Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Kamen Rider Build - Review Empty Kamen Rider Build - Review

Δευ Νοε 19, 2018 5:47 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Σενάριο 10 / 10 : 10 χρόνια πριν, για πρώτη φορά στη ιστορία της ανθρωπότητας, μια επανδρωμένη αποστολή καταφέρνει, να προσγειωθεί στον πλανήτη Άρη. Εκεί οι αστροναύτες βρίσκουν ένα μυστηριώδες κουτί στο οποίο φαίνεται να πηγάζει μια άγνωστη πηγή ενέργειας. Επιστρέφοντας στη γη, οι επιστήμονες παρουσιάζουν στο κόσμο το εύρημα τους, όταν ένας τύπος, στη προσπάθεια του να το κλέψει, το ανοίγει και αυτή η τεράστια πηγή ενέργειας ελευθερώνεται. Τεράστια τείχη ξεπετάγονται από το έδαφος και χωρίζουν την Ιαπωνία στα τρία. Μαζί με αυτά κάνουν την εμφάνιση τους και ορδές εξωγήινων πλασμάτων. Οι χωρισμένες πόλεις αρχίζουν να πολεμούν μεταξύ τους αλλά και εναντίον των τεράτων έχοντας στο οπλοστάσιο τους ο καθένας Kamen Riders. Πραγματικά το σενάριο ενω αρχικά σου δίνει την εντύπωση πως πήραν την ιδέα του Κουτιού της Πανδώρας και τον ανάμειξαν με το γνωστό anime Attack on Titan, από ένα σημείο και πέρα σε αφήνει με το στόμα ανοιχτό καθώς γυρνάει σε Captain America Civil War και κλείνει με Avengers Infinity War/Dragonball Z κατάσταση. Τα λόγια είναι περιττά για να περιγράψω για τι καθηλωτικό θέαμα μιλάμε.



Hρωες/Σύμμαχοι 10/10 : Πραγματικά απίστευτο character development για όλους τους χαρακτήρες και εξαιρετικό παίξιμο από όλους τους ηθοποιούς

Κακοί 10/10: Πραγματικά το έχουν τερματίσει το θέμα οι ιάπωνες τελευταία. Ειλικρινά μετά τον Chronus του Ex-Aid ο πήχης είχε ανέβει στα ύψη και δεν περίμενα με τίποτα να δω κάτι ισάξιο και εν τέλει ακόμα καλύτερο. Τύφλα να έχει ο Thanos της Marvel!
Aλλά δεν ήταν μόνο αυτός. Τι να πεις και για όλους τους antihero της σειράς!!!

Στολές 10/10 : Μου άρεσαν πάρα πολύ όλες ανεξαιρέτως και τα forms τους. Είχαν απίστευτες μεταμορφώσεις και μου θύμησαν πολύ Megaman

Δυνάμεις/Οπλα 10/10: Στην αρχή ήταν λίγο αλλόκοτο το θέαμα με τα μπουκαλάκια, στην πορεία όμως ήταν απόλαυση που έβγαλε νόημα πως και γιατί. Ο συνδυασμός του ήταν απόλαυση και θύμησε αρκετά Kamen Rider W

Μουσική 10/10 : Απίστευτο το τραγούδι της σειράς, δεν το έκανα ποτέ skip και έπαιζε στη διαπασών. Τρομερή και η γενικότερη μουσική επένδυση που δημιουργούσε ατμόσφαιρα σε ότι γινόνταν

Εισαγωγή 9/10: Η σειρά έκανε τρομερό ξεκίνημα στα πρώτα επεισόδια, μετά έκανε μια κοιλιά ως το επεισόδιο 15, όμως η συνέχεια ήταν το κάτι άλλο και με έκανε να καταλάβω πόσο λάθος εντύπωση είχα τότε και γιατί είχε γίνει τέτοια ανατροπή σκηνικού.


Φινάλε 10/10: Φιναλε που συγκρίνεται μόνο με το Avengers Infinity War, αυτό τα λέει όλα!!!

Γενική Βαθμολογία 9,8/10 : Μετά τον απίστευτο Kamen Rider Ex-Aid πέρυσι, η Toei ανεβάζει ακόμα ψηλότερα το πήχη ποιότητας με μια σειρά 
ανεπανάληπτη!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Kamen Rider Build - Review Empty Απ: Kamen Rider Build - Review

Πεμ Δεκ 23, 2021 2:12 am
Σεναριο 7/10 : Θα ελεγα η σειρα ξεκινησε παρα πολυ καλα απο καθε αποψη στην αρχη και μεχρι το επεισοδιο 39 κρατησε πολυ καλα αλλα απο την στιγμη που ο utsumi Πηρε και αυτος belt αρχησε να πεταει concepts το ενα μετα το αλλο χωρις να ασχοληθει μαζι τους και να τα αναπτυξει. Πραγματικα ομως  ηταν τοσο καλα αυτα τα 39 επεισοδια που δεν με χαλαει τοσο και ηταν αρκετα ευχαριστη η σειρα για να την δω χωρις να βαρεθω καθολου.

Χαρακτηρες 9/10: Αρκετα καλοι χαρακτηρες με λιγες εξαιρεσεις οπως ο utsumi τα 2 αδερφια και ο πατερας του sento που πιστευω οτι ειναι αρκετα υποανεπτυγμενοι και θα μπορουσαν να κανουν πολυ καλυτερη δουλεια. Ο evolt ειχε πολυ πλακα σε ολη την σειρα αν και προς το τελος το ειχαν παρακανει με το ποσο over the top εγινε με της δυναμεις του για εμενα και απλα ηθελα να τελειωνει η σειρα και να τον σκοτωσουν.

Στολες 9/10 : Οι στολες αισθητικα μαρεσουν πολυ με αξαιρεση το final form του build Που μπορω να πω μου εβγαζε κατι εντελως αντιεαισθητικο αλλα δεν μου χαλασε ολλα τα αλλα.

Μουσικη 8/10: Εδω ειναι μια περιεργη κατασταση οταν εβλεπα την σειρα περα απο το opening τιποτα δεν μου εκανε εντυπωση αλλα οταν τα ακουσα εξω απο την σειρα μαρεσαν αρκετα οποτε τα τραγουδια μαρεσαν αλλα ο τροπος που τα βαλανε στην σειρα ειδικα ενα κομματι οπως το evolution με εκανε να μην ενδιαφερομαι ιδιαιτερα.

Εισαγωγη 10/10: Ισως απο της ποιο ενδιαφερον εισαγωγες που εχω δει χτυζει τοσα πολλα conflicts οπως το οτι καταζητουν τον banjou οτι γινεται εγγληματιας ο kamen rider και ολλο το σκηνικο με το κουτι της πανδορας που σε κανει να θες να συνεχησεις να βλεπεις

Φιναλε 6/10: Για να ειμαι ειλικρινης απογοητευτικα αρκετα απο το finale με τοσο που ειχα χτυσει την σειρα μου φανηκε σαν να νικησαν αρκετα ευκολα και ειχα βαρεθει τον evolt προς το τελος και ειχα απορια ποτε θα τελειωσει μπλεξανε πολλα πραγματα μαζι στο τελος και δεν ειχαν χρονο να τα αναπτυξουν οποτε μου ηρθε λιγο ασχημα το τελος.

Γενικη βαθομολογια 8.1/10 : Γενικα θα πω μια αρκετα καλη σειρα που την ευχαριστιθηκα πολυ αλλα μου τα χαλασε στο τελος. Το καλο ειναι οτι παρολα αυτα την διασκεδασα αρκετα για να θελω να ξαναγυρισω να βλεπω κιαλλα Kamen rider και την θεωρω και απο μονη της μια καλη σειρα γενικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης