Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Το επεισοδιο ηταν...

2 - 100%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 2
 
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο; Empty Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο;

Τρι Αυγ 09, 2011 1:46 am
Θα γραψω τις εντυπωσεις μου για το τελευταιο επεισοδιο τωρα.
Η μαχη με τον Ραντικετ ηταν επικη.Αυτος γινεται ενα γιγαντιο τερας και με πολλα σκαμπανεβασματα νικιεται.Μετα απο 3 χρονια δειχνει τον γαμο της Καορις, ελεγα ο γαμπρος θα ειναι ο Γκαι, τελικα ηταν ο Ριου, τη μλκ αποφαση, δεν κολλα καθολου σε σχεση με οσα ειδαμε παλιοτερα(βεβαια ισως χωρισαν επειδη δεν ειχε καλες σχεσεις με τους γονεις της).Ο Γκαι ενω ερχεται πολεμα με εναν κλεφτη και μαχαιρωνεται αν και δεν βλεπουμε καθολου τραυμα ή αιμα.Φτανει στην εκκλησια εξουθενωμενος και δικαιολογει την κουραση του απο το hangover(ή το τραυμα ωεο?).Μετα δειχνει το γαμπρο και τη νυφη να χωρευουν και ο Γκαι καθησμενος στο παγκακι να λυποθυμα ή πεθαινει αραγε;
Το θεμα σηκωνει κουβεντα.
Νομιζω τελικα οτι ο σκηνοθετης αφηνει στην κριση του θεατη να αποφασισει για τη μοιρα του Γκαι.Ποιος μου λεει οτι δεν μπορει πραγματι να κουραστηκε απο το ταξιδι και να επεσε να κοιμηθει;Ποιος παλι μου λεει οτι δεν μπορει να γρατζουνιστηκε απλως;
Η μελλοντικη εμφανιση του στους gokaiger δικαιολογει οτι δεν πεθανε μαλλον.Μπορει οι αλλοι να τον ετρεξαν σε νοσοκομειο και να σωθηκε.
Θεωρω κακος ο Αντωνης ελεγε απο παλια " πεθαινει καποιος"!Αυτο καταλαβαινουμε ποιο πολυ αλλα ο θεατης εχει πολλες δικαιολογιες,ο σκηνοθετης ξεκαθαρα μας αφηνει προς ωφελος του/μας να αποφασησουμε για την τυχη του Γκαι.Λογικο να εμφανιστει αρα στους gokaiger.Aυτο "η επιλογη του κοινου" το εχω δει και σε ανιμε.Σε μια σκηνη σε ενα σπιτι ξερουμε απο τις φωνες οτι ειναι ενας αντρας και μια γυναικα μεσα.Ακουγεται ενα πυροβολισμος και μια κραυγη.Η ταινια τελειωνει ακαριαια.Δεν ξερουμε αν ο αντρας(ειχε το οπλο) αυτοκτονησε ή σκοτωσε τη γυναικα, ο σκηνοθετης αφηνει εμας να αποφασισουμε για το τη συνεβη, ο καθε ακροατης θα εχει φυσικα διαφορετικη αποψη.
Παντως ναι στο τελος προσωπικα εγω συγκινήθηκα,σχεδον εκλαψα Sad μιας και φαινοταν ετοιμοθανατος ο Γκαι αλλα γαληνιος.Αλλα οπως ειπα δεν ειναι ξεκαθαρο το θεμα.μου την εσπασε που παντρευτηκαν Καορι & Ριου, αυτο με σοκαρε δεν το περιμενα απο τη στιγμη που στα επεισοδια 30+ ουσιαστικα ηταν ζευγαρι με τον Γκαι, κατα τα αλλα ηταν μια εξαιρετικη σειρα σενται, την ευχαριστηθηκα ,μου αρεσε πιο πολυ απο τις αλλες που ειχα δει.Ειχαριστω παιδια που μου την προτεινατε.
polls για 47-50 θα κανω αυριο μιας και κουραστηκα Wink

Για τον ηθοποιο που κανει τον Γκαι
Σπόιλερ:
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο; Empty Απ: Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο;

Τρι Αυγ 09, 2011 2:04 am
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Εχει λογική τελικά και η εμφάνιση του στο Super Sentai World movie των Kakuranger τελικά. Πάντως και γω πρώτη φορά στεναχωρέθηκα έτσι για tokusatsu σειρά. Εκανά μια βδομάδα να συνέλθω όταν την είχα δει
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο; Empty Απ: Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο;

Τρι Αυγ 09, 2011 2:07 am
Eγω λεω μεχρι και να δω το επεισοδιο των gokaiger που θα κανει guest,να δω αν αλλαξε εμφανησιακα.
Παιδια gadoni,adonito πεστε και εσεις την αποψη σας σχετικα με το τι επαθε για εσας ο Γκαι και σχολιαστε το επεισοδιο.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο; Empty Απ: Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο;

Τρι Αυγ 09, 2011 1:48 pm
Εγώ δεν έχω άποψη πάνω στο θέμα, ακολουθώ ό,τι πουν οι σεναριογράφοι. Και, εφόσον αυτοί των Τζέτμαν δήλωσαν ότι είναι νεκρός και τον αντικατέστησαν μετά με τον Τζεφ, αυτό ισχύει για 'μένα. Δε με νοιάζει τι πιστεύουν οι παραγωγοί των σεντάι που τον θέλουν ζωντανό, δεν έχει μετά αυτό το συναίσθημα που σε κάνει να λατρεύεις τους jetman. Εάν η Toei δεν επιθυμεί θανάτους στους σεντάι πλέον, δικό τους το πρόβλημα, για 'μένα είναι νεκρός ο κύριος και έχει πάρει άλλος τη θέση του. Αν είναι δυνατόν, να αναιρούν αυτά που έγραψαν οι σεναριογράφοι; Ωστόσο, ναι, ο σκηνοθέτης έκανε εξαιρετική δουλειά εκεί πέρα, οπότε πλέον είναι λογική η εμφάνιση του μαύρου Τζέτμαν σε επόμενες σεζόν. Και το επεισόδιο στο οποίο θα εμφανιστεί θα το δω και εγώ, θέλω να δω τι θα πουν, αν θα μιλήσει για την ύπαρξη του πράσινου, αν τελικά τον πήγαν στο νοσοκομείο κ.ά. Αλλά θα ήθελα να δω και τον Ριού, την Καορί και την Άια, την κόρη τους, εκτός από τον Γκάι. Α, λέτε ο νέος Γκάι να αρχίσει να μιμείται τον παλιό και να γίνει εμπόδιο στη σχέση της Λούκα με τον Μάρβελους; Razz
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο; Empty Απ: Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο;

Τρι Αυγ 09, 2011 2:14 pm
Πως είσαι τόσο απόλυτος δεν καταλαβαίνω. Δεν ξεκαθαρίστηκε ότι πέθανε στο τέλος, δεν είπαν κάτι οι άλλοι πρωταγωνιστές. Οσό για το μανγκα, προφανώς είναι non-canon όπως οι περισσότερες ταινίες. Επίσης έχεις σκεφτεί και ατο άλλο? Ποιος μου λέει ότι οι Gokaiger δεν κινούνται στο δικό τους σύμπαν, όπου εκεί ο Gai είναι ζωντανός? Αν υποθέσουμε ότι όντως κινούνται στο ίδιο σύμπαν τότε το manga δεν κινείται στο ίδιο ή πρόκειται για γεγονότα πιο μετά και από τους gokaiger. Kαι προφανώς τελικά ο Gai λυποθήμησε από αιμοραγία και οι άλλοι νόμιζαν ότι πέθανε.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο; Empty Απ: Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο;

Τρι Αυγ 09, 2011 2:24 pm
Ναι, δεν είπαν οι πρωταγωνιστές, μα το δήλωσαν οι δημιουργοί, και μετά έδωσαν την άδεια σε έναν άλλον να συνεχίσει τους Τζέτμαν μέσω του μάνγκα, αλλά δε συμφώνησε η Toei με αυτό. Γενικά, με ενοχλεί αφάνταστα όταν κάποιος πάει και τροποποιεί ένα σημείο του σεναρίου και κατά συνέπεια, της υπόθεσης γενικά.

Αυτό με τους Gokaiger το σκέφτηκα, αλλά η ιδέα μού έφυγε από το μυαλό επειδή όλοι οι σεντάι ανήκουν στο ίδιο σύμπαν, δυστυχώς η Toei δεν ακολουθεί τη μέθοδο των ράιντερς. Α, επίσης, για τους gokaiger, οι παραγωγοί των Gokaiger σκέφτονταν να τους κάνουν πειρατές που ταξιδεύουν από διάσταση σε διάσταση, όπως ο decade, μα απορρίφθηκε αυτή η πρόταση για το λόγο που ανάφερα... Αλλά γενικά στους gokaiger το θέμα έχει ξεφύγει κατά πολύ... Είναι αυτό που είχες πει ότι το κάνουν για τον ενδουσιασμό των οπαδών. Στο θρυλικό πόλεμο ήταν νεκρά πολλά από τα άτομα που συμμετείχαν, αλλά εκεί μπορείς να πάρεις ως εξήγηση το ότι μπορεί κάποιος άλλος να πήρε τις δυνάμεις τους μετά... Και στους liveman θέλω να δω τι θα κάνουν, αν και προφανώς θα εμφανιστεί μόνο ο κόκκινος και ίσως τον δείξουν πάλι στον
Σπόιλερ:
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο; Empty Απ: Πως σας φανηκε το 51ο επεισοδιο;

Τρι Αυγ 09, 2011 2:27 pm
Γενικώς όλα επιτρέπονται σε sentai/riders. Μην το ψάχνεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης