Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Επ. 2

2 - 17%
5 - 42%
5 - 41%
0 - 0%
0 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 12
 
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Κυρ Φεβ 13, 2011 7:25 pm
Μέτριο μου φάνηκε και εμένα. Τελείως μα τελείως αντιγραφή από το αντίστοιχο των shinkenger. Επίσης, αν δεν είχα δει τους shinkenger πιο πριν θα νόμιζα πως βλέπω ανακατεμένα επεισόδια από μια σεζόν (το συνηθίζω αυτό Razz ).




Έχει επεξεργασθεί από τον/την gantonis στις Δευ Φεβ 14, 2011 7:17 pm, 1 φορά
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Κυρ Φεβ 13, 2011 7:43 pm
Τι να τα κανουμε τα clips; Οταν βαλουν το επεισοδιο στο youtube βαλτο και εδω να το δουμε.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Κυρ Φεβ 13, 2011 7:48 pm
Ήθελα απλώς να βάλω κάτι, να μην είναι άδειο. Βρήκα και ένα πρόμο, αλλά δεν το έβαλα.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 12:39 am
Το βρηκα πολυ καλο.Αυτη τη φορα προβαλαν τον μπλε και την ροζ,επισης μαλλον θα παιξει ειδυλλιο μεταξυ αυτων των δυο.Οι αντιδρασεις του μπλε ηταν πολυ αστειες οταν δοκιμαζε τα (καμμενα)φαγητα της ροζ.Γενικα και οι σκηνες που εδειξε τον bulk ηταν αστειες αλλα δεν βλεπω να τον συνδεουν με τους rangers.Ολοι οι χαρακτηρες(power rangers,ο δασκαλος τους,bulk & Spike) μου φαινονται συμπαθεις εκτος απο τους κακους που ουτε ποιος ειναι το "μεγαλο" αφεντικο δεν καταλαβα και επισης δεν "κρατησα" κανενα ονομα απο αυτους.Συμπερασματικα μου αρεσε το επεισοδιο και γενικως η σειρα εχει μια "μαγεια" απο τα παλια οποτε θα συνεχισω να τη βλεπω.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 1:08 am
Μπράβο το βάλετε γρήγορα. Θα το δω και θα σας πω αύριο την άποψη μου Very Happy
ninetales
ninetales
Συντονιστής
Συντονιστής
Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Pbucket
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : αθηνα

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 1:24 am
εγω που ειδα ο αρχηγος ειναι o Master Xandred εμενα μου αρεσε ακομα ποιο πολλη τωρα!!!! παντος στεναχορηθηκα οταν το παιδακι στο τσακ να χασει το μεγαλητερο ονειρο που ειχε
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 2:41 pm
xamergt έγραψε:Αυτη τη φορα προβαλαν τον μπλε και την ροζ,επισης μαλλον θα παιξει ειδυλλιο μεταξυ αυτων των δυο.Οι αντιδρασεις του μπλε ηταν πολυ αστειες οταν δοκιμαζε τα (καμμενα)φαγητα της ροζ.
Να, σιγά. Τα ίδια έδειχνε και στους shinkenger, αυτό νόμιζα και εγώ στην αρχή, αλλά τίποτα δεν έγινε.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 5:14 pm
Προσωπικά μου φάνηκε μέτριο το επεισόδιο. Ανυπομονώ για το 3ο οπού θα μάθουμε (έτσι διάβασα κάπου) πως διάολο έγιναν rangers και που στο καλό είναι. Μακάρι να μάθουμε για τον Μπαλκ. Αν κάτι μου αρέσει στη σειρά είναι η καταιγιστική δράση.
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 7:25 pm
To άλλο που με ενόχλησε είναι πως αφού φανερώθηκε το σχέδιο του τέρατος και τους πέταξε ατμό, από τη γειτονιά με τα σπίτια και το χορτάρι βρήθηκαν στο δάσος και τα ξερά φύλλα! Exclamation Επίσης, δεν μου αρέσει καθόλου το ότι έχεουν μειώσει τις σκηνές με τους κακούς (και έτσι δεν υπάρχει ανάπτυξη των χαρακτήρων π.χ. στους shinkenger το κάθε τέρας έχει τη δική του ιστορία και εκεί οι κακοί "κρατάνε" πιο πολύ) και στη θέση τους έχουν βάλει γελοίες, βλακώδεις κατά τη γνώμη μου σκηνές με τον Μπαλκ και τον Σπάικ, χωρίς να εξηγούν και όλας τίποτα-λες και εμείς είμαστε στο μυαλό του σεναριογράφου. Τέλος, "σπάστηκα" που δεν βάλαν καθόλου το τραγούδι που έπαιζε στην κιθάρα της η Ντάιου (δεύτερο βίντεο, σημείο 4:25). Πολύ ενοχλητικό το όχι ο Doku-sama έγινε Master X ή όπως λέγεται... Evil or Very Mad Crying or Very sad


Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 9:41 pm
Συμφωνώ απόλυτα. Ακόμα δεν ξέρω ποιος είναι ο κύριος κακός Shocked
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 10:11 pm
Αυτο που ειπες Αντωνη που ξαφνικα μεταφερθηκαν στο δασος ο μπλε και η ροζ μου φαινεται το τερας τους μετεφερε εκει με portal(; ) δεν καταλαβα καλα.Παντως ενα μπλεξιμο για το ποιος ειναι ο "κακος" υπαρχει.Και επισης κακος δεν εχουν συσχετιστει ακομα spike & bulk με τους rangers.Θα μπορουσε ο Bulk να ανταγωνιζεται τον δασκαλο των rangers και να του κολλαει οτι και καλα ειναι αυτος ο καλυτερος( ο Bulk) και να κανει γκαφες.Γιατι το να τον δειχνει ετσι ξεμπαρκα ξαφνικα να κανει το αστειο του και μετα να τον εξαφανιζουν ειναι χαζομαρα.Πρεπει να "δεσουν" τους spike & Bulk με τους αλλους ηρωες.Εγω απο οτι καταλαβα στο 3ο επεισοδιο θα εχει νεα οπλα για τους rangers για απαντησεις σχετικα με το παρελθον τους δεν καταλαβα οτι θα δειξει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xamergt στις Δευ Φεβ 14, 2011 10:20 pm, 2 φορές συνολικά
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 10:17 pm
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Δεν μας τα λέει καλά η Saban μέχρι τώρα...
lelouch
lelouch
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 493
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : athens

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Δευ Φεβ 14, 2011 11:44 pm
to mono pou mou tn espase einai oti iksera ti 8a ginei
Skyranger
Skyranger
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 610
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Τρι Φεβ 15, 2011 12:48 am
Μόλις το δα. Το πρώτο μου άρεσε πιο πολύ. Αυτό πολύ μέτριο. Α ρε Saban, κόλησες το μικρόβιο της Disney? Συμφωνω με οσα ειπατε παραπάνω. Εύχομαι να φτιάξει η σειρά κ το μόνο της μειονέκτημα να είναι τα κράνη, δεν μου αρέσουν. Eσάς σας άρεσαν? Κάποτε τα Super Sentai/Rangers είχαν πιο ''διαστημικό'' feeling στις στολές, ακόμα κ στις σεζόν που ήταν σεναρικά πιο Ιαπωνικές κ με Ανατολίτικη κουλτούρα. Xamergt, αυτό που πρότινες για τον Μπαλκ, να ''παρενοχλει'' τον δασκαλο τους και να κανει γκάφες, θα χε φοβερο γέλιο !!!! Μόνο που μου ρθε η εικόνα στο μυαλό να μπλέκεται με τους rangers, πέθανα στα γέλια!
avatar
gantonis
Legendary Ranger
Legendary Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 4861
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2010

Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok); Empty Απ: Πως σας φάνηκε το δεύτερο επεισόδιο(Deal With A Nighlok);

Τρι Φεβ 15, 2011 2:39 pm
Δημήτρη (xamerg) δε θα πάρουν νέα όπλα, παρά μόνο τον πορτοκαλί κρυμμένο δίσκο, τον οποίο θα βγάλουν μέσα από ένα κουτί. Και μετά θα εμφανιστεί και το ζορντ από αυτόν το δίσκο.

Όσο για τα κράνη, εμένα μου αρέσουν. Δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι ωραία, όπως π.χ. των Flashman.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης