Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Πεμ Μαρ 31, 2011 11:42 pm
Α ! Ναι, η φωνη του ειναι πολυ νεανικη για να ειναι αυτος ! Βεβαια περασαν τοσα χρονια απο τοτε που εβλεπα Spider-man κ Teknoman (Tekkaman Blade) στο Σταρ. Τοτε ημουν Τεταρτη κ Πεμπτη Δημοτικου! Ειναι φυσικο να γερασε ο ανθρωπος. Ετσι κ αλλιως η φωνη δεν αλλάζει οπως η εμφανιση, με τα γεράματα. Παντως πολυ ωραια φωνη, κ το παιξιμο. Σπανια να μου αρεσει Ελληνικη μεταγλωτιση, λογω της συγκρισης με τα original. Γιατι αρκετες φωρες μοιαζουν παιδικες. Αλλά η συγκεκριμενη φωνη κορυφαια, οπως κ ολες στη συγκεκριμενη σειρα, Τεκνομαν, θα θελα πολυ να το ξαναεβαζε. Απορω γιατι δεν τα ξαναβαζουν, θα ταν εξισου δημοφιλες κ περισσοτερο απ τα τωρινα. Κ ειναι τελειως συγχρονο, δεν μοιαζει παλιομοδιτικο.

Επισης ειχε πολλες εναλλαγές στη φωνη του. Αλλιως στον Spider-man, αλλιώς στον Τέκνομαν. Ταιριαζε καθε φορα με την προσωπικοτητα του καθε ηρωα. Μπραβο.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Σαβ Δεκ 03, 2011 6:56 pm
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!
Το έχω όλο το αμερικάνικο. Το ιαπωνικό δεν μου άρεσε και ένας σοβαρός λόγος ήταν η μουσική. Στο αμερικάνικο η μουσική τα σπάει παιδιά.
Το ΙΙ ήταν λίγο πατάτα...
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Σαβ Δεκ 03, 2011 8:04 pm
^Καλά,είναι και κάπως διαφορετικές οι ιστορίες.Αλλά πως και το ΙΙ είναι πατάτα;Ημιτελές ειναι,αλλά και πάλι καλό ήταν.Τόσο καλό όσο και το πρώτο σίγουρα όχι.
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Σαβ Δεκ 03, 2011 10:35 pm
Καμία μα καμία σχέση με το πρώτο. Μιλάμε για έτη φωτός διαφορά. Το πρώτο ήταν κορυφή και το δεύτερο ήταν πάτος. Δεν ξέρω για πιο λόγο σου άρεσε, εγώ πάντως δεν βρήκα τίποτα το καλό στο ΙΙ.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Κυρ Δεκ 04, 2011 1:43 am
scratch Πως και έτσι;Οι διαφορές ήταν του στύλ Macross -> Macross 7.Μικρές,αλλά με κάποιους κλασσικούς να είναι δευτερεύοντες χαρακτήρες.Τελος πάντων,μου άρεσε για αυτό που είναι : μια συνέχεια του Tekkaman Blade,έστω και συνέχεια του στύλ Macross -> Macross 7.’Εστω και αν είναι πιο χαρούμενη και με επικέντρωση σε χαρακτήρες εκτός του Blade,μου άρεσε που είδα τον κόσμο καθώς συνεχίζει να επαναφέρετε στα φυσιολογικά του και τι έγινε με τους ProtoTekkamen/Αν έχω παράπονο είναι οτι δεν ολοκληρώθηκε ποτέ η σειρά και η Tatsunoko δεν αποφάσισε να την συνεχίσει.
falconara90
falconara90
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 1_zpsbe8574b7
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 3_zps4d69e2b4
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Bleach_Group
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Arrow_zpsdc214876
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Untitled-1_zps651efb21
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Wd_zps213b4510
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Flostgalaxy_zps7a6d690b
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Naruto2_zpsdde1594d
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Yu-Gi-OhGX_zps666b4095
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 BatmantheBraveandtheBolt_zps0ce04b94
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Got_zpsb88bd570
Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 TransformersPrime_zpse4fcca92
Αριθμός μηνυμάτων : 2456
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : VG Universe

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Κυρ Δεκ 04, 2011 1:46 pm
δε το θυμάμαι καθόλου το teknoman. ποιά χρονιά έπαιζε?
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Κυρ Δεκ 04, 2011 4:51 pm
Εγώ κάτι άλλο έβλεπα τότε και δεν το έβλεπα. Αλλά πότε ακριβώς θα σε γελάσω
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Κυρ Δεκ 04, 2011 4:52 pm
Εγώ δεν το είδα ποτέ στην τηλεόραση. Το κατέβασα φέτος τυχαία και το καταευχαριστήθηκα. (το theme από το αμερικάνικο το έχω για ξυπνητήρι στο κινητό!!)
avatar
fdfbill
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 203
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2013

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Σαβ Αυγ 30, 2014 1:07 pm
Βρε φίλε τι μας θύμησες
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Σαβ Ιουλ 08, 2017 1:50 am
Red Forever έγραψε:Το έβλεπα μικρός στο Σταρ αλλά το κόψανε επειδή ήταν πολλύ βίαιο για τότε.

Αληθεια ήταν μεταγλωττισμενο?
Neo-RedRanger
Neo-RedRanger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 728
Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2012
Τόπος : Inside my Deck
https://www.youtube.com/user/TheNeoRedRanger

Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία] - Σελίδα 2 Empty Απ: Τέκνομαν Μπλέϊντ[Tekkaman Blade στην Ιαπωνία]

Παρ Μαρ 15, 2019 3:26 am
teliosmetonoma έγραψε:Αληθεια ήταν μεταγλωττισμενο?

Ήταν. Το STAR το έδειχνε τις ένδοξες μέρες του '90. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το quote του κακού στην έναρξη:
"Η Γη θα γίνει δική μου...!!! Θα στείλω τους στρατιώτες μου να την κατακτήσουν και να σπείρουν την καταστροφή...!!!"
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης