Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Power Rangers Τhe Movie (2017)

+36
kenosgr
terror
PerkyXxxJinxxX
tommy forever green
ninetales
Costascss
takis12
MelesPower
panosevo
The Tokutaku
vafel
Dr_SLUMP
andreas2leni
BnsGoldRanger
JasonRed
MsterXgeo
Magna Defender
power24red
theothunder
johnny_salonica
gianniskap
Deadman Brand
tim
Joker
Red Forever
spidey90
powerrangercy
pasxalis
ZaneX
BATNICK
falconara90
Green Rider
The Red Mystic Ranger
Xrysovalantis 2@@
GEOHERO
lapo
40 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
http://www.ioannispapargiriou.com

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τρι Μαρ 28, 2017 6:47 am
Η Rita εξοστρακίστηκε απο το χαστούκι του Megazord, στο διάστημα. Την βλέπουμε (χωρίς το ραβδί της) να περιφέρεται παγωμένη γύρω απο το φεγγάρι, κάτι που ίσως να σημαίνει ότι στην επόμενη ταινία θα αντεπιτεθεί απο εκεί (Bandora's palace). Όσο για τον πράσινο Ranger, και η Rita ήταν πράσινος Ranger, οπότε απο εκεί πηγάζουν οι φήμες ότι μπορεί ο νέος πράσινος Ranger να είναι και αυτός γένους θηλυκού.
lapo
lapo
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2010
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τρι Μαρ 28, 2017 9:29 am
απλα τομμι σε γυναικειο δεν μου καθεται για αυτο ρωτησα
ninetales
ninetales
Συντονιστής
Συντονιστής
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Pbucket
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : αθηνα

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Παρ Μαρ 31, 2017 12:26 am
παιδια η τενια φοβερη και οχι οταν βγει η δευτερη τενια δεν θα υπαρχει γινεκιος πρασινος λυπαμε που δεν μπορω να πω πολλα λογου σποιλερ παντως εμηνα εκπληκτη πρως το τελος τησ τενιας
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Παρ Μαρ 31, 2017 4:16 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Σαβ Απρ 01, 2017 12:46 am
Μόλις γύρισα από την ταινία, οπότε θα πω τις εντυπώσεις μου τώρα που τις έχω φρέσκες (χωρίς spoilers).
Καταρχάς είμαι ΠΑΡΑ πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα, την περίμενα αρκετά χειρότερη, μιας που οκ, καλώς  κακώς η mighty morphine δεν ήταν και η πιο καλογραμμενη σεζον.
Είχε ωραίες και έξυπνες ατάκες, παρά πολύ καλή ανάπτυξη χαρακτήρων,  έδειξε πως από 5 άγνωστοι έγιναν φίλοι και ομάδα.
Από ιστορία δεν ακολουθεί την αρχική σειρά στα περισσότερα σημεία,  αρκετοί χαρακτήρες έχουν κάποια διαφορετικά χαρακτηριστικά στην προσωπικότητα τους, διαφορετική προέλευση κλπ, ωστόσο δεν με χάλασε καθόλου,  ίσα ίσα το αντίθετο. Μακράν, για εμένα,  καλύτερη σκηνή εκεί που τους προπονει ο Άλφα, ο οποίος παρεμπιπτόντως ήταν τέλειος,  τρομερή επίσης και η Ρίτα,  αν και σε ένα σημείο μου θύμησε για κάποιοογο την Divadox Razz . (Η Kimberley κουκλαρα!!! love )  

Τελικές σκέψεις:
Σαν φαν από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος,  η ταινία είχε καλύτερη αντιμετώπιση απ'οτι της άξιζε, σίγουρο αυτό. Από την αρχή ένιωθα ότι έβλεπα κάτι γνωστό, κάτι οικείο,  χωρίς ωστόσο να μοιάζει με ξανά ζεσταμενο φαγητό. Αργούν μεν να μεταμορφωθουν, είναι δε απαραίτητο, όποιος δει την ταινία θα καταλάβει πιστεύω το γιατί.  Αν πάτε να την δείτε περιμένοντας κάτι στο επιπεδο των transformes,  τότε θα εκπλαγείτε θετικά γιατί είναι χίλιες φορές καλύτερη και δεν συστάζει να το δείξει (κυριολεκτικά)  αυτό. 
Ανυπομονώ για τα sequels!! 

#RipBumblebee
avatar
tommy forever green
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2017

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Δευ Απρ 03, 2017 4:16 pm
GEOHERO έγραψε:W

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
mckon12
mckon12
Power Ranger
Power Ranger
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 29vawm1
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 1499xc10
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 9186-111
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2016
Ηλικία : 26
Τόπος : Αθήνα

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Δευ Απρ 03, 2017 9:08 pm
αρκετά καλή ταινία...
θα ήθελα περισσότερες σκηνές με μάχες....
power24red
power24red
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 415
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2010
Ηλικία : 40

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Δευ Απρ 03, 2017 9:59 pm
Η ταινία ήταν όντως καλή θα μπορούσε να είναι και καλύτερη,ευχάριστη έκπληξη ήταν η εμφάνιση του Jason David Frank και της Amy Jo Johnson, Τα ζορντ ήταν υπέροχα ,μου αρέσε σεναριάκα ότι η Τρίνι ήταν στην αρχή αποστασιοποίημενη απο τους υπόλοιπους και το γέγονος που αφήσε αιχμές για την σεξουαλική της ταυτότητα με μια σωστή ανάπτυξη στην επομένη ταινία θα περάσει πολλά μηνύματα, ο Τζεισόν της ταινίας με της σειράς είχαν διαφορές ,όπως και όλοι οι χαρακτήρες δεν ήταν τα απλώς τα καλά παιδιά ,ήταν μια μίξη καλού και κακού γιν και γιανκ μαζί ,με τα προτερηματα και τα ελαττώματα τους μαζί,το ενδιαφέρον ήταν ότι και ο Ζορντον έδειξε να έχει αδυναμίες οπότε και αυτός είχε καθόλη την διάρκεια της ταινίας character development , εδώ θα προσκυνήσω την Elizabeth Banks  η Ρίτα όπως και όλοι οι χαρακτήρες της σειράς ήταν μονοδιάστατοι η Ρίτα είχε και αυτή το story της ,δεν υπήρχε απλά σαν Vilian στην ταινία ήταν πολυσύνθετη σαν χαρακτήρας ξεκίνησε σαν Ρέιντζερ όπου την διέφθειρε η δύναμη και έγινε εκείνο που προφανώς θέλοντας να συγκεντρώσει δύναμη να πολεμήσει
mckon12
mckon12
Power Ranger
Power Ranger
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 29vawm1
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 1499xc10
Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 9186-111
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2016
Ηλικία : 26
Τόπος : Αθήνα

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τρι Απρ 04, 2017 1:38 pm
όντως ο ρόλος της Elizabeth Banks ως Ρίτα ήταν άψογος....
avatar
PerkyXxxJinxxX
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 20/08/2013
Ηλικία : 26

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Παρ Απρ 28, 2017 1:30 am
για εμενα προσοπικα η ταινια ηταν μετρια... δεν ηταν αυτο που περιμενα. το ψητο ηταν ολο στο τελος... νταξ δεν λεω ολο λογια και πως θα καταλαβουν της δυναμης τους αλλα...στο τελος να γινονται ραϊνζτερς;; πιστευω θα βγει και αλλη ταινια δεν θα το αφησουν ετσι να τελειωσει..!!
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Κυρ Ιουν 18, 2017 7:57 pm
Με μεγάλη καθυστέρηση, είδα κι εγώ το πολυαναμενόμενο reboot και μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές μου άφησε θετικές εντυπώσεις. Μου άρεσε που υπήρχαν όλα τα γνώριμα στοιχεία από το MMPR, και που εν αντιθέσει με τη σειρά (κακά τα ψέματα, όσα κι αν την λάτρευα, στο θέμα πλοκή/ανάπτυξη χαρακτήρων έμπαζε από παντού) η ταινία δεν αφήνει σεναριακές τρύπες. Εξ όσων μπορώ να γνωρίζω μη έχοντας παρακολουθήσει τη τηλεοπτική συνέχεια του franchise, το origin story του Ζόρντον και της Ρίτα ουδέποτε αποκαλύφθηκε στη σειρά. Όπως ουδέποτε δόθηκε μεγάλη σημασία στο background των Ρέιντζερς. Κάπου εδώ έρχεται η  ταινία με ωραίο κι έξυπνο τρόπο και κλείνει τη μια τρύπα πίσω από την άλλη. Η σειρά σου παρουσίαζε τους βασικούς χαρακτήρες από το πουθενά και το μόνο που σε ένοιαζε ήταν να ξυλοφορτώσουν τους κακούς. Η ταινία από την άλλη σε κάνει να ενδιαφερθείς γι' αυτούς πέρα από το ηρωικό σκέλος. Μου άρεσαν και οι πέντε πρωταγωνιστές, και νομίζω η Κίμπερλι θυμίζει εμφανισιακά κάπως την Τζόνσον. Εμένα πάντως μου τη θύμισε.
Υπήρχαν, όμως, και κάποια αρνητικά στοιχεία. Ενώ οι στολές φαίνονται γ@μ@τες, βρήκα τα κράνη κάπως ακαλαίσθητα και ασύμμετρα, αν και στη πορεία τα συνήθισα. Δεν τρελαίνομαι με τον νέο τρόπο μεταμόρφωσης, ήθελα κάτι παραδοσιακότερο και με μεγαλύτερη ευελιξία. Δηλαδή, κάθε φορά πρέπει να γυρίζουν πίσω στη βάση; Θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα αλλάξει στην επόμενη ταινία και ότι τώρα ήταν απλώς άμαθοι. Το χειρότερο στοιχείο της ταινίας, όμως, ήταν τα Ζορντς. Αν εξαιρέσεις τον Πτεροδάκτυλο και τον Τ-Ρεξ, τα άλλα τρία μου φαίνονταν σαν άμορφη μεταλλική μάζα. Και το Μέγκαζορντ, τι ήταν τούτο; Ούτε να μας δείξουν πώς συνενώθηκαν τα Ζορντς, ούτε εμφανισιακά να θυμίζει σε κάτι τα αρχικά κομμάτια. Σε μια εποχή που η τεχνολογία επέτρεψε να ζωντανέψουν οι Τρανσφόρμερς, θα ήθελα κάτι καλύτερο.
Υ.Γ.1 Στα θετικά δεν μπορώ να μην αναφέρω το μικρό, αλλά τιμητικό cameo των αρχικών Κίμπερλι και Τόμμι, μακάρι μόνο να ήταν μεγαλύτερη η συμμετοχή τους!
Υ.Γ.2 Υπάρχει mid-credits scene που μας κλείνει το μάτι, μην τη χάσετε!
avatar
terror
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 125
Ημερομηνία εγγραφής : 04/06/2017
Ηλικία : 87
Τόπος : Παράδεισος

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Δευ Ιουν 19, 2017 6:09 pm
Πολύ καλη ταινια αλλα θα επρεπε να ειχε περισσοτερη δραση
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Δευ Ιουν 26, 2017 1:50 am
Κι εγώ αν και άργησα,λόγω πανελληνίων,επιτέλους είδα την ταινία!
Αρχικά θέλω να πω ότι σαν ταινία είχε πολύ ωραία κομμάτια,όπως το μπουλινγκ για την Κίμπερλυ,τον Μπίλλυ που έχει αυτισμό,την Τρίνι που είναι λεσβία,γενικά λίγο πολύ θίγει θέματα της καθημερινότητας,ενώ προάγει τη φιλία και την ομαδικότητα όπως κάθε σειρά ρέηντζερς!
Το σενάριο ήταν καλό,μου άρεσε που εξήγησε τι έχει συμβεί μεταξύ Ρίτα και Ζόρντον,βέβαια δεν μου άρεσαν τα ζορντ,οι στολές και τα τερατάκια ήταν άθλια κατά τη γνώμη μου.
Για τα δεδομένα πάντως του franchise,δηλαδή μια τέτοια σειρά που μεταφέρεται στη μεγάλη οθόνη,ήταν καλύτερη απ'ότι περίμενα
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Τρι Ιουν 27, 2017 1:13 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Απ: Power Rangers Τhe Movie (2017)

Κυρ Σεπ 10, 2017 1:18 pm
Πόπο τόσο καιρό δεν είχα πει την άποψη μου? Αν και ενδιαφέρον το καστ με χάλασε εν τέλει φουλ που τους παρουσίασε όλους σαν προβληματικούς λες και βλέπαμε ξανά fantastic four. Αυτή που έκανε τη Ρίτα, καμία μα καμία σχέση με τη Ρίτα. Τα zords μαύρο χάλι και παντελώς αδιάφορη η μάχη στο φινάλε. Καμία σχέση με τους mmpr. Απορώ τι άρεσε σε μερικούς. Σκέτη απογοήτευση. Αυτό δεν είναι Power Rangers. Fantastic Four meets Transformers ήταν. Να  μην ξαναβγει άλλη ταινία αν είναι να είναι τόσο χάλια Evil or Very Mad
kenosgr
kenosgr
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 228
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2014
Ηλικία : 39
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Power Rangers Τhe Movie (2017) - Σελίδα 18 Empty Πως σας φανηκε η ταινια ; Σας αρεσε και εαν οχι γιατι ;

Τετ Σεπ 13, 2017 7:13 am
Πειτε τις γνωμες σας !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης