Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Πως σας φάνηκε η ταινία?

1 - 14%
0 - 0%
4 - 57%
2 - 29%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Σύνολο Ψήφων: 7
 
ZaneX
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 109
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2010

Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F - Σελίδα 2 Empty Απ: Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F

Παρ Νοε 13, 2015 9:21 am
redlegend έγραψε:
ZaneX έγραψε:
redlegend έγραψε:^Ο Gohan ήταν τόσο τέλειος χαρακτήρας απο τον Nemek και μετά, αλλά  Chi chi ήθελε σώνει και καλά να τον κάνει κολεγιόπαιδο, πλέον έχει χαλάσει τελείως, δε θα μου έκανε εντύπωση αν σε λίγο καιρό ο Goten τον είχε με το ένα χέρι πίσω απο την πλάτη  Evil or Very Mad
Η μάχη του Vegeta απλά για κλάματα στο τέλος, ο Goku κλασικά πάνω απο όλους.

Τα λόγια είναι περιττά, στον Namek άρχισε να παίρνει τα πάνω του και στο Cell Saga έγινε ο πρωταγωνιστής.
Φυσικά, ο Toriyama δέχτηκε απειλές και παράπονα απ' τους fan, με αποτέλεσμα να βγάλουν το εξαναγκαστικό
Buu Saga... Όπου εκεί δεν έκανε ήρωα τον Goku επειδή το ήθελε. Ο στόχος του Toriyama ήταν να τελειώσει το Z
με προστάτη της Γης τον Gohan και τον έκανε αδύναμο επειδή του ζητήθηκε να συνεχιστεί το Z, με τον Goku.
Θα μπορούσε έστω να τον είχε κρατήσει σε ένα "κοντινό" επίπεδο όπως έκανε με τον Vegeta, τώρα είναι απλά φλώρος.
Θα ήταν επικό να τελείωνε έτσι ή έστω να συνέχιζε με τις περιπέτειες του Gohan.

λίγο άκυρο, το ξέρετε οτι το τραγούδι για τον Frieza για αυτή την ταινία το έχουν πάρει απο ενα parody του Dragon ball z το "Το Dragon ball z abrided"  απο τους TFS  Razz
αυτό εδω λέω


Εμ, δεν το έχουν πάρει από πουθενά. Razz
Το τραγούδι είναι των Maximum the Hormone και λέγεται F...
Έχει βγει απ' το 2009 και είναι φόρος τιμής απ' το band προς το Frieza Saga που ήταν το αγαπημένο τους.
Ο Toriyama είχε τύχει να το ακούσει το 2010 και όταν ξεκίνησε να φτιάχνει το Fukatsu no F, αποφάσισε να το 
βάλει στη ταινία.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F - Σελίδα 2 Empty Απ: Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F

Παρ Νοε 13, 2015 9:32 am
Το είχαν βάλει στο parody που αναφέρω, το οποίο βλέπουν μέχρι και voice actors του dragon ball z και ακόμα ο ίδιος ο Τοριγιάμα (αν ισχύουν τα σχόλια στο yt) είναι τόσο διάσιμο πλέον σαν paradoy που πήραν 1 - 2 μέλη τους για το dragon bal xenoverse.
Το τραγούδι ακούγετε σε αυτή την σκηνή 2 φορές, μια στο τέλος και μία νομίζω την μέση 

Τώρα πως ακριβώς κατέληξε στην ταινία ομολογώ δεν το ξέρω Razz
ZaneX
ZaneX
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 109
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2010

Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F - Σελίδα 2 Empty Απ: Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F

Παρ Νοε 13, 2015 9:36 am
redlegend έγραψε:Το είχαν βάλει στο parody που αναφέρω, το οποίο βλέπουν μέχρι και voice actors του dragon ball z και ακόμα ο ίδιος ο Τοριγιάμα (αν ισχύουν τα σχόλια στο yt) είναι τόσο διάσιμο πλέον σαν paradoy που πήραν 1 - 2 μέλη τους για το dragon bal xenoverse.
Το τραγούδι ακούγετε σε αυτή την σκηνή 2 φορές, μια στο τέλος και μία νομίζω την μέση 

Τώρα πως ακριβώς κατέληξε στην ταινία ομολογώ δεν το ξέρω Razz


Ρε συ γιατί δεν με πιάνεις; Το τραγούδι σου λέω είχε βγει το 2008-2009, πριν γίνει το parody.
Δεν είναι τραγούδι των Team Four Star που κάνει τα Abriged... Είναι κανονικό τραγούδι που το
έβαλαν σαν gag μες στο parody, επειδή το τραγούδι μιλάει για τον Frieza.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F - Σελίδα 2 Empty Απ: Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F

Παρ Νοε 13, 2015 9:40 am
^το κατάλαβα, απλα λέω οτι το χρησιμοποίησαν και εκεί, απλά νόμιζα οτι δεν ήξερες το parodyκαι το έβαλα για να σου δείξω οτι ακούγετε και εκει και οτι εγω απο εκεί το άκουσα πρώτη φορά.
ZaneX
ZaneX
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 109
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2010

Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F - Σελίδα 2 Empty Απ: Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F

Παρ Νοε 13, 2015 9:43 am
redlegend έγραψε:^το κατάλαβα, απλα λέω οτι το χρησιμοποίησαν και εκεί, απλά νόμιζα οτι δεν ήξερες το parodyκαι το έβαλα για να σου δείξω οτι ακούγετε και εκει και οτι εγω απο εκεί το άκουσα πρώτη φορά.


Α, όχι ρε εσύ. Τα έχω κατεβάσει όλα τα ep. του Abriged. Razz
Οπότε ναι το έχω δει απ' το 2012. Και φυσικά το αστείο είναι ότι το χρησιμοποίησαν για πλάκα επειδή είναι tribute και
μετά από 2 χρόνια το χρησιμοποίησε και ο ίδιος ο δημιουργός επειδή είναι tribute... Οι πρώτοι το έκαναν σαν κωμική
σκηνή με ήχο κλήσης... Ενώ ο δεύτερος το έκανε για να δώσω σοβαρότητα και badass-ιλίκη στην ανάρρωση του Frieza.
Είναι όπως το δει κανείς. Αλλά κολλάει σίγουρα και στα δύο. cheers
Joker
Joker
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Thessaloniki

Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F - Σελίδα 2 Empty Απ: Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F

Δευ Φεβ 15, 2016 11:13 pm
ωραια ταινια...μου αρεσε πολυ ο φριζα να γυρισει σαν κακος,γιατι πριν βγουν οι νεες σεζον,οταν υπηρχε μονο το namek saga,ηταν φοβος και τρομος σαν εχθρος μεχρι και ο κινγκ και τον ετρεμε......και πριν τα ανδροειδη,ηταν απο τους πιο δυνατους στο συμπαν
avatar
theolin
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 102
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2014
Ηλικία : 40
Τόπος : ΣΚΑΛΑ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F - Σελίδα 2 Empty Απ: Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F

Σαβ Ιουν 11, 2016 9:26 am
Άλλη μια ταινία που αξίζει κάποιος να κάτσει να δεί !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης