Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

1 - 5%
0 - 0%
6 - 30%
4 - 20%
4 - 20%
4 - 20%
1 - 5%
 
Σύνολο Ψήφων: 20
 
BATNICK
BATNICK
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 307
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2012
Ηλικία : 39
Τόπος : Έιντζελ Γκρόουβ
https://www.youtube.com/@BELOVEDCARTOONS

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Τρι Ιουν 23, 2015 12:12 pm
Ο "Πόλεμος των Άστρων" είναι μια σειρά ταινιών επιστημονικής φαντασίας γραμμένη από τον Τζορτζ Λούκας. Η πρώτη ομώνυμη ταινία προβλήθηκε στις 25 Μαΐου 1977 και έκτοτε δημιούργησε ένα φαινόμενο ποπ κουλτούρας το οποίο γέννησε 5 ακόμα ταινίες, τρεις που αναμένεται να βγουν προσεχώς και μια εκτενή λίστα από βιβλία, κόμικς, ηλεκτρονικά παιχνίδια, τηλεοπτικές σειρές, παιχνίδια και φιγούρες και γενικώς έναν ολόκληρο κόσμο γύρω από τη ταμπέλα "Star Wars" ("Ο Πόλεμος των Άστρων").

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Εσάς ποιά ή ποιές είναι οι αγαπημένες σας ταινίες από το "Star Wars Saga" και γιατί;
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Τρι Ιουν 23, 2015 11:36 pm
Εμένα είναι η 5η (the empire strikes back), 5η ατό νούμερο όχι σειρά παραγωγής. Γενικά η πρώτη καΙ original τριλογία (iv-vi), πιστεύω ότι είναι και καλύτερη. Οι άλλες τρεις μου άρεσαν και αυτές αλλά δε μου έκαναν τόσο μεγάλη εντύπωση όσο οι άλλες. Ανυπομονούμε για την 7η Smile
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Τετ Ιουν 24, 2015 12:31 am
Εμένα το episode 3 είναι το αγαπημένο μου. Μετά πάει το 6ο και μετά το 5ο. Μετά το 1ο, μετά το 4ο και τελευταίο το 2ο. Δεν υπάρχει καμία που να θεωρώ κακή πάντως και η νέατριλογία είναι υποτιμημένη πάρα πολύ που την ξαναείδα και υπερβολικά υπερεκτιμένη η παλιά τριλογία
bond tail
bond tail
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 1765
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2012
Ηλικία : 25
Τόπος : gallifrey

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Σαβ Ιουν 27, 2015 3:42 pm
Το empire strikes back και το revenge of the sith(δεν μπορω να κανω καρι με αφτο εχω τοση νοσταλγια που ακομα και απεσια να ειναι δεν μπορω να το δω μπροστα μου)

Ετσι για να λεμε την αληθια ολλο το star wars σαν franchise ειναι υπερτιμιμενο
Gravekeeper
Gravekeeper
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2014

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Δευ Αυγ 24, 2015 2:51 am
(the empire strikes back
ZaneX
ZaneX
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 109
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2010

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Παρ Νοε 13, 2015 7:28 am
Πρώτο για μένα είναι το επεισόδιο 3.
Είχε τις καλύτερες χορογραφίες σε σκηνές μάχης, ωραία εφφέ και έγινε μια μεγάλη προσπάθεια
να διορθωθεί λίγο η αποτρόπαιη prequel τριλογία. Ήταν το νόστιμο κερασάκι πάνω σε μια άγευστη
τούρτα. Από εκεί και μέρα είμαι fanboy της κλασικής τριλογίας, με αγαπημένα μου το επεισόδιο 6, μετά το επεισόδιο 5 και τέλος το 4. Όπως βλέπετε εμένα μου αρέσουν οι ταινίες με την αρίθμηση να ξεκινάει απ' το μεγαλύτερο στο μικρότερο, για την original τριλογία. Εν ολίγοις, το αγαπημένο μου από εκείνη είναι το 6.
Magna Defender
Magna Defender
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 236
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2015

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Δευ Νοε 30, 2015 1:28 am
Αγαπημένη μου ταινία το επεισόδιο V - The Empire Strikes Back. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Episode lll, αλλά για κάποιο λόγο έχω προτίμηση στο επεισόδιο V. Όλη η ταινία έχει δράση, δε βαρέθηκα σε κανένα σημείο, απλά την λάτρεψα.
Joker
Joker
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Thessaloniki

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Παρ Φεβ 12, 2016 11:06 pm
The Empire Strikes Back.
η παλια τριλογια ηταν κλασης ανωτερη απο την νεα,η νεα πονταρε πολυ σε cgi και εφε και ξεχασε να φροντισει για πιο βασικα πραγματα οπως σκηνοθεσια και ηθοποιια,χωρις ομως να ειναι οι ταινιες κακες
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Παρ Φεβ 12, 2016 11:20 pm
Προσωπικά το Return of the Jedi μ'άρεσε περισσότερο,και παρότι σχετικά πρόσφατα έγινα φαν των ταινιών και τις έχω κι αρκετά φρέσκες στο νου μου,θεωρώ πως η δεύτερη τριλογία(επεισόδια 1,2,3) παρότι είχε τα τεχνικά μέσα να γίνει καλύτερη από την πρώτη δεν έγινε. Και δεν θα 'λεγα πως είμαι και fan των 80s και περίμενα να μου αρέσουν περισσότερο τα prequel,όμως με εξαίρεση το Revenge of the Sith με απογοήτευσαν,χωρίς να λέω ότι ήταν κακές οι ταινίες,αλλά θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερες.
Joker
Joker
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Thessaloniki

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Κυρ Απρ 17, 2016 11:53 am
Το Τhe Phantom Menace θεωρειται η χειροτερη της νεας τριλογιας,αν και εμενα μου αρεσε πολυ ο ρολος του liam Neeson και οι μαχες με τον Darth Maul
mckon12
mckon12
Power Ranger
Power Ranger
Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; 29vawm1
Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; 1499xc10
Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; 9186-111
Αριθμός μηνυμάτων : 374
Ημερομηνία εγγραφής : 05/04/2016
Ηλικία : 26
Τόπος : Αθήνα

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Κυρ Απρ 17, 2016 8:41 pm
star wars a new hope για μένα....
avatar
hikros
Power Ranger
Power Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2014

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Δευ Ιουν 27, 2016 10:59 am
εμενα μου αρεσε το revenge of the sith γενικος μπορω να πω οτι μου αρεσε περισσοτερο το στορυ με τις ταινιες που μεγαλωνει ο anakin skywalker..
JasonRed
JasonRed
New Ranger
New Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 04/10/2015

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Σαβ Ιουλ 16, 2016 6:39 pm
Είμαι fan της original τριλογίας. Από αυτές τις 3 ταινίες προτιμώ περισσότερο το "The Return of the Jedi" όπου μετά από δύο ταινίες βλέπουμε την πολυαναμενόμενη μάχη του Luke ως πραγματικό πια Jedai.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Σαβ Ιουλ 16, 2016 7:20 pm
Προστέθηκε η 7η ταινία. Μπορείτε να ψηφίσετε εκ νέου. Αν θέλετε να θυμηθείτε στα γρήγορα την υπόθεση των ταινιών δείτε αυτό http://www.nydailynews.com/entertainment/movies/plot-summaries-star-wars-films-article-1.2454290

Α και το ξανασκέφτηκα για μένα πάει έτσι

ΙΙΙ>VI>IV>VII>V>I>II
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων"; Empty Απ: Ποιά/-ες ταινία/-ες ξεχωρίζετε από τον "Πόλεμο των Άστρων";

Κυρ Ιουν 04, 2017 10:01 am
εμένα μου άρεσε πιο πολύ το lll επειδή το έχω συνδέσει συναισθηματικά για προσωπικούς λογους Razz Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης