Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Eurovision 2012

+10
ninetales
LunaWoD
chrys
falconara90
plousmike
XameR_GT
MCygo13
Green Rider
antonito91
lapo
14 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
AwakenedPRO
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 71
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2012

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Τετ Μάης 23, 2012 10:39 pm
Δεν είδα χθες γτ βγήκα έξω.

Απο τραγούδια μόνο το δικό μας και της Κύπρου έχω ακούσει και ένα άλλο με κάτι γριές που έδειχνε σήμερα στο Mega.

Ωραία και η Ελλάδα και η Κύπρος.

Η Ήβη απο ό,τι άκουσα ήτανε κρυωμένη.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Πεμ Μάης 24, 2012 5:59 pm
Φήμη μηνύματος : 0% (1 ψήφοι)
chrys έγραψε:Μπραβο σε ελλαδα και κυπρο
Για την Κύπρο μπορείς να το πεις αυτό, συμφωνώ. Το δικό μας όμως απαίσιο είναι αν το δούμε αντικειμενικά, μια χαζοαντιγραφή του Σαρμπέλ, της Καλομοίρας και της Παπαρίζου. Την έχω βαρεθεί πια αυτή τη συνταγή. Και ούτε φωνή έχει! Γι' αυτό φαίνεται της έβαλαν το πουτανέ «φόρεμα» αυτό, μπας και πάρει καμιά ψήφο... Ο Άγγλος ανταποκριτής είπε για το συγκεκριμένο: «Η Ελλάδα δεν έχει χρήματα και γι' αυτό δεν έχει φόρεμα να φορέσει» με αυτό το τόσο ευχάριστο και ζεστό τους χιούμορ που είναι πιο κρύο και από ένα παγόβουνο... Μόνο για την Κύπρο μίλησε με καλά λόγια (και λέω τώρα εγώ, μήπως οφείλεται στο ότι μέχρι πριν κάποια χρόνια η Κύπρος ήταν αγγλοκρατούμενη; Μήπως ενδόμυχα τη θέλουν πίσω; ).

Και εκτός από το ρεζιλίκι πάνω στη σκηνή, βγήκε η γύφτισσα σε πρωινάδικο του Μπακού και χόρεψε τσιφτετέλι σε τούρκικους ρυθμούς! Και από πίσω η ελληνική σημαία! Έλεος πια με το τσόκαρο...

Το ότι θα πατώσουμε είναι σίγουρο, ειδικά με την προπαγάνδα που γίνεται από τα ΜΜΕ στο εξωτερικό κατά της Ελλάδας . Αλλά συμφωνώ με τον Δημήτρη, ντροπή μας αν βγούμε με αυτό στη δεκάδα.

Πέρυσι είχαμε ένα αρκετά ωραίο τραγούδι, άσχετα που δεν το ψήφισαν λόγω πολιτικών συμφερόντων (και βγήκε το Αζερμπαϊτζάν, που ήταν μέτριο), όπως συμβαίνει πάντα με όλες τις χώρες, άλλωστε. Χάθηκε φέτος να έχουμε ένα σαν κι αυτά; Και γιατί πια όλο στα αγγλικά; Θα αφήσουμε την ταυτότητά μας για να πάμε να τραγουδίσουμε για αφροδίσια και αφροδισιακούς (συμφωνώ πάλι με τον Δημήτρη· συν ότι και το ρούχο-εσώρουχό της εκεί παραπέμπει).









Έχει επεξεργασθεί από τον/την gantonis στις Παρ Μάης 25, 2012 5:31 pm, 2 φορές συνολικά
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Πεμ Μάης 24, 2012 6:07 pm
Μπορει η Κυπρος να ηταν αγγλοκρατουμενη αλλα δεν σημαινει οτι εχει καλες σχεσεις με την Αγγλια.Το λεω γιατι ειμαι Κυπριος.Και δεν νομιζω να την θελουν πισω γιατι ουτε οι Κυπριοι τους θελουν.Οσο για το τραγουδι της Τουρκιας δεν μπορω να το σχολιασω.Μπορει να ειναι ωραιο το τραγουδι τους αλλα εγω χωρις να το ακουσω δεν μου αρεσει.Δεν μπορω να υποστηριζω τους Τουρκους μετα απο τοσα κακα που εκαναν στην χωρα μου.
LunaWoD
LunaWoD
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 205
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Thessaloniki
http://juratrippergreek.topicboard.net

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Πεμ Μάης 24, 2012 9:49 pm
Παιδιά ναι. Χάλια το δικό μας. Γι αυτό πληρώνεται ο χορογράφος; Ήταν το καλύτερο που μπορούσε να ... αντιγράψει;
Και καλά είπε ο Βρετανός. Αν είναι να βγει μόνο με το βρακί της. Μη την ενοχλεί και το μπλουζάκι που αποκαλέι φόρεμα.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Πεμ Μάης 24, 2012 10:38 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
chrys έγραψε:Μπορει η Κυπρος να ηταν αγγλοκρατουμενη αλλα δεν σημαινει οτι εχει καλες σχεσεις με την Αγγλια.Το λεω γιατι ειμαι Κυπριος.Και δεν νομιζω να την θελουν πισω γιατι ουτε οι Κυπριοι τους θελουν.Οσο για το τραγουδι της Τουρκιας δεν μπορω να το σχολιασω.Μπορει να ειναι ωραιο το τραγουδι τους αλλα εγω χωρις να το ακουσω δεν μου αρεσει.Δεν μπορω να υποστηριζω τους Τουρκους μετα απο τοσα κακα που εκαναν στην χωρα μου.
Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο... Και εγώ δεν υποστηρίζω καθόλου τους Τούρκους και χλευάζω τον έντονο εθνικισμό τους (σιγά κιόλας την παράδοση και τον πολιτισμό που έχουν, αυτοί και οι Γερμανοί...) αλλά αυτό το συγκεκριμένο τραγούδι μου άρεσε όταν το είχα ακούσει. Εσύ έχεις έναν ακόμη λόγο να μην τους θες. Δεν ζούσαν παλιά στα μέρη σου και έκαναν επιθέσεις, αλλά η απληστία τους σε κάνει να είστε στο ίδιο μέρος... Το αφαιρώ λοιπόν το τούρκικο. Very Happy
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Πεμ Μάης 24, 2012 10:55 pm
gantonis έγραψε:
chrys έγραψε:Μπορει η Κυπρος να ηταν αγγλοκρατουμενη αλλα δεν σημαινει οτι εχει καλες σχεσεις με την Αγγλια.Το λεω γιατι ειμαι Κυπριος.Και δεν νομιζω να την θελουν πισω γιατι ουτε οι Κυπριοι τους θελουν.Οσο για το τραγουδι της Τουρκιας δεν μπορω να το σχολιασω.Μπορει να ειναι ωραιο το τραγουδι τους αλλα εγω χωρις να το ακουσω δεν μου αρεσει.Δεν μπορω να υποστηριζω τους Τουρκους μετα απο τοσα κακα που εκαναν στην χωρα μου.
Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο... Και εγώ δεν υποστηρίζω καθόλου τους Τούρκους και χλευάζω τον έντονο εθνικισμό τους (σιγά κιόλας την παράδοση και τον πολιτισμό που έχουν, αυτοί και οι Γερμανοί...) αλλά αυτό το συγκεκριμένο τραγούδι μου άρεσε όταν το είχα ακούσει. Εσύ έχεις έναν ακόμη λόγο να μην τους θες. Δεν ζούσαν παλιά στα μέρη σου και έκαναν επιθέσεις, αλλά η απληστία τους σε κάνει να είστε στο ίδιο μέρος... Το αφαιρώ λοιπόν το τούρκικο. Very Happy

Δεν ειμαι στο ιδιο μερος με τους Τουρκους. Προτιμω να ΠΕΘΑΝΩ παρα να ειμαι μαζι τους.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Πεμ Μάης 24, 2012 11:22 pm
chrys έγραψε:
gantonis έγραψε:
chrys έγραψε:Μπορει η Κυπρος να ηταν αγγλοκρατουμενη αλλα δεν σημαινει οτι εχει καλες σχεσεις με την Αγγλια.Το λεω γιατι ειμαι Κυπριος.Και δεν νομιζω να την θελουν πισω γιατι ουτε οι Κυπριοι τους θελουν.Οσο για το τραγουδι της Τουρκιας δεν μπορω να το σχολιασω.Μπορει να ειναι ωραιο το τραγουδι τους αλλα εγω χωρις να το ακουσω δεν μου αρεσει.Δεν μπορω να υποστηριζω τους Τουρκους μετα απο τοσα κακα που εκαναν στην χωρα μου.
Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο... Και εγώ δεν υποστηρίζω καθόλου τους Τούρκους και χλευάζω τον έντονο εθνικισμό τους (σιγά κιόλας την παράδοση και τον πολιτισμό που έχουν, αυτοί και οι Γερμανοί...) αλλά αυτό το συγκεκριμένο τραγούδι μου άρεσε όταν το είχα ακούσει. Εσύ έχεις έναν ακόμη λόγο να μην τους θες. Δεν ζούσαν παλιά στα μέρη σου και έκαναν επιθέσεις, αλλά η απληστία τους σε κάνει να είστε στο ίδιο μέρος... Το αφαιρώ λοιπόν το τούρκικο. Very Happy

Δεν ειμαι στο ιδιο μερος με τους Τουρκους. Προτιμω να ΠΕΘΑΝΩ παρα να ειμαι μαζι τους.
Ναι βρε, το κατάλαβα ότι δεν είσαι στα κατεχόμενα, εννοούσα το νησί γενικότερα. Άμα ήσουν εκεί η στάση σου θα ήταν πολύ πιο εχθρική, και ο νόστος σου ακόμα μεγαλύτερος. Smile
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 1_zpsbe8574b7
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 3_zps4d69e2b4
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Bleach_Group
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Arrow_zpsdc214876
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Untitled-1_zps651efb21
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Wd_zps213b4510
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Flostgalaxy_zps7a6d690b
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Naruto2_zpsdde1594d
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Got_zpsb88bd570
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Παρ Μάης 25, 2012 12:48 am
έχω πολλά σχόλια να κάνω για τα φετινά τραγούδια, αλλά λέω να τα κρατήσω για μετά το τελικό. τα περισσότερα σίγουρα δεν είναι καλά. αυτό που έχω να πω μετά κι απ' τα σημερινά είναι ότι ο κόσμος ή δεν ακούει ή δεν ξέρει να ψηφίζει! αντώνη, στα βιντεάκια που έβαλες, ξέχασες τη Βόσσου με την Άνοιξη. εκείνη τη χρονιά (το '92 για να μαθαίνουν οι νεότεροι) η Ελλάδα άξιζε αντικειμενικά τη πρωτιά και πήγαινε με χίλια για να τη πάρει, και χάσαμε από το σαξοφονίστα.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Παρ Μάης 25, 2012 1:14 am
κλάσης ανώτερα τραγούδια του δεύτερου ημιτελικού κατά τη γνώμη μου. Κρίμα για την Βουλγαρία που έμεινε απ'έξω αλλά καλά να πάθει γιατί δεν έβαλε μερικές χορεύτριες γύρω γύρω να χορεύουν...η ντίβα Mad

Μου άρεσαν της Σουηδίας (καλά αυτό μου άρεσε μήνες τώρα), της Νορβηγίας και της Λιθουανίας. Της Τουρκίας είναι ότι πρέπει για Gokaiger tribute pirat
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Παρ Μάης 25, 2012 6:57 am
falconara90 έγραψε:έχω πολλά σχόλια να κάνω για τα φετινά τραγούδια, αλλά λέω να τα κρατήσω για μετά το τελικό. τα περισσότερα σίγουρα δεν είναι καλά. αυτό που έχω να πω μετά κι απ' τα σημερινά είναι ότι ο κόσμος ή δεν ακούει ή δεν ξέρει να ψηφίζει! αντώνη, στα βιντεάκια που έβαλες, ξέχασες τη Βόσσου με την Άνοιξη. εκείνη τη χρονιά (το '92 για να μαθαίνουν οι νεότεροι) η Ελλάδα άξιζε αντικειμενικά τη πρωτιά και πήγαινε με χίλια για να τη πάρει, και χάσαμε από το σαξοφονίστα.
falconara νομιζω το τραγουδι που λες ειναι το 1991 και οχι το 1992
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 1_zpsbe8574b7
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 3_zps4d69e2b4
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Bleach_Group
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Arrow_zpsdc214876
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Untitled-1_zps651efb21
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Wd_zps213b4510
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Flostgalaxy_zps7a6d690b
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Naruto2_zpsdde1594d
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Got_zpsb88bd570
Eurovision 2012 - Σελίδα 5 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Παρ Μάης 25, 2012 1:30 pm
έχεις δίκιο. το '91 ήταν. Sorry λάθος!!!! but non the less ήταν τραγουδάρα. και όντως ο δεύτερος γύρος είχε καλύτερα τραγούδια. της Τουρκίας το βρήκα άθλιο.
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Σαβ Μάης 26, 2012 11:28 pm
Καλη επιτυχια σε Κυπρο και Ελλαδα και παλι.Ελπιζουμε για μια καλη θέση. Very Happy
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Κυρ Μάης 27, 2012 2:49 am
θριάμβος της Eurodance σήμερα cheers

Πάντως εκνευριστικά στημένος ο διαγωνισμός...
αν ήταν ας πούμε το νικητήριο τραγούδι με ας πούμε την Μάλτα θα έπαιρνε ένα αγγούρι...
αφού τα βλέπετε οι βαθμοί είναι στάνταρ Evil or Very Mad
Η Κύπρος ας πούμε δεν πήγε όσο ψηλά άξιζε γιατί απλά είναι η Κύπρος και δεν έχει συμμαχίες.
LunaWoD
LunaWoD
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 205
Ημερομηνία εγγραφής : 23/01/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Thessaloniki
http://juratrippergreek.topicboard.net

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Κυρ Μάης 27, 2012 9:12 am
17οι παιδιά... πω πω.. γυρίσαμε στα παλιά.. Ρακιτζής φάση... Να δούμε τι θα μας πει η Ελευθερία τώρα που ήταν τόσο σίγουρη!
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Κυρ Μάης 27, 2012 10:45 am
Green Ranger έγραψε:Η Κύπρος ας πούμε δεν πήγε όσο ψηλά άξιζε γιατί απλά είναι η Κύπρος και δεν έχει συμμαχίες.
Συμφωνω μαζι σου jim. Τα προγνωστικα ειχαν την Κυπρο τουλαχιστον στην πρωτη 7αδα. Της Ελλαδας το τραγουδι δεν ηταν και το καλυτερο.Και για αυτο βγηκε 17ο. Αλλα νομιζω η Κυπρος που βγηκε 16η μπορουσε για κατι καλυτερο. Και οπως ειπες φταινε οι συμμαχιες. Βγαλανε την τουρκια 7η. Καλα ολα στημενα στους Ευρωπαικους διαγωνισμους.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Eurovision 2012 - Σελίδα 5 Empty Απ: Eurovision 2012

Κυρ Μάης 27, 2012 11:05 am
πολιτική σκέτη. Η από σκανδιναβία ή από πρώην σοβιετική ένωση βγαίνει συνήθως πρώτο...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης