα το motorstorm vita demo(σε αναπτυξη ακομα) και το βρηκα τραγικο!Ειχε gameplay
οπου ελεγχο ενα οχημα σαν τηλευκατευθυνομενο και η καμερα ηταν απο μακρια.Δεν μου αρεσε καθολου!Επαιξα δευτερολεπτα μολις fifa που φαινεται εξαιρετικο αλλα δεν ειμαι φαν και το εκλεισα.Ειχε και ninja gaiden sigma plus vita Shocked δεν ηξερα οτι κυκλοφορησε στο vita scratch
Τα κουτια των παιχνιδιων του vita ειναι μικρα σαν του 3ds περιπου.Καλα οταν το βλεπεις σε βιντεο απλα ονειρευεσαι.πρεπει να το δεις με τα ματια σου για να καταλαβεις.Βρηκα τα κουμπια του vita(τριγωνο, τετραγωνο και τα γνωστα, ,start,se;ect και τα σταυρονημα) να ειναι πιο μικρα απο του psp.Λες και θα παιζει μωρο Evil or Very Mad , δεν μου αρεσαν καθολου αν και μαλλον θα χρησιμοποιουμε την οθονη αφης μιας και να θες στο μενου να πλοηγηθης με κουμπια δεν μπορεις, ολα με αφη!Τα αναλογικα μοχλακια τα βρηκα πολυ μικρα!Δλδ πανε να γινουν αναλογικοι μοχλοι αλλα σου φαινονται λιγοι!Απλα καλουτσικοι!Δυστηχως δεν εχω χρηματα να παρω τπτ απο τα 2 αλλα πολυ μελλοντικα θελω να τα αποκτησω Smile
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Σαβ Φεβ 25, 2012 5:04 pm
μπράβο που μας είπες τις εμπειρίες σου. Για άλλη μια φορά στο φόρουμ μας έγκυρο και έγκαιρο ρεπορτάζ Very Happy
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Σαβ Φεβ 25, 2012 5:07 pm
Ναι! Laughing
Αν εγω που δεν ειμαι μεγαλοχερης εχω θεμα μετα "κουμπακια" του vita απορω εσεις Razz
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Πως περασα με το psvita και το 3ds? 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Αθήνα

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Σαβ Φεβ 25, 2012 5:55 pm
Όντως καλή δουλειά. Για περιέγραψε λίγο ακόμα τη πίσω t screen.

Εγώ εντυπωσιάστηκα από αυτά που διάβασα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]. Θα το δοκιμάσω και εγώ και θα σας πω.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Σαβ Φεβ 25, 2012 8:05 pm
μου αρέσει να ακούω εμπειρίες!!! μπράβο Δημήτρη για την περιγραφή! Εγώ θα το πάρω το vita όταν σπάσει!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Σαβ Φεβ 25, 2012 10:25 pm
me too Cool
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Σαβ Φεβ 25, 2012 10:29 pm
Το touch pad,δλδ ο κωλος του vita Razz
ειναι μια λεια επιφανεια που λειτουργει σαν την οθονη αφης!Στο παιχνιδι Little Deviants ενα απο τα πολλα mini games απαιτουσε για να κυλισω την μπαλα σε διαφορες διαδρομες να ακουμπω το δακτυλο μου στο touch pad και στο παιχνιδι η κινηση αυτη σηκωνε το εδαφος κανοντας την μπαλα να κινηθει!Ενα αλλο minigame ηταν σε λειτουργια οπως το χειριστηριο του ps3 που εχει την τεχνολογια sixaxis.Δλδ επεφτε ενας χαρακτηρας απο υψος σαν αλεξιπτωτηστης και κουναγα με τα χερια το vita αριστερα-δεξια και ο αλεξιπτωτηστης εκανε την ιδια κινηση ωστε να περασ σε κατι στεφανια που επρεπε καθως εκανε free fall!.Ξεχασα να δοκιμασω τον browser που εχω ακουσει τα καλυτερα.Η οθονη ηταν εξαιρετικη!Επισης χαιρομαι που τα παιχνιδια βγαινουν σε καρτουλες και οχι στα θορυβωδη umd.Ο ηχος σαν να μην υπηρχε δεν ακουγα κατι και εχει ακουστει οτι πρεπει να βαζεις ακουστικα!Τα κουμπια ειπα ειναι μικρα μεχρι και το start ,select και αναρωτιεμαι γιατι τα εκαναν τοσο μικρα λες και ηθελαν να πεφτει το ματι μας στην οθονη και μονο.Εχει ενα κουμπι που δειχνει το σημα του playstation και λειτουργει σαν back button.Αν ειμα σε παιχνιδι με παει στο κεντρικο μενου του vita.Το fifa μου φανηκε σε γραφικα σαν 360!!Αλλα το εσβησα αμεσως μια και δεν ειμαι φαν του αθληματος.Ηθελα να παιξω το ninja gaiden sigma plus αλλα μονο demo σαβουροgames ειχε το vita και ουτε καν το uncharted:(Τα αναλογικα μοχλακια μου φανηκαν γελoια λες και ειναι για νανο, να δουμε θα τα συνηθησουμε...?Γενικα μου φανηκε εξαιρετικο φορητο αλλα με καποια -
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Σαβ Φεβ 25, 2012 10:40 pm
πόσο ΟΚ είναι οι 2 οθόνες? Θα τη βγάλουν καθαρή από γραντζουνιές και τέτοια?
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Σαβ Φεβ 25, 2012 10:57 pm
H πισω δεν ειναι οθονη, απλα επιφανεια που λειτουργει ΣΑΝ οθονη αφης.Το vita που ειδα ειχε φουλ δαχτυλιες και λογικο αφου με τα δαχτυλα θα ασχολουμαστε με την οθονη.Επισης το υλικο του ειναι οπως του ps3 fat δλδ γυαλιστερο και λειο και φαινονται οι σκονες δαχτυλιες...
Η οθονη ειναι μεγαλυτερη απο του psp και αμα πεσει μαλλον θα χαλασει 5" ειναι αυτη...
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Κυρ Μαρ 11, 2012 4:03 pm
Φοβερό θέμα,Δημήτρη.Ξέρω,είμαι πάναργος κλπ... lol! Συμφωνώ και εγώ για το 3DS.Εϊναι απίστευτη κονσόλα.Εγώ το δοκιμάζω σχεδόν κάθε φορά που πάει στο Multirama της γειτονίας μου.Δηλαδή...απλά να κάνουν καλύτερη την μπαταρία και να το κάνουν Region Free...απλά θα είναι κορυφαία η κονσόλα.Πέραν από αυτά τα δύο προβλήματα...το δικό μου πρόβλημα,είναι αυτή η αηδία που σκεφτήκαν ότι κάποια παιχνίδια θα έχουν αυτό το καινούργιο gadget με το δεξί μοχλό,που είναι ηλίθια μούφα[αν και ώς,συνήθως τα παιχνίδια που θα πάρω δεν θα έχουν ούτε αυτό αλλά δεν θα χρειάζονται και την οθόνη αφής...όπως και στο DS].

Τώρα για το Vita,δεν το έχω δοκιμάσει,γιατί δεν το έω βρεί και πουθενά,αλλά μόνο και μόνο λόγω των παιχνίδιων που κυκλοφορούν το θέλω....βέβαια μετά θυμάμαι ότι : έχει μόνο 5 ώρες παιχνιδιού...έχει OLED οθόνη...και κοστίζει ηλιθιωδώς πολλύ,σε αντίθεση με το 3DS και δεν υπάρχει τρόπος για την ώρα για να μεταφέρω παιχνίδια από το PSP εκεί πέρα...αλλά αυτό δεν είναι το χειρότερο.Η NIntendo είπε ότι δεν θα βγει σύντομα άλλη έκδοση του 3DS,αλλά εδώ,πρέπει να βγεί καινούργια έκδοση...για πολλούς λόγους μιας και δεν είναι κάτι που διορθώνεται με αξεσουάρ.Αλλά στην ΣΟΝΥ είπαν ότι δεν θα γίνει...τουλάχιστον σύντομα...σκ...

Πολύτιμες εμπειρίες πάντως για μελλοντικές αγορές,και τα θέλω και εγώ και τα δύο...και το περίεργο;Θέλω ως παιχνίδια τα Ultimate Marvel Vs Capcom 3 και το Street FIghter X Tekken.Το πρώτο,επειδή είμαι σίγουρος ότι αυτή θα είναι για πάντα η τελευταία φορά που θα δώ τους Dante,Vergil και Zero.Και είναι και παιχνίδι της Eighting και μάλιστα παίρνει αρκετά από το TVC : UAS,οπότε δεν μπορεί να είναι κακό...και 60 FPS και στο Vita.

Όσο για το δεύτερο...ε,κακά τα ψέματα...ποιός παλιός φάν των παιχνιδιών ξύλου δεν ήθελε να δεί αυτά τα δύο μαζί.30 FPS ή όχι,το χαζό στύλ του SF 4 ή όχι,δεν με νοιάζει,ας το έχω για να το έχω,να μην νοιώθω προδομένος[και με το που το πάρω,πιθανώς να μου το δώσει πια και δωρεάν το console club]. lol!
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Κυρ Μαρ 11, 2012 4:13 pm
Mετα απο τοσες βδομαδες σχεδον εκανες ποστ στο θεμα αυτο; Razz
ΕΓω σκεφτηκα να μην παρω κανενα μεχρι
1)το 3ds ν βγαλει 2η εκδοση με το 2ο στικακι
2)το vita να σπασει.
υγ.δεν καταλαβα το σχολιο περι console club Laughing
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Κυρ Μαρ 11, 2012 4:22 pm
Ου,καλά και εγώ μέχρι να το πάρω,πρακτίκα το console club,ένα κατάστημα με παιχνίδια στην Αθήνα[στο Νέο ηράκλειο συγκεκριμένα] θα έχει μειώσει τόσο πολλύ την τιμή των παιχνιδιών που βγήκαν στην αρχή,που πρακτικά θα τα δίνει δωρέαν. Very Happy

Ε,σου είπα,είμαι πάναργος σε κάποια. lol! Τώρα ποιες εκδόσεις θα πάρω...όποια του 3DS έχει Region Free codes και μια του PSV που δεν θα έχει κάποιο εξα΄ρτημα με ημερομηνία λήξης...είναι ηλίθιο πια να έχω παλίες κονσόλες και να μην καταλαβαίνουν χρηστό και αυτό να έχει.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Κυρ Μαρ 11, 2012 4:51 pm
To console club το ξερω απο πρωτο χερι παω πολυ συχνα,ειμαι πελατης.Το μονο παραπονω οτι παλια games dc,gamecube τα πουλα πολυ ακριβα.Απο αυτο το μαγαζι πηρα ds,psp,gamecube,dreamcast ,τα τελευταια 2 τα πουλησα λογω οτι μου ηθελαν >30 ευρω για καποιο game, ε οχι.και αυτη η πιπιλα "ειναι παλια τωρα σπανια" τη βαριεμαι.Παντος το dc θα το ξαναπαρω.Ηδη εκλεισα συμφωνια με ενα παιδι, θα μου το δωσεις 80 ευρω με πανω απο 40 games(κοπιες), επισης μου εχει πει που και πως αντιγραφω κοπιες για το dc αρα με συμφερει.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Κυρ Μαρ 11, 2012 5:01 pm
Ναι,τα πιο παλιά τα έχουν τσιμπιτά δυστυχώς.50 ευρώ για το SMB Melee ας πούμε είναι πολλύ.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως περασα με το psvita και το 3ds? Empty Απ: Πως περασα με το psvita και το 3ds?

Κυρ Μαρ 11, 2012 5:05 pm
Ξερεις ποσα μου ειπαν sealed το mgs twin snakes?150ευρω Shocked lol!
Ευτυχως στο wii πλην ελαχιστων εχω κατεβασει την αφροκρεμα των gc τιτλων και μου παιζουν απροληματισταπχ το luigis mansion ,ενα πολυ ωραιο και αστειο παιχνιδακι.
Στα του console club ,τους βγαζω το καπελο πως δεχονται μτχ κονσολες(και πουλανε) και με το ποσο που δινουν μπορεις να παρεις οτι θες!!Δεν τα παιρνουν και ακριβα αλλα αν σου ειναι αχρηστα(κονσολες -παιχνιδια) κατι πιανουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Παρόμοια θέματα
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης