Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Power Rangers in Greece
Καλως ήρθες Ranger!

Το καλύτερο φόρουμ για Power Rangers στην Ελλάδα σε καλοσορίζει στην παρέα του!

Αν θέλεις και συ να γίνεις μέλος την παρέας μας κάνε εγγραφή (register).

Σε περιμένουμε!

^_^
Power Rangers in Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Καλύτερο ποδοσφαιρακι για το 2015

3 - 50%
3 - 50%
 
Σύνολο Ψήφων: 6
 
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fifa 2015 vs PES 2015 Empty Fifa 2015 vs PES 2015

Κυρ Ιαν 25, 2015 10:19 pm
Ποιο από τα δύο είναι καλύτερο κατά τη γνώμη σας; Θέλω πολύ να μάθω την άποψη σας γιατί είμαι πολύ μπερδεμένος για το ποιο να πάρω από τα δύο και αυτό γιατί έχοντας παίξει τα demo και των δύο το Pro μου φάνηκε καλύτερο σε

- Animation/Κίνηση παικτών 
- Πιο ρεαλιστική ταχύτητα παιχνιδιού
- Καλύτερη κάμερα
- Καλύτερο σουτ
- Ξεχωρίζουν οι καλοί παίχτες σαν μονάδες

Από την άλλη το fifa έχει

- Πιο εύκολο passing game
- Καλύτερη ατμόσφαιρα, ειδικά στα γκολ

Εχεί όπως ξέρουμε περισσότερα πρωταθλήματα, άδειες, το εξαιρετικό manager mode με τους scouters που μας βρίσκουν παίχτες

Το Pro πάλι διάβασα πως έχει πάρει τα δικαιώματα των champions league, europa leage, copa libertadores

κάτι ultimate team και τέτοια που έχουν και τα δύο με αφήνουν παγερώς αδιάφορο
Στο μεν pro από το 2004 έως το pes 2013 έπαιζα master league και μόνο. Πέρυσι στο fifa 14 που ήταν αριστούργημα το αντίστοιχο manager mode που μπορώ να πω, ξεπέρασε το master league κιόλας

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Το Pro επέστρεψε για τα καλά μετά το περσινό σκουπίδι που με έκανε να λοξοδρομήσω, από αυτά που είδα από το demo. Από την άλλη το fifa 15 δεν είδα κάτι να άλλαξε ιδιαίτερα σε σχέση με το 14 πέρα από τα γραφικά που τα βελτίωσαν. Με ενόχλησε το πόσο γρήγορο είναι σε σχέση με το PES 2015 για να πω την αλήθεια. Στο Pro είναι γρήγοροι μόνο όσο είναι γρήγοροι. Ψηφίζω υπέρ pes 2015 λοιπόν
Mahad7
Mahad7
Συντονιστής
Συντονιστής
Fifa 2015 vs PES 2015 Got_zpsb88bd570
Αριθμός μηνυμάτων : 805
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2014
Ηλικία : 24
Τόπος : Κυπρος

Fifa 2015 vs PES 2015 Empty Απ: Fifa 2015 vs PES 2015

Κυρ Ιαν 25, 2015 10:35 pm
ΟΔεν πολυάσχολουμε ομως ενας φίλος που έπαιξε και τα δυο μου ειπε πως προτιμάει την Fifa
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Fifa 2015 vs PES 2015 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Fifa 2015 vs PES 2015 Empty Απ: Fifa 2015 vs PES 2015

Δευ Ιαν 26, 2015 7:41 pm
Φήμη μηνύματος : 100% (1 ψήφοι)
Fifa δαγκωτό και θα αναλύσω το γιατί. Το PES ήταν ο κυρίαρχος μέχρι το 2010 όπου το Fifa δεν βλεπόταν για τους γνωστούς λόγους (φυσική της μπάλας, τηλεκατευθυνόμενα σουτ στο τέρμα, ψαλίδια από το κέντρο). Μετά το 2010 τα δύο παιχνίδια ως δια μαγείας άρχισαν να μοιάζουν το ένα με το άλλο. Το μεν Fifa άρχισε να αποκτά καλύτερη ροή παιχνιδιού, ενώ το δε PES άρχισε να απελευθερώνεται από τις ρομποτικές κινήσεις με κατεύθυνση πάνω-κάτω και δεξιά-αριστερά. Από εκεί και πέρα το PES αν και έχει πολύ καλύτερα μοντέλα παικτών, έμεινε στάσιμο στο gameplay και θυμίζει υπερβολικά PES δεκαετίας. Αντίθετα το Fifa ανέπτυξε ακόμη περισσότερο αυτό που άρχισε, προσφέροντας άριστες κινήσεις μέσα στο γήπεδο, καλύτερη φυσική της μπάλας και το πολυδιαφημισμένο σύστημα Player Impact Engine, το οποίο πραγματικά ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΙ το παιχνίδι. Έτσι, αν πχ μετά από σέντρα πατήσεις το σουτ, θα έχεις πραγματικά, άπειρα αποτελέσματα σε σχέση με το που είναι η μπάλα την στιγμή που πάτησες το σουτ (σουτ στην κίνηση, καρφωτή κεφαλιά, τακουνάκι-Ibrahimovic, ψαλιδάκι,πάσα κλπ). Το ίδιο ισχύει για όλες τις ενέργειες που κάνουν οι παίκτες. Μπορεί να ακούγεται απλό και να θεωρείς ότι το ίδιο ισχύει και στο PES αλλά πίστεψε με, στο PES ο αλγόριθμος είναι πολύ πιο συγκεκριμένος και προβλέψιμος. Στο λέω αυτό, αγοράζοντας και τα δύο ποδοσφαιράκια κάθε χρόνο από το 1997. Το φετινό PES το χαρακτηρίζω επιεικώς φλιπεράκι, αν και η Konami το βελτίωσε αρκετά σε σχέση με τα τελευταία 3-4 χρόνια. 

Σε γενικές γραμμές το PES υπερτερεί στα καλύτερα και μεγαλύτερα μοντέλα παικτών, την άδεια Champions League και την δυνατότητα για Ελληνική γλώσσα.
Το Fifa από την άλλη έχει να αντιπαραθέσει αληθινές και πολύ περισσότερες ομάδες και όχι Man Blue και London, κορυφαίο gameplay (που είναι και η ουσία του παιχνιδιού), καλύτερη υποστήριξη από την εταιρία και την κοινότητα με συνεχή εβδομαδιαία updates σε όλα τα modes.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fifa 2015 vs PES 2015 Empty Απ: Fifa 2015 vs PES 2015

Δευ Ιαν 26, 2015 11:27 pm
Aυτό που αναφέρω με τη ταχύτητα το παρατήρησες στο fifa 15; Η απλά είναι αργό το pes 2015;  Razz
Eνα άλλο θετικό του pro είναι πως είναι στο steam, άρα έχει achievements. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η EA με το Origin δεν κάνει κάτι ανάλογο


edit - οπα και το Origin έχει τελικά τα Origin Points. Το Fifa 2015 έχει achievements στο PC?
johnny_salonica
johnny_salonica
Boηθός Διαχειριστή
Boηθός Διαχειριστή
Fifa 2015 vs PES 2015 Amightymorphin_zps89209bd6
Αριθμός μηνυμάτων : 720
Ημερομηνία εγγραφής : 11/03/2012
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
http://www.ioannispapargiriou.com

Fifa 2015 vs PES 2015 Empty Απ: Fifa 2015 vs PES 2015

Τρι Ιαν 27, 2015 5:20 pm
Δεν γνωρίζω για τα achievements στο pc. Όσο για την ταχύτητα που λες, βρίσκω το Fifa πιο αργό (θετικό κατά την γνώμη μου) και το PES διαολεμένα γρήγορο και με σουτ λες και βγήκαν από το Captain Tsubasa. Μήπως αναφέρεσαι στην αργή απόκριση των παικτών στο PES; Γιατί εκεί είναι η ουσιώδης διαφορά για εμένα και βγάζω το Fifa νικητή.
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fifa 2015 vs PES 2015 Empty Απ: Fifa 2015 vs PES 2015

Τρι Ιαν 27, 2015 7:59 pm
όχι στην ταχύτητα παιχνιδιού λέω. Σαν διάολοι τρέχουν στο demo του fifa 15 στο pc μου. Ισως το άλλαξαν στο κανονικό παιχνίδι τι να πω
Αν είναι έτσι θα πάρω το fifa και γω  Cool
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Fifa 2015 vs PES 2015 Empty Απ: Fifa 2015 vs PES 2015

Τρι Ιαν 27, 2015 10:36 pm
Fifa λέω και εγώ, το pro δεν με τράβηξε καθόλου φέτος. Για την ταχύτητα στο ps3 τουλάχιστον το fifa μου φαίνεται μια χαρά (γενικά προτιμώ γρήγορες κινήσεις/Αντιδράσεις κλπ, γενικά γρήγορο game play) στ pro πάλι μου φαίνεται ότι μέχρι να σηκώσουν το ένα πόδι βρωμάει το άλλο, αλλά έτσι και αλλιώς την ταχύτητα την φτιάχνεις από τις ρυθμίσεις
Επίσης στο pro μου φαίνονται παρά πολύ ψεύτικος ο τρόπος που μπαίνουν τα γκολ, αντίθετα το fifa είναι ποιο ρεαλιστικό από κάθε άποψη (για εμένα)
Ένα αρνητικό που έχει και πάντα είχαν τα ποιο καινούρια fifa είναι το οφσάιντ, με το παραμικρό το δίνει και αρκετές φορές δεν είναι. 
Τώρα αν σε ενδιαφέρει το online, και τα δύο υποτίθεται ότι κρατάν για δύο περίπου χρόνια, ωστόσο το fifa 12 παίζει ακόμα μετά από την προθεσμία που είχαν δώσει με τις μισές ωστόσο λειτουργίες, το pro από την άλλη απ'όσο ξέρω δεν παίζει πια οπότε σκέψου το αυτό μπορεί να γίνει το ίδιο και τώρα
Green Rider
Green Rider
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αριθμός μηνυμάτων : 30133
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Mirror World
http://maagr.forumgreek.com/

Fifa 2015 vs PES 2015 Empty Απ: Fifa 2015 vs PES 2015

Τετ Ιαν 28, 2015 12:44 am
με ενδιαφέρει πολύ το online εννοείται. Πέρυσι το fifa 14 το έπαιζα πειρατικό. Το Pes 2013 τα ίδια. Το PES 2012 το είχα λιώσει online που το είχα πάρει αυθεντικό. Τώρα άργησα να πάρω ποδοσφαιράκι μπας και παίξω τίποτα άλλα παιχνίδι αλλά νομίζω πως ώρα είναι. Μου λειψε
Xrysovalantis 2@@
Xrysovalantis 2@@
Super Ranger
Super Ranger
Αριθμός μηνυμάτων : 585
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2014
Ηλικία : 22

Fifa 2015 vs PES 2015 Empty Απ: Fifa 2015 vs PES 2015

Τετ Ιαν 28, 2015 1:28 pm
Έχω πάρει το Fifa 15 στο playstation 3 αλά νομίζω πως καλύτερο είναι το pro 15!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης