Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Τετ Απρ 20, 2011 2:20 pm
Green Ranger έγραψε:Μπορεί να είναι διακοπές.
Ή να κάνει αποτοξίνωση από τις τόσες ώρες στον υπολογιστή! Razz Ή να έχει αφοσιωθεί πλήρως στο να βρει τα ελληνικά επεισόδια που έχει από MMPR! Razz lol!
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Παρ Απρ 22, 2011 1:27 am
gantonis έγραψε:
Green Ranger έγραψε:Μπορεί να είναι διακοπές.
Ή να κάνει αποτοξίνωση από τις τόσες ώρες στον υπολογιστή! Razz Ή να έχει αφοσιωθεί πλήρως στο να βρει τα ελληνικά επεισόδια που έχει από MMPR! Razz lol!


Διακοπές ? lol! Smile Η αποτοξινωση ειχε τις πρωτες στιγμες επιτυχιας ! Smile Ειχα κ δουλειες... Φιλοξενησα και ενα φιλο μου απ τη Κρητη που εψαχνε εδω για δουλεια (!) Τρεχουμε ολοι για το μελλον μας..... Το μαύρο κ άραχνο.... Anyway, μ'ολα αυτα δεν τελειωσα ακομα τα Mighty Morphin, αλλά τωρα το Πασχα θα τα τελειωσω ! Kαλες γιορτες σε ολους μας !
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Παρ Απρ 22, 2011 5:33 pm
Χα, χα! Επίσης! Very Happy Razz
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Δευ Ιουν 20, 2011 10:15 pm
Ερωτηση για playstation network.

Δεν μου λες Σόλωνα, εισαι εσυ στο Playstation Network ? Θελω σε λιγες μερες να κανω register. Δεν εχω πιστωτικη καρτα, αλλά πουλαν τα μαγαζια τα προπληρωμενα ''κουπονια'' για εξαργυρωση. Για αρχη θελω να κατεβασω κατι εξτρα για το Mortal Kombat, στολες κ παικτες κτλ...

Το θεμα ειναι, που να κανω account ? Ακουσα οτι δεν ειναι αναγκη να δηλωσω Ελλάδα, μπορω π.χ. Αγγλία, γιατι το περιεχομενο της καθε περιοχης διαφερει ειπαν. Κ σκεφτηκα ισως το Ελληνικο να μην τα εχει αυτα, ή άλλα διαφορα.

Πηρα το προπληρωμενο πακετο-καρτα προς εξαργηρωση, των 20 ευρω. Γραφει ομως πισω οτι χρηση μονο σε Ελληνικο account... Αρα δεν μπορω στο Αγγλικο, κριμα... Διαφωτισε με.

Επισης, το modem μου εχει μονο μια θυρα Ethernet, ετσι θα βγαλω το καλωδιο απ το pc, κ θα συνδεσω μονο το ps3. Λειτουργει η συνδεση ανεξαρτητα απ το pc, σωστα ? Δεν χρειαζεται να ειναι ανοιχτο ? Ομως μηπως κατα την δημιουργια του account χρειαζεται να κανω confirm το e-mail μεσω του pc ? Tοτε θα χρειαστω νεο modem, κ ποιος ψαχνει... Δεν εχω ιδεα. Εχω ενα ενσυρματο BaudTec modem/ router ISDN Conn-X. Μακαρι επισης να μη χρειαζεται port forward για να παιζεις ον λ'αιν παιχνιδια, ειναι φασαρια... Τουλαχιστον να μπορεις να χρησιμοποιεις το playstation store χωρις port forward, κ μετα βλεπουμε, εχω κατι οδηγιες για πορτ φ. του ps3. By the way, χρειαστηκε port forward για να κατεβαζω τορρεντ με το μΤόρρεντ στο PC, εκεινο το πετυχα, ηταν απλο.

Ακουσα οτι μπορεις να κανεις οσα αccount θες στο ps network. Αν ναι, με διαφορετικο e-mail ? Δεν εχω αλλο, μονο 1 extra του Msn , απο το google...Το άλλο ειναι του conn-x.... Skeftomai na kano account στο Αγγλικο network k store, ε περιπτωση που το Ελληνικο ειναι ελιπές, αν φυσικα ειναι συμβατο με τις ''καρτες'' προς εξαργυρωση που πουλανε εδω, για το store.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Δευ Ιουν 20, 2011 10:20 pm
^^^Πηρες playstation 3?
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Δευ Ιουν 20, 2011 11:05 pm
Nai ! Προχτες, την Παρασκευη ! Μαζευα λεφτα, καιρο τωρα, κούτσα κούτσα... Ηταν κ τα γενεθλια κ γιαγιαδες... Τελευταιο πόνημα κ αποκτημα , μεχρι να μπορεσω να βρω καμια δουλειά......... ! Ισως εκανα βλακεια που δεν περιμενα το Wii U, αλλά δεν κρατιομουν. Σε 5 χρονια λοιπον απο τωρα θα παρουμε κ Wii U ! (Μιας κ το ps3 το πηρα τωρα, μετα απο 5 χρονια ζωης του ! Παλια ετσι κ αλλιως δεν ενδιαφερομουν, ειχε λιγους τιτλους, δεν ειναι τυχαιο οτι το περασε κ το Wii)

Ειχε δωρο στη συσκευασια το Grand Turismo 5 k to Assasins Creed II , αλλά προς το παρον δεν με ενδιαφερουν καθολου, παιζω το Mortal Kombat. Πολυ ωραιο, αλλά πολυ πολυ βιαιο κ αηδιαστικο σε καποιες φασεις... Αλλά μαλλον οσον αφορα το gameplay k to χειρισμο, ειναι απ τα καλυτερα της σειρας των Mortal Kombat. Kριμα που θα τα παιζω μονος μου, οι λιγοι φιλοι μου που ''ασχολουνται'' με video games, παιζουν μονο Pro k Tέκκεν... Το Τέκκεν 5 που το ειχα στο ps2, δεν μου αρεσε. Αρα δεν ενδιαφερομαι κ για το 6. Το νεο Virtual Fighter ισως μου αρεσει, μου αρεζαν τα αρχαια που επαιζα στο Sega Saturn ενος φιλου. Δεν εχω ιδεα τι fighting εχει το ps3. Ετσι κ αλλιως δεν ειναι το μονο ειδος που μου αρεσει. Παλια δεν μου αρεζε καν. Απο περσι εγινε το αγαπημενο μου ! Εχει ο καιρος γυρισματα ! Μακαρι λοιπον κ ενα καλο νεο fighting με Rangers/Sentai κτλ !!!

Αντε, οποιος ερθει Σαλονικη, ελατε να παιξουμε ! Very Happy Smile
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Δευ Ιουν 20, 2011 11:14 pm
ΜΗΗΗΗΗΗ!!!μην συνδεθείς μέσω του PS3 ή να κατεβάσεις τα firmware updates για το PS3,μπορεί να χάσεις την λειτουργία Region Free,και είναι πάρα πολλύ σημαντική!

Κάνε στο pc καλύτερα το account,και βάζε το DLC μέσω USB και άλλων τρόπων,απλά όχι άμεσα.ΌΣο για το account...αυτό με την κάρτα...εγώ δεν το έχω είναι η αλήθεια,έχω prepaid από την Κ’υπρου και την δέχεται.Περιττό να πω οτι έχω mediaGo και ευρωπαικό aocunt.Όσο για ελληνικό...απλά έβαλα Ελλαδά και απλά μου στέλνον τα ε-μέλια στα ελληνικά...δεν νομίζω να έχει διαφορά το Ευρωπαικό με το ελληνικό...απλά δήλωσε Ελλάδα και τα κανονικά σου στοιχεία.

Κυρίως,για όλους.Καλύτερα prepaid κάρτες για συναλλαγές στο internet.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Δευ Ιουν 20, 2011 11:30 pm
Κ γω εχω PrePaid Κυπρου ! Razz Με αυτην αγοραζα απ το Ebay, μεσω PayPal ! Απ οτι ξερω δεν δεχεται PayPal το Playstation Network, αλλά αμα αναγνωριζει την PrePaid χωρις να καταρευσει παλι το Playstion Network, τοτε καλα.

Αυτο με το PC που ειπες, χρειαζεται εκεινη τη στιγμη να ειναι συνδεδεμενο κ το playstation ? Aν ναι, δεν γινεται, οπως ειπα εχει μια θυρα Ethernet το modem μου. Αν ομως γινεται χωρις αυτο, μια χαρα. Κ μετα, μεταφερεις τα DLC με USB στικάκι, φλασάκι, κατευθειαν στο ps3 ? Αμα ειναι ετσι, μια χαρα !!!! Γιατι αν καταληξει να μην ειναι region free οπως λες, θα τους παρει κ θα τους σηκωσει τους ατιμους !!!!!! Γιατι μπορει να τυχει να παρω κανα game απ το εξωτερικο. Ειναι κ το Blu-Ray/ dvd player του region free, αμα καταργηθει κ αυτο...

Με εσωσες τελευταια στιγμη, αυριο κιολας μπορει να εκανα account.... Οποια πληροφορια επιπλεον λοιπον για το Media Go, επιθυμητη. Το κατεβαζεις απο site του playstation ? Δεν εχω ιδεα τι ειναι, θα το ψαξω τωρα. Ελπιζω κ το dlc να μη θελει αναβαθμιση του ps3 , κ να γινεται η δουλεια μονο μεσω του PC.

Aν ομως , οπως ειπα στο άλλο θεμα, εχει το pc μου κανα malware, τοτε αν μεταφερθει στο ps3 με το usb, καήκαμε !!!
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Δευ Ιουν 20, 2011 11:55 pm
Μενελαε ποσο και απο που το πηρες;Μαζευω και εγω λεφτα να παρω εστω και μτχ Sad
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Τρι Ιουν 21, 2011 12:03 am
Α,νομιζώ μόνο το DVD player του είναι region free.To Blu ray νομίζω πως όχι.

Παντώς μην κάνεις κανένα update για να το κρατήσεις.

ΤΟ media go είναι και σάιτ εκεί θα το κατεβάσεις.Τα DLC μπορείς να τα μεταφέρεις από τον υπολογιστή σου με usb στο ΠΣ3 ή με κάποιον άλλο τρόπο ασύρματα,νομίζω οτι πρέπει να είσαι συνδεδεμένος μόνο για την μεταφορά των αρχείων τα υπόλοιπα είναι εντάξει.

Όσο για την prepaid.Μην κάνεις το paypal.Αρκετές υπερεσίες και καλά σάιτ σε αφήνουν να την χρησιμοποιήσεις κατ’εύθείνα που είναι και καλύτερα.Έτσι και το media go.

ΤΟ Media GO είναι μια εφαρμογή στον υπολογιστή που με αυτήν μπορείς να μπείς στο PSN store και να κατεβάσεις πράγματα από τον υπ και να τα μεταφέρεις στις κονσόλες.Από Themes,wallpapers εως και demos και παιχνίδια ή και dlc.Επίδης έχει και εξτρά για το PSP,αλλά μπορεί να τα κάνει κανείς και μόνος του κάποια.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Τρι Ιουν 21, 2011 12:11 am
Xamer, αμα δουλευει μια χαρα το μεταχειρισμενο, τοτε μια χαρα, δεν χρειαζεσαι αυθεντικο, ειναι ακριβο ακομα. Αλλά καμια σχεση με παλια, που χε 600 ε.

Το πηρα απ τον Γερμανο, ηταν η καλυτερα προσφορα. Εχουν παρομοιες κ το public, πλαισο, multirama κτλ, αλλά οχι με παιχνιδια που μου αρεσουν, κ πιο ακριβο, 360 ε...

Εγω το πηρα 330 ε, απο τον Γερμανό, με σκληρο 320γιγα, κ με δωρο το gran tourismo k assasins greed ii . Αλλά το μορταλ ειχε 50 eυro ... Sad Aλλά εχει κ φθηνα παιχνιδια. Δεν χρειαζεται να βιασεσαι, θα φτηναινει συνεχεια απο δω κ περα. Εγω βιαζομουν εξαιτιας του Μορταλ....

Αλλά αν θυμαμαι καλα, εχεις Χbox νομιζω. Οπότε δεν χρειαζεσαι ps3, ιδια παιχνιδια εχουν. Κ το Μόρταλ. Κ εξισου καλα μηχανηματα. Στο Χbox εχεις το Spiderman shattered dimensions ? Δεν χρειαζεται να βιαζεσαι, γιατι συντομα θα βγουν οι νεες κονσολες, κ θισως μπορεσεις να παρεις απο κει, ενω εγω τοτε θα μεινω με την ξεπερασμενη... Βαζω στοιχημα οτι η Σony δεν κανει τη βλακεια στο ps4 να το κανει τοσο ακριβο, ισως να μη του βαλλει Blu ray, να εξοικονομησει χρηματα. Παντως το Wii U θα κυμαινεται στη τιμη του Wii ειπαν.
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Τρι Ιουν 21, 2011 12:23 am
Κι εγω το σκεφτομαι για Ps3 αλλά οι τιμες ειναι out of my league ακομα
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Τρι Ιουν 21, 2011 12:34 am
Red Forever έγραψε:Α,νομιζώ μόνο το DVD player του είναι region free.To Blu ray νομίζω πως όχι.

Παντώς μην κάνεις κανένα update για να το κρατήσεις.

ΤΟ media go είναι και σάιτ εκεί θα το κατεβάσεις.Τα DLC μπορείς να τα μεταφέρεις από τον υπολογιστή σου με usb στο ΠΣ3 ή με κάποιον άλλο τρόπο ασύρματα,νομίζω οτι πρέπει να είσαι συνδεδεμένος μόνο για την μεταφορά των αρχείων τα υπόλοιπα είναι εντάξει.

Όσο για την prepaid.Μην κάνεις το paypal.Αρκετές υπερεσίες και καλά σάιτ σε αφήνουν να την χρησιμοποιήσεις κατ’εύθείνα που είναι και καλύτερα.Έτσι και το media go.

ΤΟ Media GO είναι μια εφαρμογή στον υπολογιστή που με αυτήν μπορείς να μπείς στο PSN store και να κατεβάσεις πράγματα από τον υπ και να τα μεταφέρεις στις κονσόλες.Από Themes,wallpapers εως και demos και παιχνίδια ή και dlc.Επίδης έχει και εξτρά για το PSP,αλλά μπορεί να τα κάνει κανείς και μόνος του κάποια.


Mε εσωσες !!!!!!! Σε ευχαριστω πολυ !!!! !! !!!!!!! Αυριο ή μεθαυριο θα κατεστρεφα το region free !!!! Σε ευχαριστω παρα πολυ !!!!!!
Το μονο που με απασχολει ειναι αν απ το usb θα μεταφερθει κανα malware στο ps3, μιας κ το ps3 δεν ειναι pc k εν θα χει ουτε αντιικό, ουτε τιποτα ! Αμα παθει ζημια, παει τοτε.... Γιατι μεχρι τοτε δεν θα χω προλαβει να εξακριβωσω κ να θεραπευσω το pc... Tι μπορει να γινει, δηλαδη κινδυνευει το ps3 να κολησει τιποτα απ το PC ? Moνο αυτη την απαντηση περιμενω, κ φυγαμε για mediaGo !!!!!
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Τρι Ιουν 21, 2011 1:22 am
Τζίφος, τελικά εψαξα στα επισημα site της sony, κ στα ανεπισημα, κ λεει οτι το media go ειναι συμβατο μονο με psp, κ οχι με ps3, σε καμια περιπτωση. Bye bye getter robo daikessen.... κ Transformers.... κτλ.... Sad Sad Sad

Αμα ειναι μονο για ενα, δυο παιχνιδια δεν πειραζει, αλλά αμα εχει κ άλλα αποκλειστικα διαμαντια η Ιαπωνια που να τα θελω .....

Αλλά ετσι κ αλλιως θα πρεπε να συνδεσω το ps3 online, να παιξω online τα games, δεν το χω κανει ποτέ, θα χει πλάκα, δεν ειναι ωραιο να παιζεις με αντιπαλο το cpu, άλλη πλακα να ξερεις οτι εχεις ζωντανους αντιπάλους...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Τρι Ιουν 21, 2011 2:32 am
Πόπο ιδέα δεν είχα για το media go Razz
Επειδή δεν έχω καν register το PSP lol!
Τώρα για PS3, ε είναι στα πλάνα μου για αγορά, αλλά μάλλον για του χρόνου, γιατί θέλουμε και τηλεόραση ΗD πρώτα. Καλά το βασικό είναι ότι είμαι άνεργος ακόμα...ίσως πάω σε κλαμπ για δουλειά τον άλλο μήνα, τότε αλλάζει το πράγμα. Αλλά και πάλι πρώτα θέλω να πάρω δίπλωμα αυτοκινήτου και μετά όλα τ'άλλα. Τι είναι αυτά τα DLC?
antonito91
antonito91
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2182
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αthens

Απαντήσεις και προτάσεις - Σελίδα 2 Empty Απ: Απαντήσεις και προτάσεις

Τρι Ιουν 21, 2011 2:47 am
Μαθηματα αυτοκινητου θα σ κανω εγω! Μολις πιασεις δουλεια να μ πεις το μαγαζι πρεπει να σε επισκεφτω και καθε καλοκαιρι μια βολτα στη μυκονο πρεπει να πηγαινουμε, παντως οσο το Ps3 ειναι ακομα σε μεγαλο οικονομικο υποβαθρο θα περιμενω αναγκαστικα
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης