Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 2:39 am
Που τα βρήκες όλα αυτά βρε θηρίο? Μπράβο!!!! Την ίδια κασέτα, το κρύσταλλο των άστρων (Lensman), την έχω κ εγώ, αν κ δεν μου άρεζε μικρός, ούτε κ τώρα. Τα νιντζάκια δυστυχώς 1η φορά τα ακούω! Oύτε στη τηλεόραση τα πέτυχα, ούτε σε κασέτα. Αλλά αφου το λέτε οτι ειναι τόσο καλά, θα τα ψάξω. Νομίζω πέτυχα κάποιες απο αυτες τις κασέτες τους σε dvd σε ενα Μασούτη τον προηγούμενο μηνα. Πριν απο 3 χρονια εψαχνα Power Rangers κ πολλά άλλα τετοια παλιά σε video-club που αποσύραν τις κασέτες, αλλά τζίφος. Μόνο 2 με Χελωνονιντζακια βρηκα, 1 transformers κ 2 Saber Rider. Α! κ 2 με υποβρύχιο κεραυνός (blue noah). Αλλά ηταν χαλια η εικονα σε πολλά σημεια κ μασιμένη κ εκανε χιόνια ή χανόταν τελείως! Ευτυχώς είχα γράψει μερικά επεισόδια των Mighty Morphin σε κασετα, (κ όλο το green with evil !) οταν τα εδειχνε το Fox Kids του Filmnet σε επανάληψη όταν ήμουν Α' Λυκείου. Τα ειχε πάρει απ τον Αnt1. Ειχα σκοπο να τα γραψω ολα, αλλά δεν έδειξε πολλά. Προτιμώ φυσικά τον Αγγλικό ήχο, δεν συγκρίνονται, αλλά τα παλιά σε γεμίζουν αναμνήσεις! Δεν μπορώ να τα χαρώ όμως! Δυσυχώς χρειάζομαι καινούριο Video, το παλιό τα 'φτησε, κ πού να βρώ τωρα, πουθενά δεν πουλάνε. Κ με κοιτάν περίεργα όπου πάω κ ζητάω ! lol! Μου λεν τι το θες, κ τους λεω, τι θα κανω τοσες κασετες που χα? Μου λεν πέρασε τις σε dvd. Ναι, αλλά είναι πολλές, κ το video μου όταν παίζει αρκετή ώρα κ κουραστεί, αρχιζει κ τις μασαει, γι αυτο θελω καινουριο. Για να αρχίσω να περνάω κασέτες σε dvd. (K για να μπορουμε να βλεπουμε ο,τι εχουμε! Γιατι χρειαζεται μεγαλη υπομονη κ ορεξη να περναει κανεις τις κασετες σε dvd, κ πολλά πολλά δισκάκια, μιας κ η χωριτικότητα τους ειναι μονο μια ώρα, αν επιλέξεις την καλύτερη ποιότητα εικόνας. Εκτός αν κάποτε πάρω Blue-ray, αλλά μεχρι να καταργηθει το dvd, δεν χρειαζεται νομιζω. )
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 1:54 pm
Ρε θηριο εχεις τα green with evil στα ελληνικα τοσο καιρο;Στειλε την κασετα σε εμενα και εγω θα τη στειλω σε εναν φιλο μου οπου τα την κανει dvd και θα ανεβασω μετα τα επεισοδια.Η μεταγλωτιση ειναι η παλια η ωραια;
Zeo45
Zeo45
Super Ranger
Super Ranger
Dragon Ball Super
Αριθμός μηνυμάτων : 638
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Πειραιάς
https://www.youtube.com/c/Zeo45

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 2:05 pm
Green Ranger έγραψε:Aρρώστια με τα νιντζάκια φίλε! Ολα τα λεφτά οι ταινίες αυτές

simfono ti mou 8imisate tora
power24red
power24red
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2010
Ηλικία : 40

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 2:08 pm
Εχείς όλο το Green evil dear god im in shock
Zeo45
Zeo45
Super Ranger
Super Ranger
Dragon Ball Super
Αριθμός μηνυμάτων : 638
Ημερομηνία εγγραφής : 19/02/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Πειραιάς
https://www.youtube.com/c/Zeo45

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 2:11 pm
metafrasi plz
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 2:19 pm
Ρε Sky μην τα πετας ετσι λεγοντας απλα "δεν εχω τιποτα μωρε μονο ολο το Green with evil" Razz
Μan προκειται για τα καλυτερα επεισοδια της 1ης σεζον, στειλτα οπως σου ειπα σε εμενα να τα κανουμε dvd τσαμπα μην χρεωθεις την μετατροπη.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 4:20 pm
xamergt έγραψε:Ρε θηριο εχεις τα green with evil στα ελληνικα τοσο καιρο;Στειλε την κασετα σε εμενα και εγω θα τη στειλω σε εναν φιλο μου οπου τα την κανει dvd και θα ανεβασω μετα τα επεισοδια.Η μεταγλωτιση ειναι η παλια η ωραια;
Μενέλεα μετέτρεψε τις τώρα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 8:00 pm
lol! Pos kanete etsi, afou ta xete ola sta Agglika! Very Happy (Astievomai! gia thema nostalgias k seis ,e?) Nai, i palia i metaglotisi einai, i kanoniki. Giati, ipirxan k alles? Entaxei, tha ta metatrepso monos mou, tha sindeso to video me to dvd, to xo xanakanei, den exei provlima gia 5, 6 epeisodiakia k mono perasma. Gia polles xriseis exei. Pou na fantasto oti tha xanaxrisimevan meta apo toso kairo! Eimai sigouros oti exo ta 4 ap ta 5 tou Green with evil, poli pithanon omos na exo k afto. An mou leipei kapoio, afto tha ine to 4o, i mnimi mou me apata. Alla mallon exo k afto, aplos se diaforetiki kaseta. Tha ta psaxo k tha ta kano. Siga mi ta steilo me to taxidromeio! lol! An ginei kati k xalasoun sti metafora, paei !!! Einai k polles kasetes, dioti ta egrafa anakatomena ta epeisodia, se opoia kaseta eixe xoro. (Mikros k amialos... lol !!!) Sas iposxomai oti tha ta peraso se dvd amesos molis prolavo. Den xero pia alla mighty morphin exo, mallon kamia 5 i 6 akoma. Exo k ta Ellinika dvd pou ixan kikloforisei poli palia. 3 gia mighty morphin, 2 turbo, 2 spd k 3 dino thunder.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 8:28 pm
Τα dvd τα έχω και εγώ!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 10:46 pm
Ο λόγος που προσωπικά κάνω σαν τρελός να δω αυτά τα επεισόδια μεταγλωτισμένα είναι γιατί είναι τα αγαπημένα μου όλης της σειράς γενικά και ήταν τα επεισόδια που με έκαναν φανατικό. Ασέ που είχα χάσει το πρώτο επεισόδιο μικρός Crying or Very sad
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 11:01 pm
Παντως Μενελαε δεν υπηρχε θεμα να τα εστελνες με curier τιποτα δεν θα παθαιναν. Θα σου εκανε την μετατροπη ο John-Ranger που το παιδι προσφερθηκε να το κανει δωρεαν .Anyway εσυ αποφασιζεις.
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 11:24 pm
Ναι κ δικά μου αγαπημένα είναι, απλώς δεν ασχολήθηκα γιατι τα εχω στα Αγγλικά κ αυτό μετράει για μενα. Μην ανησυχειτε, θα τα κανω. Ετσι κ αλλιως παντα το χα σκοπο, ενα κινητρο μου λειπε. Δεν ειναι φασαρια να τα μετατρεψω, αυτο ειναι το μονο ευκολο. Η φασαρία κ ο χρονος που χρειαζεται ειναι, για να ψαξω ολες τις κασετες που εχω, γιατι ειναι απειρες, κ να δω σε ποιες ειναι οι Rangers. Σε καποιες ειναι σημειωμενες, σε άλλες οχι. Αυτο ειναι που θελει χρονο, το ξεκαθαρισμα, γι αυτο ετσι κ αλλιώς δεν μπορω να τα στειλω. Mολις τις βρω κ τις βαλλω σε σειρα, μετα ειναι απλο.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 11:30 pm
Παντως δεν ειναι ιδια και ομοια η εμπειρια στα αγγλικα και ελληνικα, για εμενα.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 11:33 pm
Συμφωνώ. Οταν ακούω μεταγλωτισμένα γίνομαι παιδάκι Razz
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 11:48 pm
Very Happy Ολοι μας , αλλιώς στα Αγγλικά ειναι καλυτερα, όπως γίνεται πάντα με τα αυθεντικα κ τις μεταγλωτίσεις. Αυτο που μου αρεζε πολυ στα Ελληνικά, ειναι οταν μεταμορφώνονταν, που δεν φώναζαν το όνομα του΄''ζώου'' τους, αλλά εκεινα τα ωραια συνθηματα, π.χ. ''... εμπρός στον αγώνα, όλοι ενωμενοι, ζηταμε το δικαιο κ θα το πετυχουμε''. Κ η φωνη του Tommy ηταν πάρα πολυ καλη. Των αλλων Rangers αρκετά καλή. Δεν ξερω ποιοι τις δινανε, μονο τον Μπιμπίλα με τον Billy. Kαλά η φωνη των υπολοιπων ανθρωπων ηταν αισχος, δηλ. Bulk, Skull, καθηγητές στο σχολείο, Zordon.... Very Happy
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες - Σελίδα 2 Empty Απ: Συλλογη απο σπανιες βιντεοκασετες

Δευ Φεβ 21, 2011 11:52 pm
Πράγματι. Μου έχει λύψει πολύ αυτό Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης