Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011

Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Ranger Mystic Force

Τετ Οκτ 17, 2012 10:05 pm
εδώ θα τον πήγαιναν για αποπλάνηση ανηλίκου αν υπήρχε love story lol!
avatar
kokkorelos
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2012

Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Ranger Mystic Force

Πεμ Δεκ 13, 2012 5:12 pm
καλη ηταν η σειρα
plousmike
plousmike
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6311
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2011
Ηλικία : 36
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ!

Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Ranger Mystic Force

Πεμ Δεκ 13, 2012 7:34 pm
^δες τα review που έχουμε κάνει πιο πάνω, και εφόσον την έχεις δει, γράψε κάτι ανάλογο. κανέναν δεν καλύπτει η απάντησή σου. το review το βλέπουν μέλη που είτε έχουν δει και λένε κι αυτοί με τον ίδιο τρόπο την άποψή τους, είτε θέλουν να την δουν και μέσα από αυτά που γράφουμε επιλέγουν αν είναι καλή σειρά για αυτούς να την δουν.
chrys97
chrys97
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 6813
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2012
Ηλικία : 26
Τόπος : Κύπρος
https://www.youtube.com/user/TheRedranger1997

Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Ranger Mystic Force

Πεμ Δεκ 13, 2012 7:40 pm
^ρε Μαικ τι του ζητας κι εσυ.Αφου γραφει ποστ για να φτασει τα 100 ποστς.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Ranger Mystic Force

Πεμ Δεκ 13, 2012 8:28 pm
Να τα σβήνουμε τότε να βάλει μυαλό...
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Ranger Mystic Force

Τρι Απρ 01, 2014 4:05 pm
Σενάριο 8- Ντάξει εποχή που άνθιζαν κάτι Χάρυ Πότερ και δεν συμμαζεύεται κι είπαν να κάνουν σεζόν για σεντάι και ρέηντζερς. Αρκετά πρωτότυπο κι έξυπνο μπορώ να πω, βέβαια θα περίμενα πολλά περισσότερα
Ήρωες 7- Προσωπικά η Μάντισον κι ο Ξάντερ δεν μου άρεσαν,ομοίως με Ουντόνα και Ντάγγερον καθώς μου φάνηκαν αδιάφοροι.Το φούσκωσαν το στόρυ με τον Νικ,φάση το κόλλημα του Τσιπ με υπερήρωες κι έτσι,συμπαθητική η Βίντα και προσωπικά η καλύτερη ανάπτυξη χαρακτήρα του Κόραγκ-Λίνμποου.
Κακοί 7- Τίποτα το ιδιαίτερο,ειδικά ο Μόρτικον. Κλασομπανιέρα η Νέκρολαϊ,αν τράβαγαν παραπάνω με τους 10 άρχοντες(μπορεί να κάνω κ λάθος δεν θυμάμαι την ονομασία) θα ήταν πολύ καλύτερο.
Zords 6- Βλακεία να μετατρέπονται οι ίδιοι σε zords,και μετά να φαίνεται να ελέγχουν το megazord,ψιλοπαράξενο και δεν μ'άρεσε καθόλου.
Όπλα 8- Αρκετά πρωτότυπα και συμβάδιζαν με το ύφος της σειράς.Με χάλαγε που τα ραβδιά της μπλε και της ροζ δεν γινόντουσαν κάτι άλλο.
Στολές 10- Μαγικές,και ξανά πρωτότυπες με τις μπέρτες τους σε στυλ μάγου.
Εισαγωγή 7- Δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο,δύσπιστοι για τις δυνάμεις που μπορούν να πάρουν,δείχνει απ την αρχή πως θα παίξει η σειρά σαν παραμύθι,αλλά τίποτα το φοβερό
Τέλος σεζόν 8- Θα μπορούσε να τράβαγε και περισσότερο σε διάρκεια.Παρόλα αυτά πολύ καλό,γίνεται κι εκεί ωραία δουλειά,οι ρέηντζερς τσακώνονται κ νομίζουν πως έχασαν οριστικά,γενικά αρκετά ικανοποιητικό!

Γενική βαθμολογία 8,3- Ωραία σεζόν και σε γενικές γραμμές συμπαθητική και ικανοποιητική,χωρίς βέβαια να γίνεται ο μεγάλος χαμός που αναμφισβήτητα όλοι ήθελαν και περίμεναν
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Ranger Mystic Force

Παρ Σεπ 05, 2014 8:09 am
Σενάριο 10 - Μου άρεσε πολυ το όλο με την μαγεία και το <<πιστεύω στην μαγεία>>(αυτο με το πιστεύω στην μαγεία στην αρχή οταν το έβλεπα μου σηκωνόταν η τρίχα).
Ήρωες 9 - Οι αγαπημένοι μου ήταν ο Ξάντερ και Ουντόνα αλλα μου άρεσαν και οι άλλοι rangers. Δεν μου άρεσε πολυ αυτο που ο ρόλος του Νίκ ηταν πολυ πιο πάνω απο των άλλων ranger. Ακομη δεν μου άρεσαν οι ηθοποιοί που εκαναν τον Leanbow και τον Daggeron.
Κακοί 8 - η Necrolai και ο Koragg μου άρεσαν πολυ και ο Murticon ηταν καλός. Ο Imperius ηταν ok μονο που δεν κατάλαβα  τι ακριβώς προσπαθούσενα κανει. Για τους 10 τιτανες θα πω οτι θα επρεπε να είχαν λίγα επεισόδια ακομη πάνω τους. Απογοητεύτηκαν λίγο απο τον αφέντη μιας και δεν τον περίμενα σαν χταπόδι.
Zords 8 - Ηταν ωραία, είχε 3 απο την ελληνική μυθολογία(νεράιδα, γοργόνα, μινωταυρος, 1 απο την ινδονησιακη (garuda) και τον φοινικα. Και το megazord ηταν καλό. Δεν μου άρεσε πολυ που στο τέλος των περισσότερων επεισόδια πολεμούσαν με το megazord.
Όπλα 10 - Παρά πολυ ωραία ραβδιά που γινόντουσαν βαλίστρα, τσεκούρι κτλ.Τα morphers που στην αρχή ηταν ραβδιά και ζήτησαν απο την Ουντόνα να τα κανει κάπως πιο κοντά στην γενιά τους και τα εκανε ραβδιά-κινητά ηταν πολυ ωραία. Μαγοι ηταν ραβδιά επρεπε να έχουν. Το λυχνάρι ηταν οκ ομως δεν μου άρεσε ο ήχος οταν το ετρυφε πριν να ρίξει.
Στολές 10 - Ηταν πολυ ωραίες και οταν ηταν μετα μορφωμένοι και πριν με τις μπερτες. Μου άρεσαν περισσότερο που στα κράνη έχουν το σχήμα του κάθε ranger (ουρά γοργόνας για την μπλε, κεφάλι ταύρου για τον πράσινο, πεταλούδα για την ροζ και τα υπόλοιπα που δεν ξερω πως στα λενε για τον κοκκινο και τον κίτρινο).
Εισαγωγή 10 - Πολυ ενδιαφέρον ειπε για την μάχη που έγινε στο παρελθόν, έγινε σεισμός και το κακό ελευθερώθηκε κτλ.
Τέλος Σεζόν 9 - Οι rangers τσακώνονται και πιστεύουν οτι όλα χάθηκαν. Χάνουν τις δυνάμεις τους και τις ξαναπερνουν με το πιστεύω στην μαγεία αυτη την φορα απο όλο τον κοσμο.
Τραγούδι Τίτλων 10 - Δεν ξερω για καποιο λόγο το λατρευω.

Γενική Βαθμολογία: 9,4 Ίσως έβγαλα λίγο πολλή γενικο αλλα ειναι η αγαπημένη μου.
MsterXgeo
MsterXgeo
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 273
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2016
Ηλικία : 35
Τόπος : ΞΑΝΘΗ

Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Ranger Mystic Force

Σαβ Μάης 14, 2016 5:50 pm
Σενάριο ( 8 ) - Αρκετά καλό σενάριο μπορώ να πω , είναι όντως κάτι πρωτότυπο σε σχέση με όσα είχαμε συνηθίσει ως τώρα . Κρατούσε αρκετά το ενδιαφέρον  και δεν καταντούσε να με κάνει να βαριέμαι. 


Ήρωες ( 9 ) - Ενδιαφέρον χαρακτήρες μπορεί να μην είχαμε τον κατάλληλο χρόνο να τους γνωρίσουμε ποιο  πολύ ώστε να έχουμε μια πιο σφαιρική άποψη για αυτούς αλλά ΟΚ


Κακοί ( 8 ) - Ενδιαφέρον  ο Koragg  Necrolai και Imperius 


Zords ( 7 ) - Αν και μπορώ να πω ότι ήταν καλούτσικα , δεν ήταν αυτό που περιμέναμε


Όπλα ( 10 ) - Πάρα πολύ  καλή επιλογή  


Στολές ( 9 ) - Πολύ καλή επιλογή  αλλά κάτι μου έλειπε.


Εισαγωγή ( 8 ) - Θα μπορούσε και καλύτερη έναρξη  αλλά και πάλι ήταν ενδιαφέρον.


Τέλος ( 8 ) - Πολύ καλή μάχη αλλά η μορφή του άρχοντα ήταν επιεικώς απαράδεκτη  κατά τα άλλα όλο ήταν καλό.




Τραγούδι Τίτλων ( 10 ) - Πολύ καλή φάση.


Γενική Βαθμολογία  ( 8.3 )
avatar
staraniia
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2021

Review - Power Ranger Mystic Force - Σελίδα 2 Empty Απ: Review - Power Ranger Mystic Force

Παρ Ιουλ 02, 2021 6:00 pm
η αγαπημενη μου σεζον!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης