Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Final Fantasy VII Remake Empty Final Fantasy VII Remake

Τρι Ιουν 16, 2015 2:12 pm
Final Fantasy VII remake στο PS4.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Μάλλον το 2017 θα βγεί για να συμπέσει με την 20η επέτειο της κυκλοφορίας του. cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Τρι Ιουν 16, 2015 2:59 pm
ανατριχίλια ντάξει. Δεν το γλιτώνουμε το ps4 απ'ότι φαίνεται. Τώρα έχω τρεις λόγους να το πάρω. Blooborne, Type-0 και αυτό
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Final Fantasy VII Remake B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Τρι Ιουν 16, 2015 3:02 pm
το type 0 βγαίνει και pc. 

Το θέμα είναι το 7 τι θα κάνει. Να σκάσω πόσα λεφτά να πάρω ps4 ενώ μπορώ να σκάσω αυτή τη στιγμή τα ίδια και να κάνω τούμπανο το pc δεν το κάνω να σας πω την αλήθεια. 
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Τρι Ιουν 16, 2015 3:12 pm
Green Rider έγραψε:ανατριχίλια ντάξει. Δεν το γλιτώνουμε το ps4 απ'ότι φαίνεται. Τώρα έχω τρεις λόγους να το πάρω. Blooborne, Type-0 και αυτό

Μην ξεχάσεις και το Type-1 που θα βγεί...και το FF XV.





Και για όσους ενδιαφέρονται, ο βλάκας ο Τοριγιάμα, ο μπούφος που έφτιαξε τα FFXIII και έφτιαξε τα event του crossdressing Cloud και του γκέι ξενοδοχίου στο FFVII είναι εκτός του project. cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

Επιτέλους θα μπορέσουμε να κλέψουμε ανενόχλητοι εσώρουχα από τις κοπέλες του Honey Bee. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Τετ Ιουν 17, 2015 1:40 pm
just reaper έγραψε:το type 0 βγαίνει και pc. 

Το θέμα είναι το 7 τι θα κάνει. Να σκάσω πόσα λεφτά να πάρω ps4 ενώ μπορώ να σκάσω αυτή τη στιγμή τα ίδια και να κάνω τούμπανο το pc δεν το κάνω να σας πω την αλήθεια. 
Oντως αυτό το play it first ίσως εννοεί πως αργότερα θα βγει και στις άλλες κονσόλες
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Final Fantasy VII Remake Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Τετ Ιουν 17, 2015 2:48 pm
Το FF VII θα κυκλοφορήσει αργότερα και για PC, Xbox One.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Τετ Ιουν 17, 2015 5:24 pm
^το διάβασα και εγώ αυτό, αν ήταν κανονικό exclusive μάλλον θα ήταν και το τέλους το xbone.
Στη μάχη θα ήθελα, όπως είχε πει και o Green Rider σε ένα άλλο ποστ, κάτι σαν το type 0 και φυσικά δε θα ήθελα αλλαγές στο σενάριο, αν και θα ήταν ωραίο να μπορούσες σε ng+ να σώσεις κάποιους χαρακτήρες και να δώσεις άλλη τροπή στο σενάριο, έτσι για την φάση. 
Επίσης πιστεύω οτι η μάχη με τον Sephiroth στο μυαλό του Cloud θα είναι πραγματικά δύσκολη, όχι όπως στο original που δεν γίνεται να πεθάνεις.
Πιστεύω θα το κάνουν αριστούργημα, δεν τους παίρνει με τόση απαίτηση να τα κάνουν θάλασσα.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Πεμ Ιουν 25, 2015 5:13 pm
Όπως λέει στο παρακάτω link, δε θέλουν να κάνουν το ίδιο παιχνίδι με καλύτερα γραφικά, αλλά ένα νέο παιχνίδι που θα αρέσει στην νέα γενιά και όχι ενα κλασικό rpg. Επίσης δε θα γίνουν αλλαγές στο σενάριο σε βαθμό που να χαλάει το original και ότι αγάπησαν οι φανς θα παραμείνει, δε στοχεύουν σε ένα απλο remake, αλλά στην "αναγέννηση" του παιχνιδιού, που έχει σκοπό να τραβήξει και παλιούς και νέους φανς
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Final Fantasy VII Remake B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Πεμ Ιουν 25, 2015 5:24 pm
Αυτό το να τραβήξει παλιούς και νέους φαν με τρομάζει λίγο , δεδομένου ότι το ff13 έχει πάρει πολύ καλές κριτικές από νεους φανς κυρίως. Δεν νομίζω να μου αρέσει να αλλάξουν τον τρόπο μάχης του ff7, ήταν κάτι που το χαρακτήριζε.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Πεμ Ιουν 25, 2015 5:39 pm
Εμένα πάντως μου άρεσε το 13, αλλά είμαι απο τους νέους φαν οπότε ίσως έχεις κάποιο δίκιο  Razz
Πάντως πιστεύω οτι θα κάνουν καλή δουλειά, δεν τους παίρνει να καταστρέψουν αυτό το παιχνίδι, θα είναι το τέλος της σειράς αν το κάνουν, οπότε θα είναι προσεκτικοί πιστεύω. 
Το σύστημα μάχης δε νομίζω να είναι το ίδιο, οπότε δε θα μπορούμε να κάνουμε το τρικ με το w-item, αλλα και να είναι μάλλον θα έχει διορθωθεί. Δε θα με πείραζε πάντως αν το κάνουν action rpg.
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Final Fantasy VII Remake B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Πεμ Ιουν 25, 2015 6:26 pm
Το γενικότερο gameplay του 13 είναι ότι προχωράς ευθεία , παίζεις ξύλο , βλέπεις βιντεάκι και πάλι από την αρχή. Σαν concept δεν είναι καθόλου κακό, αλλά είναι αποξενωμένο από ότι έχει συνηθίσει κάποιος σε final fantasy. Δλδ εξερεύνηση, διάλογοι μέσα σε πόλεις και άλλα τέτοια. Αυτή η απομάκρυνση από τα δεδομένα του ff είναι που έχει κάνει τους παλιούς να το απαξιούν. 
(Εγώ προσωπικά είχα σταματήσει να το βλέπω σαν ff και για αυτό μπορώ να πω ότι από κάποιο σημείο και έπειτα το διασκέδαζα, αλλά του βρήκα διάφορα κουσούρια. Όπως ότι δεν με αφήνει να ξεκλειδώσω το crystarium αν πρώτα δεν τερματίσω το παιχνίδι, ή ότι αργεί πολύ να με αφήσει να φτιάξω όπως ακριβώς θέλω την ομάδα μου, καθυστερώντας πολύ να ξεδιπλωθεί ο μηχανισμός της μάχης που για μένα ήταν αρκετά καλός)
Το θέμα είναι ότι αν πειράξουν την μάχη σε σημείο να μην μοιάζει καθόλου στο ff7 τότε σίγουρα θα στραβώσουν αφάνταστα οι παλιοί φανς του 7 που τόσα χρόνια το περιμένουν να βγει με καλύτερα γραφικά. Δεν τολμώ δεν να φανταστώ τι θα συμβεί αν από turn base κάνουν την μάχη action. Μέχρι και εγώ θα σπαστώ εκεί που δεν έχω σπαστεί σε καμιά αλλαγή έχει γίνει στον τρόπο μάχης σε κανένα ff.  
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Πεμ Ιουν 25, 2015 10:36 pm
εγώ πάντως πιστεύω πως θα γίνει action rpg σαν το ff type-0 και δεν θα με χαλάσει καθόλου αν γίνει αυτό. Ηταν όλα τα λεφτά αυτό το σύστημα μάχης. Οτι καλύτερο βγάλαν γενικώς μαζί με το σύστημα μάχης του 12
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Final Fantasy VII Remake B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Πεμ Ιουν 25, 2015 11:44 pm
Ναι μόνο που δεν θα είναι έτσι το final fantasy 7.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Παρ Ιουν 26, 2015 11:38 pm
Ετσι φάνηκε να είναι το 15 όμως. Γιατί όχι και το 7 να εκμοντερνιστεί;
just reaper
just reaper
Συντονιστής
Συντονιστής
Final Fantasy VII Remake B_onepiece
Αριθμός μηνυμάτων : 641
Ημερομηνία εγγραφής : 23/05/2010

Final Fantasy VII Remake Empty Απ: Final Fantasy VII Remake

Σαβ Ιουν 27, 2015 1:25 am
Γιατί πολύ απλά είναι το 15. το 7 είναι το 7 και πρέπει να παραμείνει το 7. Ένα καταραμένο remake με καλά γραφικά περιμένουμε 10 χρόνια τώρα. Όχι έναν εκμορντενισμό του 7 σε action. αν θέλουν να το κάνουν action μπορούν να περιμένουν ότι θα χάσουν ολοκληρωτικά ΟΛΟΥΣ τους παλιούς φανς και δεν τους ξανακερδίζουν με τίποτα. Έχουν μία ευκαιρία ύστερα από το 13. Στο χέρι τους είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης