Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

To 2x14 Missing Green μου φάνηκε...

1 - 14%
3 - 43%
3 - 43%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 7
 
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

2x14 Missing Green Empty 2x14 Missing Green

Τρι Δεκ 06, 2011 3:36 pm
Mιας και το είδα σήμερα στην κασέτα που το έχω είπα να κάνω review. Ο Τζέησον νιώθει τύψεις που έχασε ο Τόμμυ τις δυνάμεις του και οι άλλοι πάνε στην λίμνη που είναι ο Τόμμυ με το αμάξι να τον φέρουν πίσω σαν έκπληξη, έτσι ώστε να πάρει δυνάμεις και κερδίσει το τρόπαιο στις εξετάσεις καράτε που θα δώσει. Ο Lord Zedd στέλνει τον Γκόλταρ και τους πιάνει αιχμάλωτους. Και όχι μόνο αυτό αλλά με το πράσινο κερί του Τόμμυ ανάβει τα δικά τους κεριά για να χάσουν και αυτοί τις δυνάμεις τους. Ο Τζέησον σκοτώνει το τέρας που έφτιαξε ο Zedd από το τρόπαιο του καράτε,πάει στην διάσταση πολεμά τον Γκόνταρ και σώζει τους άλλους. Προσωπικα το αγαπημένο μου επεισόδιο με τον Τζέισον, τα έσπασε σε αυτό το επεισόδιο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση έχοντας δει Dairanger πάντως είναι πως αφού ο gekiranger των zyuranger δεν πολέμησε αυτό το τέρας στους dairanger αλλά ο Ryuranger των Dairanger ο Lord Zedd έκανε με τη μία τεράστιο το τέρας Razz
Μετά με το νόμισμα του ο Τζέησον ξαναφόρτισε όλα τα νομίσματα παίρνοντας πίσω την ενέργεια από τα κεριά. Χαλαρά θα μπορούσε να κάνει το ίδιο και τον Τόμμυ δηλαδή...
Και στο τέλος που έγραφε γράμμα ο Τόμμυ σκεφτόμουν τι θα μπορούσε να πει και δεν είπε.
Λέει ο Τόμμυ "ψηλά το κεφάλι είσαι αρχηγός, δεν φταις εσύ για ότι έγινε"
Σκεφτόμουν εγώ...ναι είσαι αρχηγός μέχρι να γίνω άσπρος και σε διώξουν με τις κλωτσιές από τη σειρά lol!
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

2x14 Missing Green Empty Απ: 2x14 Missing Green

Σαβ Δεκ 10, 2011 10:35 am
Πολύ ωραίο επεισόδιο πράγματι. Όντως θα μπορούσε να κάνει το ίδιο με τον Tommy.
redgoldjason
redgoldjason
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2011
Τόπος : Zedd's Palace

2x14 Missing Green Empty Απ: 2x14 Missing Green

Κυρ Ιαν 15, 2012 1:09 am
whos the boss???Jason is!! Green Ranger τα πραγματα δεν εγιναν ετσι οπως τα λες ο jason εφυγε απο μονος του δεν τον εδιωξαν!!επισης η σκηνη που ο zordon λεει οτι ο τομυ ειναι ο αρχηγος σαν λευκος μπηκε μετα απο τη φυγη του Austin δλδ μετα απο οταν γυρισαν κανονικα το επεισοδιο!!. Το σεναριο συνεχιζε κανονικα με τον τομυ να ειναι ο λευκος αλλα ουτε αρχηγος ουτε υπαρχηγος ουτε τιποτα!!!θα ηταν ακριβως οπως ηταν ως πρασσινος!!και τα λιγα επεισοδια που γυριστικαν με το jason μετα το white light τους μεταμορφωνει αυτος μαζι και τον tommy και γενικα φαινεται οτι ειναι αρχηγος που δειχνει οτι τα επεισοδια τα γυρισαν με αυτη τη λογικη!! Μετα προσφεραν στο Jason ενα σωρο λεφτα για να επιστρεψει στους zeo οποτε δειχνει οτι δεν τον εδιωξαν απο τη σειρα καθε αλλο μαλιστα τον ειχαν τρελη αναγκη γιατι χωρις jason δεν ειχαν νουμερα!! και στο επεισοδιο που επιστρεφει(a golden homecoming) στο τελος που συζηταει με τον τομυ του λεει οτι δε γυρισε για να παρει πισω την αρχηγία και η συζητηση προχωραει με το σκεπτικο οτι οσο ηταν ο jason κοκκινος ηταν παντα ο αρχηγος!! Αυτα μπορεις να τα δεις σε μια συνεντευξη με τους σεναριογραφους και παραγωγους των MMPR που βρισκεται στο youtube!!!! νομιζω απευθειας link για τη συνεντευξη πρεπει να εχει στο rangercentral!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

2x14 Missing Green Empty Απ: 2x14 Missing Green

Κυρ Ιαν 15, 2012 1:29 pm
βασικά δεν κατάλαβες τον τρόπο που τα έγραψα...έκανα πλάκα. Χαλαρά θα μπορούσε να τα πει αυτά ο Τόμμυ αυτά που είπα αφού από μλκ του Τζέισον έχασε τις πράσινες δυνάμεις του Razz
Μετά έγινε άσπρος και τον ξαπόστειλε για τιμωρία (αυτό είναι αστείο όχι η πραγματικότητα) lol!
Γνωρίζω πολύ καλά γιατί έφυγε ο Τζέισον στην πραγματικότητα, απλώς σε αυτό το επεισόδιο είδαμε πως μπορούσε να είχε σώσει και τις πράσινες δυνάμεις
redgoldjason
redgoldjason
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2011
Τόπος : Zedd's Palace

2x14 Missing Green Empty Απ: 2x14 Missing Green

Τρι Ιαν 17, 2012 12:49 am
κοιταξε βασικα αν εμενε ο jason στην αλλη διασταση οντως θα νικουσε το goldar και θα επερνε το πρασινο κερι!!αλλα ο τομυ θα ειχε πεθανει μεσα στο dragonzord!!! γιαυτο πηγε ο ζακ να φερει το jason!!καλυτερα τις δυναμεις παρα τη ζωη του!! Razz
avatar
chrys
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2644
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2010
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος

2x14 Missing Green Empty Απ: 2x14 Missing Green

Πεμ Ιουν 07, 2012 4:44 pm
Πολυ καλο επεισοδιο. Για ακομη μια φορα o jason αποδεικνυεται αξιος αρχηγος!
Xrysovalantis 2@@
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 585
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014
Ηλικία : 22

2x14 Missing Green Empty Απ: 2x14 Missing Green

Σαβ Μαρ 21, 2015 5:50 pm
Πολύ καλό επεισόδιο!
Deadman Brand
Deadman Brand
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 601
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2016

2x14 Missing Green Empty Απ: 2x14 Missing Green

Παρ Μάης 13, 2016 4:02 pm
Ο Jason νιώθει υπεύθυνος που ο Tommy δεν είναι πια ranger.Ο Goldar φυλακίζει τους υπόλοιπους rangers οι οποίοι κινδυνεύουν να χάσουν τις δυνάμεις τους ενώ παράλληλα ο Zedd στέλνει ένα τέρας στη γη.Τελικά ο Jason νικάει το τέρας,σώζει τους rangers και κερδίζει και τον διαγωνισμό που συμμετέχει.Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να πω άλλα απλά εξαιρετικό.
avatar
redranger
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 335
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2012

2x14 Missing Green Empty Απ: 2x14 Missing Green

Τετ Μάης 18, 2016 6:44 pm
Ηταν καποτε το αγαπημενο μου. Διοτι ηταν το μοναδικο απο ο,τι θυμαμαι που κεντρικο προσωπο ηταν μονο ο Τζεησον. Αυτο που με ενοχλουσ επαντα -και το εχω ξαναπει, ειναι οτι ολοι πεφτανε πανω στον Τομμυ λε ςκαι ηταν κι εγω δεν ξερω τι (χωρια να θελω να παρεξηγηθω απο τους θαυμαστες του, κι εμενα μου αρεσε τοτε) αλλα μηπως τον παρουσιαζαν σαν εντελως αδυναμο χαρακτηρα χωι πηγμη κλπ; Επισης με ενοχλησε που το forever red τον ειπαν "θρυλο" δεν καταλαβαινω το λογο. Ολοι οιπαλιοι Ρεηντζερς ηταν θρυλοι.
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

2x14 Missing Green Empty Απ: 2x14 Missing Green

Δευ Αυγ 08, 2016 5:04 pm
Εξαιρετικό επεισόδιο,θα συμφωνήσω στο ότι ήταν το καλύτερο του Τζέισον
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης