Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Το 1ο επεισόδιο ήταν...

0 - 0%
0 - 0%
1 - 100%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 1
 
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο? Empty Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο?

Τρι Αυγ 09, 2011 5:09 pm
This series takes place on Academia Island, which is both a location and a school for scientists, consisting of both Japanese and American students. One day, Academia's three finest students, Kenji Tsukigata, Rui Senda, and Gou Omura, feel their talents are being wasted at Academia and leave. They accept a position in the evil organization Volt when they pass a test. On the night of their departure, their former classmates, Yuusuke Amamiya, Jou Oohara, Megumi Misaki, Takuji Yano, and Mari Aikawa, see them leaving. Kenji draws a gun on the five. Takuji and Mari throw themselves in front of their friends, taking the lethal blasts themselves.
Prior to the pair's deaths, Takuji and Mari were working alongside Yuusuke, Jou, and Megumi in creating a suit strong enough for space exploration. They had made substantial progress on the night that they were murdered. One of the professors at the school, Professor Hoshi, pitches in to help them complete their original ambitions. Hoshi is also worried that Volt will begin attacking people, and thus helps out to prepare against a future assault.
Two years later, Academia launches a shuttle for space exploration. However, a mysterious ship appears and downs the shuttle; Yuusuke, Jou, and Megumi are among the few survivors. They discover that Kenji, Rui, and Gou were responsible for the destruction of the shuttle. As a result, Yuusuke, Jou, and Megumi take up the powers of the original project, becoming Liveman to battle against their former classmates and Volt.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Green Ranger στις Πεμ Αυγ 11, 2011 12:44 pm, 2 φορές συνολικά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο? Empty Απ: Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο?

Τρι Αυγ 09, 2011 5:15 pm
Εχουμέ και λέμε. Από το πρώτο επεισόδιο έχουμε 2 θανάτους. Βλέπουμε 2 κακούς πασίγνωστους από 3. Ο ένας είναι αυτός που κάνει τους Toranza(Jetman) & Devin Boxer Jin(Dairanger). Επίσης η κακιά είναι αυτή που κάνει την Gara στους Dairanger. Η σειρά ξεκινά με 3 sentai. Αρά οι άλλοι 2 θα προστεθούν αργότερα και έχω απορεία να δω ποιοι θα είναι αυτοί. Με λίγα λόγια μου άρεσε το πρώτο επεισόδιο ειδικά λόγω των κακών που έχει οι οποίοι έχουν δώσει τα διπιστευτήρια τους σε άλλες σεζόν. Ενιωθά λες και έβλεπα Dairanger. Η σειρά δείχνει πολλά υποσχόμενη με τόσο dark ξεκίνημα. Για να δούμε...
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο? Empty Απ: Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο?

Τρι Αυγ 09, 2011 5:32 pm
Α, καλά, πού να δεις το τέλος! Το έμαθα στην ταινία των gaoranger και έπαθα την πλάκα μου! Shocked
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο? Empty Απ: Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο?

Σαβ Δεκ 31, 2011 7:14 pm
Μόλις το είδα...εντυπώσεις...κοιτάξτε...ήταν λίγο σαν να έβλεπα στάθη ψάλτη ala power ranger! Μου φάνηκε απίστευτα τρομαχτική η εποχή (70-80's). Παρόλα αυτά το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον. Στην αρχή δεν κατάλαβα χριστό βέβαια! αλλά μετά άρχισαν και γίνονταν τα πράγματα λίγο πιο λιανά. Γενικά μια πιο Brutal έκδοση ήταν αυτό που είδα. Αλλά δεν νομίζω ακόμα ότι είμαι έτοιμος για να πάω τόσο παλιά. Θα πάω σε κάτι πιο πρόσφατο λογικά, αλλά, αλλά...δεν θα το αφήσω, σίγουρα κάποια στιγμή θα το δω γιατί πραγματικά μου κίνησε την περιέργεια, απλά τώρα δεν έχω πολύ όρεξη για τόσο παλιά εποχή. Εδώ στους in space και θέλω επιγόντως να επιταχύνω να φτάσω σε πιο καινούργιες εποχές. Πάντως πάρα πολύ καλό επεισόδιο για αρχή σεζόν.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο? Empty Απ: Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο?

Σαβ Δεκ 31, 2011 7:59 pm
OK, λογική μου φαίνεται η αντίδρασή σου.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο? Empty Απ: Πως σας φάνηκε το 1ο επεισόδιο?

Σαβ Δεκ 31, 2011 8:56 pm
πάντως μην δεις σειρά που έχει γίνει power rangers. θα τους μισήσεις μετά 1000%
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης