Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Tokusou Sentai Dekaranger Empty Review - Tokusou Sentai Dekaranger

Παρ Νοε 25, 2011 12:45 pm
Σεναριο 10: Σχεδόν σε όλα τα επεισόδια ψήφισα πολύ καλό ή εξαιρετικό. Για όσκαρ όλα τα επεισόδια, ειδικά γιατί ήταν σαν πραγματικές αστυνομικές υποθέσεις

Ηρωες 10: Τόσο φανταστικό καστ δεν έχω ξαναδεί πραγματικά. Ο καθένας είχε τον δικό του χαρακτήρα, τις δικές του ειδικές δυνάμεις και τα επεισόδια ήταν μοιρασμένα σωστά ώστε η ανάπτυξη των χαρακτήρων να είναι σωστή. Δεν έχω ξαναδυσκολευτεί τόσο για να διαλέξω τον αγαπημένο μου από μια σεζόν!

Κακοι 10: Ητάν κάτι το ξεχωριστό να μην υπάρχει ένας κακός αρχηγός όλων, αλλά κάποιος σαν τον Αμπρέρα να πουλάει όπλα στους κακοποιούς για να καταστρέψουν τη γη και να τα κονομήσει. Τεράστιο ενδιαφέρον για κάθε εξωγήινο που αντιμετώπισαν οπότε. Eιδικά το γεγονός πως οι εξωγήινοι ζούσαν σαν άνθρωποι στη γη και σκότωναν άλλους, κάποιες φορές είχαμε και έρωτες με τους Dekaranger, οπότε ο ρεαλισμός σε όλο του το μεγαλείο!

Ζords 10: Μου άρεσαν πολύ, ειδικά οι μάχες και το έξτρα που είδαμε στην ταινία με το machine gun και τα dekaflyers!

Οπλα 10: Tα λέιζερ περίστροφα είναι τα καλύτερα που έχω δει. Ειδικά ο Μπαν με τα 2 τα έσπαγε. Οσό για το Swat Mode αυτό και αν ήταν όλα τα λεφτά. Τα κορυφαία όπλα τα είχαν φυσικά ο Dekabreak & o Dekamaster!

Στολες 10: Τις λατρεύω. Με το νούμερο του καθενός πάνω ήταν πολύ ωραίες. Ειδικά τα κράνη!

Εισαγωγη 8: Δεν είχε τόσο δυνατό ξεκίνημα όσο οι SPD, αλλά από την άλλη μπήκε κατευθείαν στο ψητό!

Τελος 10: Τα 3 τελευταία επεισόδια ήταν για Οσκαρ!

Μουσική 10: Μουσική που σε πωρώνει πραγματικά. Απίστευτο δέσιμο ροκ και τζαζ!

Γενικη βαθμολογια 9,8: Αναρωτιέμαι αν πρόκειται να δω καλύτερη σεζόν από αυτή στο μέλλον. Πραγματικά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σεζόν!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Ranger στις Παρ Ιαν 13, 2012 5:53 pm, 1 φορά
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Review - Tokusou Sentai Dekaranger Empty Απ: Review - Tokusou Sentai Dekaranger

Τετ Ιαν 11, 2012 12:08 am
Ωχ το ειχα ξεχασει...

Σεναριο 10: Ατοφιο και καθαρο, καθε επεισοδιο και διαφορετικη ιστορια, καθολου ασχχημο το οτι δν κινηθηκαν σε ενα εννιαιο κυκλο παρα μερικα που χωριστηκαν σε 2 κομματια. Δεν νομιζω πως ψηφισα σε καποιο κατι λιγοτερο απο πολυ καλο.

Ηρωες 10: Τωρα τι να πρωτοπεις, ενας κι ενας απο τον πρωτο πρωτο μεχρι και τον τελευταιο ακομα και 1-2 ατομα που εμφανηστηκαν σε 1 επεισοδιο πχ Dekagold ειχαν πολυ ωραιο και ενεργο ρολο. Το βασικο καστ ειχε πολυ βαθος και οι χαρακτηρες ηταν παρα μα παρα πολυ καλοι ανεξαιρετως.

Κακοι 10: Θα ελεγα οι αγαπημενοι μου αλλα δν θελω να γινω υπερβολικος, μαφια, διακινηση απαγορευμενων ουσιων, παρανομο εμποριο....καυσε αυτα υποτιθεται πως υπαρχουν στο CSI οχι σε Super sentai....

Ζords 9: Oλα καλα και ωραια αλλα τα πρωτα μου θυμισαν κατι απο παιχνιδια ηλικιας 36 μηνων εως 2 χρονων, ολα τα υπολοιπα ηταν φοβερα και ειδικα το Deka wing.

9,5: Πολυ καλα ολα αλλα αφου εχεις υποτυπωδη σιδερογροθια γιατι δν την χρησιμοποιεις να γουσταρουμε?? Καλο το Sniper και τα διπλα περιστροφα(φοβερα για να πω την αληθεια) οπως και των Dekabreak, Dekamaster

Στολες 10: Απο τις ποιο ωραιες στη σειρα σοβαρες και ακρως ενδιαφερουσες, με το Swat mode ηταν πραγματικη ομαδα κρουσης!!!

Εισαγωγη 8: Moυδιασμενη αρχη χωρις κατι το ιδιαιτερο, στους ρειντζερς ηταν πιο δυνατο το ξεκινημα

Τελος 10: Mακαρυ να μπορουσα να βαλω περισσοτερο αλλα ας ωψεται πως βαθμολογουμε με αριστα το 10, τι να πρωτοπεις για το κλεισιμο της σεζον, μοναδικο πρωσοπικα το χαρακτηριζω ευκολα ανεπαναληπτο, δν θυμαμαι κατι παρομοιο σε αλλη σεζον απλη μαγεια

Γενικη βαθμολογια: 9,5(9,5625) Απο τις πιο δυνατες σεζον!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης