Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

+8
Mahad7
XameR_GT
teo1323
MCygo13
Costascss
bond tail
Red Forever
GEOHERO
12 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Νοε 22, 2017 4:09 pm
Εκείνη την ημερα θα ειναι μια απο τις μόνες που θα χρησιμοποιησουμε το chatbox  lol!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Δεκ 13, 2017 2:16 pm
Το origin acces είναι τέλειο και με οδηγεί στο εξής συμπέρασμα 
origin > steam
ναι το είπα 
Κρίμα που το steam έχει λίγο πολύ μονοπώλιο, το origin είναι τρομερά καλύτερη πλατφόρμα για εμένα και θα το προτιμάω απο εδω και πέρα, όπου μπορω.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Δεκ 13, 2017 7:45 pm
Τι το ωραιο έχει να παίζεις δανεικά παιχνίδια αντί να τα έχεις για πάντα? Ειδικά της ΕΑ κιόλας εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για τίποτα από τα νέα παιχνίδια που βγάζουν. Αυτά που με ενδιέφεραν και ήταν παλιότερα εννοείται πως τα πήρα steam. Μόνο αν δεν υπήρχαν πουθενά αλλού τα πήρα στο origin αλλά και πάλι σε έκπτωση. Μακράν η χειρότερη πλατφόρμα για μένα. Ακόμα και το uplay είναι κλάσης ανώτερο από αυτή τη βλακεία που έχουν φτιάξει απλά για να τη σπάσουν στο steam...

- To Cloud τους κάνει συχνά χαζά και μπλέκει τα save
- Δεν έχει σελίδα δραστηριότητας να ανεβάζεις screenshots
- Achievements έχουν ελάχιστα παιχνίδια
- Το support τους είναι τελείως για κλωτσιές, δεν απαντάνε ποτέ (Εκ πείρας)
- Σπάνια έως ποτε δεν έχουν καλύτερες εκπτώσεις από αλλού
- Να θυμίσω αυτό που έκαναν με τα microtransations φέτος? Ο καρκίνος του gaming κατάντησαν πια
- Κοροιδία σκέτη στο Mass Effect 2 που η GOTY δεν τα έχει όλα τα DLC και κάποια για να τα πάρεις πρέπει να αγοράσεις bioware credits. Like WTF???
- Θα έπρεπε να έδιναν συχνότερα games in the house και φυσικά καλύτερα παιχνίδια
- Δεν μπορείς να κάνεις πολλά EA games redeem στη πλατφόρμα τους αν τα έχεις πάρει steam. Π.χ. Dead Space.
- Δεν έχει steam cards
- Κλείσανε πόσα στούντιο που αγόρασαν για ηλίθιους λόγους. Π.χ. το τελευταίο που θα γίνονταν single player star wars game πως και καλά ο κόσμος δεν ενδιαφέρεται  για τέτοια παιχνίδια. Τι λέτε ρε τραχανοπλαγιάδες?

κτλπ κτλπ

Ακόμα και να είχε κάτι αντίστοιχο με το origin access το steam αμφιβάλλω αν θα ενδιαφερόμουν. Αλλα εν πάσει περιπτώσει η ΕΑ είναι για κλωτσιές όπως και άλλες μεγάλες εταιρείες τα τελευταία χρόνια π.χ. capcom, konami
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τετ Δεκ 13, 2017 8:31 pm
Δεν είναι δανικά ακριβώς, είναι σαν το ps+ και το gog, η μόνη διαφορά είναι οτι τα παίρνεις κατευθείαν. Σκέψου με 4 ευρώ τον μήνα έχω αυτη τη στιγμη 75+ παιχνίδια δωρεάν, που για αυτό και μόνο με κερδίζει. Απλα στη χειρότερη απλα το κόβω όταν τελειώσω αυτα που θέλω, παλι παραπάνω συμφέρει.
Το support τους έχει βελτιωθεί τρομερά, δεν έχω προσωπική εμπειρία, απο ότι ακούω τουλάχιστον.
Achievments πλέον έχουν όλα τα καινούρια παιχνίδια που βγαίνουν, αν και ναι, συμφωνώ στο ότι δεν είναι ωραίο που δεν έχει στα παλιότερα.
Το οτι η  ea σαν εταιρία γενικά πήρε απαίσιες αποφάσεις, δε σημαίνει οτι το origin είναι κακό σαν πλατφορμα, ωστόσο καταλαβαίνω γιατι να μη θέλει κάποιος να το χρησιμοποιήσει για αυτόν το λόγο.
Πάντως το origin είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το ότι ήταν παλιά.

Δεν ξέρω, το steam δε μου αρέσει πραγματικά καθόλου, απο την πρώτη στιγμή το μίσησα. ¨Εχει περισσότερα παιχνίδια και αντικειμενικά κάνει καλές προσφορές, αλλά πραγματικά καθε φορά που το χρησιμοποιώ, απλα το μετανιώνω. Αντίθετα το origin πάντα μου αρεσε, ακόμα και παλιά που ήταν χάλια δεν ξέρω γιατί Razz
GEOHERO
GEOHERO
Συντονιστής
Συντονιστής
Αριθμός μηνυμάτων : 2702
Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2012
Ηλικία : 30

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Δεκ 28, 2017 6:31 pm
αυτο εγινε στο νησι μου  Shocked   Shocked   Shocked   Shocked   Shocked 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Πεμ Δεκ 28, 2017 6:34 pm
Shocked Shocked !!!!
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιαν 02, 2018 3:13 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
μου έχει μπλέξει τα save πολλές φορές σε παιχνίδια. Κάτι που ποτέ δεν συνέβη σε steam, uplay. Το cloud τους είναι πολύ ηλίθιο ώρες ώρες.
Ετσι όπως το θέτεις δεν είναι άσχημο το access. Για κάποιον που δεν έχει τεράστιο backlog σαν εμένα δεν είναι κακό. Προσωπικά έχω υπερλατρέψει το steam. Ειδικά γουστάρω να προσθέτω μη steam games σε αυτό φτιάχνοντας και δικές μου εικόνες.

Π.χ.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Λατρεύω επίσης τη δυνατότητα δημιουργίας ή ένταξης σε ομάδες, τα φόρουμ συζητήσεων για όλα τα παιχνίδια, τις κάρτες ανταλλαγών, τα εμβλήματα κτλπ.
Δες και αυτό πόσο έπος είναι

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Τρι Ιαν 02, 2018 7:38 pm
^δεν το είχα ξανα δει το τελευταίο, θα το κοιτάξω σίγουρα. Aυτο με τα saves το έχω πάθει με το κατάστημα των windows. Είχα αγοράσει απο εκεί το recore, 2/3 φορές που το ανοίγω χάνει το save λόγο του cloud...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Φεβ 23, 2018 11:03 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Ααάααααααα 
Ααάαααααααααααααααα
Ααάαααααααααααααααααααααααα
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Παρ Μαρ 30, 2018 11:22 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Βγήκε το Far Cry 5 και μιας και το θέμα του είναι πολιτικά και θρησκευτικά ευαίσθητο με φανατικούς θρησκευτικούς ζηλωτές στον Νότο της Αμερικής, βάλαν αυτό το κομμάτι στην μουσική του παιχνιδιού :

 

Παουεριά ισάξια του Ρον Γουάσερμαν εννοείτε! cheers lol! ride celebrate
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Μαρ 31, 2018 12:14 am
Πολύ καλό όντως. Να δω πότε θα αξιωθώ να παίξω αυτή τη σειρά τα παιχνιδιών. Ελάχιστα το 1 είχα παίξει πριν λίγους μήνες όπου με είχε εκνευρίσει το ΑΙ. Βάλε πως δεν έπαιζα fps για χρόνια κιόλας. Αλλά το τελευταίο καιρό έχω πωρωθεί με το Borderlands 2 που παίζω με ένα φίλο και πλέον βλέπω πως υπάρχουν παιχνιδάρες σε κάθε είδος
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Μαρ 31, 2018 12:59 am
Αν υπάρχει κάποιο Far Cry που πρέπει να παίξει κανείς, είναι το Blood Dragon που είναι αυτόνομο και όντως καλό. Για το 5 δεν ξέρω αρκετά πέραν του ότι αυτό το κομμάτι γαργάλησε τα αυτιά μου στα ξαφνικά και άρχισα να ψάχνω το υπόλοιπο soundtrack. Δυστυχώς δεν είναι τόσο καλό, απλά το συγκεκριμένο κομμάτι παίζει όταν ο πρωταγωνιστής κάθεται σε ένα μπάρ και παίζει βιντεοπαιχνίδια.

Θα σου έλεγα να πιάσει το Resi7 για να ξαναμπείς στα FPS μιας και αν θυμάμαι σου άρεσαν τα Resi και Silent Hill, έτσι δεν είναι;
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Μαρ 31, 2018 11:36 am
Το έχω ξεκινήσει το Resi 7 & το Alien Isolation. Aπλά τα πάω με αργούς ρυθμούς γιατί είχα πωρωθεί με το The Surge και τώρα με το Witcher 3
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Σαβ Μαρ 31, 2018 3:42 pm
Σωστός! cheers Το άκουσες ότι θα βγεί και Surge 2 και θα έχει δημιουργία χαρακτήρα αυτή τη φορά;
Red Forever
Red Forever
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Αριθμός μηνυμάτων : 5102
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2010
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα
http://gaminghavenblog.wordpress.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Αυγ 05, 2018 12:31 pm
Μα να μην βγαίνει με τίποτε ο στρατός ρε φίλε...
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4) - Σελίδα 36 Empty Απ: Tί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή? (4)

Κυρ Αυγ 05, 2018 11:43 pm
Xαχαχα. Πίστεψε με φίλε κάποτε θα λες τι ξένοιαστα που ήταν στο στρατό που δεν μας ένοιαζε τίποτα άλλο από το ποια σκοπιά θα κάνουμε ή ποτέ θα κοιμηθούμε ή ποτε θα πάρουμε άδεια. Χαμένος χρόνος σίγουρα φαίνεται αλλά εν τέλει δεν είναι. Αυτο διαπιστώνεις εκ των υστέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης