Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

+8
Mahad7
XameR_GT
teo1323
MCygo13
Costascss
bond tail
Red Forever
GEOHERO
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Μαρ 24, 2015 11:31 pm
redlegend έγραψε:^ η συγκεκριμένη ταινία αν όντως βγει remake στο μέλλον όπως λέει ο Green Rider με σωστά εφέ και μικρές διορθώσεις στο σενάριο πιστεύω θα γίνει ακόμα μεγαλύτερη επιτυχία, το σενάριο άλλωστε το έχει, το θέμα είναι να παρει κάποιος την απόφαση να το κάνει, αν και όσο το αργότερο τόσο το καλύτερο πιστεύω για αυτή την ταινία

Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα γίνει σαν το remake του Robocop...και θα είναι εντελώς απαράδεκτο και χαζό. Και αν μη τι άλλο, δεν θα έχει ούτε το 1/1000000 του αντίκτυπου που είχε το Μάτριξ όταν βγήκε γιατί ο κόσμος δεν είναι πια ο ίδιος.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Μαρ 24, 2015 11:41 pm
πράγματι το robocop αν και γενικώς ήταν ενδιαφέρουσα ταινία δεν είχε την ψυχή των πρώτων ταινιών. Λες και έβλεπες κάτι άσχετο ήταν με τον robocop
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Μαρ 25, 2015 12:26 am
Κάποια remake είναι όντως ωραία, αλλά τα περισσότερα γίνονται μαντάρα γιατί τα στούντιο και οι φάν, ιδίως οι νεώτερες γενέες κάνουν την απότομη σκέψη του "πρέπει να το κάνουμε remake αλλά στην εποχή μας και με καλύτερα εφέ" και βγαίνουν κάτι απαράδεκτες ή και αδιάφορες βλακείες.

Ο King Kong θεωρείτε καλό remake από την άλλη γιατί ο Τζάκσον είχε στο μυαλό του την επαναφορά του βασιλιά των πιθήκων και της ιστορίας του στον κινηματογράφο με ένα δύο δικές του προσθήκες. Και πριν από αυτό, αυτός και το στούντιο καθόντουσαν και μελετούσαν τα παλιά εφέ πριν καν δοκιμάσουν να πιάσουν τους εξοπλισμούς CG και motion capture.

Εν κατακλείδει, ένα σωστό remake είναι ένα remake που εκτιμάτε για αυτό που είναι και το αγαπάνε αυτοί που είναι μπλεγμένοι με την δημιουργία και την παραγωγή του. Ένα άλλο τρανό παράδειγμα είναι το Disturbia και το Charlie and the Chocolate Factory, έστω και αν είχε υπερβολικό άρωμα Tim Burton.

Το Μάτριξ, όπως και το Robocop είναι ταινίες της εποχής τους και χαρακτήρίζουν το πνεύμα και την διανοητική πρόοδο ή κάθοδο, όπως το δεί κανείς. Αντί να κάνουμε remake, μια νέα ιστορία με νέους ανθρώπους και νέα προβλήματα που θα δείχναν τον αλλαγμένο κόσμο θα δούλευαν πολύ περισσότερο. Το αντίστοιχο παράδειγμα αυτού που λέω με τα δικά μας τόκου; Οι ταινίες του Gavan, Sharivan και Shaider.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Μαρ 25, 2015 9:44 pm
Eχεις απόλυτο δίκιο σε όσα είπες. Οι ιάπωνες δεν παίζονται σε αυτό το θέμα. Ας ελπίσουμε η ταινία των power rangers να έχει το πνεύμα.
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Μαρ 25, 2015 10:58 pm
Μακάρι Τζίμ, μακάρι γιατί δεν τους βλέπω καλά...
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Μαρ 25, 2015 11:46 pm
Green Rider έγραψε:
Costascss έγραψε:
Δεν καταλαβαίνω τι βρίσκουν σε αυτή την ηλίθια ταινία όλοι, και εννοώ τους πάντες, δεν έχω γνωρίσει κάποιον που να μην του αρέσει.
Προσωπικά δυσκολεύτηκα να την δω όλη, δοκίμασα πολλές φορές αλλά είτε με έπαιρνε ο ύπνος είτε βαριόμουν τόσο που ήθελα να δουλειές στο σπίτι -_-

Mια βασική ερώτηση. Είδες τις ταινίες όταν βγήκαν? Γιατί αν όχι είναι λάθος να τις κρίνεις με ετεροχρονισμένα κριτήρια, κάτι που κάνουν πολλοί φανς και των rangers στο εξωτερικό θάβοντας τους mmpr. Για την εποχή τους οι ταινίες αυτές ήταν όλα τα λεφτά από κάθε άποψη
Ναι, τότε μου φαινόταν σαν μια πολύ βαρετή ταινία με ηλίθιες κινήσεις πολεμικών τεχνών. Όμως τώρα μπορώ να καταλάβω πραγματικά το πόσο πρόβλημα έχει η ιστορία του.
XameR_GT
XameR_GT
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 11220
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα.
https://www.youtube.com/user/xoulisgt?feature=mhee

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Μαρ 26, 2015 12:04 am
Οτι με επιασε νοσταλγια, ημουν απο το 2010 στο φορουμ,4 χρονια εντατικα και τωρα εχω αραιωσει με αυτοσκοπο να τελειωσω τη σχολη μου(4ο ετος 13 μαθηματα για πτυχιο απο τα 60!) και οτι χρονο εχω να τον αναλωνω με φιλους αλλα πιο πολυ με την κοπελα μου.
Βλεπω αρθρα μου και συγκινουμαι λιγο τι να πω, χαιρομαι που εγινα μελος εδω και γνωρισα αξιολογους ανθρωπους που καποιους τς γνωρισα και απο κοντα.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Μαρ 26, 2015 12:34 am
Α ρε μητσάρα. Θέλω πολύ να βρεθούμε ξανά κάποια στιγμη. Να είναι και άλλα παιδιά μια φορα θα είναι φανταστικό
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Μαρ 30, 2015 3:13 pm
Τώρα τα είδα όλα!!! Δεν ξανα πλησιάζω chocobo!!! Μακριά!!! lol!
 

Τι τέρας;  Shocked Shocked
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Μαρ 30, 2015 4:11 pm
^Lol, αλλά αν δεν το πειράξεις δεν κάνει τίποτα, απλά του έβαλαν άπειρη ζωή γιατί θα φαινόταν άσχημο να πεθαίνει.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Δευ Μαρ 30, 2015 7:16 pm
^Το είχα διαβάσει κάπου πριν καν παίξω ff, αλλά δεν έδωσα σημασία. Εγω πάντως όταν βαρούσα chocobo, είτε επίτηδες ή κατά λάθος, απλά έφευγε, ενω εδω ο τύπος με kotr και πέθανε (worst ffvii player ever!!! Razz ) θα μου πεις είχε και 1hp στο καθένα, αλλά απο chocobo; Kαι επίτηδες να θέλω (όπως το video) δε μπορώ  lol!

Εδώ κατι παλικάρια που ξέρουν τι κάνουν δίνουν ρεσιτάλ 


Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Μαρ 31, 2015 2:48 am
το κορυφαίο στο βίντεο με τα chocobo ήταν που είπε 12-2 και όχι 13. Και γω το ίδιο τα έκανα στο μέτρημα...Και γω προσπαθώ να ξεχάσω πως υπήρξε ποτέ αυτό το παιχνίδι...
Επικά τα άλλα 2 βίντεο επίσης!!!
Εγώ προσπαθούσα σε κάποια φάση να φάω τα weapons με το lucky 7 mode  Razz
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Μαρ 31, 2015 11:46 am

Φαντάζομαι ότι το έχετε ήδη δει αλλά το βάζω μήπως σας ξέφυγε:



Ωραίο δεν είναι να βάζεις καθολικούς κανόνες αλλά να εξαιρείς τον εαυτό σου?
Costascss
Costascss
Συντονιστής
Συντονιστής
Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 3_zps4d69e2b4
Αριθμός μηνυμάτων : 3818
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2010
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Απρ 03, 2015 7:38 pm
Lol, ότι πιο αστείο έχω δει τελευταία:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Πολλά σχετικά με Yu-gi-oh! βλέπω των τελευταίο καιρό και έχω αρχίσει να ψήνομαι να το αρχίσω πάλι.
Ξέρει κάποιος κάποιο free online game (ένα που ήξερα έκλεισε)?
MCygo13
MCygo13
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2027
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : Athena

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Απρ 03, 2015 9:37 pm
Τσέκαρε Dueling Network(αυτό έπαιζα παλιά,δεν ξέρω αν σ'αυτό αναφέρεσαι βέβαια...)
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 7 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Απρ 04, 2015 2:16 am
καταραμένα hunters μου σκοτώσατε τη Ρεμπέκα  Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης